Шу „Епископ Константин Преславски”



Дата10.04.2024
Размер3.81 Mb.
#120934
plan-konspekt-na-ribaryat-i-zlatnata-ribka
Свързани:
Радослав Славчев - реферат и задача

ШУ „Епископ Константин Преславски”
Педагогически Факултет



Дисциплина:
Методика на обучението по български език в ДГ


Педагогическа ситуация по БЕ в ДГ З-та група
Изготвил: Проверил:
Хатидже Алиева Гл.ас. Н. Йорданова
спец: ПУНУП – III курс
фак № 0906
Шумен – 2011
ОН: БЕЛ
ЯДРО: Възприемане на литературно произведение, свързана реч
ТЕМА: „ Рибарят и златната рибка”
ЦЕЛ: Проследяване на действията на героите, изразяване на отношение към постъпките им
ЗАДАЧИ:

ХОД НА СИТУАЦИЯТА:


У: Здравейте деца, сега ще ви разкажа какво ми се случи. Снощи като се прибирах от работа срещнах по пътя един вълшебник и той ми каза, че аз работя с много хубави деца, които знаят всичко и че иска да ми подари една вълшебна книжка с приказки за вас. Ето я книжката (учителката показва книжката), която ми подари вълшебника. Днес ще ви изненадам с една много интересна приказка от тази вълшебна книжка- казва се „Рибарят и златната рибка” (учителката чете приказката)


У:Слушахте ли внимателно деца? Разбрахте ли за какво се говори в приказката?
Д: За рибаря и златната рибка
У: Разбрахте ли какво е станало в приказката?
Д: Да
У: Кой е главният герой в риказката?
Д: Златната рибка
У: Защо е златна рибката?
Д: Защото е жълта
У: Още защо
Д: Защото е необикновена, изпълнява желания…
У: А кои са другите герои?
Д: Рибарят и жена му
У: Според вас какъв по характер е рибарят?
Д: Той е добър
У: Кажете ми защо смятате , че рибарят е добър?
Д: Защото е пуснал златната рибка обратно в морето
У: Защо още е добър рибарят, освен че е пуснал уловената рибка в морето?
Д: Защото има чисто и златно сърце
У: А каква е бабата?
Д: Тя е лоша, тя иска много от златната рибка, все е недоволна и мърмори
У: А рибката каква е?
Д: Рибката е добра, тя изпълнява желания
У: Деца, днес съм ви приготвила табло с картинки, погледнете към таблото ! Познахте ли от коя приказка са картинките?
Д: Да, от приказката за „Рибаря и златната рибка”
У: По какво познахте, че картинките са от тази приказка?
Д: От златната рибката нарисувана на корицата на книжката, също е нарисувано как дядото отива да се моли на златната рибка.
У: В учебните тетрадки съм ви приготвила задачи по темата: „Рибарят и златната рибка”
Погледнете хубаво четирите картинки! Познахте ли героя на първата картинка?


Д : Да , това е рибарят, уловил златната рибка
У: Какво виждате на втората картина?
Д: Дядото се връща без рибката в къщи и неговата лоша жена му се кара
У: Погледнете и ми кажете какво виждате на третата картина?
Д:Дядото се е върнал при златната рибка да се моли да иска замък за своята лоша жена.
У: На четвъртата картина какво има деца?
Д: Бабата седнала на трона , станала е царица, около нея има слуги.
У: Сега деца, от вас искам бавно и старателно да оцветявате картинките, започвате най-напред от първата картинка. След като приключите с оцветяването за награда ще ви раздам още картинки по приказката за да ги подредите последователно.
Обобщаваща оценка: Днес се запознахме с приказката „Рибарят и златната рибка”. Вие бяхте много внимателни, Определихме добрите и лошите герои в приказката, работихте старателно по картинките в тетрадките ви, получихте и награда –

  • Последователно подреждане на картинките по приказката.







Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница