Техническа спецификация (пълно описание на предмета на поръчката) за открита процедура за възлагане на



Дата11.01.2018
Размер130.4 Kb.
#44145
ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ

(ПЪЛНО ОПИСАНИЕ НА ПРЕДМЕТА НА ПОРЪЧКАТА)

за ОТКРИТА ПРОЦЕДУРА ЗА възлагане на

ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА с ПРЕДМЕТ:

Избор на изпълнител за доставка на пътнически кораб, обслужващ туристическата дестинация остров «Света Анастасия» във връзка с реализация на проект „Културно-историческото наследство на о-в «Света Анастасия» и град Бургас - атрактивна и конкурентоспособна туристическа дестинация», BG161PO001/3.1-03/2010/008, финансиран по Схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG161PO001/3.1-03/2010 „Подкрепа за развитието на природни, културни и исторически атракции» по ОП „Регионално развитие”2007-2013 г.»




Бургас, 2013г.



  1. Обект на поръчката: ДОСТАВКА




  1. Предмет: “Избор на изпълнител за доставка на пътнически кораб, обслужващ туристическата дестинация остров «Света Анастасия»

Прогнозна стойност на настоящата обществена поръчка е в размер на 800 000 лв./ осместотин хиляди лева/ без вкл. ДДС.


Община Бургас е Бенефициент по проект „Културно-историческото наследство на о-в «Света Анастасия» и град Бургас- атрактивна и конкурентоспособна туристическа дестинация», Договор за безвъзмездна финансова помощ BG161PO001/3.1-03/2010/008, финансиран по Схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG161PO001/3.1-03/2010 „Подкрепа за развитието на природни, културни и исторически аткракции» по ОП „Регионално развитие”2007-2013 г.

3. Общи данни за предмета на поръчката. Съществуващо положение и цел. Обхват на дейностите:
Пълно описание на предмета на поръчката.
Предметът на настоящата поръчка е доставката на пътнически кораб, който да обслужва туристически маршрут по проект „Културно-историческото наследство на о-в «Света Анастасия» и град Бургас - атрактивна и конкурентоспособна туристическа дестинация», BG161PO001/3.1-03/2010/008, финансиран по Схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG161PO001/3.1-03/2010 „Подкрепа за развитието на природни, културни и исторически атракции» по ОП „Регионално развитие”2007-2013 г.
По проекта в момента се реализират СМР по реконструкция и обновяване на о-в „Св. Анастасия“ и Мостик с Предмостово пространство. Обектите на реконструкция и обновяване са от значителен обществен интерес, социална значимост, представляват културно-историческо наследство и целта на проекта е да бъдат превърнати в атрактивна и конкурентноспособна туристическа дестинация.

Предвидената по проекта доставка на кораб е свързана с осигуряване на редовна транспортно – комуникационна връзка между града и водещата туристическа атракция.

Предлаганото проектно предложение включва доставка на пасажерски кораб за обслужване на редовна линия от пристана на Мостика в Приморски парк до пристана на остров „Света Анастасия”. Корабът е едновременно основно транспортно средство за обслужване на туристите и допълваща развлекателните функции на основната туристическа атракция услуга.

4. Технически спецификации
Техническите параметри на плавателното средство са съобразени с конкретните морски условия и изискванията за превоз на пътници за предоставяне на туристическата услуга.

Общи условия

Възложителят с настоящата поръчка има за цел да избере изпълнител, който да достави до Пристанище Бургас средно скоростен пътнически кораб за крайбрежно плаване.



Технически спецификации за доставка на средно скоростен пътнически кораб за крайбрежно плаване

1

Общи условия

1.1

Тип на кораба – за превоз на пътници ( еднокорпусен или двукорпусен)



1.2

Кораба трябва да бъде оборудван като пътнически кораб за превоз на пътници във вътрешните морски води и териториалното море на Република България с туристическа цел с отдалечаване от брега до 5 морски мили и не повече от 15 мили от местоубежище.



1.3

Да се осигури добра устойчивост за този тип кораб и маневреност за района и условията на плаване. Кораба да отговаря на изискванията за достъпна среда за хора с увреждане



1.4

Корабът да осигурява възможност за превозване на минимум 50 човека, включително 3 души екипаж.Допуска се част от пасажерите да бъдат разположени на палуба на надстройката



2 .

Размери и техн. параметри

2.1

Най-голяма дължина – съобразена с условията на избраните места за приставане ( дължина на пристана на остров "Св.Анастасия" -28м и дължина на пристана на Мостика - 24,50м)



2.2

 Най-голяма ширина - съобразена с района на плаване и избраните места за приставане на кораба



2.3

Газене максимално - 1.2 м



2.4

Минимална експлоатационна скорост - 10 възла



2.5

Автономност по гориво - съобразена с типа на кораба ( дизел, електрически и др.), като гарантира експлоатация в режим на работа минимум 8 часа с едно зареждане на денонощие



3.

Корпус, палуба и надстройка

3.1

Материали за изтработка на корпуса/ите - адекватен, устойчива на въздействието на морската вода материал, съгласно правилата и изискванията на одобрената Класификационна организация. Материалите и конструкциите да бъдат от трудно горими материали и да бъдат използвани за намаляване нивото на шум в салона



3.2

Изработката на корпуса, надстройката на кораба и оборудването трябва да бъдат в съответствие с изискванията на Класификационната организация и в съгласие с процедурите за качество относно стандарта ISO 9001:2000, AQAP2120 или еквивалентни сертификати или други доказателства за еквивалентни мерки за осигуряване на качеството.



3.3

Корпусът, палубата и надстройката да бъдат класифицирани от БКР (или еквивалентна на нея Класификационна организация, включително признати от ЕС организации и одобрени от Изпълнителна агенция „Морска администрация“). Плавателният съд да има сертификат за „клас”, издаден от извършващата надзора Класификационна организация( БКР или призната от ЕС и одобрена от ИА"МА" организация),гарантиращ че съшия отговаря на нейните правила, както и изискванията на Наредба № 20 на МТСИТ и разпоредбите на Директива 2009/45/ЕО на Европейския парламент и на Съвета от 6 май 2009 г. за правилата за безопасност и стандартите за пътническите кораби (ОВ L 163 от 2009 г.) и Директива 2010/36/ЕС на Комисията от 1 юни 2010 г. за изменение на Директива 2009/45/ЕО на Европейския парламент и на Съвета относно правилата и стандартите за безопасност на пътническите кораби (ОВ L 162 от 2010 г.)



3.4

Кораба да е разделен на водонепроницаеми отсеци в съответствие с “One compartment damaged stability criteria” на IMO и Класификационната организация.



3.5

Най – високите нива на шума извън машинно отделение при круизна скорoст не трябва надвишава 70 dB



3.6

Да се осигурява добра видимост за управление на кораба във всички посоки с монтирани 2 бр. ел. стъклочистачки на предните стъкла и предлагаща ергономични седалки за 2 души екипаж максимум



3.7

На кораба да бъде монтирано котвено и швартово устройства съгласно правилата на Класификационната организация



4.

Оборудване

4.1

На кораба да има минимум 2 санитарни възела, поне един от които да бъде оборудван за използване от хора с увреждания



4.2

Да бъдат осигурени седящи места за пълния капацитет пътници и места за инвалидни колички



4.3

Спасителната екипировка трябва да съответства на всички приложими правила и наредби, изисквани за плавателни средства



4.4

Кораба да бъде снабден с достатъчен тип и брой преносни противопожарни средства съгласно правилата на класификационната организация



4.5.

Кораба да е с подходящо средство за безопасно качване и слизане на пътниците



5.

Основни корабни системи

5.1

Кораба трябва да бъде снабден с подходяща противопожарна система за салона за пътници и машинното отделение и осушителна система, одобрени от Класификационната организация.Да бъде монтирана одобрен тип многозонова противопожарна уредба.



5.2

Сепаратори за отделяне на вода със сигнализация за високо ниво на водата трябва да бъдат монтирани на горивния тръбопровод към горивните танкове при дизелови кораби.



5.3

Аларменият сигнал за високо ниво на водата трябва да бъде показван на пулта в рулевата рубка. За дизелови кораби в аварийна ситуация горивото към двигателите трябва да може да бъде спирано от главната палуба. Бързозатварящият клапан трябва да бъде монтиран колкото е възможно по-близо до съответния горивен танк/цистерна.



6

Електрически инсталации

6.1

Конструкцията и изпълнението на електрическата инсталация, материалите, монтажа и тестването да са в съответствие със стандартите на производителя. Товарната схема на електрическите мощности да бъде такава, че да позволява достатъчна ел. мощност при различни режими на работа.



6.2

Всички електрически кабели и материали следва да са подходящи за морска употреба и да са в съответствие с изискванията за безопасна и ефективна експлоатация на кораба.



6.3

Ел. захранване от 12(или 24) V да бъде осигурено за оборудването на борда.



6.4

Ел. захранване от 220-230 волта трябва да бъде осигурено от генератор с достатъчна мощност за захранване на климатик нормално осветление радио и телевизионна техника, компютър и др. оборудване с консумация на ел.енергия. Рулевата рубка и салона за пътници трябва да са снабдени с контакти за 220 -230 волта, монтирани на ергономични места.



6.5

Електрическата система трябва да бъде с еднополюсна защита, дву-проводна и изолирана. Два комплекта с акумулаторни батерии трябва да могат да се зареждат от алтернатори, задвижвани от главните двигатели и от брегово захранване чрез зарядно устройство, инсталирано на кораба.. Алтернаторите, задвижвани от главните двигатели трябва да са снабдени с екранирани филтри против радиосмущения. Където е необходимо електродвигатели, контролно и др. оборудване следва да бъде също екранирано. Ел. кабел може да бъде използван за свързване и заземяване, където използването на медни ленти не е практично. Всяка банка/комплект/ с акумулаторни батерии трябва да бъде изолирана с двуполюсен изолиращ прекъсвач. Еднополюсен прекъсвач трябва да бъде предвиден за стартиране на двигателите в аварийна ситуация и свързване на акумулаторите. Тези изолиращи прекъсвачи трябва да са предвидени да захранват главното ел разпределително табло и последващо захранване на разпределително табло за електронното оборудване и отделните вериги Тип: 12(или 24) V, 100 – 105 амперчаса, необслужваеми. Акумулаторите трябва да бъдат монтирани в два реда по два акумулатора всеки, във вентилируема акумуулаторна кутия, разположена в машинния отсег. Акумулаторите трябва да бъдат подредени в два реда и свързани електрически в паралел за осигуряване на 12(или 24) V напрежение и капацитет 200 – 210 амперчаса.



6.6

Краба да бъде оборудван с кабел за брегово захранване с дъжина 25 м, свързан с табло с предпазители.- за зареждане на акумулаторите.



6.7

Краба да бъде оборудван със станция за зареждане на акумулаторните батерии с възможност за захранване както от брега така и от генератора.



6.8

Вентилационна система за машинното отделение да е с дебит, осигуряващ нормална работа на двигателите при всички режими на работа.



6.9

Всяко вътрешно отделение и външно пространство се оборудва адекватно осветление от 12(или 24) волта, за да бъде използвано по предназначение. В частност рулевата рубка се оборудва с адекватно осветление за нощно наблюдение.



7.

Навигационни светлини.

7.1

Навигационните светлини, изисквани съгласно конвенция COLREG трябва да бъдат инсталирани с възможност да бъдат контролирани с комбинирани превключватели/автоматични прекъсвачи от разпределителния панел 12(или 24)VDC в рулевата рубка :

·         2 бордови светлини /зелена и червена/

·         кърмова светлина /бяла/ топова светлина /бяла/, монтирана на върха на мачтата

·         котвена светлина /бяла/, монтирана на мачтата

·         2 NUC светлини /червена, червена/ , монтирани на мачтата

·         Към навигационните светлини да бъде монтирана автоматична звукова сигнализация, която да се задейства автоматично при повреда на коя да е от тях. Всички навигационни светлини да бъдат дублирани с резервни рабатещи на 12(или 24)V DC, които да се включват автоматично при повреда на основните.

·         Сирена


8.

Навигационни средства и радио – комуникационни системи.

8.1 Навигационни средства.

1.Един.многофункционален радар, с отворен тип антена, най-малко 4 квт мощност на излъчване, цветен минимум 14 инчов дисплей, с електронна карта за Черно море.

Радарът да има система за глобално позициониране, изчисляване на скорости, дълбокомер, като и функция „електронна карта” за района на Черно море.

2. GPS – свързан с радара

3. Бинокъл призматичен морски 7 х 50 – 2 бр.

4.Магнитен компас минимум 127 – 1 бр. Оборудван с основно и резервно осветление.Резервен магнитен компас - 1 бр.



8.2 Радио – комуникационни системи.

1. УКВ радиостанции, морско изпълнение за GMDSS с DSC контролер.- 2 броя

2. Водозащитени преносни УКВ радиостанции, морско изпълнение – с интегрирано зарядно устройство монтирано в рулевата рубка. – 2 броя

3. Водозащитена преносна GMDSS УКВ радиостанция – 1 брой.

6. AIS трансшпондер тип A, който да има връзка с радара. – 1 брой

9. SART, работещ на 9 GHz – 1 брой

10 AIS-SART – 1бр.

11. Интерком – 1 брой

12. Разговорна уредба за връзка с екипажа на палубата.

Инсталираната на борда техника да съответства с изискванията на Директива 96/98/ЕС от 20 декември 1996 за морската екипировка.



9.

Класификация

9.1

Кораба трябва да бъде класифициран от БКР (или еквивалентна на нея Класификационна организация, включително признати от ЕС организации и одобрени от Изпълнителна агенция „Морска администрация“), съшия да отговаря на изискванията за клас „С“ съгл. Наредба № 20 на МТСИТ и разпоредбите на Директива 2009/45/ЕО на Европейския парламент и на Съвета от 6 май 2009 г. за правилата за безопасност и стандартите за пътническите кораби (ОВ L 163 от 2009 г.) и Директива 2010/36/ЕС на Комисията от 1 юни 2010 г. за изменение на Директива 2009/45/ЕО на Европейския парламент и на Съвета относно правилата и стандартите за безопасност на пътническите кораби (ОВ L 162 от 2010 г.).



10.

Изпитания

10.1

Корабът следва да бъде доставен с всички класификационни сертификати, инспектиран и одобрен при различните фази на конструкция и приемни изпитания в открито море и в пристанища.



10.2

Подробен рапорт от всички изпитания се предава заедно с доставения кораб.



10.3

По време на изпитанията се записват всички данни относно скоростта на вятъра, височина на вълната, дълбочина, температура на въздуха и водата както и газене и тегло на кораба: Измервания на шума;



11.

Доставка

11.1

Място на доставка - Пристанище Бургас



11.2

Срок за доставка - до 8 месеца след подписване на договор



11.3

Изисква се при доставка кораба е да бъдат пуснат в експлоатация.



11.4

Корабът да бъде доставен с почти празни резервоари, оборудван с екипировка и инструменти до посоченото място на доставка.



11.5

При доставка се издават следните документи:

Сертификат на корабостроителя;

·   Класификационен сертификат: сертификат за строителство на корпуса.

·   Сертификат за произход на материалите.

·   Ръководство, съдържащо всякаква нужна информация за кораба и оборудването;

·   Хидростатична таблица, акустична таблица, информация относно стабилността на кораба и условия за товарене.

·   Доклад за извършените изпитания;

·   Инвентарен списък;

·   Скица – чертеж на кораба

·   Комплект наръчници;

·   Наръчник за поддръжка на кораба и техниката.



11.6

Всички документи се доставят в общо в три екземпляра на английски и/или български език



12.

Гаранционен период

12.1

Минимум 24 месеца от дата на приемане от възложителя.



13.

Обучение

13.1

Обучение на екипаж при доставката.Да се извърши практическо обучение на два екипажа за експлоатация на кораба в рамките на не по- малко от 10 учебни часа



  1. Специфични условия по време на изпълнение на поръчката:

При изпълнение на обществената поръчка, Изпълнителят трябва

- да спазва изискванията по договора за безвъзмездна финансова помощ, сключен между Община Бургас и Управляващия орган по Оперативна програма „Регионално развитие 2007-2013”, проект „Културно-историческото наследство на о-в «Света Анастасия» и град Бургас- атрактивна и конкурентоспособна туристическа дестинация», Договор за безвъзмездна финансова помощ BG161PO001/3.1-03/2010/008, финансиран по Схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG161PO001/3.1-03/2010 „Подкрепа за развитието на природни, културни и исторически аткракции» по ОП „Регионално развитие”2007-2013 г., както следва:



- да осигурява достъп за извършване проверки на място и одити, включително да съдейства при взимане на проби, извършване на замервания, набиране на снимков материал, да осигури достъп до обекта и цялата документация;

- да изпълнява мерките и препоръките, съдържащи се в докладите от проверки на място;

- да докладва на възложителя своевременно за възникнали нередности;

- да възстанови без протест суми по нередности, заедно с дължимата лихва и други неправомерно получени средства;

- да информира Възложителя /или неговия представител/ за възникнали проблеми при изпълнение на проекта и за предприетите мерки за тяхното решаване;

- да спазва изискванията на Законодателството на Европейската общност и националното законодателство;

- да спазва изискванията за съхраняване на документацията и размножаването й по проекта;

- да спазва и прилага изискванията за публичност и визуализация, описани в Насоките за публичност, публикувани на Интернет страницата на Управляващия орган на Оперативна програма „Регионално развитие” 2007 – 2013 - www.bgregio.eu.



  1. Място и срок за изпълнение на поръчката.

Място за изпълнение на поръчката е територията на гр. Бургас- Пристанище Бургас както и административни сгради на Община Бургас по отношение на административните задължения на Изпълнителя.

Крайният срок за изпълнение на обществената поръчка , а именно доставката на място- Пристанище Бургас, пускане в експлоатация и обучение на екипажа, е по предложение на участника, но не повече от 8 календарни месеца след подписване на договор с изпълнителя.



  1. Изчисляване на срокове

Сроковете, посочени в тази документация се изчисляват, както следва:

- когато срокът е посочен в дни или месеци, той изтича в края на работното време на последния ден на посочения период;

- когато последният ден от един срок съвпада с официален празник или почивен ден, на който трябва да се извърши конкретно действие, счита се, че срокът изтича в края на първия работен ден, следващ почивния.

Сроковете са в календарни дни, освен когато изрично е посочено че са в работни дни.


8 . Език и превод

Официалният език на проекта, документацията, офертите на участниците и езикът на комуникация е българският.






Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница