До директора на риосв монтана уведомление за инвестиционно намерение



Дата15.10.2018
Размер184.85 Kb.
#88280
ДО

ДИРЕКТОРА НА

РИОСВ - МОНТАНА

УВЕДОМЛЕНИЕ

за инвестиционно намерение

От Вера Георгиева Тачева - …….,Малина Тачева Игнатова - ………и Игор Тачев Игнатев – ……….,

Пълен пощенски адрес:

Лице за контакти: Игор Тачев Игнатев

Адрес:

Телефон/факс: и е-mail: …………

УВАЖАЕМА ГОСПОЖА СЛАВКОВА,

Уведомяваме Ви, Вера Георгиева Тачева, Малина Тачева Игнатова и Игор Тачев Игнатев – ……………, като собственици на земеделска земя ПИ с идентификатор 10971.511.208 по кадасталната карта и кадастралните регистри, одобрени със Заповед РД-18-5/28.01.2008 на Изпълнителния директор на АГКК на землището на град Видин, местноста ” Алимана” имат следното инвестиционно предложение:



ХАРАКТЕРИСТИКА НА ИНВЕСТИЦИОННОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ

1.Резюме на предложението:

Реализирането на инвестиционното предложение е свързано с изработването на проект за Подробен устройствен план на ПИ 10971.511.208.

Проектът за изработване на ПУП на град Видин е изработен въз основа на Заповед № РД-02-11-198/06.03.2012 г. На Зам. кмета на община Видин, като се образува необходимата процедура по изработване и одобряване на План за регулация и застрояване по смисъла на чл. 110, ал. 1, т. 1 от ЗУТ, на основание чл.44, ал.1, т.1и ал.2 от ЗМСМА, по реда на чл. 17, ал.1 ЗУТ и се обособи УПИ с предназначение за „Производствени дейности”. С плана за застрояване да се предвиди строителство с показатели за плътност, интензивност на застрояване и озеленяване, съгласно допустимото по нормативната уредба за съотвентата територия.

Инвестиционното предложение обхваща терена на ПИ 10971.511.208 по кадастралната картата на землището на град Видин, местност ”Алимана”. Площта на имота е 4 650 м2.

Имотът е разположен в регулацията на град Видин, в посока към изхода за село Рупци, преди околовръстния път на град Видин. Той граничи със застроени имоти от Западна промишлена зона и земеделски земи – включени в новата регулация на град Видин. В общият устройствен план на град Видин имота е предвиден за промишлено строителство.

Инвестиционното предложение предвижда имота да се урегулира за придимно производствени дейности. По вид, характер и специфика производствения комплекс, предвиден да се застрои в терена, да отговаря на условията на чл. 25 от Наредба № 7 от 22 декември 2003 г.за правила и нормативи за устройство на отделните видове територии и устройствени зони на МРРБ. Територии от разновидност "предимно производствена зона" (Пп) се застрояват предимно с производствени, складови, административни, търговски и обслужващи сгради и съоръжения. На този етап от проектирането в имотите са показани само границите на застрояване и показателите на застрояване, без да се конкретизират застроителните петна. Застрояването ще е средноетажно – до 15,00 м височина. Съгласно нормативната уредба и в съответствие със Заповедта на зам.кмета на община Видин , с проекта за изработване на ПУП в ПИ 10971.511.208 се предвиждат за терени за изграждане на обекти с промишлени функции. В подробният устроиствен план са определени показателите и границите на застрояването на обслужващите обекти в съответствие с изискванията на ЗУТ и Наредба №7 – за правила и норми на застрояване на различните видове територии (МРРБ); режима на застрояване, изразен чрез технико-икономическите показатели: плътност на застрояване; Кинт; площ на озеленените площи, като % от общия терен на имота и основния транспортно-комуникационен достъп.



2.Описание на основните процеси, капацитет, производителност, обща използваема площ

Инвестиционното предложение предвижда изграждане на Промишлено предприятие, от допустимите за изграждане в зона за "предимно производствена зона". В този тип зона не се допускат производства с вредни отделяния, като:

1. предприятия на химическата и каучуковата промишленост с отпадъчни технологични продукти;

2. варо-бетонови центрове и асфалтови бази;

3. всякакъв вид леярни за черни и цветни метали.

В нея по искане от собствениците освен производствените сгради да могат да се изграждат и жилищни сгради и общежития за персонала в предприятията, магазини и заведения за обществено хранене, хотели, здравни заведения, професионално-технически училища, професионални бази и сгради на научно-експериментални бази към предприятието.

При функционалните връзки между отделните обекти и подобекти е необходимо да се спазват нормативите за отстояния между отделните сгради и отстоянието им от регулационните линии.

Към производстените сгради и цехове ще се застроят допълнителни търговски и складови площи, ще се оформят вътрешни улици и паркинги, терени за озеленяване, зони за рекреация със заведения за обществено хранене и обслужване и други съпътстващи дейности и обекти. Комплексът е предназначен е да обслужва населението на град Видин и част от населението на близко разположените населени места. В него ще се осъществяват производствени дейности, допустими за съответната устройствена зона „предимно производствени дейности”. По предварителни разчети се очаква около 80 % средна годишна използваемост на капацитетите на промишлената база. Промишленото предприятие ще обслужва град Видин и област Видин.

Инвестиционното предложение ще се реализира върху площ от 4,650 дка. В него не се предвижда реализиране на замърсяващи и вредни производителни дейности.

3.Цел и предмет на инвестиционното предложение

Целта и предмета на инвестиционното предложение са продиктувани от местоположението на ПИ с идентификатор 10971.511.208. Имотът е земеделски имот включен в регулацията на град Видин и предвиден за производствени дейности по Общият устройствен план на града. Град Видин е най-големият административен център в областта и съответно най-големият консуматор на услуги и генериращ производствени дейности. Имотът е разположен в непосредствена близост до първокласен път Е-79, по който в перспектива – след изграждане на ”Дунав мост 2” – се очаква увеличение на транспортния трафик и ще подобри връзките на региона със страната и чужбина. Имотът се урегулира самостоятелно, но той граничи със зона, в която са изградени промишлени предприятия.

Целта и предмета на инвестиционното предложение е изграждане на промишлено предприятие.

4. Необходимост от нова инфраструктура – пътна, електроснабдяване, ВиК

Пътна инфраструктура.

Площадката на инвестиционното предложение е осигурена с транспортна комуникация. Тя е включена в регулацията на града и е обслужена от улица от градската улична мрежа. Местоположението й я свързва чрез градската улична мрежа с Републиканската пътна мрежа, тъй като е разположена непосредствено до първокласен път Е-79, поради което не се налага изграждане на нова пътна инфраструктура, свързваща обекта с Републиканската пътна мрежа.

За обслужване на отделните обекти, които се предвиждат за изграждане, ще бъдат изградени вътрешни обслужващи улици и паркинги и вътрешно-алейна мрежа с трайна настилка.

Електроснабдяване.

През имота преминава въздушен електропровод ВЕЛ 20 кV. Съществува техническа възможност обекта да бъде присъединен към електроразпределителната мрежа, собственост на ”ЧЕЗ Разпределение България” – АД. Конкретните условия на бъдещото присъединяване ще бъдат договорени, съгласно реда за присъединяване на обекти на потребители, регламентиран в „Наредба № 6 за присъединяване на производители и потребители на ел. енергия към преносната и разпределителните електрически мрежи” и съгласно условията посочени от Ръководител отдел „Проучване и предоставяне на мрежи” Плевен към ЧЕЗ Разпределение България АД. С писмо с вх. № 1200644291/29.03.2012 г. Възложителите са уведомили „ЧЕЗ България” ЕАД за инвестиционното си намерение.



Водоснабдяване и канализация.

Водоснабдяване – Съгласно проучвания в предприятие „Водоснабдяване и канализация” ЕООД имот № 10971.511.208 може да бъде присъединен към водоснабдителната система на град Видин от водопровод ф 140 НРРЕ преминаващ по улицата пред имота, след съществуващ водомерен възел. От площадков водопровод ще бъдат направени съответните сградни отклонения за всяка сграда, която ще има водопотребление за питейно- битови и вътрешни противопожарни нужди. На определени места ще се предвидят и градински хидранти за поливане на зелените площи. През имота преминава етернитов водопровод ф 100 Е. Той подлежи на премахване, но застрояването на този етап е съобразено с необходимия към него сервитут.

Канализация – Около имота липсва изградена канализационна мрежа. Отвеждането на атмосферните - дъждовни води и на отпадъчните битови води ще се съхранява в локална модулна пречиствателна станция с механично - биологично пречистване - биологични ПСОВ, след което пречистените води ще съхраняват в изгребна яма и в противопожарен резервоар в имота.

Формираните отпадъчни води ще бъдат третирани в съответствие с изискванията на Закона за водите. Предвижда се изработване на цялостен проект (с разделна канализация) за отвеждане и третиране на отпадъчните битови води. Ще бъде изградена локална пречиствателна станция за почистването им преди тяхното отвеждане и заустване в противопожарен резервоар и в изгребна яма. Броя на изгребните ями ще се определи в бъдещ инвестиционен проект.

5. Срок за реализация и етапи на изпълнение на инвестиционното предложение

Етапите на реализирането му са свързани с процедурните действия относно смяна предназначението на земята.



Етап I – Обявяване намеренията за инвестиционно предложение на Инвеститора:

- Подготовка на документацията за уведомяване на компетентния орган – РИОСВ-Монтана, Кмета на община Видин и засегнатото население за инвестиционното намерение на Инвеститора.

- Подготовка на документацията за извършване на консултации с ВиК-Видин, Електроразпределение, РИОКОЗ-Видин, Регионален исторически музей-Видин, Напоителни системи-Видин и др. институции.

- Известяване на засегнатите страни от инвестиционното предложение. Тази информация съдържа:



  • данни за Възложителя;

  • резюме на предложението;

  • връзка с други съществуващи и одобрени с устройствен или друг план и дейности в обхвата на въздействие на инвестиционното предложение;

  • местоположение на площадката;

  • природни ресурси, предвидени за използване по време на строителството и експлоатация;

  • отпадъци, които се очаква да се генерират.

- Писмен отговор за Уведомлението от компетентния орган – РИОСВ-Монтана - дали инвестиционното предложение е включено в Приложение № 1 или в Приложение № 2 към чл.81, ал.1, т.2 от ЗООС с указания за по-нататъшни действия.

За първи етап срок за изпълнение – 1 месец.



Етап II – Дейностите в този етап са в зависимост от писмения отговор на компетентния орган (МОСВ) – дали инвестиционното предложение попада в Приложение № 1 или Приложение № 2 към чл.81, ал.1, т.2 от ЗООС.

В случай, че инвестиционното предложение попада в едно от Приложенията, в този етап ще се извърши подготовка на документацията за разработване на ДОВОС, съобразно изискванията на Наредба за условията и реда за извършване на Оценка на въздействието върху околната среда (обн. ДВ, бр.25 от 18.03.2003 г., измн. ДВ, бр.3 от 10.01.2006 г.), а именно:



  • изготвяне на Задание за ОВОС от лицензирани експерти;

  • изготвяне на Доклад за ОВОС от лицензирани експерти;

  • обобщение на резултатите и заключение за ОВОС;

  • оформяне на документацията за ОВОС.

Срок за изпълнение – 1 месец.

Етап III – Обсъждане на ДОВОС

  • подготовка на документацията за организиране на обществено обсъждане на ДОВОС;

  • обществено обсъждане на ДОВОС;

  • вземане на решение по ДОВОС в РИОСВ-Монтана.

Срок за изпълнение – 1,5 месеца.

Етап IV – Утвърждаване на инвестиционното предложение

Отговорен орган за одобряване на инвестиционното предложение е Кмета на община Видин.



  • Внасяне на документацията за инвестиционното предложение – ”Проект за ПУП на ПИ с идентификатор 10971.511.208 и решението на РИОСВ-Монтана относно инвестиционното предложение за утвърждаване на (одобряване) в Община Видин;

  • контрол за изпълнение на условията в решението на компетентния орган – РИОСВ-Монтана;

Срок – 1 месец.

Следващият етап за реализиране на инвестиционното предложение е свързан с изискванията на ЗУТ и ЗОССЗ:

  • изработване на ПУП с отразяване на забележките и изискванията на компетентния орган – РИОСВ, както и на всички заинтересовани юридически лица.

  • внасяне на ПУП за одобрение от общински съвет гр. Видин;

  • внасяне на документацията в Областна дирекция ”Земеделие и гори” за смяна предназначението на земята и вземане на решение;

  • изготвяне на работни проекти;

  • строителство на обектите;

  • контрол на обединяващия орган – община Видин по време на строителството и експлоатацията на обектите за спазване изискванията по решението на компетентния орган – РИОСВ-Монтана.

Връзка с други съществуващи и одобрени с устройствен или друг план дейности в обхвата на въздействие на обекта на инвестиционното предложение

Обектът на инвестиционното предложение е свързан със следните планове:



  • Общ устройствен план на община Видин и Общ устройствен план на град Видин – Плановете са одобрени през 2004 г. И в двата устройствени плана теренът на имота се отнася към категорията ”земеделска земя” – включена в регулацията на града. За реализиране на инвестиционното предложение е необходимо смяна предназначението на земята, за което са предприети необходимите законови процедурни действия;

  • Карта на възстановената собственост на землището на град Видин. Площта на имота е 4,650 дка. Намира се в местност ”Алимана”. По начин на трайно ползване имота е пасище, мера – IV категория.

Местоположение на площадката. Характеристика на засегнатата територия – вид и начин на ползване на земите.

Местоположение на площадката – Теренът на площадката се намира в новата регулация на град Видин, община Видин и обхваща площа на ПИ 10971.511.208 по кадастралната картата на землището на град Видин, местност ”Алимана”. Площта на имота е 4 650 м2. Имотът е собственост на Малина Тачева Игнатова, Вера Георгиева Тачева и Игор Тачев Игнатев. Разположен е на изхода от град Видин, преди околовръстния път в посока село Рупци. Имотът е разположен в Западна промишлена зона, застроена със строителни и агро предприятия, както и складове за материали. В близост, около 500 м, е разположен терена на Видинския панаир и бившето строително училище. Отстои на 140 м южно от преминаващия околовъстен път за Дунав мост – 2.

Граници на имотите:

  • на север общински път свързващ град Видин със околовръстен път и село Рупци

  • на изток – земеделска земя – частна собственост, включена в регулацията на град Видин и предвидена по ОУП за селскостопански производствени дейности

  • на юг – земеделска земя – частна собственост, включена в регулацията на град Видин и предвидена по ОУП за производствени дейности

  • на запад – земеделска земя – частна собственост, включена в регулацията на град Видин и предвидена по ОУП за производствени дейности

Характеристика на засегнатата територия – Теренът – предмет на инвестиционно предложение, е неурбанизирана територия – земеделска земя, по начин на трайно ползване – пасище, мера.

С акт на Областната дирекция ”Земеделие и гори” град Видин, на основание Наредбата за категоризиране на земеделските земи при промяна на тяхното предназначение, селскостопанската земя, попадаща в границите на ПИ 10971.511.208 по кадастралната карта на землището на град Видин, е категоризирана IV категория при неполивни условия.

Използва се като пасище. Прилежащите към ПИ терени също са селскостопанска земя, по начин на трайно ползване – ниви, които също не се обработват.

Имотът попада в района на град Видин – след кръстовището на околовръстния път и в квартал „Западна промишлена зона” към града и са част от западна Дунавска равнина.



Релефът е низинен, с много слаб наклон – 1,01 %, към поречието на река Дунав.

Климатът е с умерено-континентални черти. Равнинният релеф и широката отвореност на Дунавската равнина от североизток улесняват през пролетта, лятото и есента достъп на влажни въздушни маси от запад и северозапад. През зимата Дунавската област попада под влиянието на сибирския антициклон, който обуславя появата на студени въздушни маси – особеност, която определя континенталният характер на климата.

Средната годишна температура на въздуха е 11,4 С. Средните месечни температури на най-студения месец януари са -0,3 С, като екстремните достигат до -25С, а през много студени зими – до -30 С. Режимът на валежите има подчертано континентален характер. Средната годишна сума е 534 мм с максимум през м. Май и минимум през м. Януари. През м.Януари са максималните снеговалежи.



Ветровете са с преобладаваща западна и северозападна компонента. Метеорологичните условия предпоставят сравнително добри условия за разсейване на замърсяванията на въздуха. Тихото време е 23,5 %. В района се появяват и ветрове със скорост над 14 м/сек – до 20 дни в годината.

Атмосферен въздухза района е характерно слабото замърсяване на атмосферния въздух. През последните години се наблюдава намаляване на замърсяването му поради закриването на основните промишлени предприятия в района, както и силното редуциране на мощност на ТЕЦ ”Видин”. Независимо, че територията на обекта се намира непосредствено до път Е-79, замърсяването на атмосферния въздух е слабо, поради намаления трафик по пътя. (ОВОС на ОУП на гр.Видин).

Повърхностни и подземни води повърхностния отток в региона не е голям по размери и е със значителна неравномерност по разпределение в годината. На 2 км от площадката протича р.Дунав, която в района на гр.Видин е водоприемник III категория. За формираните битови и производствени отпадъчни води от населените места в региона, в т.ч. и гр. Видин, няма изградена пречиствателна станция. Отпадъчните води без пречистване се заустват в реката, като се разчита основно на разреждането. В близките години се предвижда изграждане на ПСОВ за гр. Видин.

Нивото на подземните води в региона е високо и е в пряка хидравлична връзка с нивото на водите на р.Дунав, което обуславя и променливия характер на нивото на подземните води. Подземните води не са агресивни към бетона и не са констатирани замърсявания.



Геоложка основагеоложката възраст на скалите е кватернер-алуваий. По литоложки състав скалите, изграждащи терена, са песъчливи глини, пясъци и чакъли с песъчлив запълнител.

Акумулираните води в кватернерния водоносен хоризонт в района имат грунтов характер. Статичното водно ниво е на дълбочина около 2 м от повърхността.

Строителната площадка е благоприятна за строеж в сеизмично отношение. Опасни за строителството физико-геоложки явления и процеси не се установяват.

Почвитеренът попада в изключително земеделски район. Почвите са типични черноземи и образувани върху глинесто-песъчливи и льосовидни материали. Мощността на почвения профил е 90 – 110 см, а хумусният хоризонт – 50 – 70 см. Имат благоприятен въздушен и топлинен режим, добра водопроницаемост и сравнително слаба влагозадържаща способност. Почвата е богато карбонатна. Деградационни процеси в почвите в района не се установяват.

Растителен и животински святрайонът на инвестиционното предложение, в частност и терена на ПИ 10971.511.208, се намира във флористичният район на Дунавската равнина – зона със средна степен на биологично разнообразие. В близост до терена се формират главно аргоекосистеми, които, според аргоекологичното райониране, са обозначени като Видинско-Белоградчишки агроекологичен район на черноземите. В района не се срещат редки и застрашени растения.

Фауната, в т.ч. и гръбначната, в този район е от видове, характерни за ниските части на страната, в т.ч. и за Дунавската равнина. В зоогеографски аспект фауната е от палеоарктичен тип и по-конкретно от видове, предимно на умерените географски ширини.

От гръбначната фауна в района на обекта наи-многобройни са птиците – Предимно от видове на открити територии и такива – на тревно-храстови и храсталачни местообитания.

Шум, вибрации, вредни лъченияна площадката на инвестиционното предложение понастоящем няма източници на шум и вибрации. Външен източник на шум за нея е транспортният поток по път Е-79. Еквивалентното ниво на транспортния шум, измерено от специалисти на РИОКОЗ, е в границите 63 – 68 дВА, в зависимост от натоварването му.

Културно-историческо наследствона територията на ПИ 10971.511.208 е извършена експертна оценка след теренно обхождане от специалисти на Регионален исторически музей – Видин. При проучването не са открити видими следи от недвижими и движими културни ценности. В поземления имот няма регистирани археологически обекти в информационната система „Археологическа карта на България”. Районът около град Видин като цяло е богат на недвижими археологически паметници от различни епохи, както и съществува възможност при извършването на изкопни дейности за реализацията на проекти да се застрашат археологически ценности, неведими на повърхността. Изкопните дейности ще се извършат при прилагането на чл. 161 от Закона за културното наследство.

Ландшафттеренът на имота представлява открита територия, която е Селскостопанска земя и се отнася към агроландшафтите с плосък релеф. До него е разположен урбогенен ландшафт – квартал „Западна промишлена зона” на град Видин.

Засегнати елементи на Националната екологична мрежа

Теренът на инвестиционното предложение е разположен в урбанизирана Територия – град Видин и Западна промишлина зона. Близо до него няма разположени елементи на Националната екологична мрежа, които да бъдат засегнати от дейността му.



Природни ресурси, предвидени за използване на строителството и експлоатацията

По време на строителството ще се използват строителни материали за изграждане на обектите: чакъл, баластра, пясък, цимент, гипс, вар, вода, тухли, газобетон, стомана, каменна вата и др. строителни материали и продукти, отговарящи на съответните стандарти за приложимост.

По време на експлоатацията ще се използват основните видове горива за МПС: бензин, дизел, газ; вода за битови и противопожарни нужди; ел. енергия за битови нужди и отопление на сградите.

Не се предвижда ползване на специални природни ресурси.



Отпадъци, които се очаква да се генерират

При реализирането на инвестиционното предложение и по време на експлоатацията му ще се генерират различни видове отпадъци. Приблизителните количества по видове са следните:

- смесени битови отпадъци – 11 м3 по време на строителството и 15 м3/год. по време на експлоатацията;

- отпадъци от почистване на площадката по време на експлоатацията – 7 м3/год.;

- хартиени и картонени опаковки – 5 м3/год. – при експлоатация;

- пластмасови опаковки – 6 м3/год. – при експлоатация;

- изкопани земни маси по време на строителството – 2 000 м3;

- утайки от локалната пречиствателна станция – 45 м3;

- строителни отпадъци – 20 м3 по време на строителството;

- опасни отпадъци (флуорисцентни тръби) и др. отпадъци, съдържащи живак – 30 бр./год;

- утайки от локални пречиствателни съоръжения (кало-маслозадържател),

съдържащи нефтопродукти – 7 м3.

Третирането на генерираните отпадъци ще бъде съобразено с изискванията на Закона за управление на отпадъците.

Орган отговорен за одобряване на инвестиционното предложение

Отговорен орган за одобряване на инвестиционното предложение е Общински Съвет-град Видин, респ. – Кмета на община Видин.



УВАЖАЕМА ГОСПОЖА СЛАВКОВА,

Моля да ни информирате за необходимите действия, които трябва да предприемем по реда на глава шеста от Закона за опазване на околната среда.



ПРИЛАГАМ следните уведомителни и съгласувателни писма със заинтересовани физически и юридически лица, както и актуални скици на имота:

  1. 2 броя електронен носител на информацията, съгласно изискванията на чл. 4, ал. 1 от Наредбата за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда (последно изменение брой 3 на Държавен вестник от 11 януари 2011 г.)



  1. Актуална скица на ПИ 10971.511.208 по кадастралната картата на на землището на гр.Видин, м.”Алимана”, съгласувани за подземни комуникации

  2. Списък на координатиге на подробните точки на поземлените имоти издаден от Агенцията по геодезия, картография и кадастър - Видин

  3. Проект за ПУП – план за застрояване на ПИ 10971.511.208 по кадастралната картата на на землището на гр.Видин, м.”Алимана” и урегулирането им в УПИ І – 208 – за предимно производствени дейности по плана на град Видин

  4. Извадка от Общ устройствен план на град Видин – землище Видин имот № ПИ 10971.511.208, предвиден за производствени дейности

  5. Документ за собственост – нот.акт № 50 от 29.11.2011 г., том ІІ рег. № 3363 н.дело № 233 от 2011, вписване в Служба по вписванията Видин, Вх. Рег. № 7559, от 29.11.2011 г., акт № 6, том ХХІІ, дело 3730 от 2011г., Партиди: 63795

  6. Заповед № РД – 02-11-117/13.02.2012 г. за одобряване на Задание за проектиране на подробен устройствен план на ПИ с идентификатор 10971.511.208 местност „Алимана” град Видин на Зам. Кмета на Община Видин – план за застрояване и план за регулация

  7. Одобрено Задание за проектиране със Заповед № РД – 02 – 11 – 117/13.02.2012 г. На Кмета на Община Видин

  8. Заповед № РД – 02-11-198/06.03.2012 г. за изработване на проект за подробен устройствен план на ПИ с идентификатор 10971.511.208 местност „Алимана” град Видин на Зам. Кмета на Община Видин – план за застрояване и план за регулация

  9. Уведомление за инвестиционно намерение до Кмета на Община Видин и Обява с рег. № 92 – 00 - 6099/24.02.2012 г.

  10. Уведомление до ”ЧЕЗ Разпределение България” – АД – вх.№ 1200644291/29.03.2012 г.

  11. Уведомително писмо до ”Водоснабдяване и канализация –Видин” – ЕООД – вх.№ 01-201/23.02.2012 г.

  12. Съгласувателно писмо с изх. № 47/23.02.2012 г. на БТК – АД за съгласуване на скицата за поземлен имот с идентификатор 10971.511.208 град Видин.

  13. Писмо от Регионален исторически музей-гр.Видин за въздействие върху недвижими археологически паметници на културата в земеделски земи, във връзка с промяна на статута им.

  14. Удостоверение с изх. № 339/03.04.2012 г. на Напоителни системи – ЕАД клон Мизия, че ПИ 10971.511.208 в землището на град Видин е неполивен на държавни води

  15. Здравно заключение на РИОКОЗ – Видин с изх. № 14/30.08.2012 г. за съгласуване на проект за ПУП на УПИ І – 208, местност „Алимана” в землището на град Видин за предимно производствени дейности

Дата: 31 .08.2012 г. УВЕДОМИТЕЛИ: ………………….


























Каталог: ovos


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница