Реферат на тема „Интернет на нещата



Pdf просмотр
Дата03.01.2022
Размер141.03 Kb.
#112848
ТипРеферат
Реферат
Свързани:
курсова работа, курсова работа, курсова работа, курсова работа, курсова работа, курсова работа, курсова работа, курсова работа, курсова работа, курсова работа, курсова работа, курсова работа, курсова работа


Илайза Костова, ф-тен номер 41125, специалност БИН, ви курс
Реферат
на тема
„Интернет на нещата
Двамата автори на тази научна статия, от февруари 2017 г, са част от научната общност на България. Станимир Стоянов е преподавател в Пловдивския университет „Паисий
Хилендарски“, оглавяващ катедрата по Компютърни системи, а Иван Попчев е учен от
БАН, специализиращ в дисциплините на Приложната математика, Електрическото инженерство и Инженерството на контролните системи Статията дава сведения за четвъртата индустриална революция, която цели, с помощта на резултатите от предходната такава и чрез развиването на нови технологии в множество сфери (например изкуствен интелект, роботика, Интернет на нещата и т.н.), да интегрира технологиите в индустрията, като същевременно замъглява границите между физическата, дигиталната и биологическата сфера. Като други потенциални на революцията са дадени неограничени възможности за обработка на данни от потребителите, увеличение на приходите, както и позитивна промяна в качеството на живота. Като възможно доказателство за тези твърдения е даден постоянно увеличаващият се брой „smart“ устройства, които всеки човек използва във всекидневието си. Статията се позовавана твърдение накъдето сана мнение, че Интернетът на нещата набира все по-голяма скорост, а съчетан с облачните технологии много скоро може да е в състояние да дава съвети на потребителите (чрез персоналните им помощници) във всевъзможни ежедневни дейности и в зависимост от емоционалното състояние или предстоящи събития. Терминът Интернет на нещата (ИнН) е дефиниран като нова визия, предполагаща изграждане на общности, в които обектите около нас – често наричани "интелигентни обекти" – могат да се свързват чрез Интернет ида комуникират помежду си с минимална човешка намеса. За цел на тази визия дава подпомагането на потребителите и най-вече на тези, които най-много се нуждаят от тази помощ. Статията класифицира индустриалните революции и паралелното развитие на интернета главно Интернета на нещата) и на компютърните технологии (главно роботизацията. Статиите, използвани при проучването на тази статия, обхващат периода от 2001 г. дог. Този огромен, когато става въпрос за развитието на компютърните науки и интернета, период от време дава възможността за проследяване на развитието на интернета и изкуствения интелект. В статията обобщено са разгледани основните характеристики на интернета на нещата. Опитът на авторите в тази област е представен чрез актуалното състояние на ИнН екосистема за електронно обучение“.

Наблюдава се нарастващ изследователски и практически интерес към тази област. Но авторите твърдят, че очакват появата на редица проблеми и предизвикателства, докато се достигне до значими резултати.
Текстът е предназначен за публика от специалисти по темата. Това, което ни навежда към тази мисъл са специализираните термини използвани в него. Статията, макари предназначена за специалист в областта, дава подробна информация за настоящото състояние, както и за потенциалните реализации в областта на Интернета на нещата и изкуствения интелект.
Библиография
Stoyanov, Stanimir & Popchev, Ivan. (2017). Интернет на нещата. 3(37).


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница