В. търново“ техническа спецификация



Дата19.10.2018
Размер125.32 Kb.
#91254
Обект: „РЕМОНТ ПОКРИВ НА КОРПУС ОТ СОУ "ВЛАДИМИР КОМАРОВ" - гр. В. ТЪРНОВО“

ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ

Обекта е V-та (пета) съгласно чл. 137, ал. 1,т. 5, букви „а” и „г“от ЗУТ и чл. 10, ал.1,т .4 от Наредба №1/30.07.2003г. на МРРБ (изм.ДВ бр.23/2011г.).


Сградата е част от училище СОУ „Владимир Комаров”, гр. В. Търново. Функционалното му предназначение е „столова”. Представлява двуетажна постройка, частично долепена до основна сграда на училището.Предмет на настоящата разработка е подмяна на стария плосък покрив със скатен покрив с ЛТ- ламарина върху дървена конструкция. Площта на покрива е 578.80м2.

Подходите за обекта са три: път с асфалтова настилка в добро състояние и шир. 4м от север, път от югозапад, подход от изток/югоизток през двора на училището-асфалтова настилка.
За обекта е изготвен Инвестиционен проект във фаза - технически проект



Обхвата и съдържанието на инвестиционния проект са следните:
а – част Архитектурна;

б – част Конструктивна;

в – част Електро;

г – част ПБЗ;

д - част Пожарна безопасност;


Проектът предвижда изграждане на двускатен покрив от дървена покривна конструкция върху компрометирания плосък покрив на корпус от СОУ „Владимир Комаров“ в гр.Велико Търново, кв. „Чолаковци“.

Корпусът представлява двуетажна самостоятелна сграда на фуга с основния учебен корпус на училището. Сградата е със стоманобетонова покривна плоча и „топъл“ плосък покрив. Извършено е архитектурно заснемане на съществуващото положение и е разработен технически проект. Приложени са работни детайли. За отстраняване на проблемите, създавани от компрометираните топло и хидроизолации се предвижда да се изгради двускатен покрив от дървена покривна конструкция с дъсчена обшивка и покривно покритие от ламарина. Дървеният материал ще бъде обработен с импрегнат на маслена основа. Върху покривната ламарина ще се монтират снегозадържащи елементи.

Предвижда се на страни запад и изток на сградата да се изгради надзид с височина 100 см, в който ще се разположат вентилационни отвори с решетки и метална мрежа против насекоми. Отворите ще служат за вентилиране на подпокривното пространство.

Приложена е количествена сметка за изпълнение на строително-ремонтните работи.
Проектът е изготвен в съответствие с:

- Закон за устройство на територията;

- Наредба № 7 от 22.12.2003 год. за правила и норми за устройството на отделните видове територии и устройствени зони;

- Наредба № 4 от 21.05.2001 година за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти.

- Наредба № Із-1971 за строително-технически правила и норми за осигуряване на безопасност при пожар от 29.10.2009 година;
Технически параметри:
Застроена площ 566,95 м²

Разгъната застроена площ 566,95 м²
Съществуващият покрив на сградата на корпуса на СОУ „Владимир Комаров” е плосък, тип „топъл” покрив. Същият е силно компрометиран. В конструктивно отношение сградата е в добро състояние и всички носещи елементи са без забележими деформации и пукнатини.

Новата дървена покривна конструкция ще бъде двускатна, с дъсчена обшивка и покритие от ламарина. Дървената конструкция ще бъде изпълнена с дървени ферми през 3м, укрепени в надлъжна и напречна посока съгласно конструктивния проект. Връзката между съществуващата стоманобетонова конструкция и дървената покривна конструкция ще се осъществи чрез анкериране на подложки в стоманобетоновата плоча. За осъществяване на снегозадържането върху покривната ламарина е предвидено да се монтират снегозадържащи елементи.

Според действащата нормативна уредба сградата изисква изпълнение на мълниезащита за трета категория тип „Б”. Предвижда се изграждане на на мълниеприемна мрежа от проводник AIMgSi ф8 –положен открито на скоби, върху новия ламаринен покрив. Токоотводите са предвидени 3бр. открито положени по северната фасада от проводник AIMgSi ф8 с полимерно покритие – положен открито на скоби. На височина Н=1.5м се монтира контролна съединителна клема за измерване съпротивлението на заземяване. Заземителите са поц. профили 63.63.6/1500мм, разположени вертикално, под ъгъл или хоризонтално във форма „пачи крак”. Връзката между заземителните профили се изпълнява от поц. шина 40/4 на заварка с припокриване. Предвидени са мерки против корозия на заварките-нанасяне на цинкова паста и боядисване с блажна боя.



В проекта са дадени основните изисквания за безопасно изпълнение на СМР на обект: „Ремонт на покрив на обект „Корпус от СОУ „Владимир Комаров” гр. В. Търново, по реда на Наредба № 2 от 22.04.2004 г. на МРРБ за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд. (ДВ бр.37/2004г.) и инструкциите по чл.16, т.1, буква „в” от Наредбата.

Приложени са:

1. Характеристика и местонахождение

2. План за организация на сроителството

3. Права и задължения на участниците в строителството

- план и инструкции по безопасност и здраве

4. Организация на строително-монтажните работи

5. Изпълнение на строително-монтажните работи

- изисквания при изпълнение на строително-монтажните работи

- план за предотвратяване и ликвидиране на пожари и аварии и за евакуация на работещите и на намиращите се на строителната площадка.

- план за евакуация при подаване на сигнал за аварийно положение.

6. Мерки и изисквания за осигуряване на безопасност и здраве при извършване на СМР - места със специфични рискове и изисквания по безопасност на труда;

7. Списък на инсталациите, машините и съоръженията подлежащи на контрол;

8. Списък на отговорните лица за провеждане на контрол и координиране на отделните строителни места, в които има специфични рискове;

9. Строителен ситуационен план;

При разработване на проекта са спазени:

- Наредба № 2/22.03.2004г. за минималните изисквания за ЗБУТ при извършване на СМР.

- Наредба № Із -1971 от 29.10.2009 год. за строително техничаски правила и норми за осигуряване на безопасност при пожар.

- Наредба №12/2005г. за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд при извършване на товаро-разтоварни работи.

- Закон за здравословни и безопасни усовия на труд (изм. ДВ, бр. 12/2010г.)

- Наредба № 7 от 23.09.1999г. за минималните изисквания за ЗБУТ на работните места и при използване на работното оборудване.

- Наредба № 3/2001г. за минималните изисквания за безопасност и опазване здравето на работницитепри използване на лични предпазни средства на работното място.

- Наредба за безопасна експлоатация и технически надзор на повдигателни съоръжения, ПМС №174/2006г.

- Наредба № РД-07/8 от 2008г. за минималните изисквания за знаци и сигнали за безопасност и/или здраве при работа

- Наредба № РД-07-2 от 16.12.2009г. за условията и реда за провеждането на периодично обучение и инструктаж на работниците и служителите по правилата за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд.

- Наредба №3/25.01.2008г. за условията и реда за осъществяване на дейността на службите по трудова медицина.

- Наредба №5 от 1999г. за реда, начина и периодичността за изваршване на оценка на риска.

- Наредба №15 от 1999г. за условията, реда и изискванията за разработване и въвеждане на физиологични режими на труд и почивка.

- Наредба №16 от 1999г. за физиологични норми и правила за ръчна работа с тежести.
КРИТЕРИЙ ЗА ОЦЕНКА
Критерият за оценка на допуснатите до оценка и класиране оферти е икономически най – изгодната оферта. Комисията подписва обобщена оценъчна таблица и класира на първо място участникът получил най- много точки след осредняване на резултатите /точките/ по всеки показател.

Участника с най-висок коефициент К се класира на първо място. Класирането на офертите се извършва в зависимост от комплексната оценка на участника по методиката, която се формира като сбор от получените точки по отделните показатели за оценка след осредняването.



МЕТОДИКА ЗА ИКОНОМИЧЕСКИ НАЙ- ИЗГОДНА ОФЕРТА
Оценката по всеки показател се формира при условията по- долу, като най – изгодното предложение може да получи 100 т. Получените оценки се умножават с число(процент), представляващо относителна тежест на съответния показател. Резултатът представлява получените от участника точки за показателя. Оценката се получава след умножаване на резултата, получен от прилагане на съответните формули с процент, представляващ тежестта на показателя. Сборът от точките по всички показатели е крайният коефициент ”К”, на базата на който се получава класирането на отделните участници. Участникът събрал най – много точки се класира на първо място, като по низходящ ред се класират всички останали участници.

Формула за определяне на краен коефициент ”К”

К = Ц х 40 % + Т х 50 % + С х 10%, където:

ЦЦенови критерий – показател за предлаганата цена от Участника. При оценяването се взема предвид предлаганата от участника обща стойност за изпълнение на обществената поръчка. Най - висока оценка получава предложението, което ще има за своя последица изпълнение на поръчката срещу най- малък бюджетен разход. Офертата на участника с най- ниската предложена цена, получава 100т., а всяка следваща оценка се определя по следната формула:


Ц = Ц min х 100 , където Ц min-е най- ниската предложена цена

Цn Цn – е цената на n-тия участник

Забележка: Участник, в чиято оферта предложената обща стойност за изпълнение на поръчката надвишава прогнозната стойност на поръчката по Раздел III „Количество или обем” от публичната покана ще бъде отстранен.

Т – Техническа оценка оценка на представената от участника обяснителната записка, включваща организация на изпълнението, план/подход за организацията и реализация на работите с обхват видове работи по Приложение 1 (максимум 100).

По този показател се оценява дали предложението на участника показва задълбочено познаване на цялостния процес по изпълнение на поръчката, в т.ч. и начина на извършването му; видовете дейности, необходими за изпълнение на поръчката.

Комисията преценява разбирането на участника за обхвата на поръчката; преценката за необходимите ресурси и организацията на работата в етапа на реализация предмета на поръчката, която участникът възнамерява да създаде. Предмет на оценка е разпределението на различните ресурси в обособените етапи на работа и координацията на дейностите и участниците в процеса. Комисията преценява дали предложената организация би осигурила в достатъчна степен качество на изпълнение на поръчката и доколко съществува сериозен риск от вътрешен организационен проблем за изпълнението на поръчката.

Оценяват се стратегията, методите и похватите, посочени от участника за изпълнение на услугата, и тяхното съответствие с целите на поръчката. Преценяват се адекватността и целесъобразността на представеното разпределение на задачите и отговорностите между експертите с определените методи и етапи за изпълнение и доколко то се покрива от ресурсна осигуреност, посочена от страна на участника. Комисията преценява дали предложените методи и начини на управление на процесите от участника биха довели до качествено и навременно изпълнение на дейностите – предмет на поръчката, дали приложеното описание на начина, по който ще се гарантират резултатите, е добре обосновано и дали предвиденият вътрешен контрол в максимална степен ще гарантира качествено изпълнение на услугата и устойчивост на резултатите.



  • Участникът получава 100 точки, ако представената от него организация и методология съответства едновременно на всички по-долу представени твърдения.

- В представената от участника организация и методология за изпълнение е включено подробно и задълбочено описание на обхвата на поръчката. Участникът е разписал в предложението си видовете дейности, необходими за изпълнение на поръчката. Дейностите са представени по начин, от който е видно познаване на цялостния процес на подготовка, реализация и изпълнение на задачите, като предложената организация на работата, предвидените ресурси, цялостната координация и контрол на процеса и участниците в него в максимална степен съответстват на целите и задачите по реализиране предмета на поръчката.

- Избраните от участника методи гарантират качественото изпълнение.

- Задачите и отговорностите между участниците в процеса са разпределени адекватно, като са съобразени с определените методи и етапи за изпълнение и се покриват с предложената ресурсна обезпеченост, посочена от страна на участника.

- В предложението на участника подробно и детайлно са посочени методи за отчетност и контрол, гарантиращи успешната реализация на поръчката. Представеното описание на начина на управление на процесите от участника демонстрират задълбочено познаване на методите за управление и упражняване на вътрешен контрол.

- Рискът от вътрешен организационен проблем за изпълнението на поръчката е сведен до минимум.

- Представената организация и методология като цяло е обоснована, логична и предвидените с нея дейности са реалистични и изпълними.



  • Участникът получава 50 точки, когато е налице едно от следните условия:

- В представената от участника организация и методология за изпълнение на част от планираните дейности за постигане на резултатите не са описани подробно и задълбочено.

- Предложената организация на работата или на обособените етапи, или на ресурсното обезпечаване, или на координацията на дейностите и участниците в процеса не са изчерпателно и детайлно развити и/или не са обосновани.

- Избраните методи, посочени от участника, и инструментите за изпълнение на услугата са най-общо представени или неясно формулирани.

- Методите за отчетност и контрол са неясно формулирани и/или не са съобразени напълно със спецификата на поръчката, поради което не може да се направи категорична преценка дали същите могат да гарантират успешна реализация на поръчката.

- Представената организация и методология не е напълно обоснована и/или съдържа частични вътрешни противоречия. Някои от предвидените в нея дейности и методи за изпълнението им биха създали риск от реализиране на целите на възлагането.


  • Участникът получава 10 точки, когато са налице две от следните условия:

- В представената от участника организация и методология за изпълнение не е включено описание на планираните дейности за постигане на резултатите и/или същите са просто изброени.

- Предложената организация на работата, обособените етапи, ресурсното обезпечаване, координацията на дейностите и участниците в процеса не биха довели до качественото реализиране предмета на поръчката и не дават възможност да се направи категорична преценка за качественото реализиране предмета на поръчката.

- Избраните методи за контрол, посочени от участника и инструментите за изпълнение на услугата са най-общо представени или неясно формулирани и/или липсват такива.

- В предложението на участника методите за отчетност и контрол са посочени само частично и неясно или изобщо не са посочени.

- Представената организация и методология като цяло е вътрешно противоречива, нелогична, като предвидените с нея дейности са трудноизпълними, неизпълними и/или не водещи до реализиране на целите на възлагането.


  • Участника получава 1 точка, когато са налице едновременно следните условия:

Представена е организация и методология за изпълнение на поръчката, но същата е най-общо развита или схематично представена, без да дава яснота по самата реализация и изпълнение на поръчката и без да са отчетени условията на същата. Едновременно с това липсва каквато и да е информация относно обособените етапи, ресурсното обезпечаване, координацията на дейностите и участниците в процеса, или методите и инструментите за изпълнението на услугата. Липсват методи за отчетност и контрол или са неясно формулирани.

Оферти, в които липсва организация и методология няма да подлежат на оценка.
Забележка: За целите на настоящата методика, използваните определения следва да се тълкуват, както следва:

- Подробно/Задълбочено/Детайлно“ - описанието, което освен, че съдържа отделни етапи и видове дейности /при наличие на такива/, не се ограничава единствено до тяхното просто изброяване, а са добавени допълнителни поясняващи текстове, свързани с обясняване на последователността, съдържанието на отделните други дейности, имащи отношение към предмета на поръчката, взаимовръзките между отделните дейности /вкл. между етапите и поддейностите, когато има такива.

- Адекватно” разпределение на задачите и отговорностите - съответстващо, отговарящо на изискванията на възложителя и на целените със съответната поръчка резултати

- „Обоснован” - който е подкрепен с факти и доказателства



Оферти, в които липсва организация и методология няма да подлежат на оценка

С – Срок за изпълнение на видовете работи /в работни дни/ - оценка на предложения от участника срок за изпълнение на видовете работи в обхвата на поръчката. Предложението, което в най-голяма степен отговаря на изискванията на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ /най–краткия предложен срок/ и съответства на поставените технически изисквания за изпълнение получава 100 т., а всяко следващо по-малко добро предложение се оценява след прилагане на следната формула:
С min х 100, където С min е най-краткия предложен срок за изпълнение, а

Сn Сn е срокът за изпълнение, предложен от n-тия участник.


Забележка: Участник, в чиято оферта предложения срок за изпълнение е по-дълъг от посочения в Публичната покана или такъв в различна от изискуемата мерна единица ще бъде отстранен.
В случай че комплексните оценки на две или повече оферти са равни, за икономически най-изгодна се приема тази оферта, в която се предлага най-ниска цена. При условие че и цените са еднакви се сравняват оценките по показателя с най-висока относителна тежест и се избира офертата с по-благоприятна стойност по този показател.
Комисията провежда публично жребий за определяне на изпълнител между класираните на първо място оферти, ако поръчката се възлага по критерий икономически най- изгодна оферта, но тази оферта не може да се определи по реда на чл. 71, ал.4 от ЗОП.


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница