I. Информация за контакт с възложителя: галан-89 еоод



Pdf просмотр
страница1/5
Дата04.01.2023
Размер336.47 Kb.
#116101
  1   2   3   4   5
pril2 ovos 2019 025


Приложение № 2 към чл. 6
(Изм. - ДВ, бр. 3 от 2006 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 3 от 2011 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 12 от 2016 г., в сила от 12.02.2016 г., изм. - ДВ, бр. 3 от 2018 г.)
Информация за преценяване на необходимостта от ОВОС
I. Информация за контакт с възложителя:

1. ГАЛАН-89 ЕООД


ЕИК 200146575 2. Пълен пощенски адрес: гр. Пазарджик 4400, ул. „Граф Игнатиев“ 14, общ. Пазарджик
3. Телефон, факс и e-mail: 0352 023 84,
0352 023 85 galan89@abv.bg
4. Лице за контакти: Мария Кърджева
II. Резюме на инвестиционното предложение:
1. Характеристики на инвестиционното предложение:
Инвестиционното предложение е изцяло ново и предвижда изграждане на нов обект - рибарник с площ 48 дка в ПИ 48444.18.116 в местността „Чамур тарла“ в землището на с.
Мирянци, общ. Пазарджик, обл. Пазарджик, за отглеждане на есетрови видове риба и шаран в садки. Посоченият имот е собственост на възложителя на ИП „Галан-89“ ЕООД и е с обща площ 66.527 дка и НТП: широколистна гора, като представлява спомагателна площ към находище - концесионна площ.
Същността на технологията за садковото отглеждане на риба се свежда до изграждането на съоръжения (инсталации) от плаващи мрежени клетки, които се разполагат в разнообразни по хидрохимичен, хидробиологичен и температурен режим водоеми.
Мрежените клетки (садки) заместват бетоновите басейни при класическия тип басейново стопанство. а) размер, засегната площ, параметри, мащабност, обем, производителност, обхват, оформление на инвестиционното предложение в неговата цялост:
- обща площ на имот с идентификатор 48444.18.116 - 66.527 дка
- общо необходима площ за нуждите на ИП - 48.0 дка
- брой на басейните - 1
- размери на басейна - 120/400/10 м / максимална дълбочина - до водоупор
- общ обем на басейна - 480 000 м
3
б) взаимовръзка и акумулиране с други съществуващи и/или одобрени инвестиционни предложения:
- не е налична информация за други съществуващи и/или одобрени инвестиционни предложения.
в) използване на природни ресурси по време на строителството и експлоатацията на земните недра, почвите, водите и на биологичното разнообразие:
- по време на строителството не се предвижда използване на природни ресурси;
- по време на експлоатацията за извършване аерация на водата в рибарника се предвижда водовземане от повърхностен воден обект - съществуващ „Басейн 1 - чисти води“

в концесионната площ на действащата концесия за добив на подземни богатства в
Баластриера „Изток“, с площ около 15 дка и дълбочина до 20 м.
Водовземането от „Басейн 1“ ще се осъществи чрез помпено подаване на водата от плаваща помпена станция с 3 бр. агрегати - съществуваща, по тръбопровод с диаметър ф150 мм и дължина 150 м до проектирания рибарник. Необходимото водно количество е до 50 л/сек. целогодишно за опресняване и поддържане на кислородното съдържание на водите в рибарника.
Предвижда се да се въведе оборотен (затворен) цикъл на използване на добиваната от
„Басейн 1“ вода, като след използването й за целите на риборазвъждането, същата няма да бъде зауствана в повърхностен воден обект като водоприемник, а ще се отвежда гравитачно по тръбопровод с диаметър ф350 мм и дължина 60 м до съществуващия „Басейн 2 - утаечно езеро“, в който се отвеждат и водите от промиване на добития материал от ТМСИ.
В „Басейн 2 - утаечно езеро“ с площ около 30 дка се извършва механично пречистване чрез утаяване на водите от промиване на добития материал и същото има необходимия капацитет да приеме и водите от рибарникa, които могат да бъдат замърсени единствено с остатъци от храната, с която се захранва рибата. Като обем „Басейн 2 - утаечно езеро“ има необходимия капацитет да осигури утаяване и пречистване на водите, както от промиване на материал, така и отработените от рибарника.
Разстоянието между „Басейн 1 - чисти води“ и „Басейн 2 - утаечно езеро“ е около 55 м, като поради характера и спецификата на геоложкия строеж може да се приеме, че между двата басейна има непряка хидравлична връзка.
Посочените местоположение и параметри на „Басейн 1 - чисти води“ и „Басейн 2 - утаечно езеро“ са съгласно разработения и одобрен проект за добив в концесионната площ.
След приключване на концесионния договор тези басейни по проект се предвижда да бъдат рекултивирани, обезопасени и оформени като влажни зони.
По този начин чрез въвеждането на оборотен цикъл на водовземане и връщане на водите може да се счита, че се ползват едни и същи водни количества само в границите на определената площ на площадката. г) генериране на отпадъци - видове, количества и начин на третиране, и отпадъчни води:
При прилагането на тази технология за отглеждане на различни видове стопански ценни риби, не се генерират отпадъци, които изискват да бъдат третирани по специален начин за тяхното отстраняване или унищожаване.
Фуражите се доставят до фермата опаковани в устойчиви полиетиленови торби подредени на палети, като след употребата на фуража, опаковките се събират и складират в склада на фирмата и впоследствие се предават на вторични суровини.


Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница