План-конспект на урок по математика Изготвил: Цветомира Цветанова Ангелова Училище, клас: 2



страница1/3
Дата15.02.2024
Размер0.6 Mb.
#120296
ТипПлан-конспект
  1   2   3
математика
Свързани:
космос лего-моделиране., Презентация ОС-2кл

ВЕЛИКОТЪРНОВСКИ УНИВЕРСИТЕТ
СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ“
Педагогически факултет

П О Р Т Ф О Л И О
от

Текуща педагогическа практика в началното училище


Учебен предмет: Математика





Изготвил:

Възложил:

Специалност:

ас. д-р Десислава Георгиева

Факултетен №

Факултет: „Математика и информатика“

Форма на обучение:

Катедра: „Алгебра и геометрия“

Велико Търново


2021 г.
ПЛАН-КОНСПЕКТ
на урок по математика


Изготвил: Цветомира Цветанова Ангелова
Училище, клас: 2
Форма на провеждане: традиционна



  1. Тема на урока: Събиране на двуцифрено число с двуцифрено число (27+13)

  2. Автори на учебника:

  3. Издателство на учебника: Архимед

  4. Вид на урока: нови знания

  5. Цели на урока:

    1. Образователни цели:

  • Да се изведе и усвои алгоритъм за събиране на числа от вида 27+13

  • Да се затвърдят знанията и уменията за пресмятане на съставни числови изрази.

    1. Практико-приложни цели:




    1. Развиващи и възпитателни цели:



--Възпитават се в постоянство, точност, съобразителност, взаимопомощ, наблюдателност
-Формиране на съзнателно отношение към математически знания и ползата от тях
--Учениците развират логическото си мислене, развиват паметта си, въображението



  1. Методи използвани в урока:

беседа, упражнения и самостоятелна работа

  1. Дидактически средства използвани в урока:

  • Учебник,учебни тетрадки,дъска и помощни материали




  1. Междупредметни връзки:



Ход на урока

Забележки

Актуализация: Верижка на дъската със задачи за събиране на двуцифрено число с едноцифрено и за изваждане на едноцифрено число от двуцифрено.

У: Попълнете липсващите числа в числовата верижка


П роверка:
Как се събират двуцифрено число и едноцифрено число?
Как се изваждат?


Задача 1:
Отворете учебника на стр.22 и погледнете илюстрацията най-горе.
Какво е изобразено?
Д: 2 камиона
У: Какво има в камионите?
Д: касети (щайги)
У: Колко касети има в синия камион?
Д: 12
У: Колко касети има в червения камион?
Д: 13
У: Нека първо си припомним как се събират числата 12+3 ?
Д:15
У: Как пресметнахте?
12+3=15 2 ед.+3 ед.=5 ед. И 1 дес. и 5 ед. е числото=> 15

У:Колко касети общо има в двата камиона? Как ще намерим?


Д: Ще съберем 12 и 13


Сподели с приятели:
  1   2   3




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница