Тема / от познавателната книжка



страница1/2
Дата10.05.2023
Размер81.01 Kb.
#117641
  1   2
inbound7818880358745815295
Свързани:
Околен-свят-ТЕМА-152, Lacan SubversionDuSujet

ТЕМА 15.




  1. Околен свят

  2. Образователно ядро

  3. Тема / от познавателната книжка/

  4. Възраст /пише се групата или годините/

  5. Образователни цели

  6. Очаквани резултати (наредба 5)

  7. Области на компетентност (наредба 13)

  8. Интеграция с: кое образователно друго направление се интегрира-музика, физическо, български език, математика, ориентиране в пространството, времеви категории

  9. Методи на педагогическо взаимодействие -наблюдение, беседа, обследване, четене на художествено произведение, игра

  10. Параметри на педагогическото взаимодействие /ход на ситуацията/

  11. План на ситуация

Дейност на учителя

Дейност на детето

1.Провокиране на насоченост и готовност за бъдещо сътрудничество:
- установяване на мястото на всяко дете в групата преди поставените цели
- избор на похвати за активизиране на всяко дете , привличане на бъдещи цели
- вникване в потребностите и очакванията на детето ( с какво е почнало да се занимава, кого наблюдава(учителят или други дете))
- установяване на приятелския кръг (общността) около детето в момента и неговите нагласи към предложената активност



Споделя
Описва
Апелира
Съобщава намеренията и очакванията за съвместна дейност


2.Въвеждане в темата. Организиране на варианти на приемане на целите: / препоръчително е покана на гост/
Педагогическото взаимодействие учителят реализира от позицията на роля, която поема в зависимост от темата. Ръководството от името на фантазен или реален субект от действителността свежда до минимум опасността от груб дидактизъм, несъвместим с психическите особености на децата от ПУВ.

Емоционален старт – предназначен да събуди във всеки участник желанието и стремежа към познание, творческа дейност и фантазия.


Емоционален старт, който предполага запознанство (ако групата се среща за първи път). Разчупване на ледовете (сработване на групата), позициониране, свободно





В този вид взаимодействие децата също могат да поемат роли, които им позволяват да изпробват и усвояват социален опит. Задачите се осъзнават чрез асоциации, актуализиране на опит, изказване на предположения, потвърждаване на възможности



Сподели с приятели:
  1   2




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница