О б я в а за откриване на процедура за определяне на изпълнител/И



страница1/7
Дата24.12.2017
Размер0.95 Mb.
#37490
  1   2   3   4   5   6   7







О Б Я В А

за

ОТКРИВАНЕ НА ПРОЦЕДУРА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ИЗПЪЛНИТЕЛ/И

По проект „Разработване и внедряване на информационна система за оценка на компетенциите на работната сила по браншове и региони””, финансиран с договор за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG 051PO 001-2.1.06/23.10.2009 г.,

На основание чл.1, ал.1 и чл. 7 от Постановление № 55 на МС от 12 март 2007 г. за условията и реда за определяне на изпълнител от страна на бенефициенти на договорена безвъзмездна финансова помощ от Структурните фондове на Европейския съюз и от Програма ФАР на Европейския съюз,



Българска стопанска камара – съюз на българския бизнес

(наименование на бенефициента)

със седалище в гр.София и адрес на управление: ул.”Алабин” № 16-20, адрес за кореспонденция тел.: 987 29 60, факс: 987 26 04, Интернет адрес: www.bia-bg.com,

лице за контакт: Екатерина Иванова Белтиц

(трите имена на лицето за контакт)

на длъжност административен сътрудник, тел.: 987 29 60

в качеството си на бенефициент по Договор за безвъзмездна финансова помощ № BG 051PO 001-2.1.06/23.10.2009 г. обявява процедура «открит избор», за определяне на изпълнител/и -

(вид на процедурата)


за изпълнение на дейности с обект:СЪЗДАВАНЕ НА СЕКТОРНИ КОМПЕТЕНТНОСТНИ МОДЕЛИ” с обособени позиции:
Обособена позиция 1. Създаване на секторен компетентностен модел в сектор F 43„Специализирани строителни дейности”.

Обособена позиция 2. Създаване на секторен компетентностен модел в сектор H 49„Сухопътен транспорт”.

Обособена позиция 3. Създаване на секторен компетентностен модел в сектор J 62„Дейности в областта на информационните технологии”.

Пояснителният документ и документацията за провежданата процедура могат да се получат на адрес: София 1000, ул. „Алабин” 16-20, ет. 1 ст. № 110 всеки работен ден от 9.30 ч. до 17.30 ч.

Пояснителният документ и документацията за провежданата процедура са публикувани и на следните Интернет адреси: www.bia-bg.com; www.competencemap.bg; www.az.government.bg; www.eufunds.bg.
Оферти се подават на адрес: София 1000, ул. „Алабин” 16-20, ет. 1, ст. № 110 до 17.00 ч. на 19.02.2013 г.

(ден, месец, година)



ПОЯСНИТЕЛЕН ДОКУМЕНТ ПО ЧЛ. 15, АЛ. 1

РАЗДЕЛ І: ДАННИ ЗА БЕНЕФИЦИЕНТА



I.1) Наименование, адреси и лица за контакт


Официално наименование: Българска стопанска камара - съюз на българския бизнес

Адрес: България, 1000 София, улица „Алабин” 16-20

Град: София

Пощенски код: 1000


Държава: България

За контакти:

Лице/а за контакт: Наталия Събева



Телефон: 987 22 64


Електронна поща:

natali@bia-bg.com

Факс: 987 26 04

Интернет адрес/и ) www.bia-bg.com; www.competencemap.bg;





Допълнителна информация може да бъде получена на:

x Съгласно І.1)

 Друго: моля, попълнете Приложение А.I


Пояснителен документ и документация за участие (спецификации и допълнителни документи) могат да бъдат получени на:

x Съгласно І.1)

 Друго моля, попълнете Приложение А.ІІ



Оферти или заявления трябва да бъдат изпратени на:

x Съгласно І.1)

 Друго: моля, попълнете Приложение А.ІІІ



I.2) Вид на бенефициента и основна дейност/и


 търговско дружество

Х юридическо лице с нестопанска цел

 друго (моля, уточнете):

___________________________


X обществени услуги

 околна среда

 икономическа и финансова дейност

здравеопазване

 настаняване/жилищно строителство и места за отдих и култура

 социална закрила

 отдих, култура и религия

 образование

 търговска дейност

 друго (моля, уточнете):

Х Представителна организация на работодатели на национално равнище




РАЗДЕЛ ІІ.: ОБЕКТ НА ПРОЦЕДУРАТА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ИЗПЪЛНИТЕЛ



ІІ.1) Описание



ІІ.1.1) Обект на процедурата: „открит избор” на изпълнител/и на дейности с предмет „Създаване на секторни компетентностни модели”, с :

Обособена позиция 1. Създаване на секторен компетентностен модел в сектор F 43„Специализирани строителни дейности”.

Обособена позиция 2. Създаване на секторен компетентностен модел в сектор H 49„Сухопътен транспорт”.

Обособена позиция 3. Създаване на секторен компетентностен модел в сектор J 62„Дейности в областта на информационните технологии”.

по проект „Разработване и внедряване на информационна система за оценка на компетенциите на работната сила по браншове и региони”, финансиран с договор за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG 051PO 001-2.1.06/23.10.2009г, сключен между Агенция по заетостта и Българска стопанска камара – съюз на българския бизнес (БСК) по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”




ІІ.1.2) Обект на процедурата и място на изпълнение на строителството, доставката или услугата

(Изберете само един обект – строителство, доставки или услуги, който съответства на конкретния предмет на вашата процедура)


(а) Строителство

(б) Доставки

(в) Услуги Х

Изграждане 

Проектиране и изпълнение 

Рехабилитация, реконструкция 

Строително-монтажни работи 



Покупка 

Лизинг 

Наем 

Покупка на изплащане 



Комбинация от изброените 

Други (моля, пояснете) 



Категория услуга: № 27

(вж. приложение № 3 към чл. 5, ал. 1, т. 2 от Закона за обществените поръчки, съгласно чл.47, т.4 от ПМС № 55 от 2007 г.)



Място на изпълнение на строителството

____________________



код NUTS:     

Място на изпълнение на доставка

_________________



код NUTS:     

Място на изпълнение на услугата Р България, София
код NUTS: BG412

ІІ.1.3) Описание на предмета на процедурата: „открит избор” на изпълнител/и на дейности с предмет „Създаване на секторни компетентностни модели” с

Обособена позиция 1. Създаване на секторен компетентностен модел в сектор F 43„Специализирани строителни дейности”.

Обособена позиция 2. Създаване на секторен компетентностен модел в сектор H 49„Сухопътен транспорт”.

Обособена позиция 3. Създаване на секторен компетентностен модел в сектор J 62„Дейности в областта на информационните технологии”.

по проект „Разработване и внедряване на информационна система за оценка на компетенциите на работната сила по браншове и региони”, финансиран с договор за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG 051PO 001-2.1.06/23.10.2009 г., сключен между Агенция по заетостта и Българска стопанска камара – съюз на българския бизнес (БСК) по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”, с цели на проекта: обща цел: Повишаване на адаптивността, ефективността и балансиране на търсенето и предлагането на пазара на труда чрез изграждане на система за оценяване на компетенциите на работната сила на браншово и регионално ниво; специфични цели: 1) анализ и дефиниране на изискванията към компетенциите на работната сила при отчитане на европейските, национални и браншови изисквания и стандарти; 2) изграждане на браншова и регионална референтна мрежа и информационна система за оценяване и актуализиране на компетенциите на работната сила съобразно настоящите и бъдещи потребности на пазара на труда; 3) Подобряване на координацията и информационния обмен между националните, браншови и регионални структури на работодателите и синдикалните организации и отговорните държавни институции при оценяване на компетенциите на работната сила; 4) Национално признаване и създаване на предпоставки за интегриране на информационната система за оценяване на компетенциите на работната сила в бъдещото електронно правителство и повишаване на адаптивността, ефективността и балансиране на търсенето и предлагането на работна сила.


І. Описание.
В рамките на изпълнението на проект, осъществяван от Българска стопанска камара - съюз на българския бизнес „Разработване и внедряване на информационна система за оценка на компетенциите на работната сила по браншове и региони” (Проекта), е обособена дейност „Създаване на секторни компетентностни модели”. Дейността има ключово значение за цялостното изпълнение на проекта. Целта на процедурата е да се подберат изпълнители, които във взаимодействие със Секторните консултативни съвети, изградени към съответните сектори, като част от Националната референтна мрежа, да разработят секторни модели.

Секторният модел е интегрирана система, матрица, набор от взаимно допълващи се компетенции (клъстери от компетенции), общи принципи, които задават единен за сектора стандарт на компетентност и еталон за добро професионално представяне. Секторният модел обхваща:



  1. Секторен компетентностен модел, който включва: (характерни за сектора и ключовите длъжности в него) набор от общи, специфични и управленски компетенции, разписани по основните бизнес процеси в сектора и представени със следното съдържание: наименование; определение; скала за измерване; списък с индикатори за измерване (наблюдаеми поведения); пътища за придобиване на компетенцията; инструменти за оценяване на компетенцията. Компетенциите, съдържащи се в секторните компетентностни модели, отразяват професионални стандарти на поведение, припознати и валидни в преобладаващата част от фирмите в сектора. Част от секторния компетентностен модел е и Каталог с ресурси за развитие на сектора, който съдържа информация за: обучаващи организации по професии и специалности характерни за сектора; сертифициращи организации; линкове към каталози с компетенции; организации, които провеждат оценка на компетенции;

2. Модели на ключови за сектора длъжности, които съдържат:


а/ описание на длъжността, което включва:

наименование и код по НКПД 2011; синонимни наименования и близки длъжности по НКПД; цел на длъжността; основни задачи и отговорности; условия на труд; минимален осигурителен доход; образование (списък приемливи специалност/и и направления от класификатора за ПОО и ВУ, квалификационна степен, вкл. по НКР); професионален опит (брой години, изисквани доказателства); изисквани знания (списък изисквани знания и тяхното типизиране с цел постигане на съответствие с единици резултати от обучение); изисквани умения (списък изисквани умения и дефиниция); изискуеми сертификати (списък на признавани/изисквани в сектора сертификати от производители и сертифициращи организации).

б) компетентностен модел (набор от компетенции) на длъжността,

който включва от 10 до 12 общи, специфични (технически) и управленски компетенции, изисквани за успешното изпълнение на длъжността. Броят на специфичните компетенции не трябва да бъде по-малък от шест. Управленски компетенции се разработват, ако длъжността има управленски функции. Всяка компетенция се разписва с наименование, определение, препоръчително ниво на владеене (съгласно скалата), списък с индикатори за измерване (наблюдаеми поведения). Индикаторите за компетенцията (поведенията) се разписват изчерпателно, без да се отчита при тяхното дефиниране препоръчителното нивото на проявление на компетенцията.

Съдържанието на моделите на длъжностите трябва да бъде съобразено с Държавните образователни изисквания (ако има такива за съответната професия) и с Националната квалификационна рамка.

В рамките на проекта секторните модели ще се прилагат, като:

- модел за допълване и подпомагане процеса на внедряване на компетентностния подход в пилотните предприятия от сектора (разработване на фирмени компетентностни модели);

- препоръчителни професионални стандарти свързани с упражняването на ключовите за сектора длъжности;

- основа за дефинирането на държавните образователни изисквания (образователни стандарти);

- стандарти за идентифициране и признаване на неформално придобити знания, умения и компетентности;

- базова информация, която ще се актуализира и надгражда с допълнителни данни и сведения в Националната информационна система за оценка на компетенциите (НСОК). Секторните компетентностни модели ще бъдат разработени в съответствие с утвърдените в рамките на проекта „Методика за определяне на ключови длъжности”, „Методика за разработване на компетентностен модел” , „Правила за оценка на компетенции”, „Концепция за Националната референтна мрежа”, „Обща концепция, насоки, подходи и механизми за оценка на компетенциите на работната сила по основни браншове и региони”, „Методически указания за проектиране, апробация, тестване и верифициране на секторни и фирмени компетентностни модели и карти за оценка на компетенциите на работната сила”, които са налични на сайта на проекта, с адрес http://www.competencemap.bg., както и на основата на работещите модели и успешните практики в ЕС и в други развити страни.

При разработването на компетентностните модели ще се използва и информация от следните разработени в рамките на проекта материали, анализи и проучвания:

Секторен анализ на състоянието на съответния сектор;

„Анализ на състоянието и перспективите пред икономиката на РБ”;

„Анализ на възможностите и тенденциите за технологично развитие на българските предприятия”;

„Състояние и проблеми на оценяването на компетенциите на работната сила на национално, секторно и регионално ниво”;

„Проучване на пазара на труда в РБ”;

„Анкетно проучване за компетенциите, професионалната квалификация и образователното ниво на работната сила”;

„Информационни системи, инструменти и партньорски мрежи за оценка на компетенциите на работната сила – проучване на добрите практики в ЕС и развитите страни”, които са налични на сайта на проекта, с адрес http://www.competencemap.bg.

Цялостната дейност по разработване на секторни модели се осъществява в периода 2011-2013 г., като обхваща общо 20 (двадесет) сектора, за които ще бъдат разработени и актуализирани ключови за секторите длъжности. Към настоящият момент са разработени 7 секторни модела в секторите: машиностроене; електроника; електротехника; металургия; месопреработване; мебелна промишленост; туризъм. В процес на разработката са 10 секторни модела в секторите консервна промишленост, производство на безалкохолни напитки, химическа промишленост, охрана и сигурност, мехатроника, електромобили, търговия на едро, търговия на дребно, и фасилити мениджмънт. Дейността по настоящатата процедура ще обхване общо 3 (три) сектора, за които ще се разработят и актуализират секторни модели, обхващащи най-малко 12 ключови длъжности за всеки от 3-те -те сектора (общо 36 ключови за секторите длъжности).


Задачи на изпълнение на дейността
Разработване на секторен модел, обхващащ компетенциите за най-малко 12 ключови за сектора длъжности.
1. Разработване на секторен модел СМ

1.1. Определяне на ключовите за сектора длъжности.

Дейността включва:

А) изготвяне на доклад, съдържащ предложение за определяне на не по-малко от 12 ключови за сектора длъжности;

Б) представяне (писмено и устно) на доклада - проект на възложителя и пред състава на определен от него Секторен консултативен съвет (СКС);

В) окончателно разработване на доклада, чрез отразяване в него на направените предложения и изразените мнения и съображения от членовете на СКС и възложителя;
1. 2. Разработване на концепция и план.

Дейността включва:

А) задаване на цели на секторния компетентостен модел;

Б) определяне на източниците и методите за набиране и анализ на информация, описание на инструментите, които ще бъдат използвани в процеса на разработване на секторния компетентностен модел;

В) определяне на водещи принципи в разработването на секторния компетентностен модел;

Г) изготвяне план - график на дейностите по разработването на секторния модел, съгласуване с възложителя и със състава на определения от него Секторен консултативен съвет;

Д) определяне на маркерите за измерване на напредъка и методите за осъществяване на мониторинг и контрол по хода на изпълнението на дейността и съгласуването им с възложителя и със състава на определения от него Секторен консултативен съвет;

Е) анализ на потенциалните рискове и несъответствия, които могат да възникнат при разработването на секторния модел;


1.3. Набиране на информация от пилотните предприятия и други източници, анализ на информацията , описание на длъжностите, дизайн на компетенциите, дефиниране на определения и списък с индикатори за измерване на компетенциите (поведения), определяне на нива на проявление, пътища за придобиване на компетенциите, инструменти за оценяване на компетенциите и разработване съдържанието на Каталог с ресурси за развитие на сектора
1.4. Изготвяне на прототип на секторния модел и съгласуване съдържанието на модела с възложителя и със състава на определения от него Секторен консултативен съвет.
1.5. Изготвяне на доклад - насоки за приложение на секторния модел.
Очакван резултат:

  • Доклад – предложение за определяне на ключовите длъжности в сектора;

  • Концепция и план за разработване на секторен модел;

  • Прототип на секторен модел;

  • Доклад - насоки за приложение на секторния модел.

Срок за изпълнение – 120 дни от сключване на договор.

Прогнозна стойност за всяка от обособените позиции - 10 500,00 лв. без ДДС.

Обща прогнозна стойност за всички обособени позиции - 31 500,00 лв. без ДДС.





ІІ.1.4) Обособени позиции да Х   не

(за информация относно обособените позиции използвайте Приложение Б толкова пъти, колкото е броят на обособените позиции)



Ако да, офертите трябва да бъдат подадени (отбележете само едно):

само за една обособена позиция 

за една или повече обособени позиции Х

за всички обособени позиции








Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница