Отчет към 30. 06. 2017г на "белмондо" еоод, гр. Д. Дъбник І. Обща информация „белмондо"



Дата31.03.2018
Размер45.73 Kb.
#64009
ТипОтчет
ПРИЛОЖЕНИЕ

към финансовия отчет към 30.06.2017г.

на “БЕЛМОНДО” ЕООД, гр. Д.Дъбник
І. ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
„БЕЛМОНДО” ЕООД (наричано по-нататък само “дружеството”) е еднолично дружество с ограничена отговорност, регистрирано по Търговския закон в Агенция по вписванията с ЕИК 201679346. Седалището и адресът на управление на дружеството са: гр.Долни Дъбник, ул. „Хан Омуртаг“ № 1.
Дружеството има предмет на дейност: производство на енергия от възобновяеми и алтеративни енергийни източници, строително монтажни и ремонтни дейности на преносни и разпределителни електрически мрежи, както и всякакви други дейности, разрешени от българското законодателство при съобразяване и спазване на всякакви лицензионни, регистрационни или други изисквания.
Дружеството има регистриран капитал в размер на 20 000 лева.

ІІ. ОСНОВА ЗА ИЗГОТВЯНЕ НА ФИНАНСОВИЯ ОТЧЕТ
Финансовият отчет е изготвен въз основа на счетоводното предположение за действащо предприятие. На ръководството на дружеството не са известни обстоятелства, които да поставят под съмнение този принцип. Финансовият отчет на дружеството е индивидуален финансов отчет и е изготвен на база Националните счетоводни стандарти, приети от Министерския съвет на РБългария .
III. СЧЕТОВОДНИ ПОЛИТИКИ
1. Сделки в чуждестранна валута
Финансовият отчет е изготвен и представен в български левове, която е отчетната валута на дружеството.

Сделките в чуждестранна валута, с изключение на тези за покупка и продажба на чуждестранна валута, се вписват в левове при първоначалното счетоводно отразяване, като към сумата в чуждестранна валута се прилага обменният курс на БНБ към датата на сделката. Закупената чуждестранна валута се оценява по курс на придобиване. Продадената чуждестранна валута се оценява по курс на продажба. Приходите и разходите, които възникват при уреждането на тези сделки, както и от преоценяването на валутни позиции в края на отчетния период, са признати в Отчета за приходите и разходите като “положителни/отрицателни разлики от промяна на валутни курсове”.


На 01 юли 1997 г. в България е въведен Валутен борд. Съгласно него стойността на българския лев е фиксирана в съотношение към евро 1EUR=1.95583 лв.
2. Приходи и разходи
Приходите се определят по справедливата стойност на полученото или подлежащото на получаване възнаграждение под формата на парични средства.

Приходът се признава,когато:

а) е вероятно предприятието да има икономическа изгода,свързана със сделката;

б) сумата на прихода може да бъде надеждно изчислена;

в) направените разходи или тези,които ще бъдат направени във връзка със сделката, могат надеждно да бъдат измерени;

г) приходите за всяка сделка се признават едновременно с извършените разходи за нея.

Приходите от продажби се признават както следва:


  • продажба на стоки, материали, нематериални активи и дълготрайни материални активи – при фактуриране и прехвърляне на собствеността на продавача;

  • продажби на услуги – в зависимост от етапа на завършеност и когато резултатът от сделката може надеждно да се оцени;

  • лихви – текущо пропорционално на времева база;


3. Получени заеми
Получените заеми се признават първоначално по справедлива стойност на полученото. Последващото оценяване става на базата на амортизируема стойност, т.е. на подлежащото на връщане. Разходите по заемите от типа “такси за отпускане на кредит” се разсрочват пропорционално на времева база. Разходите за лихви се признават текущо в Отчета за приходите и разходите“ като “Разходи за лихви”.
4. Дълготрайни материални активи

Първоначалната оценка на всеки дълготраен материален актив става по цена на придобиване. Тази цена включва:



  • покупната цена, включително невъзстановими мита и данъци, включително произтичащи от непризнат данъчен кредит във връзка с извършените преки разходи;

  • всички разходи, които се отнасят пряко до привеждането на актива до мястото, където ще се използва, и в състоянието, в което ще се използва както е предвидено от ръководството на дружеството;

  • първоначалната приблизителна оценка на разходите за демонтаж, преместване на актива и възстановяване на площадката, когато дружеството е поело задължение за извършването на такива разходи. Тези разходи се представят като провизия.

Последващото оценяване на активите се извършва по цена на придобиване, намалена с натрупаната амортизация и загуби от обезценка. Направените обезценки се отчитат като разход и се представят в Отчета за приходите и разходите.
Разходи, които ще доведат до увеличаване на бъдещите икономически изгоди от използването на актива се прибавят към стойността му. Всички други последващи разходи се отчитат като текущи през периода, през който са направени.

Амортизация се начислява чрез прилагане на линеен метод, като се използва полезния живот на актива, който за дружеството е както следва:



  • съоръжения за производство на ел.енергия – 25 години;

  • производствено оборудване – 3,33 години;

  • други – 6,67 години.

Избраният праг на същественост в дружеството е 700 лева.


5. Обезценка на активите на дружеството

Към датата на съставяне на баланса дружеството преразглежда балансовата стойност на активите си с цел да се определи дали има индикации, че стойността на даден актив е обезценена.

Дружеството прави индивидуална преценка за всеки актив и в случаите, когато възстановимата стойност на даден актив е по-ниска от неговата балансова стойност, то последната следва да баде намалена и сумата се отчита като загуба от обезценка.

Възстановимата стойност е по-високата стойност от нетната продажна цена и стойността в употреба на един актив.

Към 30.06.2017г. ръководството е преценило, че няма активи, които трябва да бъдат обезценени към края на отчетния период.
6. Парични наличности и парични еквиваленти

Дружеството представя като парични наличности своите налични пари в брой или в безсрочни депозити. Парични еквиваленти са краткосрочни, високоликвидни вложения, които са леснообратими в парични наличности.



7. Вземания и задължения

Вземанията и задълженията на дружеството се оценяват по номиналната стойност на тяхното възникване.

Няма просрочени вземания и задължения.

8. Персонал

За отчения период дружеството отчита възнаграждения на едно лице по Договор за управление.



9. Данъци от печалбата

Текущи данъчни активи и/или пасиви представляват вземания или задължения към бюджета, които се отнасят за текущия период и представляват надвнесен или дължим данък върху печалбата. Те се изчисляват като се прилага текущата данъчна ставка на база данъчния облагаем доход за годината.


IV. СЪБИТИЯ СЛЕД ОТЧЕТНИЯ ПЕРИОД

Не са настъпили събития след отчетния период по отношение на обектите представени във финансовия отчет, които да изискват корекции или отделно оповестяване към 30 юни 2017г


Дата: 16.07.2017г.


Съставил: Ръководител:

Белмондо ЕООД Маргаритка Георгиева



Мариана Цветанова





Каталог: download -> BELMO-NL -> 14999
download -> Литература на народите на Европа, Азия, Африка, Америка и Австралия
download -> Конкурс за певци и инструменталисти „ Медени звънчета
download -> Огнената пещ
download -> Задача Да се напише програма която извежда на екрана думите „Hello Peter. #include void main { cout }
download -> Окс“бакалавър” Редовно обучение I до III курс
download -> Конспект по дисциплината „Екскурзоводство и анимация в туризма" Специалност: "Мениджмънт в туризма"
download -> Дипломна работа за придобиване на образователно-квалификационна степен " "
download -> Рентгенографски и други изследвания на полиестери, техни смеси и желатин’’ за получаване на научната степен „Доктор на науките”
14999 -> Решение за сключване, прекратяване и разваляне на договор за съвместно предприятие


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница