Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали съдържание: В. 24 часа 2 В. Сега 13 В. Земя 16



страница1/10
Дата04.01.2017
Размер1.43 Mb.
#11795
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
2 април 2008 г.


ТЕМА: СТРОИТЕЛСТВО, СТРОИТЕЛЕН КОНТРОЛ,
СТРОИТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ

Съдържание:


В.24 часа 2

В. Сега 13

В.Земя 16

В. Монитор 18

В. Българска армия 20

В. Пари 21

В. Пари 25

В. Пари 25

В. Пари 26

В. Пари 26

В. Пари 26

В. Пари 26

В. Пари 27

В. Пари 27

В. Пари 28

В. Пари 28

В. Пари 29

В. Пари 30

В. Пари 34

В. Дневник 35

В. Дневник 35

В. Дневник 36

В. Дневник 37

В. Дневник 38

В. Дневник 39

В. Дневник 40

В. Дневник 40

В. Дневник 41

В. Дневник 42

В. Дневник 42

В. Дневник 43

В. Дневник 43

В. Стандарт 44

В. Стандарт 44

В. Стандарт 44

В. Стандарт 45

В. Стандарт 45

В. Стандарт 46

В. Нощен труд 52

В. Нощен труд 52

В. Нощен труд 52

В. Труд 54

В. Телеграф 67

В. Новинар 73

В. Дума 77




02.04.2008 г., с. 2-3
За да не помагат в съда да се уличават перачи на пари по дела за конфискации
Плашат експерти срещу мафията
Разследваните лъжат, че са спечелили от „Еврофутбол", от лотария в Лондон.
Представят фалшиви договори за заем
ПРОФ. СТОЯН КУШЛЕВ

СЛАВИ АНГЕЛОВ

Съдебните експерти по дела на комисията "Кушлев" са подложени на на­тиск от разследваните и все по-често отказват да се явяват в зала.

Те по принцип се състе­зават да правят повече ек­спертизи, но когато става въпрос за отнемане на пре­стъпно придобито имуще­ство, започват да ги за­плашват още преди да е за­почнало делото, съобщи председателят на комисия­та проф. Стоян Кушлев.

Той алармира, че напос­ледък служителите му имат сериозен проблем с намирането на експерти.



Най-драматична била

ситуацията в Сливен,

Бургас, Благоевград и

Велико Търново

Натискът върху тези спе­циалисти водел до забавя­не на делата. Полицията не разследвала тези случаи, защото нямало жалби.

Най-често в процесите за запори и отнемания се правят икономически експертизи, свързани с дохо­дите и харчовете на раз­следваните. За имотите са необходими архитектурно-технически, а за колите автотехнически изследва­ния. Често се налагат и гра-фологически експертизи, когато по делото се прила­гат частни договори.

Заради натиска експер­тите понякога изпълнява­ли само частично задълже­нията си - или пропускали да изследват определен пе­риод от време, или други детайли. Това пък предиз­виквало автоматично от­лагане на процеса, защото съдът възлагал допълни­телна експертиза.



Двама експерти били

заличени от списъците

заради нарушения

по дела за запори и конфи­скации на мръсни пари.

Въпреки проблема със съдебните специалисти Комисията за отнемане на престъпно имущество е на­ложила запори върху иму­щество за 66,5 млн. лв. и е образувало 33 дела за отне­мане на пари и имоти за още 27 млн. лв. Това става ясно от доклада за 2007 г., който преди дни е предос­тавен на президента, пре­миера и председателя на Народното събрание.

Процесите за отнемания и обезпеченията са 3 пъти повече от тези през 2006 г. В същото време бюджетът на комисията е бил почти 8 млн. лева през миналата година, от които са спестени повече от 2 млн.

Общо 9320 сигнала за проверки са получени в ко­мисията "Кушлев" за 12 месеца. 8575 от тях са обра­ботени от около 180 ек­сперти в службата. Обра­зувани са 109 производства за установяване на пре­стъпно имущество.

"Голямата мода в лега­лизирането на мръсни па-

ри напоследък било да се обяснява, че приходите са от печалба от "Еврофут­бол". Имаше и един, кой­то обясняваше, че е спече­лил лотария в Лондон", обясни проф. Стоян Куш­лев. Той допълни, че все пак остава масовата прак­тика да се показват анти-датирани частни догово­ри за заеми.

Недействителните до­кументи се представяли по всяко второ дело. Че­сто обаче след проверка се оказвало, че кредито­рът не е имал такива дохо­ди през посочения период.

Много българи неу­спешно опитвали да дока­жат и че децата им, които са на гурбет в чужбина, са им пратили значителни средства едва ли не на 3-ия месец от престоя си там.

Българските

престъпници

продължават да влагат

усилено мръсни пари

в имоти в атрактивни ме­ста около планинските и морските курорти. Въпре­ки това през 2007 г. експер­тите от комисията са запорирали 15 пъти повече па­ри и дружествени дялове, отколкото през 2006 г.

Новост е и фактът, че за първи път най-често се налагат запори и се искат отнемания на имущество от хора, осъдени за учас­тие в организирана пре­стъпна група. На второ място се нареждат тези с присъди за незаконно оръжие (1-и през 2006 г.), на трето - за измами в осо­бено големи размери.

Най-внушителни са де­лата за отнемане на пре­стъпно имущество във Велико Търново - 6 дела за над 8 милиона лева, най-скромни в София - 1 дело за почти 90 хиляди лева.


Портретна снимка на три колони - проф. Стоян Куш­лев
Таблица на три колони – Най-често разследвани престъпления
Таблица на две колони – Дела за отнемане на запорирани имоти
Снимка на пет колони колони – Без текст.


02.04.2008 г., с. 2
Въховният съд решава за имотите на
НЕВЕЛИН ГАНЧЕВ

Софийският апелативен съд (САС) е уважил изцяло иска на прокуратурата и отнема в по­лза на държавата имоти на вдови­цата на Констатин Димитров-Самоковеца Ангелина.

Става въпрос за мезонет, га­раж и офис в сграда до зоопарка в София и апартамент във Варна. Ангелина и синът й Константин трябва да платят на държавата и общо 118 444 лв., на колкото са оценени вила в Боровец и джип "Тойота Ландкруизър".

Това съобщиха вчера от САС. Оттам уточниха, че последен по казуса ще се произнесе Върхов­ният касационен съд, тъй като ад­вокатите на Ангелина ще обжал­ват. Искът за нетрудови доходи е по гл. 3 от стария За­кон за соб­ственост­та на граж­даните. На първа ин­станция през 2006 г.маги­стратите го уважиха частично и отнеха част от имотите.

Сега САС не приема за законен доход половината от дарени 50 хил. марки на Косьо и Ангелина на сватбата им от кума Георги Илиев. Недоказан според маги­стратите е доход от 550 млн. стари лв. от производство на картофи през 1997 г. Тогава Самоковеца и съпругата му не били регистрира­ни като земеделски производите­ли, нямало доказателства за нае­мането на земя и купуването на семена и торове.
Портретна снимка на три колони - Ангелина Димитрова може да остане без имоти.
Снимка на две колони – Картофените ниви, от които Косьо Самоковеца твърдеше, че е натрупал състояние.
Снимка на две колони – Къщата на Косьо в Самоков
Снимка на две колони – Вилата в Боровец


02.04.2008 г., с. 3
Проверяват над 20 души - близки на Митьо Очите
Експерти от комисията "Кушлев" разследват за мръсни пари над 20 души от обкръжението на осъде­ния несебърски наркобос Димитър Желязков-Очите.

15 от тях са с присъди за наркоразпространение, а останалите за изнудване. Част от проверяваните оба­че най-вероятно няма да стигнат до съд за конфиска­ции, защото имуществото им се е оказало под 60 хи­ляди лева и се измъкват от закона.

Срещу двама от разследваните - Марин Куцаров и Николай Попов, са внесени и искове за отнемане. На името на Попов се водят 17 ниви и пасища в близост до морето.Той прехвърлил на близки още 8 парце­ла. Комисията иска и 50 негови дяла в "Аквабийч" ООД и "Агро стил" ООД. Общо

за 364 хиляди лева е искът срещу Попов. Куцаров пък, който има зад гърба си 4 присъди и едно споразумение, е на муш­ката на комисията "Кушлев" за 103 305 лева. Преди иска за отнемане са запорирани 3 негови сметки и два срочни депози­та в клонове на ДСК и ОББ в Бургас. Възбрана е наложена и върху капитала на дружествата "фри" ЕООД. Запорирани са и недвижими имоти на Куцаров във вътреш­ността на страната, в Айтос и в курорта Слънчев бряг.

Само преди ден Комисията за отнемане на престъпно иму­щество съобщи, че в Бургаския окръжен съд вече е внесен искът за конфискуване на иму­щество за 2,3 милиона лева на Димитър Желязков-Очите.

В последните 17 години по документи той взел 257 мини­мални работни заплати, а из­харчил 12 326. Съдът ще реши дали да бъдат отнети апарта­мент на наркобоса в Несебър, три дворни места в Сунгурларе и Равда, два магазина, гараж. На мушка са още 3 негови апетитни имота, 4 автомобила, между които и "Порше", 100 дя­ла от три търговски дружества и пари в банкови сметки и от продажба на стара кола.


Портретна снимка на две колони - Очите с гордост позира пред камината във вилата


02.04.2008 г., с. 4
Само 1 министър написа: Нямам интереси
Николай Василев показа антикорупционните си декларации
ПАВЛИНА ТРИФОНОВА

Единствен министърът на администрацията дръз­на да публикува какво е на­писал в новите антикорупционни декларации, които премиерът Сергей Станишев въведе за заемащите висиши длъжности в изпъл­нителната власт.

Николай Василев пусна вчера в интернет два соб­ственоръчно попълнени формуляра. С първия де­кларира, че е български гражданин, не е осъждан за умишлено престъпление, няма участия във фирми или пък роднински връзки с контролни органи, които се смятат за несъвместими с поста му. Във втория Ва­силев трябвало да посочи дали той или негови близки имат частен интерес, свър­зан с правомощията му. Министърът обаче е написал във всички графи „нямам"(виж вдясно), макар да участва във вземането на широк кръг решения по време на правителствени­те заседания.

Питан защо не е изписал частната фирма, в която работи съпругата му, за да се следи дали някога няма да гласува в нейна полза, Василев обясни, че става



въпрос за фармацевтично дружество, което няма об­що с администрацията и съ­ответно той не е поставен в ситуация на конфликт на интереси. Ако бях минис­тър на здравеопазването, щях да посоча това обстоя­телство, допълни той.

Според запознати и оста­налите членове на прави­телството също са посочи­ли, че близките им нямат интереси, свързани с тях­ната служба, тъй като са възприели, че това е декла­рация за конфликт на инте­реси. Още на 26 март „24 часа" поиска формулярите на министрите по Закона за достъп до обществена информация, но от прави­телствената пресслужба обясниха, че те все още се събират от началника на премиерския кабинет Фи­лип Боков.

Новите декларации бяха въведени от Станишев след скандала с бившия шеф на пътния фонд Веселин Геор­гиев, чиито брат Емил Георгиев получил 120 млн. лв. по държавни проекти. Според премиера така ще се избег­нат ситуации на конфликт на интереси. .
Малка портретна снимка – НИКОЛАЙ ВАСИЛЕВ
Така изглежда декларацията на Василев- Факсимиле на две колони от ДЕКЛАРАЦИЯ за обявяване на интереси


02.04.2008 г., с. 4
Брюксел проверява държавен търг
ПОЛИ ДИМИТРОВА

Европейската комисия е започнала разследване на скандалния търг за достав­ка на справочна информа­ционна система за държав­ната администрация.

Това съобщиха от АЛИС, която обжалва в Брюксел обявената от ве­домството на Николай Василев обществена поръч­ка. От генералния секрета­риат на ЕК уведомили фир­мата, че случаят е поет от Генерална дирекция "Въ­трешен пазар и услуги".

АПИС смята, че минис­терството е нарушило европейска директива, според която възложите­лите на обществени поръчки могат да поръчват про­дукти само за свои нужди, а централизираните достав­ки се осъществяват от цен­трален орган.

От ведомството на Васи­лев съобщиха, че няма на­рушение на законодател­ството. АПИС от години атакувала всички процеду­ри за справочен софтуер,

но са изгубили всички дела. „Тя е и първата българс­ка фирма, завела дело сре­щу свой конкурент пред съ­да на Европейските общ­ности. Това показва стил на поведение, а имиджовите проблеми за страната ще са по-големи от евен­туални ползи за фирмата", казаха от министерството.




02.04.2008 г., с. 8
7 000 българи напират за работа в чужбина
ЛИЛЯНА ФИЛИПОВА

7000 българи търсят ак­тивно работа в чужбина. Те са се регистрирали в порта­ла на мрежата EURES, коя­то предлага оферти на рабо­тодатели от ЕС, Норвегия, Лихтенщайн, Исландия и Швейцария, съобщи Зина Андреева, мениджър на сис­темата.

Офертите се увеличавали и възможностите за нашен­ците ставали все по-разно­образни. Най-търсени били Кипър и Германия чакат наши строители

строители, заварчици, бар­мани.

През последната седмица Кипър ни пратил 130 заявки за строителни инженери и техници, които да работят на летището в Ларнака. Ту­ристически фирми пък предлагали едногодишни договори на сервитьори в туризма и на готвачи. Малта искала български камериерки за четири- и петзвездни хотели. Фирми наби­рали също месари, специа­листи за инсталиране на ох­ранителна техника, водо­проводчици. Клиника предлагала над 1600 евро за наши медицински сестри.



Германия също питала за български инженери.

В Турция търсела прево­дачи от руски заради бума на туристи през лятото, съ­общи директорът на Руския културно-информационен център Валентин Иванов във Видин. Затова в смесе­ните райони се увеличавал интересът към езика.



Включването в EURES става само чрез интернет и услугите на мрежата са без­платни, обясни Андреева. Чрез Агенцията по заетостта кандидат-гурбетчиите могат да ползват и мрежата СОЛВИТ, която дава без­платно отговори на кон­кретни въпроси, по преби­ваването в ЕС, квалифика­цията, трудовите права, да­нъчните облекчения, реги­стрирането на автомобили. Специалистите й консулти­рат и фирми как да предло­жат продукти и услуги в чужбина.

Българите вече работят свободно в 12 европейски държави- Чехия, Полша, Словения, Словакия, Литва, Латвия, Кипър, Естония, Швеция, Финландия, Унгария и Румъния.


Портретна снимка на една колона - ЗИНА АНДРЕЕВА


02.04.2008 г., с. 8
Албена прави голф край село Рогачево
Албена планира да из­гради голф игрище край се­ло Рогачево, съобщи ше­фът на дружеството Кра­симир Станев. Проектант ще бъде специалист от Франция.

Съоръжението ще е върху 500 декара и ще се изгради на три етапа. Пър­во ще се създаде голф ака­демия, където ще се обуча­ват желаещите, после ще има игрище с 9 дупки, а на­края - с 18, за да стане про­фесионален терен. Инве­стицията ще стигне до 6-7 млн. евро.




02.04.2008 г., с. 9
7000 км магистрали ще правим
С още 7 държави, предвижда меморандум между страните-членки на Черноморското икономическо сътрудничество. Доку­ментът ще бъде обсъден днес от правителството.

Предвижда се основният маршрут на пръстена да минава през Турция, Гру­зия, Русия, Украйна, Мол­дова, Румъния, България, Гърция. Строителството на магистралите може да става с пари от фондовете на Европейския съюз и зае­ми от международни фи­нансови институции.




02.04.2008 г., с. 9
Плажът бил пясъчна нива, вдигат бирария
ВЕНЕТА НАЧЕВА
Незаконен строеж на плажа в Албена бил из­граден върху реституирана нива. Обектът е още от 1999 г., но не отговаря на влезлия от 1 януари закон за Черно­морското крайбрежие, каза Йордан Оклев от ДНСК.Става дума за монолитно и дървено строител­ство. Пара­доксалното е, че възстано­вената земе­делска земя върху плажната ивица е 380 кв. м, показала проверка на инспекторите. А бирарията почти покрива площта на "пясьчната нива". Земята е реституирана от поземлена комисия в Балчик и има ски­ца за имота. Незаконният обект попада обаче и в концесионната територия- пла­жът на Албена. На собстве­ниците е връчен констати­вен акт за премахване. Сега тече обжалване. Дори и юристи от МРРБ обаче са скептично настроени за реалното бутане на обекти­те, защото обикновено соб­ствениците обжалват и про­цедурите се бавят в съда с години. Друг фрапиращ слу­чай е жилищна сграда, която вместо 9 м е вдигната над 15 м. Тя е до плаж "Икантлъка", община Каварна.


02.04.2008 г., с. 9
Забраняват строежи в заменени гори?
ТИХОМИР ТОНЧЕВ

Да се забрани промяната на предназначението на го­рите, които са били размене­ни, искат депутатите от ДСБ Евдокия Манева и Васил Па­ница.

Те са внесли предложе­нието в проекта за измене­ние на закона за горите, кой­то ще бъде гледан днес на второ четене от земеделска­та комисия.

Целта е всички заменени терени да не могат да бъдат изключвани от горски фонд и на тях да се строи.

Държавните лесничей­ства да станат горски стопан­ства, които да имат право на стопанска дейност, пред­виждат други промени. Кон­тролът ще се прави от досе­гашните Регионални упра­вления по горите, които ста­ват дирекции. Създава се и фонд” Българска гора". Въ­вежда се забрана за износ на необработена дървесина в държавите извън ЕС.


02.04.2008 г., с. 10
Дават на съд двамата шефове от пътния фонд
Подкупът няма нищо общо с европейските програми, твърди прокурорът Чавдар Ангелов
СИЛВИЯ ГУРМЕВА, НЕВЕЛИН ГАНЧЕВ

Прокуратурата скоро ще даде на съд за подкуп двамата служители в път­ния фонд Любомир Лилов и Иван Владимиров.

Шефът на дирекция "Ус­вояване на средства по европейските фондове" и началникът на отдел "Под­готовка на търгове и дого­варяне" бяха задържани на 24 януари т. г. след получа­ване на описани и белязани 25 хил. лв. в сградата на фонда.

Сигналът срещу тях бе подаден

от софийския архитект Георги Янев, който твър­ди, че Лилов поискал 50 хил. лв., за да одобри проект за промяна в ста­тута на 200 дка земя край Велико Търново от земе­делска в многофункцио­нална.

Разследването приклю­чи, в понеделник започна предявяване на материа­лите. До 2 седмици обвинителният акт ще бъде го­тов и делото ще бъде вне­сено в съда. Смятам, че сме събрали достатъчно доказателства по повдиг­натото им обвинение, съ­общи наблюдаващият прокурор Чавдар Анге­лов.

Преди три седмици арх. Янев, който е основен сви­детел по делото, постра­дал при странни обстоя­телства, съобщи вчера в. "Труд". На 6 март вечерта



той бил открит в безсъзнание

на улицата пред магазина срещу дома си в София. След като се събудил на другия ден в болница, Янев нищо не помнел.

"Лекарите твърдяха, че съм бил в алкохолен дели­риум, и ме изпратиха в психиатрията на Военна болница. От там казаха, че съм епилептик", обяс­ни архитектът вчера.

Според него обаче загу­бата на съзнанието е до­шла след удар между очите от неизвестен напада­тел. Вчера той изглежда­ше добре, макар че все още си личаха бледи следи от кръвоизливи.

Арх. Янев се канеше да ходи на среща с инвести­торите по проекта край Велико Търново.

Няма никакви данни ин­цидентът да е свързан с разследването, коменти­ра прокурор Ангелов.

Самият Янев твърди, че миналия петък търсил об­винителя в Съдебната па­лата във връзка с молбата си да му бъдат върнати 25-те хил. лв., с които бяха заловени чиновници.

Той обаче не намерил Ангелов, а друг прокурор му обяснил, че



парите няма да му бъдат върнати

до приключване на делото.

„ 10 хил. лв. от тях са мои, а другите 15 хил. - на дър­жавата, но аз подписах раз­писка, че са ми дадени на мен", обясни Янев.

Още на 29 февруари той подал молбата до прокуро­ра. "Поисках тогава да ми дадат други банкноти, кои­то не са веществено дока­зателство, със същата стойност, но ми отказаха", разказа Янев.

Парите, иззети при по­лицейската акция, са веще­ствено доказателство и прокуратурата не може да ги върне. Това може да на­прави съдът, когато преце­ни, че тези доказателства не му трябват", обясни Ан­гелов.



Той допълни, че подку­път, за който се води дело­то, няма нищо общо с евро­пейските фондове.
Снимка на четири колони – Двамата задържани с подкупа служители от фонда Любомир Лилов и Иван Владимиров чакат началото на делото за мярката им в съда. На снимката долу - наблю­даващият прокурор Чав­дар Ангелов.


02.04.2008 г., с. 10
Чакат документи по проекта
ВЕНЕТА НАЧЕВА

В пътния фонд не са вне­сени документи по искано­то разрешение от арх. Геор­ги Янев, съобщи шефът му Милош Поцков.

Спецкомисия е излязла още преди месец със стано­вище за връщането на проекта и е изпратила пис­мо до архитекта за предста­ви нотариален акт за соб­ственост на имота, върху който се изгражда обектът.

Поисканото разрешение от арх. Янев е за строеж на крайпътен обект на път 1-4 край Велико Търново, а не на магистрала "Хемус". Тъй като се преминава и през чужди имоти, е абсо­лютно задължително в пътния фонд да се предста­ви съгласуване със съседи­те, каквото също не е внесе­но.

"Лично гледах проекта. Без нотариален акт няма съответствие за идентич­ност. Затова техническата комисия е поискала тези книжа. Когато ги внесат и платят таксата от 40 лв., ин­веститорите ще получат разрешението", категори­чен бе Поцков.
Снимка на две колони – Новият шеф на пътния фонд Милош Поцков обяснява за проекта на архитект Янев.


02.04.2008 г., с. 10
Ако ме мотаят, ще заведа дело
Често фирмите действат на ръба на закона
СИЛВИЯ ГЕОРГИЕВА

- Арх. Янев, какво се случи с ва­шия проект, за който бяха поиска­ни 50 хил. лв. от служители на фонд " Републиканска пътна инфра­структура"?

- Вече е ясно, че от 4 декември, когато внесох проекта във фонда, до 24 януари, когато гръмна скандалът и бяха арестувани двамата служители, никой не беше разгърнал документи­те ми.

Тогава полицията иззе книжата ка­то веществено доказателство. На 13 февруари прокуратурата ми върна всички документи и още същия ден ги пратих отново за разглеждане във фонда.

- В какъв срок трябваше да получите отговор оттам?

- В рамките на месец. На 14 март получих писмо с обратна разписка, че документите ми са изпратени по пощата. Към тях има посочени някол­ко забележки, които трябва да от­страня, и да ги върна за ново разгле­ждане.

- Какви са забележките?

- Да се представи писмено станови­ще от Областно пътно управление във

Велико Търново относно внесения комуникационно-транспортен план.

Другото изискване е да представя актуални скици и документи, защото скиците важат до 6 месеца, а докато траеше скандалът, този срок е изте­къл. Трябва да се плати и такса от 40 лв.

- Отстранихте ли забележките?

- Когато ми бяха върнати документи­те, бях в болница. Сега работя по проекта и до дни ще го внеса отново, като отстраня забележките. Ако до 2 седмици след това не ми отговорят, смятам да заведа дело срещу фонда.

Мина година от момента, в който сключих договор по този проект с ин­веститора. Когато гръмна скандалът, ме увериха, че няма да има неустойки, но това не може да продължава без­крайно дълго.

- Какво се случи, след като благо­дарение на вас бяха уличени слу­жителите във фонда? Бяхте ли за­плашван, имахте ли проблеми с други държавни институции във връзка с работата си?

- Като изключим инцидента преди 3 седмици, никой не ме е заплашвал. В работата си не съм имал проблеми.

Единственият проблем, който остава, е просрочването на срокове и бавене­то на документи от институциите, но това не се случва само с мен, а с всич­ки мои колеги, които не работят зад бюрото.

- Как ще коментирате това, че въ­преки призива на полицията никой друг не се оплака, че му е искан подкуп от хора във фонда?

- Българинът в мисленето си е пле­бей по простата причина, че на голяма част от хората им липсва образова­ние.

Когато човек е образован, той е смел. В момента вървим към тотално затъпяване, което се налага съвсем съзнателно. Колкото по-ниско е ниво­то на хората, толкова по-лесно се управляват.

- Искате да кажете, че други ваши колеги, които търсят одобрение за различни проекти от държавни ин­ституции, са необразовани?

- Не, не исках да кажа това. Корупционната практика се налага с години, а ча -гният сектор в много случаи дей­ства на ръба на закона и е много по-лесно да се дадат едни пари и работа­та да се свърши бързо.


Каталог: press -> April 2008
press -> Тема: здравеопазване
press -> Обществени и политически нагласи октомври 2014
April 2008 -> 23 април 2008 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали, архитектура
April 2008 -> 18 април 2008 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали, архитектура
April 2008 -> 10 април 2008 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали, архитектура
April 2008 -> Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали съдържание: В. Труд 1 В. Стандарт 10 В. Стандарт 20
April 2008 -> 21 април 2008 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали, архитектура
April 2008 -> 01 април 2008 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали,архитектура


Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница