„ Моето семейство’’



Дата03.01.2022
Размер0.62 Mb.
#112393
ТипСценарий
C LLMSDOCS COURSES 14625 FILES 61585 ПЛАН-КОНСПЕКТ ПО ОН БЕЛ МОЕТО СЕМЕЙСТВО
Свързани:
План - конспек за 4 клас по ЧП

ОН „Български език и литература“

  1. Тема: „ Моето семейство’’

  2. Вид на организираната форма: основна

  3. Възрастова група: II група

  4. Цел:

  • Възприемане на стихотворението ‘’ Моето семейство’’ на Ангелина Жекова

  • Формиране на умение за участие в диалог

5. Задачи:

- Затвърдяване на уменията за участие в диалог за интерпретиране на съдържанието и вложеното чувство-осмисляне обичта на детето към семейството.

- Осъзнаване на емоционалната връзка и привързаност между хората.

- Себеутвърждаване чрез демонстриране на положително отношение към близките и околните.

6.Очаквани резултати:

- Възприема кратко стихотворение и участва в диалог по съдържанието.

-Разбира и използва стандартни думи (пожелания, благодарности) съобразно конкретната комуникативна ситуация.

7. Педагогическа технология

7.1.Подходи: създаване на емоционална нагласа

7.2.Принципи: комуникативно-речевия принцип

7.3.Методи и похвати: онагледяване, беседа, разговор, въпроси, упражнение, илюстрации картинки.

7.4.Способи: диалог.

7.5.Средства за онагледяване: картинки, книжки.

8. Предварителна подготовка на учителя: подготовка на материали и пособия необходими за часа, заучаване на стихотворението.

9. Предварителна подготовка на децата: предварително са запознати със стихотворението.

10. Дизайн на образователната среда

Сценарий на педагогическото взаимодействие

Етапи на педагогическото взаимодействие

Дейност на учителя

Дейност на децата

Забележка

Насочване към предстоящата речева дейност

Днес със децата от II група ще се запознаем със стихотворението ‘’Моето семейство’’. Семейството е важна част от живота на детето за това днешната тема ще е свързана със семейството и децата.
Добър ден, деца!

Днес съм ви избрала едно много хубаво стихотворение ‘’Моето семейство’’

Сложила съм картинки свързани с днешната ни тема.





- Децата седят тихо, кротко и слушат учителя.

- Децата разглеждат картинките със семейства.





Съобщаване на темата

Сега деца ще ви прочета стихотворението ‘’Моето семейство’’






Конкретизиране на задачата по развитие на свързаната реч

- Прочит на стихотворението
Как обичам да се гушна я при татко, я при мама.

А когато съм послушна те целуват ме и двама.

‘’Слънце’’ ме нарича татко.



Мама – ‘’Месечинка ясна’’.

Толкова е мило, сладко,че не бързам да порасна.

Птицата в гнездото свое пази рожби голокрили.

Моят дом – гнездо и той е.

Дава ми любов и сили.


Деца хареса ли ви стихотворението?
Хайде сега всички заедно да го кажем още веднъж. Слушате какво казвам и след това ще го повторите.
Учителката започва да казва стихчето.
- Браво, деца!

Днес ще се опитаме да го научим.


Сега деца, всеки пред вас има книжка отворете на страница 6, там е стихотворението има една картинка със семейство. Ще гледаме картинката и ще говорим по нея.


- Децата с интерес слушат стихотворението.

- Да.


- А децата започват да повтарят заедно с нея.
- Децата взимат книжките и отварят на посочената страница от учителя. Виждат картинката на която е изобразено семейство.




Уточняване на основния проблем

Готови ли сте деца всички ли отворихте на страница 6 от книжката?

Сега всички да гледаме картината, задавам въпроси вие отговаряте.



Сега деца кажете ми майката какво прави?
Точно така!

Какво държи момиченцето?


А момченцето какво държи?
Браво!

А кой държи бебето?


Точно така!

Какъв плод има на масата деца?


Браво!

Каква закуска прави майката?


Браво, деца!

Кажете ми деца, семейството с какво ни дарява?


Точно така, деца!


Кажете ми какъв е цветът на роклята, на майката?
Браво,деца!

Учителката посочва три деца и задава въпроса, как се казва твоята майка?


Благодаря!

Учителката посочва още три деца и задава въпроса, как се казва твоят татко?


Браво, деца!

Много добре.


- Да.


- Закуска.

- Чаша.


- Кана.

- Бащата.


- Ябълка.


- Всички деца с усмивка казват палачинки.


- Обич,любов,

грижи, внимание и топлина.


- Децата поглеждат картинката и всички отговарят син цвят.


- Всяко от посочените деца казва името на своята майка.

- Всяко от посочените деца казва името на стоя баща.






Мотивиране на децата за разрешаване на проблема и договаряне на резултата

Сега отново всички заедно да кажем стихчето още няколко пъти за да го научим. И като се приберете да го кажете на вашите родите,за да и направите хубава изненада като ви чуят да го казвате.

- Децата щастливи и доволни казват стихотворението още няколко пъти с учителя.






Представяне на резултата и неговите елементи

Чудесно, деца!

Справяте се много добре.



- Децата се радват.




Цялостно обобщаване на събраната информация за обследвания обект

Хайде за последно всички заедно да кажем стихотворението.

- Децата заедно с учителката казват още веднъж стихотворението.





Обща преценка на активността и припомняне на задачата за споделяне на наученото вкъщи пред слушатели

Много съм доволна от днес,деца. Справихте се чудесно. И не забравяйте да казвате на родителите си колко много ги обичате. Когато сте заедно вкъщи им кажете наученото от днес стихотворение ‘’Моето семейство’’, сигурна съм, че много ще се зарадват.

- Децата щастливи и доволни от похвалата на учителя.









Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница