5. Отстраняване на впит кърлеж



Дата03.05.2024
Размер13.56 Kb.
#121139
5. Отстраняване на впит кърлеж задач. тото
Свързани:
ДЦП, Захарен диабет, пневмония и бронхит, инфекции, 9.ССГ при пациенти със сексуални разстройства, реферат очни заболявания ковид 19, 1.Методи на изследване в психиатрията., 2. Задължения на медицинската сестра при работа с инфекциозно болен пациент, Реферат кожни и венерически заболявания, 1 мбл изследвания, 3. СГ при пациенти с шизофрения, 3. ССГ при пациенти със стомашно-чревни инфекции зад от тодорова, 4. ССГ при пациенти с въздушно-капкови инфекции от тодор зада, 6.ССГ при пациента с разстройства свързани със злоупотреба с психоактивни вещества

5. Отстраняване на впит кърлеж
ОТГОВОРЕТЕ:
Какво ще е поведението на медицинската сестра при пациент с впит кърлеж?

При пациент с впит кърлеж, медицинската сестра може да предприеме следните стъпки:



  1. Оценка на симптомите: Сестрата трябва да разговаря с пациента, за да разбере симптомите, които той изпитва след ухапването от кърлежа. Това включва информация за болка, възпаление, обхват на ухапването и всякакви други съпътстващи симптоми.

  2. Изследване на ухапването: Сестрата трябва да разгледа ухапването от кърлежа и да оцени наличието на зачервяване или други необичайни промени в кожата около ухапването.

  3. Съвети за грижа за раната: Медицинската сестра може да предостави на пациента насоки за грижата за ухапването. Това може да включва препоръки за почистване на раната, прилагане на антисептици и използване на превръзки, ако е необходимо.

  4. Информация за възможни заболявания: Сестрата може да обясни на пациента за възможните заболявания, които могат да се предават от кърлежите, като например Лаймска болест, марсилска треска, Q треска. Тя може да даде насоки за симптомите, които трябва да бъдат наблюдавани и кога да потърсите допълнителна медицинска помощ.

  5. Препоръки за консултация с лекар: Ако кърлежа все още не е отстранен ,трябва да се отстрани внимателно и да се огледа самия кърлеж дали е излязъл целият, както и самото място за остатъци. Ваденето на кърлеж става със специален инструмент или игла от лекар. Ако пациентът има сериозни симптоми или има риск от развитие на заболяване, медицинската сестра трябва да препоръча на пациента да потърси лекар. 


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница