Председателя наНародното събрание



Дата21.01.2018
Размер168.06 Kb.
#50492
Чрез

Председателя наНародното събрание

До

Председателя на Комисията по здравеопазване

Уважаеми господин председател,
На основание чл.70, ал. 1 от ПОДНС внасяме предложения за изменение и допълнение на приетия на първо четене законопроект за лекарствените продукти в хуманната медицина, №602-01-67, вносител Министерски съвет.
Чл. 16

(1) Към министъра на здравеопазването се създава Висш съвет по фармация като консултативен орган по въпросите на фармацията. В него влизат равен брой представители на Министерството на здравеопазването, на Изпълнителната агенция по лекарствата, на Българския фармацевтичен съюз, на фармацевтичните факултети на медицинските университети и на Националната здравноосигурителна каса. Съставът на съвета и правилникът за дейността му се утвърждават от министъра на здравеопазването.

(2) Висшият съвет по фармация прави предложения пред министъра на здравеопазването за откриване и закриване на аптеки, както и за отнемане на разрешения за откриване на аптеки.

Чл. 218

Право да извършват търговията на дребно с лекарствени продукти като открият аптека или дрогерия имат само лицата посочени в този закон с изключение на случаите по чл. 232, ал. 2.

Чл. 219

(1) Аптеката е здравно заведение, в което се извършват следните дейности: съхраняване, приготвяне, опаковане, контролиране, даване на консултации, отпускане по лекарско и без лекарско предписание на разрешени за употреба в страната лекарствени продукти, на медицински изделия, както и добавки към храненето, козметични и санитарно-хигиенни средства по списък, определен от министъра на здравеопазването.

(2) Устройството, редът и организацията на работата на аптеките, номенклатурата на лекарствените продукти, както и списъкът по ал. 1 се определят с наредба на министъра на здравеопазването.

(3) Аптеките предлагат добавки към храненето, без да се регистрират по реда на Закона за храните.

Чл. 220

(1) Дейностите по чл. 219, ал. 1 се извършват от магистър по фармация.

(2) Магистърът по фармация е длъжен да изпълни издадено лекарско предписание, включително и за лекарствени форми, приготвени по магистрална и фармакопейна рецептура, по реда, предвиден в наредбата по чл. 221.

(3) Помощник-фармацевтите, работещи в аптека могат да отпускат лекарствени продукти, за които се изисква лекарско предписание само под непосредствения контрол на магистър по фармация.

Чл. 222

(1) Право да извършват търговия на дребно с лекарствени продукти като открият аптека имат само магистрите по фармация, регистрирани по Търговския закон, по законодателството на държава членка или по законодателството на държава - страна по Споразумението за Европейско икономическо пространство. В предмета на дейност на търговеца задължително се вписва осъществяването само на търговия на дребно с лекарствени продукти.

(2) Магистър по фармация, получил разрешение за търговия на дребно с лекарствени продукти, е ръководител на аптеката, посочена в разрешението и задължително работи в нея.

(3) Право да получат разрешение за откриване на аптека за задоволяване на собствените си нужди имат:

1. лечебните заведения по чл. 5 от Закона за лечебните заведения, които осъществяват болнична помощ;

2. лечебните заведения за болнична помощ;

диспансерите и хосписите със стационар.

Чл. 223

(1) Лицата по чл.222, ал.1 имат право да откриват само една аптека, чрез която ще извършват търговия на дребно с лекарствени продукти.

(2) Магистър фармацевт, извършващ търговия на дребно с лекарствени продукти, не може да бъде наеман на работа по договор от производители, вносители, търговци на едро или дребно с лекарствени продукти, общини и лечебни заведения.

(3) Търговец на дребно с лекарствени продукти, не може да бъде собственик или да участва в търговски дружества с предмет на дейност производство, внос или търговия на едро с лекарствени продукти, включително в дружества, явяващи се свързани лица по смисъла на Търговския закон с така изброените.”

Чл. 224

(1) Лицата по чл.222, ал.1 и ръководителите на аптеки на лечебните заведения по чл.222, ал.3 трябва:

1. да са магистри по фармация;

2. да не са лишавани от правото да упражняват професията си;

3. да не са осъждани за престъпления, свързани с упражняване на професията си, за престъпления против собствеността и стопанството или за умишлени престъпления срещу личността.

4. да имат най-малко една година стаж като магистри по фармация;

(2) Магистрите по фармация, които в продължение на повече от пет години не са започнали да упражняват професията си или са прекъснали упражняването й за същия срок, могат да работят по специалността си, след като положат изпит пред комисия и по програма, определени от министъра на здравеопазването.

Чл. 225

(1)Към всяка разкрита аптека могат да се разкрият до два аптечни филиала в населени места на територията, на които няма друга аптека, до откриване на аптека с ръководител магистър фармацевт. Обхвата на дейност и редът за разкриване на аптечни филиали се определя от министъра на здравеопазването

(2) Същите могат да се ръководят от помощник – фармацевт, но отговорен за дейността им е магистър фармацевта на аптеката към която са разкрити.”

Чл. 226. На територията на лечебни и здравни заведения не могат да се откриват аптеки за продажба на лекарства на граждани.

Чл. 228

(1) Разрешение за търговия на дребно с лекарствени продукти се издава от министъра на здравеопазването въз основа на заявление по образец, към което се прилагат:

1. удостоверение за актуална съдебна регистрация;

2. инвестиционен проект на помещенията, одобрен по реда на Закона за устройство на територията, и документ, удостоверяващ правното основание за ползване на помещенията;

3. документи, удостоверяващи че са спазени изискванията на чл. 223 и чл. 224;

4. свидетелство за съдимост на ръководителя на аптеката;

5. медицинско свидетелство на ръководителя на аптеката;

6. разрешение за ползване на помещенията или друг заместващ го документ, издадено по реда на Закона за устройство на територията;

7. хигиенно заключение от РИОКОЗ;

8. удостоверение за членство в БФС и положително становище на регионалната организация за разкриване на аптеката.

9. документ за платена такса в размер, определен в тарифата по чл. 21, ал. 2.

(2) Аптеките на лечебните заведения и общини по чл. 222, ал. 3 и ал. 4 се откриват и закриват по искане на лицето, представляващо юридическото лице.

(3) За откриване на аптека, в която ще се отпускат и продават лекарствени продукти, съдържащи наркотични вещества, се спазват и изискванията на Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите.

(4) В случаите по ал. 3 заявлението за издаване на лицензия за търговия на дребно и съхраняване на лекарствени продукти, съдържащи наркотични вещества от приложения № 2 и 3 към чл. 3, ал. 2 на Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите, може да се подаде едновременно със заявлението за разрешаване на търговия на дребно с лекарствени продукти. Към него освен документите по ал. 1 се прилагат и:

1. удостоверение, че срещу магистър фармацевта - ръководител на аптеката, не е повдигнато обвинение за умишлено престъпление от общ характер;

2. свидетелство за съдимост на отговорното за извършване на дейностите по чл. 34 от Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите лице;

3. съдебни удостоверения, че заявителят не е обявен в несъстоятелност, че не се намира в производство за обявяване в несъстоятелност и че не се намира в ликвидация;

4. удостоверение за регистрация по БУЛСТАТ;

5. документ, че заявителят няма публични задължения към държавата;

6. копие от договора за охрана с органите на Министерството на вътрешните работи или с физическото/юридическото лице, притежаващо разрешение за осъществяване на частна охранителна дейност, и копие от това разрешение;

7. правила за извършване на дейности с наркотични вещества, одобрени от ръководителя на аптеката;

8. заповед за определяне на лицата, които в отсъствие на управителя на аптеката отговарят за касата, в която се съхраняват лекарствените продукти, съдържащи наркотични вещества;

9. протокол, издаден от инспектора по наркотичните вещества към районния център по здравеопазване в областта, на чиято територия се намират помещенията на аптеката, удостоверяващ съответствието на фактическите условия с представената документация.

(5) В случаите по ал. 4 се събира таксата по този закон, както и такса по реда на Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите.”

Чл. 229

(1) Висшият съвет по фармация прави мотивирано предложение пред министъра на здравеопазването за издаване на разрешение или отказ за търговия на дребно с лекарствени продукти.

(2) В 3-месечен срок от постъпване на документацията по чл. 228 министърът на здравеопазването издава разрешение за търговия на дребно с лекарствени продукти или отказва мотивирано издаването на разрешение. Разрешението или отказът се връчва на лицето, подало заявление.

(3) Когато се установят несъответствия с представената документация или пропуски в нея, Висшият съвет по фармация уведомява писмено кандидата и дава указания за отстраняването им. В тези случаи срокът по ал. 2 спира да тече от деня на уведомяването до отстраняване на недостатъците.

(4) Отказът на министъра на здравеопазването за издаване на разрешение подлежи на обжалване по реда на Административнопроцесуалния кодекс.

Чл. 230

ал. 1, думите „откриване на аптеки” се заменят с думите „търговия на дребно с лекарствени продукти”.

Чл. 231

(1) При промяна на вписаните в регистъра по чл. 230, ал. 1, т. 2 - 5 обстоятелства лицето, получило разрешение за търговия на дребно с лекарствени продукти, подава заявление по реда на чл. 228, ал. 1, към което прилага и свързаните с промяната документи.

(2) При издаване на разрешението, с което се допуска промяната по ал. 1, се прилага чл. 229.

Чл. 234

Продажбата на дребно на лекарствени продукти извън територията на аптека, регистрирана по реда на този закон, е забранена.

Чл. 235

(1) Разрешението за търговия на дребно с лекарствени продукти се прекратява автоматично с прекратяването на търговския субект.

(2) Министърът на здравеопазването закрива аптеката:

1. по молба на лицето, получило разрешение за откриване на аптеката;

2. когато се установи, че ръководителят на аптеката не отговаря на изискванията, посочени в чл. 224.

(3) В 14-дневен срок от прекратяване на дейността по ал. 1 лицата по чл. 222 писмено уведомяват министъра на здравеопазването.

Чл. 236

(1) Аптеката не може да бъде затворена за повече от
30 дни в рамките на една календарна година поради отсъствие на ръководителя й.


(2) Когато ръководителят на аптеката не е в състояние да изпълнява задълженията си поради ползване на отпуск при временна нетрудоспособност, бременност, раждане или осиновяване и отглеждане на дете, аптеката може да работи за срок не повече от две години под ръководството на друг магистър фармацевт, отговарящ на изискванията по чл. 224, след издаване на разрешение от министъра на здравеопазването.”

Чл. 237

При смърт на магистър фармацевта, получил разрешение за търговия на дребно с лекарствени продукти наследниците следва да продадат лекарствените продукти на лица, имащи право да осъществяват търговия с лекарствени продукти.”

Чл. 238

(1) Продукти със значение за здравето на човека и лекарствени продукти, които се отпускат без лекарско предписание, определени със списъци на министъра на здравеопазването, могат да се продават в дрогерия.

(2) Право да извършват търговия на дребно с лекарствени продукти като откриват дрогерия имат всички физически и юридически лица, регистрирани по Търговския закон, по законодателството на държава членка или по законодателството на държава – страна по Споразумението за Европейско икономическо пространство.

(3) Ръководителят на дрогерия трябва да е медицински специалист.

Чл. 239

(1) Дрогерии се откриват след регистрация в Изпълнителната агенция по лекарствата.

(2) Лицата по чл. 238, ал. 2 подават в Изпълнителната агенция по лекарствата заявление за регистрация, към което прилагат следните документи:

1. удостоверение за актуална съдебна регистрация;

2. документ за образование и свидетелство за съдимост на лицето, определено за ръководител на дрогерията;

3. медицинско свидетелство на лицето по т. 2;

4. разрешение за ползване на помещенията или друг заместващ го документ, издадено по реда на Закона за устройство на територията;

5. хигиенно заключение от РИОКОЗ;

6. документ за платена държавна такса, посочена в тарифата по
чл. 21, ал. 2.


Чл. 240

(1) В 30-дневен срок от постъпване на документацията по чл. 239, ал. 2 изпълнителният директор на Изпълнителната агенция по лекарствата издава удостоверение за регистрация на дрогерията или прави мотивиран отказ за издаването му.

(2) Отказът на изпълнителния директор по ал. 1 подлежи на обжалване по реда на Административнопроцесуалния кодекс.

Чл. 241

(1) В Изпълнителната агенция по лекарствата се води регистър на издадените удостоверения за откриване на дрогерия, който съдържа:

1. номер и дата на издадените удостоверения;

2. седалище и адрес на лицето, получило удостоверение за откриване на дрогерия;

3. име, лични данни и адрес на ръководителя на дрогерията;

4. адрес на дрогерията;

5. дата на прекратяване на регистрацията и основанието за това;

6. забележки по вписаните обстоятелства.

(2) Данни от регистъра се публикуват на страницата на Изпълнителната агенция по лекарствата в интернет.

Чл. 242. При промяна на адреса на дрогерията или на ръководителя лицето, получило удостоверение за откриването й, подава заявление по реда на чл. 239, ал. 2 и свързаните с промяната документи.

Чл. 243. Условията и редът за организация на работа в дрогерията се определят с наредба на министъра на здравеопазването.

Чл. 259

(1) Към Министерството на здравеопазването се създава Комисия по цените на лекарствените продукти.

(2) Съставът на Комисията по цените на лекарствените продукти се определя от Министерския съвет по предложение на министъра на здравеопазването.

(3) В Комисията по цените на лекарствените продукти задължително се включват представители на Министерството на здравеопазването, на Министерството на финансите, на Министерството на икономиката, на Министерството на труда и социалната политика, на Националната здравноосигурителна каса, на Изпълнителната агенция по лекарствата. и на Българския фармацевтичен съюз

(4) Членовете на Комисията по цените на лекарствените продукти са с мандат 4 години.

(5) На всеки две години една втора от състава на комисията се обновява.

(6) Условията и редът за работа на Комисията по цените на лекарствените продукти се определят с наредба на Министерския съвет.

Чл. 261

(1) Към Министерския съвет се създава Комисия по позитивен лекарствен списък.

(2) Комисията по позитивния лекарствен списък разглежда и взема решение по заявления за включване, промени и/или изключване на лекарствени продукти от Позитивния лекарствен списък на Република България.

(3) Членовете на Комисията по позитивния лекарствен списък са с мандат 4 години.

(4) На всеки две години една втора от състава на комисията се обновява.

(5) Съставът на Комисията по позитивния лекарствен списък се определя от Министерския съвет по предложение на министъра на здравеопазването.

(6) В Комисията по позитивния лекарствен списък задължително се включват представители на Министерството на здравеопазването, на Националната здравноосигурителна каса, на Изпълнителната агенция по лекарствата и на Българския фармацевтичен съюз.

(7) За членове на Комисията по позитивния лекарствен списък могат да бъдат назначавани медицински специалисти, юристи и икономисти с научни постижения и/или практически опит в областта на лекарствените продукти и в съответните сфери на приложението им.

Чл. 262

(1) Позитивният лекарствен списък включва лекарствени продукти, отпускани по лекарско предписание, необходими за покриване на здравните потребности на населението и заплащани напълно или частично със средства от бюджета на Националната здравноосигурителна каса, заплащани от републиканския бюджет, извън обхвата на задължителното здравно осигуряване, от бюджета на лечебните заведения по чл. 5 от Закона за лечебните заведения и от бюджета на лечебните заведения с държавно участие.по чл. 10 от Закона за лечебните заведения.

(2) Позитивен лекарствен списък е списък с лекарствени продукти, изготвен по фармакологични групи със съответните международни непатентни наименования, със съответната дефинирана дневна доза, референтна цена (стойност) за дефинирана дневна доза.

(3) За лекарствени продукти, за които няма определена дефинирана дневна доза, се определя терапевтичен курс и съответната референтна стойност.

(4) Позитивният лекарствен списък включва:

1. лекарствени продукти за домашно лечение и нивото на заплащането им заплащани от бюджета на Националната здравноосигурителна каса;

2. лекарствени продукти, заплащани от бюджета на лечебни заведения по чл. 5 от Закона за лечебните заведения и от бюджета на лечебните заведения с държавно участие по чл. 10 от Закона за лечебните заведения;

3. лекарствени продукти, предназначени за лечение на онкологични заболявания;

4. лекарствени продукти, предназначени за лечение на редки заболявания, СПИН и инфекциозни заболявания.

Чл. 264 Министерският съвет по предложение на министъра на здравеопазването определя с наредба условията, правилата и критериите за включване, промени и/или изключване на лекарствени продукти от Позитивния лекарствен списък, методиката за определяне нивото на заплащане от НЗОК, както и правилника за работа на Комисията по позитивния лекарствен списък.

Чл. 265

(1) Министерският съвет създава Комисия по прозрачност.

(2) Съставът на Комисията по прозрачност се определя от Министерския съвет по предложение на министъра на здравеопазването. В нея задължително се включват представители на Министерството на здравеопазването, на Изпълнителната агенция по лекарствата, на Националната здравноосигурителна каса, на Българския лекарски съюз, на Българския зъболекарски съюз, на Българския фармацевтичен съюз и на организации на пациентите и фармацевтичната индустрия.

(3) Министерският съвет определя с правилник условията и реда за работа на Комисията по прозрачност.

Глава тринадесета

АДМИНИСТРАТИВНОНАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
..............

Чл. 287

(1) Който търгува на дребно с лекарствени продукти, без да има разрешение/удостоверение за това, или работи в нарушение на издаденото му разрешение/удостоверение, се наказва с глоба от 5000 до
10 000 лв.


(2) Наказанието по ал. 1 се налага и на лицата, които търгуват на дребно с лекарствени продукти след прекратяване действието на разрешението/удостоверението за това.

(3) Който продава в дрогерия лекарствени продукти извън списъците по чл. 238, ал. 1, се наказва с глобата по ал. 1, а при повторно извършване на същото нарушение - се отнема издаденото удостоверение за търговия на дребно.

(4) В случаите по ал. 1, 2 и 3 органите на държавния контрол върху лекарствените продукти спират със заповед експлоатацията на обекта.

(5) Заповедта по ал. 4 подлежи на обжалване по реда на Административнопроцесуалния кодекс, като обжалването не спира изпълнението й.

(6) При установени нарушения по ал. 1 и 2 министърът на здравеопазването лишава съответния медицински специалист от право да упражнява професията си за срок до две години.

(7) В случаите на ал.1, 2 и 3 лекарствените продукти, предмет на извършеното нарушение се отнемат в полза на държавата. Министърът на здравеопазването определя с наредба условията и реда за използването или унищожаването на отнетите лекарства.

Чл. 288

(1) Търговец на дребно с лекарствени продукти, който е допуснал неправоспособно лице да извършва дейностите, посочени в чл.219, се наказва с имуществена санкция от 5000 до 10 000 лв., а при повторно извършване на нарушението - се отнема издаденото разрешение за търговия на дребно.

(2) В случаите по ал. 1 органите на държавния контрол спират със заповед експлоатацията на обекта.

Чл. 289. Който продава лекарствени продукти по цени, различни от образуваните по реда на този закон, се наказва с глоба от 5000 до
10 000 лв., а при повторно извършване на същото нарушение - с глоба от
6000 до 12 000 лв.


Чл. 290

(1) Който рекламира продукти, които не са разрешени за употреба по този закон, и им приписва или подсказва свойства, свързвани с профилактика или диагностика, или лечение на болести при човека, се наказва с глоба от 5000 до 10 000 лв.

(2) Който рекламира лекарствени продукти в нарушение на този закон, се наказва с глоба от 3000 до 7000 лв.

(3) Наказанията по ал. 2 се налагат и на лицата, допуснали излъчването, публикуването и разпространението на рекламата.

Чл. 291

(1) Когато нарушенията по чл. 281-287, чл.289, чл.290 и по чл. 294 са извършени от юридически лица или еднолични търговци се налагат имуществени санкции. Размерът на имуществената санкция не може да бъде по-малък от тройния размер на предвидените минимални размери на съответните глоби и не може да бъде по-голям от тройния размер на предвидените максимални размери на съответните глоби.

(2) За нарушения по чл. 289 имуществената санкция е в деветорен размер на надвзетата сума, ако тя надвишава максималния размер на санкцията по ал. 1.

(3) Налагането на имуществена санкция не изключва налагането на глоба на виновните длъжностни лица.

(4) Налагането на имуществени санкции не изключва налагането на мерките, предвидени срещу правоспособността на медицинските специалисти и квалифицираните лица.

Чл. 292. Който не изпълни разпореждане, предписание или указание на органите на държавния контрол по този закон, се наказва с глоба от 1000 до 3000 лв.

Чл. 293

(1) При неспазване на условията, при които е издадено разрешение за откриване на аптека, и в случаите по чл. 281 и 283, министърът на здравеопазването издава заповед за тяхното отнемане.

(2) При неспазване на условията, при които са издадени разрешенията/удостоверенията за производство, внос, паралелен внос, търговия на едро с лекарствени продукти, дрогерия, и в случаите по чл. 281 и 283 изпълнителният директор на Изпълнителната агенция по лекарствата издава заповед за тяхното отнемане.

(3) При неизпълнение на задължението за уведомяване по чл. 204, ал. 3 за прекратяване на дейността от страна на търговеца на едро с лекарствени продукти изпълнителният директор на Изпълнителната агенция по лекарствата отнема издаденото разрешение.

(4) При неизпълнение на задължението за уведомяване по чл. 235, ал. 3 за прекратяване на дейността от страна на притежател на разрешение за откриване на аптека министърът на здравеопазването отнема издаденото разрешение.

(5) Заповедите по ал. 1 - 4 подлежат на обжалване по реда на Административнопроцесуалния кодекс, като обжалването не спира изпълнението им.

Чл. 294. Който наруши разпоредбите на този закон или наредбите по прилагането му, извън случаите по чл. 281-293, се наказва с глоба от
1000 до 3000 лв., а при повторно извършване на същото нарушение - с глоба от 3000 до 5000 лв.


Чл. 295

(1) Нарушенията по този закон се установяват с актове, съставени от държавни инспектори от Изпълнителната агенция по лекарствата, съответно от регионалните инспекции по опазване и контрол на общественото здраве.

(2) Нарушенията по чл. 289 се установяват само от длъжностни лица, определени от министъра на здравеопазването.

(3) Наказателните постановления се издават от министъра на здравеопазването, от главния държавен здравен инспектор, от директорите на Изпълнителната агенция по лекарствата и регионалната инспекция по опазване и контрол на общественото здраве в зависимост от подчинението на длъжностното лице, установило нарушението.

Чл. 296. Съставянето на актовете, издаването и обжалването на наказателните постановления се извършват съгласно разпоредбите на Закона за административните нарушения и наказания.

ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

§ 9. (1) Заварените към влизането в сила на този закон магистър-фармацевти, които са получили разрешение за откриване на аптека, както и лечебните заведения и общините, получили разрешение за откриване на аптека по реда на Закона за лекарствата и аптеките в хуманната медицина, осъществяват дейността си въз основа на издадените им разрешения.

(2) Извън случаите по ал. 1 заварените към влизането в сила на този закон аптеки привеждат дейността си в съответствие с изискванията му в
6-месечен срок от влизането в сила на закона.


ал.3 – отпада

§ 15. се изменя така:

В Закона за здравното осигуряване (обн., ДВ, бр. 70 от
1998 г.; изм. и доп., бр. 93 и 153 от 1998 г., бр. 62, 65, 67, 69, 110 и 113 от 1999 г., бр. 64 от 2000 г., бр. 41 от 2001 г., бр. 1, 54, 74, 107, 112, 119 и 120 от 2002 г., бр. 8, 50, 107 и 114 от 2003 г., бр. 28, 38, 49, 70, 85 и 111 от 2004 г., бр. 39, 45, 76, 99, 102, 103 и 105 от 2005 г. и бр. 17, 18, 30, 33 и 34 от 2006 г.) се правят следните изменения и допълнения:


1. В чл. 45:

а)алинея 1 т. 11 се изменя така: „Домашно лечение на територията на страната с разрешени за употреба лекарствени продукти – по лекарско предписание."

б) алинея 4 се изменя така: „Министерският съвет приема наредба за реда и условията за договаряне цените на лекарствата, за които НЗОК напълно или частично заплаща. Проектът на наредбата се изготвя от НЗОК, съгласува се с комисията по прозрачност по чл. 265 от Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина и се внася от министъра на здравеопазването в Министерския съвет.

в) алинея 5 се отменя;

г) алинея 6 се изменя така: „След договарянето по ал. 4 НЗОК сключва с притежателите на разрешение за употреба на лекарства или упълномощените техни представители на територията на Република България по чл. 26 от Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина договори за конкретните лекарства по ал. 1, т. 11 и за техните цени.”

2. В чл. 55, ал. 2, т. 7 думата “лекарства ” се заличава.

Народни представители: Ваня Цветкова

Таня Калканова

Теодора Дренска

Борислав Великов

Борислав Владимиров

Кръстанка

Маргарита Кънева

Мариана Костадинова

Мима Василева

Тодор Костурски




Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница