У в е д о м л е н и е за инвестиционно предложение І. Информация за възложителя: От „новинвест еоод булстат. 110005477 /име на възложителя физическо/юридическо лице, орган или упълномощено по закон



Дата28.02.2017
Размер105.02 Kb.
#15925
ДО

ДИРЕКТОРА НА РИОСВ-БУРГАС


У В Е Д О М Л Е Н И Е
за инвестиционно предложение


І. Информация за възложителя:
От „НОВИНВЕСТ” ЕООД БУЛСТАТ.110005477

/име на възложителя – физическо/юридическо лице, орган или упълномощено по закон трето лице /

Пълен пощенски адрес:. гр. Несебър, ул. „Иван Асен” №4,

Телефон, факс и адрес по електронна поща: 0888 867 086

Лице за връзка: Таня Аристидова гр. Несебър, ул. „Иван Асен” №4


Уважаеми/a г-н/жо Директор,
Уведомяваме Ви, че „НОВИНВЕСТ” ЕООД има следното инвестиционно предложение: „Изграждане на вилни сгради в ПИ№39164..12.25, местност „Липака” , землище на с. Кошарица, община Несебър.”
ІІ.Обща информация за предложеното инвестиционно предложение:
а) местоположение на инвестиционното предложение - област и община, землище, номер на имота;

поземлен имот ПИ №39164.12.25

местност „Липака”

землище на с. Кошарица

община Несебър



собственост – частна

Имотът се намира в местността „Липака” землище на с. Кошарица, община Несебър, западно от пътя Слънчев бряг – Кошарица.



б) Срок за реализация и етапи на изпълнение на инвестиционното предложение;.

Към реализирането на инвестиционното предложение ще се пристъпи след утвърждаването на цялата проектна документация. Предвиден е срок за осъществяване на строителните дейности до 1 година, при следните етапи:

изкопни дейности за основите на сградите

груби строителни дейности

външни и вътрешни довършителни дейности

свързване със съществуващата инженерна инфраструктура

благоустройство и озеленяване

въвеждане в експлоатация

Срокът за експлоатация е лимитиран от срока за годност на монолитното строителство.

в) Цел и предмет на инвестиционното предложение - производство, жилищно, пътно и др. строителство;

Цел и предмет на инвестиционното предложение е вилно строителство съгласно допустимите строителни параметри за зона „Ос2”:

Площ на ПИ 6633кв м

Плътност до 20%

Кинт - до 0,7

Височина до 7м

Озеленяване мин 60%

Предмет на на инвестиционното предложение е строеж на 4 вилни сгради с прогнозен брой на обитателите 20 души.


г) Необходимост от нова инфраструктура - пътища, електроснабдяване, ВиК.

Транспортният достъп е осигурен от пътя Слънчев бряг – Кошарица, посредством отклонение осигуряващо достъп до тази част на местността Липака в която е разположен имота. Предвижда се достъпът до имота да се осъществява от полските пътища ПИ №39164.12.22 и ПИ №39164.12.27, полски пътища, които се явяват граници на имота по трасетата на които минават бъдещите улици на предвидената в ОУП на община Несебър устройствена зона „Ос2”:

Потреблението на електроенергия ще се осъществява чрез връзка към електропреносната мрежа в района осигурено от подстанция „Хелиос" 110/20 киловолта.

Потреблението на питейната вода ще се осъществява чрез връзки към изградената в местността „Липака” водопроводна мрежа.


ІІІ.Орган, отговорен за одобряването на инвестиционното предложение.

Одобряването на ПУП е регламентирано с чл.Чл. 129. (1) (Изм. - ДВ, бр. 17 от 2009 г.) като в случая одобряването се извършва с решение на общинския съвет на Община Несебър по доклад на кмета на общината.

Съгласно Чл. 145. (1) от ЗУТ (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) Техническите или работните инвестиционни проекти се съгласуват и одобряват от главния архитект на общината (района), в случая Община Несебър.

Прилагам:


  1. Документ за платена такса, съгласно чл.22, ал.1 от Тарифата за таксите, които се събират в системата на МОСВ;

  2. Информация и документация, съгласно Приложение № 2, част Б от Наредба за условията и реда за извършване на оценка за съвместимостта на планове, програми, проекти и инвестиционни предложения с предмета и целите на опазване на защитените зони, предоставена и на електронен носител, включваща:

2.1 Характеристики на засегнатата територия - вид и начин на ползване на земите.

2.2Актуални скици на имотите, в които ще се реализира инвестиционното предложение, съдържащи списъци с координатите на точките, определящи границите на поземлените имоти или партиди на имотите в случаите, когато скицата се издава от общинската служба по земеделие, или координатни точки на трасето на линейните обекти на техническата инфраструктура, придружени от информация за използваната координатна система, или координатни точки, определящи териториалния обхват на инвестиционното предложение за площни обекти, придружени от информация за използваната координатна система.

2.3 Карта или друг актуален графичен материал на засегнатата територия, схеми, координати на граничните точки на имота и на обекта - предмет на инвестиционното предложение, снимки, партида на имота и др. - по преценка на възложителя.

2.4 Актуални скици на имотите, в които ще се реализира инвестиционното предложение, съдържащи списъци с координатите на точките, определящи границите на поземлените имоти или партиди на имотите в случаите, когато скицата се издава от общинската служба по земеделие, или координатни точки на трасето на линейните обекти на техническата инфраструктура, придружени от информация за използваната координатна система, или координатни точки, определящи териториалния обхват на инвестиционното предложение за площни обекти, придружени от информация за използваната координатна система.

2.5 Карта или друг актуален графичен материал на засегнатата територия, схеми, координати на граничните точки на имота и на обекта - предмет на инвестиционното предложение, снимки, партида на имота и др. - по преценка на възложителя

Дата:.23.02.2014г........................ Уведомител:.....................................

/Х Делимехмедов/

2.1 Характеристики на засегнатата територия - вид и начин на ползване на земите.
Предвиденият за реализирането на инвестиционно предложение имот е земеделска земя разположена във вилна зона „Липака” на около 3км северно от КК Слънчев бряг и около 2км на юг от с. Кошарица, на запад от пътя Слънчев бряг-с. Кошарица.

Имотът е разположен извън границите на защитени територии по смисъла на Закона за защитените територии, но е в границите на ЗЗ „Емине” BG0002043 по Директивата за опазване на дивите птици от мрежата Натура 2000.

На терена и в близост до него не са установени обекти на културното наследство.

Поради изградените вилни сгради и няколко ваканционни селища местността „Липака” е с напреднала степен на урбанизция. Съгласно процедирания ОУП на община Несебър територията е определена като зона „Ос2” за рекреационни, ваканциони селища.

Съгласно издадената скица имотът е с начин на трайно ползване „Пасище“, но поради преустановяване на отглеждането на животни в района и неизпасването на тревата пасището е деградирало и е неизползваемо. Фактическото му състояне е незастроена площ между сгради с курортно предназначение във вилна зона „Липака”.

В района техническата инфраструктура е изградена като на много места са положени водопровод, канализационна и електроснабдителна мрежа.

Западно от пътя Слънчев бряг- Кошарица е разположена ел подстанция, осигуряваща необходимта можност и напрежение за захранване с електроенергия на всеки един имот.

В повечето останали незастроени петна във вилнта зона растителност почти липсва, като само на отделни по-влажни места се срещат обикновен пелин (Artemisia absinthium), куча лобода (Chenopodium album), полски ветрогон (Eryngium campestre), рехава метличина (Centaurea diffusa), бял равнец (Achillea millefolium), ланцетолистен живовляк (Plantago lanceolata), синя жлъчка (Cichorium intybus), луковична ливадина (Poa bulbosa), полска поветица (Convolvulus arvensis), едногодишно безсмъртниче (Xeranthemum annuum) и др.

Поради напредналата степен на урбанизация в тази част от землището на с. Кошарица, както и вече реализираното строителство и наличие на застроени площи в него няма условия за гнездене на чувствителни видове птици предмет на опазване в ЗЗ „Емине“.

Вилната зона се обитава от характерни за населените места и откритите пространства около тях видове птици, като повечето от птиците, предмет на опазване в защитенатаз она прелитат само по време на миграции или случайно.

В заповедта за обявяване на ЗЗ „Емине“ са описани 69 вида птици, подлежащи на опазване съгласно чл. 6, ал. 1, т. 3 от Закона за биологичното разнообразие и 41 видове по чл.6, ал. 1, т. 4 от Закона за биологичното разнообразие.

От видовете птици, които образуват значителни струпвания по време на размножаване, линеене, зимуване или миграция на места подлежащи на опазване по силата на чл.6 ал.1, т.4 от ЗБР 53 вида са обитатели на водни басейни, влажни зони и образуват струпвания предимно в малки водни басейни и влажни ливади. Местата за линеенето им са влажни зони с богата растителност, където да могат да се укрият в случай на опасност по време на линеенето, докато не се появят новите махови пера и да започнат отново да летят.



Видовете предмет на опазване в ЗЗ „Емине“ черногуш гмуркач (Gavia arctica), обикновен буревестник (Puffinus yelkouan), розов пеликан (Pelecanus onocrotalus), къдроглав пеликан (Pelecanus crispus), среден корморан (Phalacrocorax aristotelis desmarestii), малък корморан (Phalacrocorax pygmeus), малък воден бик (Ixobrychus minutus), малка бяла чапла (Egretta garzetta), червена чапла (Ardea purpurea), лопатарка (Platalea leucorodia), червен ангъч (Tadorna ferruginea), кокилобегач (Himantopus himantopus), кафявокрил огърличник (Glareola pratincola), малък горски водобегач (Tringa glareola), малка черноглава чайка (Larus melanocephalus), малка чайка (Larus minutus), дебелоклюна рибарка (Gelochelidon nilotica), каспийска рибарка (Sterna caspia), гривеста рибарка (Sterna sandvicensis), речна рибарка (Sterna hirundo), белочела рибарка (Sterna albifrons), белобуза рибарка (Chlidonias hybridus), черна рибарка (Chlidonias niger), земеродно рибарче (Alcedo atthis), среден морелетник (Stercorarius parasiticus), малък гмурец (Tachybaptus ruficollis), голям гмурец (Podiceps cristatus), червеногуш гмурец (Podiceps grisegena), черногуш гмурец (Podiceps nigricollis), голям корморан (Phalacrocorax carbo), сива чапла (Ardea cinerea), ням лебед (Cygnus olor), голяма белочела гъска (Anser albifrons), бял ангъч (Tadorna tadorna), Фиш (Anas penelope), зимно бърне (Anas crecca), зеленоглава патица (Anas platyrhynchos), шилоопашата патица (Anas acuta), лятно бърне (Anas querquedula), червеноклюна потапница (Netta rufina), кафявоглава потапница (Aythya ferina), качулата потапница (Aythya fuligula), планинска потапница (Aythya marila), обикновена гага (Somateria mollissima), звънарка (Bucephala clangula), среден нирец (Mergus serrator), голям нирец (Mergus merganser), вoден дърдавец (Rallus aquaticus), зеленоножка (Gallinula chloropus), лиска (Fulica atra), стридояд (Haematopus ostralegus), речен дъждосвирец (Charadrius dubius), обикновена калугерица (Vanellus vanellus), голям горски водобегач (Tringa ochropus), речна чайка (Larus ridibundus), чайка буревестница (Larus canus) и малка черногърба чайка (Larus fuscus) са видове, които не се срещат в тази част от землището на с. Кошарица и вилните селища в местността „Липака”.

Местообиранията им са влажни зони по смисъла на §1 т.6 от допълнителните разпоредби на Закона за биологичното разнообразие и няма да бъдат засегнати от реализирането на инвестиционното предложение поради отдалечеността им от вилната зона. Тези птици обитават основно обрасли с водна растителност водоеми в зоната, речни корита, мочурища, влажни ливади и тихите заливи покрай скалите на Черноморското крайбрежие. Много от тях след застудяване прелитат и остават да зимуват в крайбрежната ивица и покрай плажовете на повечето от Черноморските селища, без да изпитват безпокойство от хората.

Грабливите птици малък ястреб (Accipiter nisus), обикновен мишелов, (Buteo buteo) черношипа ветрушка (Falco tinnunculus) и сокол орко (Falko subbuteo) могат да се видят само по време на миграция да прелитат над територията в която се предвижда строителство. По време на миграции по-голям брой мишелови и малки ястреби прелитат над ЗЗ „Емине” като спират за почивка и нощуване далеч от тази част от землището на с. Кошарица. Видовете птици бухал (Bubo bubo), козодой (Caprirnulgus eurqpaeus), горска чучулига (Lullula arborea), голям маслинов присмехулник (Hippolais olivetorum), ястребогушо коприварче (Sylvia nisoria), полубеловрата мухоловка (Ficedula sernitorquata), червеногърба сврачка (Lanius collurio), черночела сврачка (Lanius minori), градинска овесарка (Emberiza hortulanа), синявица (Coracias garrulous) и сив кълвач (Picus canus) не се срещат в района тъй като обитават горите и храсталаците на север в Стара планина. Другите видове кълвачи- черен кълвач (Driocopus martius), среден пъстър кълвач (Dendrocopos medius) могат да се видят по дърветата на север от вилната зона, в подстъпите на източна Стара планина където има подходяща за това растителност.

Поради урбанизация и застрояване на района, предвидения за реализирането на инвестиционното предложение имот и съседните на него територията не може да бъде определена като място за хранене и ловуване на грабливи птици. Построяването на още 4 вилни сгради между останалите в района няма да доведе до намаляване на площта на обитанията и местата за хранене на тези видове птици, тъй като в него могат да попаднат само случайно.

Имотът, който е незастроена площ, част от урбанизирана територия не е част от местообитанията на включените в Директива 92/43/ЕЕС птици предмет на опазване в ЗЗ „Емине”, тъй като съседните имоти са вече застроени, територията е постоянно обитавана от хора и няма условия за гнездене и трайно обитаване от тези видове птици.

Реализирането на инвестиционно предложение няма да доведе до негативни въздействия върху защитената зона тъй като предвидените за изграждане вилни сгради ще бъдат разположени на територия, която не се обитава от птиците, които подлежат на опазване в ЗЗ „Емине”.



Урбанизацията на района със строителството на по-големи ваканционни комплекси и други по-малки обекти в тази част на землището на с. Кошарица е трайна и необратима, поради което територията не е сред площите с консервационно значение и ключовите елементи на ЗЗ Емине.



Каталог: ovos


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница