Здравейте



Дата03.01.2022
Размер77 Kb.
#111830
7359 info

Здравейте,
Научният ми ръководител ми каза да започна да пиша и да му показвам работата от време на време, за да коригираме, ако има нещо. 

Темата е: Финансова устойчивост на фирма (по примера на Авиазо България ЕООД).

Крайна дата за финално предаване - 10 ноември.


Авиазо е фирмата, в която работя. Булстат 200627764 за данни от ТР. Ако е нужно да представя някаква финансова информация/справка, моля да ми кажете и ще ги поискам от счетоводството ни. В интернет не може да се намери много информация за сферата на дейност и описание на фирмата - това мога аз да го напиша (предполагам ще фигурира в самата разработка подобен текст)

Относно структурата, ета какви са стандартните разработки за НБУ:

- титулна страница; 

- съдържание

- кратка анотация (максимален обем половин страница); 

- кратко резюме на основните заключения (максимален обем 3 стр.);

- основна част (минимален обем 45 стр.), съставена от въведение, глави, изградени от параграфи и заключение; 

- библиография;  - справочен апарат (бележки, приложения и др.)

Моля да ми кажете как предлагате да процедираме като срокове и каква допълнителна информация ви е нужна от мен.

дравейте,


Нямам конкретен срок засега, ще се съобразя с вас. Например за 1-2 месеца как ви се струва?
Относно обема - нека да бъде 50-60 страници, като изпращам изивкванията към структурата по-долу.
Структура: 

- титулна страница; 

- съдържание; 

- кратка анотация (максимален обем половин страница); 

- кратко резюме на основните заключения (максимален обем 3 стр.); 

- основна част (минимален обем 45 стр.), съставена от въведение, глави, изградени от параграфи и заключение; 

- библиография; 

- справочен апарат (бележки, приложения и др.)


Ако имате други въпроси, моля да ми кажете.

Поздрави
Фирма Авиазо България ЕООД е основана през 2007 година, като тогава главният й офис е в Цюрих, Швейцария, но цялата развойна дейност се осъществява изцяло в София, България. Започналата като старт-ъп компания се развива с много добри темпове, като към 2020 година тя разполага с над 50 служители и над 20 клиента в Европа, Азия и Северна Америка. Основната дейност на фирмата е разработване на софтуер за авиацията, като главното решение, което предлага, е софтуер за пестене на самолетно гориво (Fuel Efficiency Software). Системите, които фирмата разработва, събират данни от полетите на самолетите, за да могат да ги анализират автоматично и да направят предписания към пилотите и мениджърите на гориво, за да може да бъде намален разходът за полет. Софтуерът разполага с над 100 готови рипорта, които помагат на авиокомпаниите да разберат от къде идва разходът на гориво и да предприемат нужните мерки за намаляването му. Компанията предлага и решения във връзка с намаляването на емисиите от изгорели газове, както и има консултантски практики в областите на пестене на гориво и управление на емисиите.



На 24 септември фирмата е придобита от световният лидер Ханиуел (Honeywell), дивизията Аероспейс (Aerospace), с което се отваря нова страница в развитието на Аваизо, за да може да предложи на пазара още по-развити технологии, обединявайки сили с един от глобалните лидери на пазара за технологии в областта. Honeywell Aerospace е индустриална компания, с базирано седалище във Финикс, Аризона, САЩ. Тя е глобална компания, която повече от 100 години доказва, че може да бъде лидер в областта на модерните технологични решения: от първия автопилот, изобретен през 1914г., до бордовия компютър на Орион - последното поколение космически апарат на НАСА. С над 40 000 служители по цял свят и богато портфолио от продукти, включващи авиационни двигатели, avionics, черни кутии, спомагателни енергийни блокове и други авиационни продукти, той се явява подразделение на световния конгломерат Honeywell.

С придобиването на Авиазо България, Honeywell цели както да обогати портфолиото от предлагани авиационни продукти, така и да затвори кръга от услуги за своите клиенти, а Европа е пазар, до който все още няма такова покритие. Инвестицията в Авиазо би позволила навлизането на нови пазари, или иначе казано: достигане до текущите клиенти на фирмата в Европа, и предлагане на пълния набор от авиационни продукти, които Honeywell има, а за текущите клиенти на Honeywell - Fuel Efficiency продукт, който би предложил цялостно решение за оптимизация.

Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница