25 септември 2012 г. Тема: строителство, строителен контрол, строителни материали, архитектура, имоти



страница1/7
Дата04.03.2017
Размер1.06 Mb.
#16178
  1   2   3   4   5   6   7
25 септември 2012 г.

ТЕМА: СТРОИТЕЛСТВО, СТРОИТЕЛЕН КОНТРОЛ,
СТРОИТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ, АРХИТЕКТУРА, ИМОТИ

Съдържание:

В. 24 часа 2

В.Дума 11

В. Телеграф 12

В. Телеграф 14

В. Телеграф 15

В. Телеграф 15

В. Стандарт 15

В. Стандарт 15

В. Стандарт 17

В. Стандарт 18

В. Стандарт 18

В. Стандарт 18

В. Стандарт 19

В. Капитал Daily 19

В. Капитал Daily 19

В. Капитал Daily 21

В. Капитал Daily 22

В. Новинар 24

В. Новинар 25

В. Новинар 28

В. Новинар 28

В. Новинар 28

В. Труд 29

В. Труд 29

В. Труд 29

В. Труд 30

В. Труд 31

В. Труд 33

В. Труд 34

В. Труд 36

В. Труд 37

В. 168 часа 38

В. Преса 39

В. Преса 39

В. Преса 41

В. Преса 41

В. Преса 41

В. Преса 42

В. Преса 42

В. Преса 43

В. Преса 44

В. Преса 44

В. Монитор 45

В. Монитор 45

В. Монитор 49

В. Монитор 50

В. Монитор 50

В. Монитор 51

В. Монитор 54

В. Монитор 55

В. Сега 55

В. Сега 56

В. Сега 56

В. Земя 56

В. Земя 56

В. Земя 57

В. Земя 57

В. Класа 57





25.09.2012 г., с. 4
Пилотно в София теглят боклука на един квартал
ДАРИНКА ИЛИЕВА

Столичната община ще тества пилотно нова формула за изчисление на такса смет, но засега няма да я променя. От догодина в един квартал в столицата ще се мери боклукът на всяко домакинство. Целта е да се види какъв ще бъде размерът на таксата според изхвърленото количество отпадъци от всяко семейство, научи „24 часа".

„Проектът е пилотен и все още се разработва. Начинът на изчисление на такса смет за следващата година, който е на промили, няма да се променя. Просто паралелно в един или два квартала ще изчисляваме колко биха плащали хората, ако променим формулата", обясни зам.-кметът по екология Мария Бояджийска.

Все още не е ясно в кои квартали ще върви паралелното мерене на боклука и как точно ще става то. Ясно е, че отпадъците ще се мерят в някои от крайните райони, а не в центъра.

Според изхвърления отпадък от всяко домакинство общината ще трябва да изчисли таксата за транспортиране, преработване, депониране, рекултивация и отчисления към държавата. Освен тях ще се правят и сметки за зимното и лятното почистване, които също трябва да влязат в персоналните сметки за всеки имот.

„Има много въпроси, на които трябва да си отговорим, преди да променяме формулата. Трябва да знаем дали този модел ще е поносим за хората. Затова тестът може да продължи и повече от година", уточни Бояджийска.

Според нея вариантът за изчисляване на такса смет според площта на всяко жилище и броят на хората, които живеят в него, не е удачен за столицата.

Проблемът е, че няма как да се отчете реалният брой на хората, които обитават даден имот, защото адресната регистрация по местоживеене не е задължителна, посочи Бояджийска.


Снимка на една колона - МАРИЯ БОЯДЖИЙСКА


25.09.2012 г., с. 4
Ново футболно игрище и пейки в Южния парк
Детски кътове, пейки, беседки и затревено футболно игрище вече посрещат посетителите на входа на Южния парк откъм ул. „Козяк". Третиятетапотремонта на градината е за 200 000 лв. и е на финала, отчете кметът на София Йорданка фандъкова при проверката на обекта. Там ще има охрана и видеонаблюдение.
Снимка на една колона – без текст


25.09.2012 г., с. 5
Депутати намаляват глобата "диско" на университетите
Ако вуз поддържа нощен живот, ще му спират половината, а не цялата субсидия
ДИАНА КЪНЧЕВА

Университетите, които са дали под наем помещение за дискотека, ще отърват най-строгата санкция -отнемане на пълната държавна субсидия, за да не

останат студентите без стипендии.

Това ще бъде разписано преди второто четене на промените в Закона за висшето образование. В четвъртък депутатите гласуваха на 1-о четене правомощия на финансовия министър да

отнеме субсидията на тези вузове, които след предупреждение не са премахнали дискотеката от сграда на висшето училище.

Не трябва да наказваме студентите заради грешки на техните ректори в управлението, мотивира отспъката депутатът от ГЕРБ Румен Стоилов. Той е готов да предложи презициране на текста, така че да се спират само субсидиите за капиталови разходи,

но не и тези за стипендии и заплати.

Депутатите единодушно решиха миналата седмица, че дискотеки, казина и игрални зали, които работят след 22 ч, не могат да са разположени на по-малко от 100 м от студентски общежития или вътре в тях. При заварено положение заведенията, които не отговарят на новите условия, трябва да прекратят дейността си след изтичане на лиценза. Депутатите забраниха на вузовете да предоставят свое имущество за откриване на игрални зали, казина и на заведения с работно време след 22 ч.

С поправките задължиха министъра на образованието да извършва проверки поне веднъж на две години във всеки ВУЗ, който управлява имоти публична държавна собственост. При неизпълнение на препоръките той има право да предложи на министъра на финансите да спре изплащането изцяло или частично на държавните субсидии.

За първи път в този парламент всички политически сили бяха единодушни за законова промяна. Преди това работна група ги изчисти от спорните моменти.

„Никой не дава заден, сега ще има голямо говорене покрай тези промени. Всички гледат стоте метра, но не и конституцията, а според нея не можем да посягаме на частната

собственост", коментира Румен Стоилов. Според него няма да има проблем законът да се спази там, където помещенията са държавни, но частните кръчми не може да бъдат задължени да затварят в 22

ч. Стоилов бил категорично „за" въвеждане на ред, но напомня, че Студентски град отдавна не е само за студентите, а е и жилищен квартал на София. Не може като защитаваме правата на едни граждани, да нарушаваме тези на други, категоричен е депутатът. Тази седмица Стоилов ще убеждава колегите си, че текстовете трябва да се редактират. Защо ли не се учудвам от

позицията на Стоилов, още преди първото четене на закона казах, че в дискусията ще си проличи лобито на хазартния бизнес, както и на собствениците на нощни заведения, коментира депутатът от БСП Ивелин Николов, който бе в работната група по закона.

Според него няма никакво нарушаване на права, защото по същата логика може да се окаже, че се нарушават правата на частни бизнесмени да продават алкохол и цигари в училищата. Законът дава достатъчно дълъг срок - 6 месеца, да се преустроят заведенията. Затварят се само нощните, но през деня могат да работят колкото искат, каза още Николов.

Според него има достатъчно други места, където да се открият нощни заведения. Както в жилищна сграда без съгласието на живеещите не може да се открие заведение, така и в Студентски град да не може без съгласието на държавата да се прави кръчма, категоричен е Николов. Иначе подкрепял колегата Стоилов, че текстът за отнемането на субсидията трябва да се прецизира, за да не остават студентите без стипендии, а преподавателите без заплати.


Снимка на четири колони - Депутати искат заведенията, които са под наем в помещения на вузове, да прекратят работа след 22 ч.
Снимка на една колона - РУМЕН СТОИЛОВ
Снимка на една колона - ИВЕЛИН НИКОЛОВ


25.09.2012 г., с. 5
Димитър Дилчев, кмет на район „Студентски":
Ректорите ще затворят техните, но не може да ограничим частните
ДАРИНКА ИЛИЕВА

- Г-н Дилчев, как ще коментирате идеята всички нощни заведения, които са на 100 метра от общежитията, да бъдат затворени?

- Тези предложения под една или друга форма се коментират от доста време. Това е сериозна и правилна стъпка по отношение на заведенията в държавните обекти и сградите на вузовете.

Проблемът според мен обаче е тази 100-метрова граница, в която ще попаднат по-голямата част от търговските обекти в Студентски град, сред които има доста частни.

- Колко барове и дискотеки ще останат да работят, ако се приеме тази промяна?

- Единици.

- Вярно ли е, че вече сте били подложен на телефонен обстрел от собственици на заведения и дори сте се оплакали на премиера Бойко Борисов?

- Не, няма за какво аз да бъда подлаган на такъв обстрел или да занимавам премиера. Тези предложения са инициатива на парламента. Аз като кмет на район и Столичната община можем единствено да се съобразим с това, което бъде гласувано.

- А в колко имота на университети има нощни заведения?

- Не мога да ви дам точна справка, защото бройката се променя непрекъснато. 190 обекта в Студентски град са с работен режим след 22 часа. От тях 45-50 са на територията на вузовете, но в тях влизат аптеки, магазини, копирни центрове и др.

- Освен дискотеките „Ориент 33", която беше в имот на УHCC, и незаконната „Амнезия", има ли други затворени?

- Има, не са една и две. Става въпрос за заведения, които са били в имоти на Техническия университет, на Софийския университет и на Минно-геоложкия университет.

- Докъде стигна казусът със собствеността на най-голямата дискотека в Студентски град -„Плаза"?

- Столична община не е страна по делото и не съм запознат. Предполагам, че все още спорът е в съда.

- Добре, но как един частен собственик може да бъде принуден да затвори обекта си?

- В този вариант на законопроекта собствениците няма да получават разрешение да работят след 22 часа. Не знам обаче според кого точно заведенията в Студентски град са проблем. Те, изглежда, не са проблем за студентите, нито за някой друг. Подхождането по този начин няма да доведе до нищо конструктивно.

Пак ще повторя - за обектите, които са на университетите, е нормално държавата да предприеме политика, която да не толерира подобен вид дейност. Ограничението на частните имоти обаче е- нещо, което силно ме притеснява. Затова се надявам, че текстовете ще се преработят.
Снимка на една колона – без текст


25.09.2012 г., с. 9
Снимка на три колони - Резиденция "Евксиноград" ще бъде обновена, ще има и музей, така че да стане атракция за туристи. Вчера главниятсекретар на МС Росен Желязков и шеф ката на европрограмата в строителното министерство Деница Николова (вдясно) подписаха договор за 9,8 млн. лв. в присъствието на Лиляна Павлова.


25.09.2012 г., с. 9

Нова амнистия за незаконни строежи до 2001 година?
Турция се отказа от пътя Русе-Свиленград
ВЕНЕТА НАЧЕВА

Има идея за узаконяване на незаконно построени преди 2001 г. сгради, ако те отговарят на градоустройствените показатели.

В момента в парламента се обсъждат промени в Закона за устройство на територията (ЗУТ), които предстои да се приемат окончателно, каза вчера министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова.

Според нея били подготвени текстове, с които да се удължи периодът на търпимост в ЗУТ. В сега действащите текстове не подлежат на събаряне строежи без разрешителни до 7 април 1987 г.

Вчера се разбра, че Турция се отказа от участие в проекта за строеж на пътя Русе-Свиленград.

"Отказът не е официален, а е бил заявяван по време на работните срещи. Ще продължим на двустранна основа с Катар", допълни още Павлова. През пролетта катарската страна прояви интерес към инвестиция чрез концесия в строежа на трасе, което свързва Русе и Свиленград. След време интерес прояви и Турция. Тогава започна обсъждането на 3 варианта за трасе. В момента експерти от България и Катар подготвят правителствен меморандум.

Проектът е за изграждане на скоростен път около 300 км от Дунав мост до турската граница. По него ще минава товарният трафик, а максималната скорост според закона ще е 120 км/час. По предварителна оценка инвестициите в шосето ще са за над 1 млрд. евро.


25.09.2012 г., с. 10
Нона Караджова: Водни ресурси имаме, но ги пилеем
ТОНИ МАСКРЪЧКА

"Трябва да намерим решение на важна национална задача - осигуряване на питейна вода и премахване на водните режими", каза министърът на околната среда Нона Караджова вчера в Благоевград на среща в деня на диалога между местната и законодателната власт.

Тя опроверга твърденията, че у нас няма достатъчно водни запаси. "Ресурсът е достатъчен, но проблемите идват от липсата на съоръжения, водопроводи и пилеене на вода. Имам опасения, че след 2020 г. няма да можем да ползваме значителни евросредства за ремонт на ВиК мрежата, приоритетите ще са други", каза Караджова. През 2014 г. България ще бъде проверена от ЕК дали изпълнява принципа за възстановяване на разходите и дали са въведени стимули за пестене на вода. Министърът предупреди още, че от 1 януари административни сгради, училища, търговски обекти, хотели трябва да събират разделно отпадъци. Те трябва да имат контейнери за хартия, стъкло и пластмаса и метал, както и договори с фирми за извозване на боклука.
Снимка на една колона - НОНА КАРАДЖОВА


25.09.2012 г., с. 10
Три района на столицата ще са без вода днес
От 9 до 21 ч без подаване ще е част от с. Железница, а от 10 до 22 ч - част от Овча купел 1 и Мало Бучино. От вчера сутринта до 17 ч в петък центърът на София ще е с повишено налягане заради почистване на резервоар „Лозенец". Това означава, че има опасност от аварии. Утре от 9 до 16 ч пък без подаване ще е част от Горубляне.


25.09.2012 г., с. 14
Генералски наследник от Италия стесни СДС
Може да пуснем ГЕРБ или БСП под наем в новите офиси, шегуват се реститутите. На „Позитано" пък новите стопани са недоволни от състоянието на имота
КАЛИНА ВЛАИКОВА,

ЕЛИЦА ГИЛТЯЙ

Представяте ли си наследниците на части от централата на СДС да отворят тук магазини за дрехи втора употреба?

Тези тревоги сподели бившият син лидер Мартин Димитров преди време, след като стана ясно, че държавата окончателно връща на реститути помещения от партерния етаж на емблематичната сграда на „Раковски" №134.

След дългогодишна съдебна сага трима граждани си получиха общо 93 кв. м и станаха съседи на партията, чийто адрес е там от зората на демокрацията.

Притесненията на Мартин Димитров се оказаха неоснователни. В решението за връщане ясно е записано, че помещенията

са одобрени за офиси от главния архитект на столичния район „Средец". Тоест няма как магазин, кафене или кебапчийница да смущава партийния живот в синята централа.

Екслидерът обаче донякъде се оказа пророк за прелюбопитни сюжети около реституцията, която им доведе трима нови съседи.

Всички те са наследници на българския генерал Стилиян Ковачев

- офицер от пехотата и военен министър в правителството на Стоян Данев през 1913 г. Неговата къща е била на мястото на днешната синя централа.

По-малка част от върнатия терен в нея вече е собственост на италианеца

Паоло Джулини, който има и български паспорт. Той е наследник на имоти у нас по линия на майка си, която е българка. Самият Джулини живее в Милано, но идва в София поне веднъж месечно. Той е криминолог, вълнува се от футбол и развива дейности в музикалния бизнес. Следи българската политика и винаги гласува на избори, но си запазва личните пристрастия в тайна.

Признава, че няма идея какво точно ще прави с помещението на „Раковски" №134. За това си има пълномощник, който движи делата му тук.

„Ами, може да стане офис на БСП, на ГЕРБ", шеговито допусна пълномощникът Цветелин Цветанов. Той бе категоричен, че частите ще бъдат пригодени само за административни помещения.

Според него навремето е имало начин държавата да обезщети собствениците

с друг имот, за да не съквартирантстват сега наследниците с партийните функционери. „Но не са го направили и положението е такова", обобщи Цветанов.

Той и адвокат Лазаров, който представлява другите наследници - Анета Ковачева и Лиляна Нойкова, хвалят СДС като добри и коректни съседи, с които не са имали никакви проблеми. Сините от своя страна след спотае-но недоволство прежалиха старата си зала за пресконференции, дала публичност на не една и две партийни драми през годините. В момента там вървят довършителните ремонтни дейности, които разделят помещението на две и обособяват отделни входове, за да не си пречат партийците и бъдещите наематели. Наследниците си плащат преустройството сами.

Докато техните битки за имуществото им вече са на своя край, реституционните претенции към другата сграда, превърнала се в синоним на партия - „Позитано" 20, засега не са задоволени напълно.

Няма такава държава - 4 правителства минаха, но явно гарван гарвану око не вади и

14 години не можем да влезем в имота си

Това изплаква наследникът на фамилията, на мястото на чийто имот е построена централата на антифашистите, сега дом на БСП.

Димитър Банов, сестра му и техните деца спечелиха реституционното дело и получават 2 магазина на „Позитано" 20. Помещенията са ТОЧНО ПОД прозорците на Сергей Стан и шев, до известната скулптурна група вляво от входа на соццентралата.

Въпреки приключването на делото и уверенията на областната управа, че имотите вече са във владение на фамилия Банови, нищо такова не се случва, обясни възрастният господин, представител за България на списанието, институция за поколения европейки - „Бурда". Той е категоричен, че има пропуснати ползи от сагата около магазините, които са се отразили изключително негативно на бизнеса му.

Само благодарение на личната помощ от мадам Бурда, която е посрещал и в дома си, успява да намери друг магазин, докато чака второ десетилетие да изложи списанията с кройките в собствения си.

Преди месец Димитър Банов трябваше да влезе с помощта на съдия-изпълнител в имота на „Позитано". Неприятната изненада била липсата на ток, вода, санитарен възел. „Това е абсолютна подигравка", възмутен е той. Иначе социалистите са опразнили помещенията още миналата година, но били в негодно за употреба състояние. Сега господинът се притеснява да не би съдът да каже, че наследниците не го ползват, въпреки че им е върнато. „Само че в какво състояние се предава -да не ви описвам!", разказва още Димитър.

Той и дъщеря му се принудили с помощта на съдия-изпълнителя да докарат ключар, за да могат да проникнат в имота, сподели още наследникът.

„Какво, да му ги напарфюмираме ли иска", чуди се зам.-председателят на БСП Димитър Дъбов на недоволството на Димитър Банов.

Никви циркове не е имало, именно с цел да ги избегнем дадохме ключовете, засякохме електромер, вода и пр., категоричен бе той. По сдаването на имота се срещнали и с областния управител, добавя Дъбов. Всичко приключило в края на юли, преди соцръководстото да се отправи към традиционния събор на червените на Бузлуджа.

По повод жалбата на наследниците, че помещенията били в безобразно състояние, от централата на социалистите напомниха, че наемателите им са били отпратени още преди 2 години и оттогава стоят празни и заключени. Никой нищо не е увреждал, просто не било влизано отдавна и е нормално от това видът да е позанемарен.

За червените реституционната сага не е приключила. Водят се още дела и другари постоянно се съревновават с оригинални предложения къде да се провеждат пленумите, ако и киносалонът мине в частни ръце.


25.09.2012 г., с. 14
Намалили с малко наема на сините
Няма никакъв начин СДС да си наеме обратно от реститутите върнатите им помещения, обясниха за „24 часа" от администрацията на „Раковски" №134.

Причината е, че те вече ще се отдават на пазарни цени, каквито партията не може да си позволи да покрие.

Като политическа формация СДС плаща символичен наем за 6-етажната сграда в центъра на София. От 2010 г. той е 8400 лева, като при сключването на последния договор с областната управа сумата е била намалена с 4% - с колкото се стесняват след реституцията сините.

Като наемател партийците нямат право на претенции кьм процедурата по връщане на имота. И без това обаче казват, че до момента нямат абсолютно никакви проблеми с наследниците му.

Евентуални саботажи очакват по-скоро от собствените си редове. „Няма да се учудя, ако самият Мартин Димитров наеме едно от помещенията и отвори магазин за дрехи втора употреба само за да ни осмее", преплете един от новите шефове в СДС сюжета с реституцията и неспирните вътрешнопартийни драми.

В БСП още не са правили подобни стъпки, но зам.-председателят Димитър Дъбов коментира за „24 часа", че също ще се обърнат към областната управа с искане да се преизчисли ползваната квадратура и наемът за вече отдадените помещения да се приспадне.


Снимка на три колони - От БСП не намират за основателни претенциите на-наследниците към състоянието на помещенията.
Снимка на две колони - Димитър Дъбов
Снимка на три колони - Емил Кабаиванов дава първата си пресконференция като лидер на СДС в нова зала, значително по-тясна от вече реституираната.
Снимка на три колони - Старата зала, в която от зората на демокрацията СДС канеше журналисти, вече е преградена за офиси, вървят довършителни ремонтни работи.


25.09.2012 г., с. 16
Васил Найденов:
Платих си данъците, шефове от НАП дълго не знаеха
Може да е гестаповско, но да се задължат електронните медии да пускат 20% българска музика, филми и театър
НИКОЛАЙ МОСКОВ

Васил Найденов е роден на 3 септември 1950 г. в София. Завършва естрадния отдел на Музикалната академия, специалност пиано.

Звездата му изгрява през 1979 г., когато печели първа награда на "Златният Орфей", а песента из филма "Адаптация" е обявена за "Мелодия на годината".

Следват стотици участия във фестивали и конкурси и огромно количество награди. Найденов почти няма песен, която да не е станала хит. Последното му държавно отличие е орден "Кирил и Методий - огърлие".

- Г-н Найденов, сменихте в движение голямата сцена с концерти по партита и клубове. Ще ви видим ли скоро и в НДК?

- Концерт в НДК? Защо? Да покажа на съседките, че мога да пея?

В НДК взеха да се правят възпоменателни концерти,

това не ми допада. А и организацията на такъв концерт е голяма, трябва да е на живо с музиканти, а не на плейбек, за да се направи като хората.

- Имате ли участие в концерта на Лили Иванова в зала "Армеец?

- Не, не съм се и чувал с нея. Пътувам нонстоп, бях във Варна няколко пъти, в Бургас, Св. Влас, Панагюрище, Видин - не се спирам. И не са само клубни изяви. В Панагюрище пях пред 5-6 хиляди, както се казва, и в София не можем да направим концерт с такова добро осветление и озвучаване.

А и не съм убеден, че предварително рекламиран концерт в НДК ще бъде по-добър, отколкото в клуб на живо само с пиано. В клуба можеш да импровизираш, да направиш съвсем различни неща, докато в синбека и плейбека си ограничен максимално, тъй като са записани инструменти, втори гласове в припевите и пр.

- Вие сте един от най-награждаваните певци, независимо от епохата и властта.

- Не мога да се оплача. Последния път ми дадоха "Кирил и Методий - огърлие". Проблемът не е в медалите и ордените, а че няма къде да се върти планомерно нашата музика. Това аз го превъзмогвам с много пътуване из страната. Направете статистика колко българска музика пускат нашите радиа. Няма такава държава. Отидете в Гърция, в Сърбия, във Франция. 3ащо попфолкът у нас преуспява до ден днешен. Ами погледнете колко телевизии дънят чалгата денонощно Малоумен да си, ще попаднеш на някоя от тези фльорци. И те пълнят стадионите, защото са навсякъде. А теб, като не те виждат, питат:" Бе тоя пее ли?" Това е големият проблем. Може да звучи гестаповски, но като се продава български ефир, трябва да се задължат купувачите да пускат поне 20% българска музика, български филми, театър. Да се разбере, че са купили не въобще някакъв, а български ефир. Днес цялата тази безнаказаност изиграва лоша шега. Аз не съм от най-потърпевшите, защото пътувам от град на град и така мога да внуша някоя моя песен Вярно, така става по-бавно - ще пътувам 2 години, за да я знаят хората на третата. А които не пътуват, просто са мъртви. И цялата работа се обезсмисля, защото певците плащат студиа, клипове, а накрая песента няма къде да бъде излъчена.

- Какво мислите за младите таланти, които тв риалитнтата излъчиха?

- Има много обещаващи имена. Пях със Сани, Рафи го познавам отпреди, работеше като тон-техник в Бургас и ми е помагал в озвучаването. Богомил също е много талантливо дете. Преди тях бе и Нора. Но и с тях стигаме до същия проблем - не ги въртят. Как тогава да станат известни и да имат равен старт с една попфолк певица, почнала вчера?

Жал ми е за кадърните млади, некадърните ще се оправят сами

- Строим метро, пътища. Но манталитет и култура как се надграждат?

- Е, това наистина е проблем на държавно ниво. И тук сте много прав. Точно това, което си говорихме тук, е част от цялата тази верига. Загубваме много неща, не става дума само за пари и дотации. Но ако задължат електронните медии да излъчват в ефир или по кабел българско изкуство - музика, кино, театър. Това ще промени нещата.

Сега по изкуствен начин се внушава, че светът започва от попфолка. Защото въпросната държавна културна политика я няма. Пътуваш ли в Европа, разбираш в коя държава влизаш по радиата. У нас трудно би се ориентирал човек в коя страна е, ако слуша музиката по радиото или пък ако види турския сериал на тв екрана.

- Над какво работите сега?

- Пускаме видеоклип на един дует с Катила. Казва се "Невъзможна любов".

За клипа влязох в метрото на спирката пред CУ, а Катина снима на морето.

Направих една хубава песен на Паула Петрова, която има студио в Милано. Текстът е на Богдана (Карадочева - бел. авт). Трябва да вляза в студио да го аранжирам и запиша.

- Мислехте да направите дует с тази ваша приятелка Паула Петрова.

- О, идеята не се е разсъхнала, но тя много пътува и много работи. Първо бе в Чили, сега я поканиха в Еквадор в жури на техния "Мюзик айдъл". Поддържаме връзка по скайпа.

Какво най-първо искате да се промени в България?

- Ще задължа медиите да пускат българско кино, да лансират нашето изкуство въобще, в това число и музиката - народната, симфоничната, поп...

Бих променил и новините

Да ми съобщават, че костенурка изяла баба или лешояд - носорог. От сутрин до вечер. Не искам да кажа какво мисля за хората, наложили тази тенденция.

- Имате гражданска позиция по много въпроси, мислили ли сте да ставате журналист някога?

- Не, макар че словото не ми е чуждо, даже и текстът на новата песен "Невъзможна любов" е мой. Сядам да пиша текстове накрая от зор, след като никой не е успял да го

направи. Като не ми направят текста, тръгвам да го променям, докато го пренапиша сам, а накрая "авторът" си пише името. За съжаление много рядко мога да попадна на хубави текстове. Затова почнах да правя свои.

- Какво мислите за скандалите между певци и композитори? Чух, че Тончо Русев решил да си направи сборен диск за юбилея, а някои изпълнители му поискали по 4000 лв. за песен.

- Срамота. Всеки търси пари. Това е извън мен. Непочтено е. Но и от композиторите имаше такива ултиматуми. Може би някои от тях не могат да преживеят, че не са търсени и популярни както преди. Но така е и с певците. Много е тъжно това, което се случва. Балканиада.

- По-добре ли пеете отпреди?

- Не бих казал. Пея по-освободено откъм музикална мисъл. Но в някогашния наивитет, в който съм пял по-рано, има и по-истински неща. Защото

наивитетът с времето си придобива чар. Когато си по-техничен, нещата стават по-студени. И това е нормално. Но е проблем за младото ни творческо попълнение -днешните са много технични, но пък липсва сперма и кръв Истината е някъде по средата.

- Оставиха ли ви на мира от НАП, изчистихте ли данъците си?

- Аз отдавна съм ги платил, но бе смешно, че дадени хора от ръководството не знаеха. И трябваше аз да им се обадя, тъй като още не бе стигнало до тях това, че всичко е платено. Бе и смешно, и тъжно.

- Много клюкарстват по ваш адрес. Какво последно налудничаво сте чули за себе си?

- Първите години на жълтата преса много й се впрягах, даже имах неблагоразумието да се обаждам по вестници и да търся отговорност. Бил съм много наивен. Отдавна не чета жълта преса и не съм запознат с моя имидж в нея. Много отдавна ме бяха разболели от СПИН.

- Писаха и че имате незаконен син?

- А, затова ли ме търси синът на Апостол Карамитев? Преди

бяха ме изкарали, че съм незаконен син на Апостол Карамитев

А истината е, че съм летувал с него и жена му на едно море. Сина му го знам като дете, оказа се, че станал режисьор и работел в Америка.

- Вярно ли е, че сте напълнели с 10 кг?

- Вярно е, все по-дебел ще ставам и това е. Всичко ям, за съжаление. Без охлюви, октоподи и въобще морските дарове. Но напълняването не е отсега, а планомерно от една година.

Ям си, но и бързо отслабвам. Като подскачам на концерт, махам минимум по 2 килограма.
Снимка на четири колони – без текст




Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница