Инвестиционно предложение



Дата25.06.2017
Размер181.58 Kb.
#24542

ИНВЕСТИЦИОННО ПРЕДЛОЖЕНИЕ: „Изграждане на бензиностанция, паркинг, мотел и търговски обекти в ПИ № 56722.28.11, местността „Витска ялия” от землището на гр. Плевен, община Плевен”.


Информация за преценяване необходимостта от ОВОС съгласно ПМС 59 /07.03.03г, ДВ № 25 от 2003г, посл. изм. и доп. ДВ бр.3/2006/ и във връзка с писмо изх. № 2124/12.04.2011 г. на РИОСВ, гр. Плевен

І.Информация за контакт с възложителя:

1.Име, ЕГН, местожителство, гражданство на възложителя - физическо лице, седалище и единен идентификационен номер на юридическото лице; Булстат.

Възложител на ИП е фирма “БОЙС” ЕООД, ЕИК BG 824158194 със седалище: 5800 гр.Плевен, България, ул. „Катя Попова” № 2 с управител Богдан Василев Николов.

2.Точен и пълен пощенски адрес - 5800 гр.Плевен, България, ул. „Катя Попова” № 2.

3.Телефон, факс и e-mail – 064/804709; моб.тел. 0889/315330;

4.Лице за контакти, адрес – Румен Станчев Марковски, 5800 гр.Плевен, България, ул. „Катя Попова” № 2, моб.тел. 0889/315330.



II.Характеристики на инвестиционното предложение.

1.Резюме на предложението; капацитет; производителност (т/год готова продукция ), обща използвана площ ; посочва се дали е ново ИП и/или за разширение, и/или за промяна на производствената дейност;

Инвестиционното предложение е ново и се отнася за изграждането на бензиностанция, паркинг, мотел и търговски обекти - крайпътен обслужващ комплекс в ПИ № 56722.28.11, местн. „Витска ялия”, землището на гр. Плевен, община Плевен. Строителството се предвижда да е максимум до пет етажа на мотела. Общата заета площ ще бъде около 70% /около 12 дка/. В останалата част на имота ще се предвиди озеленяване с подходяща тревиста, /зелени площи/, дървесна и храстова растителност.

Предвижда се изпълнение на следните дейности:



  • обслужване на транспортни средства чрез зареждане с течни горива – бензиностанция с две трикомпонентни колонки;

  • изграждане на паркинг с капацитет до 80 леки автомобила;

  • предоставяне възможност на пътуващите за отдих и почивка в крайпътен мотел с капацитет около 100 легла;

  • търговски обекти-ресторант с капацитет 60-80 души.

Обектът ще обслужва главно транспортния поток в направление Бяла – Ботевград. Ограничителната строителна линия откъм републиканския път е на разстояние съгласно чл. 25 от Закона за пътищата. Влизането в обекта е решено чрез дясно отбиване от еднопосочна пътна връзка в началото на имота, където денивелацията е най-малка. Включването на излизащите от обекта в лентата за движение ще става чрез самостоятелна пътна връзка.

За водоснабдяване на поземлен имот № 56722.28.11 ще се ползва съществуващ водопровод за питейна вода – тласкател ог помпена станция «Вит» от тръби ПЕВП ф450 мм по моста над река Вит. Водовземането ще се осъществи при съществуващия въздушник на водопровода ПЕВП ф450 мм на моста. Свободния напор е приблизително 9,0 атм.


Необходимите водни количества за имота са :

  • за питейно-битови нужди – Qmax.час= 1,2 л/сек.;


  • за противопожарни нужди – Qпп = 5,0 л/сек.

Преминаването на водопровода под път I-3, Бяла-Ботевград при км 93+220 ще се извърши по безтраншеен способ /чрез синдиране/. От двете страни на пътя се предвиждат спирателни кранове в шахти.

Новият водопровод ще е с дължина 1250 м и ще се изпълни с тръби от полиетилен висока плътност ф90мм. Общия водомер ще се разположи във водомерната шахта разположена под моста, непосредствено след отклонението от водопровода ПЕВП ф450мм. В имота е предвиден и пожарен хидрант 70/80. Съгласно новата Наредба №1 за ПНОБП категорията по пожарна опастност е Ф5В.

Битовите отпадъчни води от сградите в имота ще се заустят съгласно чл. 87, ал. 1 от ЗУТ /ДВ бр. 65 от 2006 г./ въз водоплътна изгребна яма, която ще се разположи в границите на имота, на повече от 3 м от регулацията. Дъждовните води ще се оттичат повърхностно, съгласно вертикалната планировка.

Снабдяването на обекта с електроенергия се предвижда да стане от минаващ наблизо магистрален ел. провод 20кВт. Стаите в мотела ще се отопляват с климатици.

Това е ново строителство, за реализацията на което е необходимо промяна предназначението на земята. Няма да се извършва производствена дейност.

Срокът за извършване на строителството и въвеждане на обекта в експлоатация се предвижда да бъде от 1 до 2 години.


2.Доказване на необходимостта от инвестиционното предложение;

Поради увеличаване количеството на леки автомобили, свързано с бита на населението и засиления внос от ЕС, пропорционално нараства и необходимостта от услуги в сектора на пътното автомобилно обслужване.

Имайки пред вид липсата край гр. Плевен на крайпътни мотели за временна почивка и отдих на пътуващите, можем да считаме, че предвиждащо се ИП в границите на поземлен имот № 56722.28.11, местн. „Витска ялия”, землището на гр. Плевен, община Плевен е навременно и необходимо.
3.Връзка с други съществуващи и одобрени с устройствен или друг план дейности.

Реализацията на инвестиционното предложение няма пряка или косвена връзка с други съществуващи и одобрени с устройствен или друг план дейности.


4.Подробна информация за разгледани алтернативи;

Изборът на поземлен имот № 56722.28.11 се предопределя както от близостта до републикански път I-3, така и от възможностите за водоснабдяване и електрифициране.

При избор на друга площадка за реализация на ИП може да е невъзможно осъществяването на необходимата инфраструктура. По скица имотът се води пасище, а при промяна на предназначението това е сравнително благоприятно, тъй като земята не се използва за засяване и добив на земеделски култури. Самото пасище не се използва целенасочено по предназначение.

В контекста на всичко това реализацията на разглежданото ИП няма подходяща алтернатива.


5.Местоположение на площадката, включително необходима площ за временни дейности по време на строителството.

Площадката избрана за реализация на ИП се намира в местността „Витска ялия, поземлен имот № 56722.28.11 от землището на гр. Плевен, община Плевен. Отстоянието от регулацията на гр. Плевен е на около 6 км.

Не се предвиждат площи за временни дейности /напр. бъркане на бетон на място, арматурен двор и др./ - по време на строителството ще се докарват готови материали, които веднага ще се използват. По-голямата част от строителството ще се изпълнява чрез използването на готови конструкции, сглобяеми метални и стоманено-бетонови елементи.

6.Описание на основните процеси (източници на емисии от производствените процеси), /по проспектни данни/ включващи размер, капацитет, производителност.

Няма да се извършват производствени процеси и дейности и няма да се генерират организирани и неорганизирани емисии от производствени процеси.

Течните горива ще се съхраняват в подземно разположени цистерни. Отоплението на сградите в обекта се предвижда да е с електричество /климатици/, а от кухнята на ресторанта ще се изведе комин за насочване във височина и разсейване на евентуални емисии от приготвянето на храна. Последните дейности не са фактор за замърсяване на въздуха.


7.Схема на нова или промяна на съществуващи пътна инфраструктура;

Не се налага промяна на съществуващата или изграждане на нова пътна инфраструктура. До имота има достъп по път I клас № 000024 – това е път от републиканската пътна мрежа.

Влизането и излизането на колите от обекта ще стане според транспортно-комуникационния план към ПУП-ПЗ, становището на Областно пътно управление – Протокол № 1826/22.07.2008 год. и писмо изх. № 66-Пл-84/02.12.2009 г. на Агенция „Пътна инфраструктура” на МРРБ, гр. София.
8.Програма за дейностите включително за строителство, експлоатация и фазите на закриване, възстановяване и последващо използване;


  • Набавяне на разрешителната документация;

  • Промяна предназначението на земята;

  • Получаване на строителна линия;

  • Извършване на строителните дейности;

  • Оборудване и довършителни дейности;

  • Пускане на обекта в експлоатация;

  • Закриване и възстановяване на ландшафта.

9. Предлагани методи за строителство;

Ще се използват стандартните методи за строителство, съобразени с действащото законодателство в тази сфера, като първостепенно значение ще се отдава за минимализиране на въздействието върху околната среда.

Основите на сградите ще са монолитно строителство, а бензиностанцията – от готови конструкции, сглобяеми метални и стоманено-бетонови елементи.


10.Природни ресурси, предвидени за използване по време на строителството и експлоатацията, водоползване;

Не се предвижда използването на природни ресурси по време на строителството.

Временните съоръжения за необходимата вода и ток ще се изградят по проектната схема и след завършване на строителството ще останат като постоянни.

Водоползване от природни източници не се предвижда.

11.Отпадъци , които се очаква да бъдат генерирани- видове, количества, и начин на третиране.

Ще се генерират:

А./ Сравнително малки количества отпадъци по време на строителните дейности /ще се използват готови сглобяеми елементи/.

Код и наименование на отпадъка според Наредба № 3 от 01.04.2004 г. за класификация на отпадъците, издадена в ДВ, бр. 44 от 25.05.2004 г. на МОСВ и МЗ.

- 17. 07. 01 – смесени строителни отпадъци – около 15 м3;

- 20. 02. 02 – почва и камъни – 10 м3;

- 20. 03. 01 - Смесени битови отпадъци – очаквано количество около 0,5 т.

Строителните отпадъци ще се депонират на определно от община Плевен място в съответствие с изискванията на ЗУО. След приключване на строителството ще се извозят на депо от оторизирана за това фирма. По-голямата част от почвата и камъните ще се използват за вертикалната планировка. Битовите отпадъци ще се събират в тобри и извозват за включване в градското сметосъбиране.


Б./ Отпадъци по време на експлоатацията

Код и наименование на отпадъка според Наредба № 3 от 01.04.2004 г. за класификация на отпадъците, издадена в ДВ, бр. 44 от 25.05.2004 г. на МОСВ и МЗ.



  • Код 20 03 01 ,,Смесени битови отпадъци”

  • Код 15 01 04 ,,Метални опаковки”

  • Код 15 01 07 ,,Стъклени опаковки”

  • Код 15 01 01 ,,Хартиени и картонени опаковки”

  • Код 15 01 06 ,,Смесени опаковки”

  • Код 15 01 02 „Пластмасови опаковки”

  • Код 20 02 01 „Биоразградими отпадъци”

Очакваните количества смесени битови отпадъци и опаковки по време на експлоатацията няма да бъдат в големи количества. Те ще се депонират в контейнери на определените от община Плевен за това места и ще се извозват по сключен Договор според ЗУО.

Останалите отпадъци, особено от опаковките ще се събират разделно по изискванията на Общинската програма за управление на отпадъците.

Очакваните биоразградими отпадъци няма да са в големи количества и ще се управляват според ЗУО.
12. Информация за разгледани мерки за намаляване на отрицателните въздействия върху околната среда;

Начина на трайно ползване на терена е пасище, трета категория при неполивни условия. В момента пасището не се използва по предназначение.

Дейността на обекта няма да доведе до замърсяване и нарушения на околната среда или до други значими отрицателни въздействия върху нея. Рискът от аварии е минимизиран, а инцидентно замърсяване на компонентите на околната среда няма да се допуска.

На площадката няма да се съхраняват опасни вещества, горивото ще се държи в подземни цистерни по съответните изисквания.

Поради характера на терена на този етап са разгледани само общи мерки за намаляване на отрицателното въздействие върху околната среда, като напр.: строителството да не замърсява въздуха с инертни и други прахови частици; да се прецизира наличието на защитени растителни и животински видове; да не се използват силно отровни за почвата химикали по време на строителството – напр. ликвидиране на растителността чрез хербициди, да не се допуска замърсяване на повърхностните и подземни водни тела и др.
13.Други дейности , свързани с инвестиционното предложение/например добив на строителни материали, нов водопровод, добив или пренасяне на енергия, жилищно строителство, тип на отоплението, вид на горивото и мощност на топлинния източник, третиране на отпадъчните води-вид на пречиствателното съоръжение, място на заустване/.

Няма да се добива строителен материал като резултат от реализацията на ИП. Водоснабдяването се предвижда да стане чрез отклонение от съществуващ водопровод. Снабдяването с електричество се предвижда от най-близката линия на ел. провод. Отоплението ще става с електричество – климатични инсталации.

Отпадните води ще се заустват в новоизградена водоустойчива изгребна яма, която ще се чисти периодично от камион-бункер, а отпадните води ще се откарват на близката пречиствателната станция в с. Божурица.

Строителството не е жилищно.


14. Необходимост от други разрешителни, свързани с инвестиционното предложение.

Необходимо е получаване на разрешителни документи от В и К – за изграждане на водопровода и договор за почистване на изгребната яма, документи за електроснабдяване, РЗИ, Пътна полиция /КАТ/, от служба Земеделие за промяна предназначението на земята, Договор с общината за управление на отпадъците.


15.Замърсяване и дискомфорт на околната среда.

Не се очаква значимо замърсяване и дискомфорт на околната среда и нейните компоненти.


16.Риск от инциденти – спазването на необходимите правила по време на строителството и експлоатацията ще минимизира до крайност рисковете от възникване на инциденти.

III.Местоположение на инвестиционното предложение.

1.План, карти и снимки, показващи границите на инвестиционното предложение, даващи информация за физическите, природните и антропогенните (направени от човека) характеристики, както и за разположените в близост елементи на Националната екологична мрежа НЕМ /отстояние до площадката, влияние на ИП върху НЕМ/. Отстояние на площадката за ИП до жилищната зона на най-близкото населено място и / или до най-близката обитаема сграда.

Площадката избрана за реализация на ИП се намира в местността „Витска ялия”, ЕКАТТЕ 56722, поземлен имот № 56722.28.11 от землището на гр. Плевен, община Плевен при граници както следва:



  • Имот № 56722.28.24 – път I клас, собственост на Държавата;

  • Имот № 56722.28.06 – др. трайни насаждения собственост на насл. на Христина Цанкова Гачева;

  • Имот № 56722.28.04 – др. трайни насаждения – земи по чл. 19 на ЗСПЗЗ;

  • Имот № 56722.28.885 – предпазна дига МЗГ-ХМС.

Площадката на имота по скица № 2227/09.03.2011 г., издадена от Служба по геодезия, картография и кадастър – Плевен е по начин на трайно ползване „пасище”, трета категория при неполивни условия.

При посещение на място се установява, че пасището е неизползвано по същността си и на места започва обрастване с храстовидни видове.

По-голямата част от площта е заета с тревиста растителност, представена предимно от многогодишни житни треви видове като пирей /Agropyron repens/, метлица /Poa sp./, овсига /Bromus secalinus/ и троскот /Cynodon dactylon/. Срещат се и рудерални видове като лободата /Atriplex patula/, див пелин /Artemisia vulgaris/, повитица /Convolvulus arvensis/, див морков /Daucus carota/, полски синап /Sinapis arensis/, лопен /Dygitalis sp./, лапад /Rumex sp./, балур /Sorghum halepense/, млечка /Euphorbia sp./, кощрява /Setaria glauca, S. viridis/ и др. В средната част на имота е започнало обрастване с трънка /Prunus spinosa/ и коренови издънки от слива /Prunus domestica/ - петна с размери от около 2-2,5 метра. В североизточната част на имота се срещат еденични дървета от черница /Morus sp./ и черна топола /Populus nigra/.

Между парцела и пътя има подобна разнородна растителност, без дървета, а по посока на дигата /след която е руслото на река Вит/ растителността е предимно от многогодишни житни видове.

Имотът на ИП се намира на отстояние от регулацията на с. Опанец и с. Ясен съответно на 2,5 км и 2,0 км, а от с. Буковлък и гр. Плевен – на около 6 км.

Към информацията прилагаме и общи снимки на обекта.

По разположение спрямо елементи от НЕМ имота попада в територията на защитена зона BG 0000181 „Река Вит”, обявена по ДИРЕКТИВА на Съвета 92/43/ЕИО от 21.05.1992 г. за запазване на природните местообитания и на дивата флора и фауна.
2.Съществуващите ползватели на земи и приспособяването им към площадката на инвестиционното предложение и бъдещи планирани ползватели на земи;

Съседните два имота са с предназначение – други трайни насаждения, но имат облика на разглеждания парцел с изключение на по-големия брой тополови дървета. Собственика на имот № 56722.28.11 не го ползва по предназначение – не са сключвани договори за отдаване под аренда и използването му като пасище от фирма, занимаваща се с животновъдство. Не се планира и в бъдеще на подобна дейност.

Другите съседни имота са път и дига. Не е необходимо извършването на специални действия за приспособяване към площадката на ИП.
3.Зониране или земеползване съобразно одобрени планове;

Имотът не е включен в планове за земеползване съобразно съществуващи или одобрени планове, не е включен в зониране от общински или регионален мащаб. На инвеститора не са известни други планове за смяна на предназначението и/или използването на съседните имоти по друго предназначение чрез одобрени планове.

4.Чувствителни територии; в т.ч. чувствителни зони, уязвими зони, защитени зони, санитарно охранителни зони и др.Национална екологична мрежа.

По тази точка можем да отбележим следното:



  • Парцелът не попада във вододайна зона пояс І и ІІ от санитарно-охранителна зона на водоизточници и съоръжения за питейно-битово водоснабдяване. В близост до ПИ № 56722.28.11 в местността „Витска ялия” се намира шахтов кладенец 30 /левия бряг на реката/ от водоснабдителната система „Долна Митрополия” на ВиК Плевен. Отстоянието на имота от пояс III на санитарно-охранителната зона е около 190 метра.

  • ПИ № 56722.28.11 в местността „Витска ялия” граничи с дига на р. Вит – ПИ № 56722.28.885, което налага реализацията и експлоатацията на ИП да не нарушава целостта на хидротехническото съоръжение, съгласно чл. 68 от Наредба № 7/22.12.2003 г. за правилата и нормативите за устройството на отделните видове територии и устройствени зони /ДВ бр. 3 от 13.01.2004 г., посл. изм. ДВ бр. 41 от 22.04.2008 г./.

  • По разположение спрямо елементи от НЕМ имота попада в територията на защитена зона BG 0000181 „Река Вит”, обявена по ДИРЕКТИВА на Съвета 92/43/ЕИО от 21.05.1992 г. за запазване на природните местообитания и на дивата флора и фауна.

В близост няма други чувствителни територии.
4.а.Качеството и регенеративната способност на природните ресурси.

От природните ресурси земята е с добро качество и регенеративна способност. Тревистата растителност в крайпътния участък е с добра регенеративна способност. Единичните дървета в имота няма да бъдат обект на въздействие и ще се положат усилия те да се запазят по време на строителството и експлоатацията на обекта.


5.Наличие на защитени растителни и животински видове от Приложение № 3 на Закона за биологичното разнообразие в района на площадката.

На територията на площадката /разорана нива/ за реализиране на ИП, както и в крайпътното пространство не са установени защитени растителни и животински видове от Приложение № 3 на Закона за биологичното разнообразие.


6.Подробна информация за всички разгледани алтернативи за местоположение.

Изборът на поземлен имот № 56722.28.11 се предопределя както от близостта до републикански път I-3, така и от възможностите за водоснабдяване и електрифициране.

При избор на друга площадка за реализация на ИП може да е невъзможно осъществяването на необходимата инфраструктура. По скица имотът се води пасище, а при промяна на предназначението това е сравнително благоприятно, тъй като земята не се използва за засяване и добив на земеделски култури. Самото пасище не се използва целенасочено по предназначение.

В контекста на всичко това реализацията на разглежданото ИП няма подходяща алтернатива.


ІV.Характеристики на потенциалното въздействие /Кратко описание на възможните въздействия вследствие на реализацията на инвестиционното предложение/.

1.Въздействие върху хората и тяхното здраве земеползването, материалните активи, атмосферния въздух, атмосферата, водите, почвата, земните недра, ландшафта, природните обекти, минералното разнообразие, биологичното разнообразие и неговите елементи, и защитените територии на единични групи и групови паметници на културата както и очакваното въздействие от естествени и антропогенни вещества и процеси, различните видове отпадъци и техните местонахождения, рисковите енергийни източници - шумове, вибрации, радиации, както и някои генетично модифицирани организми;

Реализацията на ИП не се очаква да окаже негативно въздействие върху хората и тяхното здраве или върху компонентите на природната среда –атмосферен въздух, води, ландшафт, минералното, биологичното разнообразие и неговите елементи, защитени територии и зони, паметници на културата. Ще има само известно отнемане на почвен слой, който ще се ползва при вертикалната планировка и за рекултивация на останалата част от терена. Не се предвижда навлизане в земните недра, ползване на рискови енергийни източници и няма да се получат наднормени стойности на шума, вибрациите и радиационните фонове.
2.Въздействие върху елементи от Националната екологична мрежа, включително на разположените в близост до обекта на инвестиционното предложение.

По разположение спрямо елементи от НЕМ имотът на ИП попада в територията на защитена зона BG 0000181 „Река Вит”, обявена по ДИРЕКТИВА на Съвета 92/43/ЕИО от 21.05.1992 г. за запазване на природните местообитания и на дивата флора и фауна.

Целите на ЗЗ са:


  • Запазване площта на природните местообитания и местообитанията на видовете и техните популации, предмет на опазване в рамките на защитената зона;

  • Запазване на естественото състояние на природните местообитания и местообитанията на видове, предмет на опазване в рамките на защитената зона, включително и на естествения за тези местообитания видов състав характерни видове и условия на средата;

  • Възстановяване при необходимост на площта и естественото състояние на приоритетни природни местообитания и местообитания на видове, както и популациите на видовете, предмет на опазване в рамките на защитената зона.

Предмет на опазване в ЗЗ са 14 природни местообитания и животински видове, предимно прилепи, но и бозайници, риби, земноводни и влечуги.

Имайки пред вид характера на ИП в неговите две фази /на строителство и експлоатация/ не се очаква като последствие от реализацията му да се получи значимо отрицателно въздейства върху предмета и целите на обявяване на ЗЗ. Няма да се отнемат местообитания и местообитания на видовете. Парцелът е разположен съвсем в началото на зоната и принадлежи към нейната структурна част.

Може да се очаква незначимо, косвено въздействие върху животинските видове, но това въздействие го има и сега и е породено от трафика по съседния път.

Ще обслужват преминаващи автомобили, което обслужване не се очаква да повиши в голяма степен интензитета на трафика.

На фиг. 1 по-долу е показано местоположението на имота спрямо територията на ЗЗ BG 0000181 „Река Вит”.

фиг. № 1 Карта на ЗЗ BG 0000181 „Река Вит”,


3.Вид на въздействието (пряко, непряко, вторично, кумулативно, краткотрайно, средно- и дълготрайно, постоянна и временно, положително и отрицателно);

Въздействието от реализирането на инвестиционно предложение за изграждане на бензиностанция, паркинг, мотел и търговски обекти ще бъде дълготрайно и постоянно при експлоатацията на обекта. По отношение елементите на НЕМ ще бъде непряко, като не се очакват значими отрицателни въздействия.


4.Обхват на въздействието (географски район, засегнатото население, населени места /наименование, вид,- град ,село,курортно селище, брой жители, и др.);

Обхвата от въздействието при реализация на ИП е локален – в землището на гр. Плевен, но в рамките на имота. В близост няма курортно селище.


5.Вероятност на поява на въздействието;

Съществува вероятност от поява на въздействие в локален мащаб при неспазване на нормативните изисквания и условията на труд при експлоатацията на обекта.


6.Продължителност, честота и обратимост на въздействието;

Продължителността на въздействието е неопределна във времето. При закриване на комплекса може да настъпи обратимост на въздействието.


7.Мерки, които е необходимо да се включат в инвестиционното предложение, свързани с предотвратяване, намаляване или компенсиране на значителните отрицателни въздействия върху околната среда;

Препоръчват се следните мерки за предотвратяване, намаляване и компенсиране на отрицателните въздействия:

а/ максимално намаляване на временните отрицателни въздействия, най-вече в периода на строителните дейности, като например:


  • Да се избягват строителни дейности през периода април – юни за да не се безпокоят птиците и бозайниците от съседните територии, особено през размножителния им период;

  • Да не се замърсяват тревните площи между пътя и имота със строителни отпадъци,

  • Рекултивация на нарушени терени чрез използване на депонираните излишни земни маси;

  • Сравнително по-опасни отпадъци, напр. бои, лепила, разредители и използваните за тях съдове да се изхвърлят на специално определени за това места и извозват от терена;

  • Инертните материали като стъкло, пластмаси, строителна пяна, изолации и др. да се премахват своевременно от терена на имота, тъй като са несъвместими с природните елементи и техните характеристики.

  • Да не нарушава целостта на хидротехническото съоръжение, съгласно чл. 68 от Наредба № 7/22.12.2003 г.

б/ мерки по време на експлоатацията:



    • Строго да се спазват нормите и правилата за работа при обслужване на автомобилите при колонките за гориво - да не се допускат разливи.

    • Да се поставят контейнери за разделно събиране на пластмасови, метални и смесените битови отпадъци, те да са добре затворени и извозват навреме по указанията на община Плевен.

    • Изгребната яма да се почиства навреме и не се допуска препълването и преливането и.

    • Да не се допуска отвеждане на други отпадъчни води в попивни съоръжения и от там в подземните водни тела.

    • Да не нарушава целостта на хидротехническото съоръжение, съгласно чл. 68 от Наредба № 7/22.12.2003 г.

8.Трансграничен характер на въздействията.



Липсва трансграничен характер на въздействието.


Каталог: ovos


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница