Одобрявам: васил едрев кмет на Община Айтос документация за обществена поръчка



страница1/5
Дата30.12.2017
Размер0.51 Mb.
#37675
  1   2   3   4   5
О Б Щ И Н А А Й Т О С

ОДОБРЯВАМ:

ВАСИЛ ЕДРЕВ

Кмет на Община Айтос


ДОКУМЕНТАЦИЯ ЗА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА

ОТКРИТА ПРОЦЕДУРА

С ПРЕДМЕТ:
„Изпълнение на инженеринг (проектиране и строителство) по проект: „Пречиствателна станция за отпадъчни води на гр. Айтос“, по две обособени позиции:
Обособена позиция № 1: „Изграждане на Пречиствателна станция за отпадъчни води на гр. Айтос“ (в това число и съпътстваща инфраструктура, като довеждащ и отвеждащ колектор на ПСОВ, довеждащ водопровод и др.)
Обособена позиция № 2: „Доизграждане на Главен клон I и Главен клон III от канализационната мрежа на гр. Айтос и всички съспътстващи съоръжения (преливници, задържатели, шахти и др.)“

ГР. АЙТОС, 2017 г.

Съдържание на Документацията за обществена поръчка:


  • Техническа спецификация;



  • Указания за подготовка на офертите;




  • Образци на документи /приложени на отделен файл към документацията за обществена поръчка/;

  • Проект на договор /приложен на отделен файл към документацията за обществена поръчка/;


I. ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ
Предмет на обществената поръчка:
„Изпълнение на инженеринг (проектиране и строителство) по проект: „Пречиствателна станция за отпадъчни води на гр. Айтос“, по две обособени позиции:
Обособена позиция № 1: „Изграждане на Пречиствателна станция за отпадъчни води на гр. Айтос“ (в това число и съпътстваща инфраструктура, като довеждащ и отвеждащ колектор на ПСОВ, довеждащ водопровод и др.)
Обособена позиция № 2: „Доизграждане на Главен клон I и Главен клон III от канализационната мрежа на гр. Айтос и всички съспътстващи съоръжения (преливници, задържатели, шахти и др.)“
За обособена позиция № 1:
Специфични цели на поръчката по обособена позиция № 1:
Специфичните цели на настоящата обществена поръчка са свързани с:

• Изготвяне на работни проекти за изграждане на ПСОВ и довеждащи инфраструктури в град Айтос, които трябва да бъдат разработени в съответствие с изискванията на Наредба № 4 от 21 май 2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти към Закона за устройство на територията;

• Строителство на ПСОВ и довеждаща инфраструктура до ПСОВ гр. Айтос, доставка и монтаж на машини и съоръжения, обучение на персонала, тестване на оборудване.

Общи дейности


Във връзка с изпълнението на обекта ще извърши инженеринг на ПСОВ и довеждаща инфраструктура до ПСОВ в гр.Айтос, доставка и монтаж на машини и съоръжения, обучение на персонала, тестване на оборудване.
Конкретни дейности

С оглед на горепосоченото, конкретните дейности за този обект са:

Дейност 1: Изготвяне на работен проект за изграждане на ПСОВ и довеждаща инфраструктура до ПСОВ в гр. Айтос;

Дейност 2: Доставка на необходимото машинно технологично оборудване за ПСОВ гр. Айтос;

Дейност 3: Строителство на ПСОВ и довеждаща инфраструктура до ПСОВ гр.Айтос;

Дейност 4: Монтаж на необходимото машинно технологично оборудване за ПСОВ гр. Айтос

Дейност 5: Изпробване на технологичното оборудване, пускане в експлоатация на ПСОВ гр. Айтос, обучение на персонал и осъществяване на авторски надзор на обекта.
Подробни технически спецификации са представени на отделен файл към Документацията за участие по обществената поръчка.
За обособена позиция № 2:
Общи дейности

Във връзка с изпълнението на обекта ще се извърши изработване на работен проект за доизграждане на съществуващите основни колектори, изграждане на общ довеждащ колектор до ПСОВ и заустващ колектор.


Конкретни дейности

С оглед на горепосоченото, конкретните дейности за този обект са:

Дейност 1: Изготвяне на работен проект за свързване на съществуващите основни колектори, изграждане на общ довеждащ колектор до ПСОВ и заустващ колектор;

Дейност 2: Строителство на довеждащи колектори до ПСОВ и заустващ колектор и осъществяване на авторски надзор на обекта.

Отвеждането на отпадъчните води от гр.Айтос се осъществява посредством Гл.кл.I, II, III, IV и V. За заустване на отпадъчните води в ПСОВ-Айтос е необходимо доизграждане на двата главни клона – Главен клон I и Главен клон III от канализационната мрежа на града.

С цел да се редуцират диаметрите на основните колектори до ПСОВ-Айтос, както и да се провежда точно определено количество до ПСОВ се предвижда изграждането на задържателни резервоари по трасетата на колекторите. Към момента главните колектори се заустват директно във водоприемниците. Предвидените за доизграждане участъци от Главните клонове след резервоарите ще отвеждат само два пъти разредените отпадъчни води до ПСОВ-Айтос. Като част от конструкцията на задържателните резервоари ще се изградят и аварийни преливници (чл.38, ал.4 от Наредба № РД-02-20-8 от 17 май 2013г. за проектиране, изграждане и експлоатация на канализационни системи).

При изграждане на Главен клон I и Главен клон III е необходимо да се изпълнят преминавания под дъното на дере. След включването на Главен клон III в Главен клон I е необходимо изграждане на Довеждащ колектор до ПСОВ, който насочва водите към Входна помпена станция на ПСОВ-Айтос. Неизменно към проекта е предвиден и Заустващият колектор, отвеждащ пречистените отпадъчни води до избрания водоприемник.
Таблица 1. Новоизградени Главни канализационни колектори до ПСОВ

Новопроектирана мрежа - Главни колектори до ПСОВ




DN

дължина

материал

/mm/

/m/

Главен клон I

200

24.00

PP

400

339.59

800

664.62

Общо

1028.21

Главен клон III

200

17.50

PP

400

1397.02

800

22.40

Общо

1436.92

Ав.изпускател 1

800

18.05

PP

Ав.изпускател 2

800

85.39

PP

Обща дължина

2568.57m

Проектното решение включва и изграждане на Задържателни резервоари 1 и 2.




  • Довеждащ колектор до ПСОВ

Предвижда се изграждане на Довеждащ колектор до ПСОВ. Неговото трасе започва след включването на Гл.клон III в Гл.клон I. Дължината му е 49,15м с DN400. Той ще насочва отпадъчните води към Входна помпена станция на ПСОВ-Айтос
Таблица 2. Новоизграден Довеждащ колектор до ПСОВ

Новопроектирана мрежа - Довеждащ колектор




DN

дължина

материал

/mm/

/m/

Довеждащ колектор

400

49.15m

PP




  • Заустващ колектор от ПСОВ

Неизменно към проекта е предвиден и Заустващият колектор, отвеждащ пречистените отпадъчни води до избрания водоприемник. Той ще се изгради с дължина 136,93m и DN400. Той ще се заусти в Аланско дере. Според хидроложките проучвания водният стоеж при заустването при 50% обезпеченост е на кота Квн50%=69,35, а при 1% е Квн1%=70,22. Кота водно ниво в изходната шахта на ПСОВ е на кота Кизх.ш.=70,40, следователно водното ниво в дерето няма да пречи на правилното функциониране на ПСОВ. Предвижда се почистване на дерето в района на заустването.
Таблица 3. Новоизграден Заустващ колектор от ПСОВ

Новопроектирана мрежа - Заустващ колектор




DN

дължина

материал

/mm/

/m/

Заустващ колектор

400

136.93m

PP


Общата дължина на предвидените за доизграждане довеждащи и заустващ колектори, заедно с два задържателни резервоара, е 2754,65m.
Дейност 1: Изготвяне на работен проект за свързване на съществуващите основни колектори, изграждане на общ довеждащ колектор до ПСОВ и заустващ колектор.

Изпълнителят трябва да изготви следните проектни части:


Част „Канализация” на работния проект

1. Обяснителна записка, която включва:

- изходни данни и общите изисквания на заданието за проектиране;

- данни за:

• отвеждането на отпадъчните води;

• геоложката и хидроложката характеристика на района (ако са необходими), вкл. специфичните изисквания към инсталациите във връзка с особеностите на обекта (льосови почви, замръзвания, земетръс, свлачищни явления и др.);

- данни за канализационната мрежа с обосновка на:

• избора на инсталацията (за битови, дъждовни или технологични води, смесена или разделна) и техническа характеристика на тръбите и елементите;

• начина за отвеждане на отпадъчните води (в съществуваща канализация, в пречиствателно съоръжение и др.);

2. Изчисления - хидравлични изчисления, вкл. оразмерителни таблици за канализационните мрежи и съоръжения;

- изчисления на конструкциите на строителните съоръжения към канализационните мрежи, когато такива не се прилагат към част Конструкции на работния проект;

- спецификации на всички съоръжения, свързани с проектните решения на мрежите и инсталациите, с данни за техните технически параметри и спецификация на необходимите основни материали и изделия, когато не са отразени в чертежите;

3. Количествени сметки за канализационните мрежи и съоръжения.

4. Чертежи:

- ситуационен план в подходящ мащаб с характерни данни от вертикалната планировка, на който са нанесени трасетата на съществуващите и проектираните канализационни мрежи;

- надлъжни профили в подходящ мащаб на канализационните клонове с означени оразмерителни данни, местата на шахтите, наклон и диаметър на тръбата, нивото на съществуващия терен и категорията на земните работи;

- детайли на съоръжения по преценка на проектанта и детайли на нестандартните елементи.

Част “Конструкции” на работния проект

Тя трябва да съдържа, но без да се ограничава до това:

1. обяснителна записка, която включва описание на характерни елементи и детайли на конструкцията, данни за техническите характеристики на материалите, описание на техническите условия за монтажа и изпълнението;

2. статистически, динамични и оразмерителни изчисления;

3. количествена сметка на строителните конструкции и

4. чертежи:

планове на основи, привързани с коти към терена;

• кофражни и арматурни планове при монолитни конструктивни елементи;

• монтажни планове с пълна спецификация при сглобяеми конструкции;

• конструктивно-монтажни схеми и детайли за металните конструкции;

• спецификации на материалите;

• конструктивни детайли на инсталационни елементи с елементи на строителната конструкция;

• конструктивно-монтажни детайли.


Съдържанието на тази част е по преценка на проектанта и съобразно изискванията на Наредба №4 за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти.
Част “Геодезия” – трасировъчен план и вертикална планировка

Част “Геодезическа и вертикална планировка” трябва да развива, конкретизира и определя, но без да се ограничава до това:

• точното координатно разполагане на обектите;

• геодезическата опорна мрежа за трасирането и контролирането при изграждането на проектираните канализационни мрежи;


1. Обяснителната записка към част “Геодезическа и вертикална планировка” да съдържа поне, но без да се ограничава до това:

1.1. данни за проектираните локални геодезически мрежи - вид, описание на решението, разположение на точките, стабилизиране, инструменти, измерване, координатна система, обработка, резултати и точност;

1.2. изходна основа (точки) за трасиране и контролиране, приетите методи на трасиране, точност, инструменти, стабилизиране;

1.3. данни и описание на опорната мрежа, на контролните точки и на реперите, стабилизиране, измервания и обработката им, периодичност, анализ и интерпретация при изследване на деформации;

1.4. обосновка на проектното вертикално решение за:

основни коти на съоръженията;

• хоризонталното разместване на земните маси, изкопи, насипи, предписание за разполагане на временни и постоянни депа на изкопните маси, изисквания за рекултивиране на нарушените терени, изграждане на съоръжения срещу свлачищни и ерозионни процеси и др.;

• Към обяснителната записка да се приложат:

• списъци на геодезическите материали, схеми на опорни мрежи, изчисления и други данни за извършените геодезически работи;

• данни, необходими за трасиране и контролиране по време на строителството и монтажа;

• други данни и материали, които се изискват със заданието за проектиране .
2. Чертежите на част “Геодезическа и вертикална планировка” да включват, но без да се ограничават до това:

2.1. схеми на геодезическите мрежи за трасиране и контролиране - ъглово- дължинни, GPS, строителна, осова, нивелачни и др.;

2.2. проекти, съответно скици за трасиране, с данни за трасирането и контролирането на основните и подробните оси при строителството и монтажа на обектите, както и на строителната или друг тип мрежа за трасиране;

2.3. ситуация, разрези и други графични разработки от проекта за изследване на деформациите на обекти с особена важност или на обекти, разположени в слаби, льосови и свлачищни терени, ако има такива;

2.4. план за вертикално планиране, изработен върху кадастрална основа, с височинно обвързване на сградите, съоръженията и обектите на техническата инфраструктура, с означения на теренни и проектни коти;

2.5. характерни напречни и надлъжни профили;

2.6. картограма на земните маси с изчисление на обемите изкопи и насипи във фигури или квадрати по средна работна кота и площ в таблици или ведомост и преместване на земните маси;

2.7. трасировъчен план, разработен в съответствие с нормативните актове и инструкциите по геодезия и в степен на подробност, необходима за изпълнението на обекта.

Към част “Геодезическа и вертикална планировка” на работния проект да се изготви количествена сметка за изпълнение на видовете земни работи и другите видове СМР.

Част „Временна организация и безопасност на движението (ВОБД)”

Частта следва да бъде разработена съгласно изискванията на Наредба №3 от 16.08.2010г. на Министерство на регионалното развитие и благоустройството за временната организация и безопасността на движението при извършване на строителни и монтажни работи по пътищата и улиците.

Проектът за ВОБД при извършване на строителни и монтажни работи по пътищата и улиците е неразделна част от проекта за изпълнение на строителните или ремонтните работи

Проектът за ВОБД съдържа:

1) обяснителна записка;

2) ситуация на пътния (уличния) участък;

3) обхват на работния участък – километрирани начало и край на работния участък;

4) схема на ВОБД, изработена в съответствие с приложенията на Наредба №3 от 16.08.2010г. за временната организация и безопасността на движението при извършване на строителни и монтажни работи по пътищата и улиците, с посочени:

а) вид и разположение на сигнализацията с пътна маркировка, пътни знаци, пътни светофари и други средства за сигнализиране в работния участък с необходимите разстояния и размери;

б) схема на обходния маршрут и неговата сигнализация;

в) списък на необходимите технически средства и материали за сигнализиране и въвеждане на ВОБД съгласно букви "а" и "б".

Необходимо е да се спазят всички изисквания на Наредба №3 от 16.08.2010г. за временната организация и безопасността на движението при извършване на строителни и монтажни работи по пътищата и улиците.

Лицата, които извършват строителни или монтажни работи по пътища и улици, съгласуват проекта за ВОБД най-малко 15 дни преди започване на работите с институциите, определени по цитираната по-горе наредба.


Част “План за безопасност и здраве”

Изпълнителят на настоящата поръчка трябва да разработи План за безопасност и здраве във връзка с законовите разпоредби (Наредба №2 от 22. март 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи и Наредба №9 от 23. септември 2004 г.).


Част “ Пожарна безопасност (ПБ)”

Частта следва да се разработи на основание на „Наредба № Із-1971 от 29 октомври 2009 г. за строително-технически правила и норми за осигуряване на безопасност при пожар“.

Планът за пожарна безопасност на фаза работен проект трябва да съдържа:

1. Пасивни мерки за пожарна безопасност;

2. Активни мерки за пожарна безопасност.

Част “Количествено-сметна документация”

Част “Количествено-сметна документация” да се изработи като самостоятелна част на проекта и да съдържа обяснителна записка, количествени сметки по частите на проекта за видовете СМР, спецификации на оборудването и обзавеждането и други.

Изпълнителят да изготви стойностни сметки по осреднени цени в строителството.


Всички части на проекта се предават в 3 (три) екземпляра на хартиен носител и 2 (два) бр. на електронен носител.

Всички чертежи на проекта на електронния носител да бъдат в DWG и PDF формат.


Дейност 2: Строителство на довеждащи колектори до ПСОВ и заустващ колектор
Подробни технически спецификации са представени на отделен файл към Документацията за участие по обществената поръчка.


II. УКАЗАНИЯ ЗА ПОДГОТОВКА НА ОФЕРТИТЕ



Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница