Приложение №1 техническа спецификация общи сведения и изисквания



страница1/3
Дата15.10.2018
Размер409.9 Kb.
#88104
  1   2   3




ПРИЛОЖЕНИЕ № 1

ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ



  1. ОБЩИ СВЕДЕНИЯ И ИЗИСКВАНИЯ.


1.1 Предмет на поръчката и място на изпълнение.

Предметът на поръчката е: „Проектиране и изпълнение на системите за видеонаблюдение и контрол на достъп в Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията“.



Системите ще се изграждат в гр. София в комплекса от трите административните сгради на министерството на ул. „Дякон Игнатий” № 9, ул. „Дякон Игнатий” № 11, ул. „Ген. Й. В. Гурко” № 5 и ведомствения гараж на ул. „Цар Самуил“ № 79.
1.2 Обемът на поръчката обхваща:

1.2.1 Проектиране и изпълнение на нова система за видеонаблюдение на комплекса от трите административните сгради на министерството на ул. „Дякон Игнатий” № 9, ул. „Дякон Игнатий” № 11 и ул. „Ген. Й. В. Гурко” № 5.

1.2.2 Проектиране и изпълнение на нова система за видеонаблюдение за ведомствения гараж на ул. „Цар Самуил“ № 79;

1.2.3 Проектиране изпълнение (разширение и модернизиране) на система за контрол на достъпа за административните сгради на министерството, при включване в проекта на действащата към момента система и предвиденото разширение.

1.2.4 Тестване на системите – 72 часови проби, включително тест на LAN мрежата за доказване на поставените от Възложителя минимални изисквания.

1.2.5 Обучение на персонала.

1.2.6 Отстраняване на появили се дефекти в гаранционния срок на системите за видеонаблюдение и контрол на достъпа.

1.3 Срок за изпълнение на поръчката.

1.3.1 Срок за проектиране – до 60 календарни дни след подписване на договора. Проектите се представят 3 екземпляра на хартиен и 1 екземпляр на електронен носител;

1.3.2 Срок за отразяване на бележките на Възложителя, които са задължителни за Изпълнителя – до 15 календарни дни след представянето им ;

1.3.3 Срок за изработване на количествено–стойностна сметка по одобрените проекти –до 7 календарни дни след одобряване на проектите;

1.3.4 Срок за изпълнение на проектите – до 90 календарни дни, считано от датата на одобряване на проектите от Възложителя, като в този срок се включва тестването на системите и обучението на персонала.


    1. Общи условия.

      1. Влаганите строителни продукти да са придружени с декларации за съответствие със съществените изисквания към продуктите, издадени от производителя или от негов упълномощен представител.

1.4.2. Всички елементи на системите и материали, които са необходими за изпълнението на обществената поръчка се закупуват и доставят от Изпълнителя.

1.4.3. Влаганите строителни продукти трябва да отговарят на изискванията на Наредбата за съществените изисквания към строежите и оценяване съответствието на строителните продукти, координирано с Регламент /ЕС/№ 305/2011 на Европейския парламент и на съвета от 09.03.2011 г. за определяне на хармонизирани условия за предлагането на пазара на строителни продукти и за отмяна на директива 89/106/ЕИО на Съвета, с цел гарантиране безопасността и здравето на хората, опазване на собствеността и околната среда.

1.4.4. Изпълнителят поема функциите на координатор по безопасност и здраве по смисъла на Наредба № 2 на МРРБ и МТСП за минимални изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строително-монтажни работи.

1.4.5. При извършване на строителни и монтажни работи е необходимо да се спазват всички изисквания, посочени в Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд.

1.4.6. Изпълнителят следва да отстранява всички дефекти, установени при предаване на обекта.

1.4.7. Приемането на обекта става с предавателно - приемателен протокол, като минималните гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи са по реда на Наредба № 2/31.07.2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Р България.

1.4.8. Изпълнителят е отговорен за гаранционното обслужване на извършените строително-монтажните работи, съгласно договорените гаранционни условия и срокове.

1.4.9. Специфични характеристики на обектите:

- излъчвания, шум и други замърсители (спазване на Закона за защита от шума, Наредба № 4 от 27.12.2006 г. за ограничаване на вредния шум чрез шумоизолиране на сградите при тяхното проектиране и за правилата и нормите при изпълнението на строежите по отношение на шума, излъчван по време на строителството, както и всички релевантни наредби на Столична община за опазване на околната среда);

- ограничения по отношение на паркиране и престой на МПС и изискванията за достъп на товарни МПС в центъра на гр. София (спазване на Наредбата за организацията на движението на територията на Столична община);

- освобождаването на работните помещения в ред съобразен с функциите на служителите работещи в тях;

- ограничения по отношение на достъпа в сградите след работно време (извън часовете 9,00-17,30). Достъпът до сградите в извън работно време, в работни и в почивни дни, на служители на Изпълнителя се осъществява след представяне и одобряване от Възложителя, на списък на лицата и техниката, пряко заети с изпълнението на РСМР.
1.5. Оглед на обектите.

1.5.1. Участниците имат право да направят оглед на сградите, обект на обществената поръчка, в срока на валидност на тази покана. При огледа участниците могат да извършат измервания и снимки на тези части от обектите, които са включени в предмета на поръчката.

1.5.2. Огледът се провежда в работни дни, от 10.00 до 12.00 или от 14.00 до 16.00 ч., след предварително обаждане (заявка) по телефон. Лица за контакт: Ганчо Златинов и Никола Пирински, телефони: 02 9409 311 и 02 9409 481.

1.5.3. До оглед се допускат представители на участника, които представят следните документи:

- документ за самоличност;

- изрично пълномощно за извършване на оглед от представляващия дружеството/обединението/физическото лице – в случай на упълномощаване.

1.5.4. За извършения оглед се подписва протокол в два екземпляра – за Възложителя и за участника.
1.6. Изисквания към участниците.

1.6.1.Участникът да е вписан в Централния професионален регистър на строителя, при Камарата на строителите в България, като изпълнител на строежи от първа група, минимум пета или по-висока категория, съгласно чл. 137, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) или като изпълнител на отделни видове строителни и монтажни работи от пета група, съответстващи на видовете ремонтни работи, предмет на поръчката.

1.6.2.Участникът да има въведена Система за управление на информационната сигурност ISO/IEC 27001:2005. Възложителят приема и други доказателства за въведени еквивалентни мерки за осигуряване на информационната сигурност.

1.6.3. Участникът да има въведена интегрирана система за управление на качеството – Сертификат 9001 : 2008 или еквивалент с обхват предмета на тази обществена поръчка. Възложителят приема и други доказателства за въведени еквивалентни мерки за осигуряване на качеството.

1.6.4. Участникът следва да осигури екип от експерти (минимум един архитект, двама Инженери по част „Ел“ и отговорник за изпълнението на системите), квалифицирани за изпълнение на поръчката, като за част проектиране те да са с придобита пълна проектантска правоспособност за съответната специалност. За целта участникът представя към офертата си списък, подписан от него, където се посочват имената, образованието, професионалната квалификация и професионалния опит за всеки експерт, които/който отговаря/отговарят за извършването на поръчката, предложени за съответната дейност. Списъкът се изготвя по образеца, посочен в Приложение № 3.

1.7. Валидност на офертите – 180 дни от крайния срок за получаването им.

1.8. Гаранция за изпълнение на договора – участникът определен за Изпълнител, представя гаранция за изпълнение на договора в размер на 5 % от стойността на договора без ДДС. Валидността на гаранцията за изпълнение на договора е 30 дни след изтичане на гаранционните срокове. Гаранцията трябва да бъде представена преди сключване на договора като банкова гаранция в оригинал или парична сума в български лева, внесена по сметката на Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията в БНБ, Централно управление, IBAN сметка № BG77 BNBG 9661 3300 1248 01, BIC код на БНБ: BNBG BGSD – за суми в български лева. Начинът на освобождаване на гаранцията е описан в Приложение № 6 – Проект на договор.

1.9. При сключване на договора Изпълнителят представя документите съгласно чл. 101е, ал. 2 от Закона за обществените поръчки.

Изискванията, заложени в техническата спецификация, са задължителните минимални изисквания. Участниците са длъжни да се съобразят с тях, като могат да предлагат и по-добри условия от посочените в тази спецификация.



З А Д А Н И Е

ЗА ПРОЕКТИРАНЕ И ИЗПЪЛНЕНИЕ НА



СИСТЕМИТЕ ЗА ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ И КОНТРОЛ НА ДОСТЪП В МТИТС
2. ОБЩИ ТЕХНИЧЕСКИ ИЗИСКВАНИЯ.
2.1 Проектирането на системите за видеонаблюдение и контрол на достъпа да е еднофазно. Фазата да бъде работен проект. Обемът и съдържанието на проекта да е съгласно Наредба № 4 от 21 май 2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти.

2.2 Проектите да позволяват системите да бъдат изграждани поетапно и да имат възможност за бъдещо разширение.

2.3 Кабелните трасета на системите не трябва да преминават през неконтролируеми райони.

2.4 За системите за видеонаблюдение и контрол на достъпа в административните сгради, както и за системата за видеонаблюдение на гаража, да се изградят нови самостоятелни Структурно кабелни системи (СКС) - LAN Ethernet мрежи, осъществяващи връзката между активните устройства на системите.

2.5 Управлението и администрирането на системите да се осъществява локално и отдалечено със съответен управляващ софтуер и необходимия брой клиентски софтуер, инсталиран на работни станции (PC).

2.6 Да се предвиди обособяване на Контролна зала (стая № 13 на Ситуационния център), където ще се разположат основните технически средства на системите за видеонаблюдение и контрол на достъп за административните сгради.

2.7 Да се заснемат съществуващите елементи и трасета от наличната система за контрол на достъпа на административните сгради която се надгражда и осъвременява. Действащите системи за видеонаблюдение (в административните сгради и гаража) се премахват от изпълнителя и се изграждат изцяло нови системи .

2.8 Захранването на системите за видеонаблюдение и контрол на достъпа в административните сгради да е включено и към резервно ел. захранване от наличен дизел генератор и резервирано с непрекъсваеми токозахранващи устройства - UPS;.

2.9 Захранването на системата за видеонаблюдение на ведомствения гараж да е резервирано с непрекъсваемо токозахранващо устройство – UPS.



  1. ОБХВАТ НА СИСТЕМИТЕ.


3.1. Описание на съществуващите системи.

3.1.1 Система за видеонаблюдение на административните сгради:

      • Компютърна система – сървър за видеонаблюдение с видеоконтролер Geovision за 16 бр. аналогови камери (пост № 3 – Гурко);

      • Кабелни връзки от камерите към сървъра;

      • Блокове за захранване;

      • Външни камери – 7 бр.;

      • Вътрешни камери – 9 бр.;

      • Компютърни системи за отдалечено наблюдение - 3 бр. на охр. постове и 3 бр. в звено „ЗКИОВС” (ползва се общата комуникационна (LAN) мрежа на МТИТС);

Всички елементи на старата система се демонтират от Изпълнителя.

3.1.2 Система за видеонаблюдение на ведомствения гараж:

      • Компютърна система – сървър за видеонаблюдение с видеоконтролер Geovision за 4 бр. аналогови камери;

      • Кабелни връзки от камерите към сървъра;

      • Блокове за захранване;

      • Вътрешни камери – 4 бр.;

Всички елементи на старата система се демонтират от Изпълнителя.

3.1.3 Система за контрол на достъп до административните сгради:

      • Компютърна система – сървър за контрол на достъп;

      • Компютърни системи за отдалечен достъп – 3 бр. в звено „ЗКИОВС“;

      • Контролер за управление на 16 вх./изх. точки, модел SOYAL AR-716 Ei - 2 бр.(разположени са на пост № 3, към момента се управляват 23 вх./изх. точки при общ капацитет 32 вх./изх. точки);

      • Четец на безконтактни карти – 23 бр.;

      • Захранващи блокове и електромагнити;

      • Турникет № 1 – вход от към ул. „Дякон Игнатий”;

      • Турникет № 2 – вход от към ул. „Гурко”;

      • Турникет № 3 – вход от към ул. „Кузман Шапкарев”;

      • Турникет № 4 и 5 – вход към сградата на ИА „ЕСМИС” (Централна поща);

      • Врата на 3 ет. към фоайето на политическия кабинет;

      • Врата на 5 ет. към кабинета на зам.-министъра;

      • Врата на партера до кафенето;

      • Врата на партера към вътрешния двор;

      • Стая 506 – Дирекция „ИО”;

      • Стая 506а - Сървърно помещение - Дирекция „ИО”;

      • Стая 1502 - Дирекция „ЧР”;

      • Стая 1503 - Дирекция „ЧР”.


3.2. Обхват на новите системи за видеонаблюдение и надграждане на системата за контрол на достъпа.

3.2.1 Нова система за видеонаблюдение на административните сгради:

Системата трябва да включва мрежово записващо устройство с монитор, компютри за отдалечен достъп - 6 бр.(4 охранителни поста, 1 дежурен по министерство, 1 контролна зала), камери за външен монтаж, камери за вътрешен монтаж, комутиращи устройства UPS и др. Да позволява отдалечен достъп и от 3 бр. РС в звено „ЗКИОВС“ – 16 ет.

Необходимо е да осигури ефективно видеонаблюдение както следва на:


      • Целият външен периметър на трите административни сгради по фасадата на ул. „Дякон Игнатий”, ул. „Ген. Й. В. Гурко” и ул. „Кузман Шапкарев”, където са разположени общо 8 входа за служители, граждани и МПС;

      • Вътрешния двор (служебен паркинг);

      • Турникетите, включени към системата за контрол на достъп, разположени на входовете откъм ул. „Дякон Игнатий”, ул. „Ген. Й. В. Гурко” и ул. „Кузман Шапкарев”;

      • Входа на Ситуационния център;

      • Фоайето (партера) на входа откъм ул. „Ген.Й.В.Гурко”, където има достъп на външни лица (фронт офис, деловодство и кафе);

      • Врата до кафенето на партера;

      • Врата към входа на деловодството на ИА“Автомобилна администрация“;

      • Автоматизираната врата на официалния вход откъм ул. „Дякон Игнатий” 9;

      • Фоайето на 3-ти етаж, където са разположени помещенията, използвани от политическия кабинет на МТИТС;

      • Топлата връзка на 3-ти етаж от 18-етажната сграда към фоайето на политическия кабинет;

      • Вратата на стая № 306;

      • Топлите връзки между двете сгради (18-етажна и 7-етажна), на 3, 4 и 5 етаж;

      • Вратата към стълбището на 5-ти етаж до кабинета на зам.-министъра;

      • Стълбището на резервния вход откъм ул. „Дякон Игнатий“;

      • Вратата на стая № 1105;

      • Вратите на стаи № 1502 и 1503;

      • Стълбището към входа на ресторанта на 17-18 етаж.

      1. Нова система за видеонаблюдение на ведомствения гараж:

Системата трябва да включва мрежово записващо устройство с монитор, камери за външен монтаж, камери за вътрешен монтаж, комутиращо устройство, рутер, UPS и др.

Да позволява отдалечен достъп чрез връзка по Интернет.

Системата трябва да осигури ефективно видеонаблюдение на:


      • Външния периметър на сградата заедно с обособените входно/изходни точки към тях: стаята на охраната и входа за МПС;

      • Вътрешния периметър на гаража, който включва: тунела към гаража, паркоместата за МПС, автомивката и санитарния възел, вратата на склада и вратата към стълбището на сградата;

3.2.3 Надграждане и осъвременяване на система за контрол на достъпа в административните сгради:

      • Подмяна на стари и амортизирани технически средства:

- компютърна система–сървър за контрол на достъп;

- РС за отдалечен достъп – 3 бр.настолни (16 ет.), които трябва да имат отдалечен достъп до двете системи (видеонаблюдение и контрол на достъп) и до общата вътрешна LAN мрежа на министерството;

- турникети – 3 бр.;

- врати: 3–ти ет., на партера до кафето, от Пост № 5 към вътрешния двор, врата за МПС;



Всички предвидени за подмяна устройства, елементи и съоръжения се демонтират от Изпълнителя.

      • Осигуряване на отдалечен достъп до системите чрез: 3 бр. настолни РС (стаи 1603, 1604, 1605) и 1 бр. преносим компютър (лаптоп);

      • Управляващите устройства (контролери и сървър) се преместват от пост № 3 в Контролната зала – стая № 13 на Ситуационния център;

      • Осигуряване на дистанционно отваряне (с видео домофонна система) на вратата на 3-ти ет. на сградата на ул. „Дякон Игнатий“ № 9 (от коридора към вито стълбище) от секретарката на зам.-министъра;

      • Инсталиране на Рамков метал-детектор (фоайето на пост № 3)

      • Добавяне на допълнителни точки за контрол:

          • втори турникет на пост № 2 (да се предвиди корекция на загражденията);

          • автоматизирана врата на входа за МПС – вътрешен двор (паркинг);

          • врата от вътрешния двор към фоайето на пост № 5;

          • врата към деловодството на ИА „Автомобилна администрация“ на 1-ви ет. в сградата на ул. „Й. В. Гурко“ № 5 (вход от към ул. „Кузман Шапкарев“;

          • врата на стая № 1105.

      • Добавяне на трети контролер, позволяващ бъдещо разширение на контролираните точки;

      • Изграждане на нови кабелни трасета;

      • Да се осигури възможност за разпечатване, копиране и сканиране на данни от системата;

      • Всички нови технически средства трябва да са съвместими за работа с наличните контролери.


4. ФУНКЦИОНАЛНИ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ СИСТЕМИТЕ ЗА ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ И КОНТРОЛ НА ДОСТЪПА.

4.1 Изисквания към системите за видеонаблюдение.

4.1.1 За управляващото устройство на системите да се предвиди мрежови видеорекордер за визуализация, събиране, съхранение и препращане на видео изображенията от IP камерите към отдалечените клиенти, осигурено с необходимия софтуер.

4.1.2 За отдалечен достъп да се предвидят клиентски компютри за постоянен видео-мониторинг на желаните видео изображения, посредством специализиран софтуер за управление.

4.1.3 Да се предвидят необходимия брой IP мрежови камери за вътрешен и външен монтаж.

4.1.4 Необходим брой мрежови комутатори, свързани чрез високоскоростна самостоятелна LAN Ethernet мрежа. Комутаторите могат да се разполагат в Контролната зала, охранителните постове и стая 1605.

4.1.5 Да се осигури резервираност на захранването на системите.

4.1.6 Управлението и администрирането на всички компоненти на системата да се осъществява централизирано, посредством Мрежовите записващи устройства и клиентските компютри за отдалечен достъп.

4.1.7 Да се осигури отдалечен достъп до системата за видеонаблюдение на ведомствения гараж (за наблюдение и администриране) посредством мрежова връзка чрез Интернет.

4.1.8 Компютърните конфигурации да са с инсталирана операционна система и необходимия приложен софтуер;

4.1.9 Да се изгради високоскоростна самостоятелна Структурна кабелна система (СКС) - LAN Ethernet мрежа за осъществяване функционалност, мониторинг и управление.

      • Изграждането на СКС да бъде съобразено с изискванията на приложимите европейски стандарти за обща кабелна система;

      • СКС е обща за системите за видеонаблюдение и контрол на достъпа до административните сгради;

      • За ведомствения гараж се изгражда отделна СКС за системата за видеонаблюдение;

      • Кабелите да се поставят в специално монтирани, негорими PVC канали. Монтажа по външните фасади на административните сгради да е максимално скрит и да е в тон с цвета на фасадата;

      • Крайните точки за определените работни места да бъдат изведени с двойни розетки (евростандарт ) с два съединителя тип RJ-45;

      • Да се предвиди свързващ кабел (с дължина 3 м.) за връзка на всяка крайна точка с работната станция;

      • Да се предвидят 72 часови проби за доказване на минималните технически изисквания, поставени от Възложителя.



4.2 Изисквания към системата за контрол на достъпа.

4.2.1 Системата да е реализирана върху обща хардуерна платформа и обща база данни за всички контролери, с възможност за бърз и лесен софтуерен ъпгрейд и гъвкаво разширяване без подмяна на хардуера. Реализацията на разширението да бъде като част от действащата система, а не чрез добавяне на нова самостоятелна система.

4.2.2 Старите и нови точки за контрол на достъпа да бъдат интегрирани в обща система, като управлението и администрирането на системата да се осъществява централизирано чрез сървър (РС), където се съхранява база данни с кодовете на картите на служителите и съответните им права за достъп.

4.2.3 Управляващият софтуер да е съвместим за работа с контролери SOYAL AR-716 Ei и да позволява архивиране на всички възникнали събития (за период не по-малко от 6 месеца). Да осигурява всички стандартни справки за всички карти и контролирани точки по всяко време, като справките да могат да бъдат експортирани във външни за системата файлови формати.

4.2.4 Да има възможност за преглед в реално време на събитията. Системата да дава възможност за визуализация на снимка, три имена и др. за всяко преминало през определени контролни точки лице.

4.2.5 Контролерите да имат вградена памет за запис на събития и възможност за самостоятелна работа при липса на комуникация с управляващия софтуер.

4.2.6 Да има комуникация по RS232, RS485 и TCP/IP интерфейси.

4.2.7 Компютърните конфигурации да са с инсталирана операционна система и необходимия приложен софтуер;

4.2.8 Софтуерът да бъде за мрежова работа (LAN, Internet, Ethernet) и да позволява отдалечен достъп до сървъра от РС клиентите.

4.2.9 Охраната и служителите да имат възможност за дистанционно отваряне (чрез бутон) на турникети и врати, обхванати от системата за контрол на достъп.

4.2.10 Да се предвиди възможност за ръчно отблокиране на контролираните точки, посочени в т.3.1.3 и 3.2.3 (в случай на техническа неизправност, аварийна ситуация или необходимост от евакуация).

Каталог: upload -> docs -> 2016-04
docs -> Общи положения
docs -> І. Административна услуга: Издаване на удостоверение за експлоатационна годност (уег) на пристанище или пристанищен терминал ІІ. Основание
docs -> I. Общи разпоредби Ч
docs -> Закон за изменение и допълнение на Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Република България
docs -> Закон за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси
docs -> Наредба за системите за движение, докладване и управление на трафика и информационно обслужване на корабоплаването в морските пространства на република българия
2016-04 -> Заседание: 25 февруари 2016 Наименование на документа: Списък с решения и бъдещи дейности Документ за
2016-04 -> Декларации по чл. 12 От зпрки, подадени от лицата по чл. 3, Т. 22 И т. 23 От зпрки национална компания „железопътна инфраструктура”


Сподели с приятели:
  1   2   3




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница