Технически спецификации за изпълнение на обществена поръчка с предмет



Дата16.10.2018
Размер86.72 Kb.
#89889

ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА С ПРЕДМЕТ:

„ОРГАНИЗИРАНЕ И ПРОВЕЖДАНЕ НА СПЕЦИАЛИЗИРАНО ОБУЧЕНИЕ НА СЛУЖИТЕЛИТЕ НА ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ПО ТРАНСПЛАНТАЦИЯ, ИЗВЪРШВАЩИ ИНСПЕКЦИИ НА ЛЕЧЕБНИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ”


І. ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ И ЦЕЛИ НА ПОРЪЧКАТА

  1. Обща цел

Общата цел е повишаване на квалификацията и професионализма на служителите на Изпълнителна агенция по трансплантация, извършващи инспекции на лечебните заведения.

  1. Специфични цели

Специфичните цели са:

  • Подобряване професионалната компетентност на служителите на Изпълнителна агенция по трансплантация, извършващи инспекции на лечебните заведения

  • Подобряване на ефективността и ефикасността от изпълнението на задълженията на служителите на Изпълнителна агенция по трансплантация, извършващи инспекции на лечебните заведения

  • Повишаване качеството на работа на служителите на Изпълнителна агенция по трансплантация, извършващи инспекции на лечебните заведения чрез специализирано обучение

  1. Обща информация

Настоящата обществена поръчка се възлага съгласно глава трета от Наредба № 4 от 19 февруари 2007 г. За условията и реда за извършване на инспекции на лечебните заведения от Изпълнителна агенция по трансплантация. Теоретичните и практическите занятия следва да се проведат в здравни или лечебни заведения, които разполагат със специалисти по съответните специалности. Обучението е с продължителност 30 академични часа и се провежда от лица с придобита специалност по вирусология, микробиология, клинична имунология, клинична токсикология, инфекциозни болести, медицинска паразитология, обща и клинична патология, клинична лаборатория. Ръководителите на здравните и лечебните заведения, в които се провежда обучение, издават служебна бележка на всяко лице, което успешно е преминало обучение по съответната специалност. В служебната бележка се посочват наименованието на темите и продължителността на обучението.

ІІ. ПРЕДМЕТ НА ПОРЪЧКАТА

Предметът на настоящата поръчка е „Организиране и провеждане на специализирано обучение на служителите на Изпълнителна агенция по трансплантация, извършващи инспекции на лечебните заведения “



І­­ІІ­­. ФИНАНСИРАНЕ

Финансирането се осигурява от бюджета на Изпълнителна агенция по трансплантация.



ІV. ОЧАКВАНИ РЕЗУЛТАТИ

Очаквани резултати от провеждане на обучението:

Обучени 8 служители на ИАТ, извършващи инспекции на лечебните заведения по специалностите Вирусология, Микробиология, Инфекциозни болести, Епидемиология, Паразитология, Токсикология, Имунология, Клинична лаборатория, Онкология, Съдебна медицина и Деонтология.

V. ТЕРИТОРИАЛЕН ОБХВАТ НА ПОРЪЧКАТА

Услугата включва организирането и провеждането на обучение, както следва:



  • Провеждане на обучение с продължителност 30 академични часа по програма определна със заповед № РД-19-2 от 13.02.2015г на министъра на здравеопазването за 2015г - на територията на гр. София.

VІ. ОБХВАТ НА ДЕЙНОСТИТЕ

Предвиденото в рамките на обществената поръчка обучение включва теоретични и практически занятия по следните специалности:



  • Вирусология

  • Микробиология

  • Инфекциозни болести

  • Епидемиология

  • Паразитология

  • Токсикология

  • Имунология

  • Клинична лаборатория

  • Онкология

  • Съдебна медицина и Деонтология

VІІ. КОНКРЕТНИ ДЕЙНОСТИ

Провеждане на специализирано обучение за осем служители от дирекция „Регистри, информация, контрол и развитие на трансплантацията“ на ИАТ по програма определна със заповед № РД-19-2 от 13.02.2015г на министъра на здравеопазването за 2015г, включваща:

Вирусология, Инфекциозни болести, Епидемиология, Микробиология, Паразитология




1. Взeмане на биологичен материал за изследване на вируси. Методики за изследване на биологични маркери за вируси, изисквания за провеждане на изследванията и калибриране на апаратите.

2 часа

2. ХИВ- инфекции и СПИН. Рискови групи. Оценка на риска при донорите.

1 час

3. Хепатити- видове. Начини на предаване на инфекцията при трансплантация на органи, тъкани или клетки. Рискови групи и оценка на риска при донори на органи, тъкани или клетки.

2 часа

4. Видове хепатитни вируси. Методи на инактивация на вируси и стерилизация на тъкани и клетки, предназначени за трансплантация.

1 час

5. Приони- прилики и разлики с вирусите.

1 час

6. Treponema Pallidum, пътища за контаминация и предаване при трансплантация.

1 час

7. Особено опасни инфекции, които могат да бъдат предавани на персонала, работещ с тъкани и клетки. Мерки за предпазване на персонала.

1 час

8. Стрептококови и стафилококови инфекции-контаминация при съхранение на тъкани и клетки. Методи за инактивация и стерилизация на тъкани и клетки, предназначени за трансплантация.

1 час

9. Вземане на биологичен материал за изследване на бактерии. Методики за изслeдване на бактериално замърсяване, практически изискванrя за провеждане на изследванията, хранителни среди и калибриране на апаратите.

2 часа

10. Малария, възможности за предаване при трансплантация

1 час

11. Treponema Cruizi, Leihshmania, възможности за предаване при тпрансплантация.

1 час

12. Вземане на биологични материали за изследване за паразити. Методики на изследване, възможности за замърсяване на тъкани и клетки предназначени за трансплантация.

1 час

Токсикология






13. Видове интоксикации, които могат да бъдат предавани чрез

трансплантация. Токсични агенти, концентрация и разпределение в тъканите.



1 час

14. Лекарствени интоксикации. Възможност за компроментиране на трансплантацията при високи лекарствени концентрации и рискове за пациента.

2 часа

15. Методи ца депурация и оценка на токсична концентрация/доза при трансплантация на органи и тъкани. Антидоти. Вземане на проби и методи за изследване в клиничната токсикология.

1 час

Имунология






16. Имунологични методи за изследване, практическо приложение.

2 часа

17. Имунологични маркери. НLA типизация. Принципи за отчитане на съвместимост при трансплантация на различни органи, тъкани/клетки.

2 часа

Клинична лаборатория





18.Ензими и биохимични показатели. Оценка при трансплантация на органи, тъкани и клетки. Методи на изследване, референтни граници. Изискване за калибриране на апаратурата.

2 часа

19. Хемодилуция. Методика на изчисляване. Практическа оценка на хемодилуцията и нейното влияние върху резултатите от изследванията.

1 час

20.Туморни маркери PSA, СА-15-3, СА 19-9, СА 125, алфа –фетопротеин, бета-хорионгонадотропин. Референтни граници. Методики на изследване. Информационна стойност и специфичност на туморните маркери .

1 час

Онкология






21.Видове злокачествени заболявания. Механизми на предаване. Оценка на риска при трансплантации на органи, тъкан и клетки.

1 час

Съдебна медицина и Деонтология






22. Процедури по вземане на скелетни тъкани при осигуряване на качество и безопастност.

2 часа

общо

30 часа

Изпълнителят следва да осигури:

  • база за провеждане на теоретичните и практически занятия в съответствие със спецификата на обучението.

  • преподаватели с придобита специалност по вирусология, микробиология, клинична имунология, клинична токсикология, инфекциозни болести, медицинска паразитология, обща и клинична патология, клинична лаборатория;

  • Ръководителите на здравните и/или лечебните заведения, в които се провежда обучение, издават служебна бележка на всяко лице, което успешно е преминало обучение по съответната специалност;

Изисквания към организацията на обученията:

  • място на провеждане: здравни и/или лечебни заведения на територията на гр. София.

  • брой обучения: 1;

  • брой участници: 8 човека;

  • продължителност на обучение: 30 академични часа ;


ІІ. ПЕРИОД ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ


Общият срок за изпълнение на поръчката е до 10 (десет) дни след сключване на договор за възлагането й.

ІХ. ДОКЛАДВАНЕ

Участникът, определен за изпълнител по настоящата процедура, отчита извършената работа за срока на изпълнение на договора чрез представяне на служебна бележка, за всяко лице, което успешно е преминало обучение по съответната специалност, издадена от ръководителите на здравните и/или лечебни заведения . Служебните бележки се представят на български език в два екземпляра на хартиен носител в срок от 5 дни след провеждане на обучението. При възникване на обстоятелства, които биха попречили или затруднили провеждането на обучението, участникът определен за изпълнител по настоящата процедура, уведомява незабавно възложителя и предлага мерки за отстраняване на проблема.

Х. ПРИЕМАНЕ РАБОТАТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛЯ


Приемането на работата на изпълнителя става след провеждането на обучението по настоящата обществена поръчка. За доказване изпълнението на обученито изпълнителят представя на възложителя :

  • Присъствен списък от проведеното обучение;

  • Служебни бележки, за всяко лице, което успешно е преминало обучение по съответната специалност, издадени от ръководителите на здравните и/или лечебни заведения;

Възложителят ще предостави цялата налична и необходима информация за осъществяване на услугата, както и ще съдейства на изпълнителя в хода на осъществяване на отделните дейности.

Възложителят ще съдейства при организирането и уведомяването на служителите за провеждането на обучението.









Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница