Приложение 2



Дата30.12.2017
Размер238.07 Kb.
#37679


ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ ООД - РУСЕ




pravilnik

Приложение 2



УТВЪРЖДАВАМ:

ПРАВИЛНИК

ЗА


ИЗГРАЖДАНЕ, РАЗВИТИЕ И ЕКСПЛОАТАЦИЯ НА

ИНТЕГРИРАНА ИНФОРМАЦИОННА СИСТЕМА

В СТРУКТУРИТЕ НА ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ ООД

РУСЕ

РУСЕ, 2002г.

Раздел първи
ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ
Чл. 1 С този правилник се уреждат основните положения по изграждането, развитието и експлоатацията на Интегрирана информационна система (ИИС) във ВиК ООД-Русе.
Чл. 2 ИИС обхваща автоматизирането с помощта на компютърна техника на следните дейности:

- цялостната работа на ВиК по отношение на основните и допълнителните задължения на дружеството, по смисъла на Наредба № 9;

- географска информационна система (ГИС);


  • информационна система “Инкасо”;

  • система за контрол качеството на водата;

  • диспечеризация;

  • поддръжка на съоръженията;

  • приложни програми за моделиране и прогнозиране;

- финансово счетоводна дейност;

- текстообработка и електронни таблици за обслужване на текущата дейност; на предприятието и неговите поделения;

- обмен на информация между: отделните структури на дружеството; държавни структури - община, съд, данъчна администрация; Министерство на регионалното развитие и благоустройството; други организации, пряко свързани с основната и спомагателните функции на предприятието.
Чл. 3 ИИС се изгражда и развива в съответствие с проект, разработен от упълномощена за тази цел Комисия по изграждане, развитие и експлоатация на ИИС.
Чл. 4 Главните въпроси, свързани с изграждането и развитието на ИИС, по включване на нови или промяна на съществуващи функции и задачи, които ИИС решава, се определят от комисия и се утвърждават от ръководителя на предприятието.
Чл. 5 Оперативните и текущите задачи по функционирането и развитието на ИИС се решават от Комисия по ИИС и специалист “Информационни технологии и комуникации”/ИТК/.

Раздел втори
ФУНКЦИИ И ЗАДАЧИ НА ИИС

Чл. 6 ИИС реализира следните основни групи функции и задачи:




  1. Да се формира представа в обществото за ВиК Русе като ефективна фирма, която мисли как да улесни клиентите си.




  1. ВиК Русе да направи дейността си прозрачна за обществеността, като редовно информира хората за качеството на водата, нивото на загуби на вода, инвестиционни проекти, текущите проблеми и успехи.

3. Да се оптимизира дейността на дружеството чрез:

- намаляване на времето за рутинни дейности при обслужване;

- предоставяне на актуална и точна информация;

- предоставяне на нови (допълнителни) услуги в процеса на развитието на

ИИС.



  1. Да се автоматизират всички основни дейности чрез ИИС, а именно:

- подсистема за автоматизиране на счетоводната дейност;

- подсистеми за автоматизирано администрирането, включващо: персонал, работна заплата и материална база;

- подсистема за контрол на решенията;

- подсистема за нуждите на анализа, планирането и отчитането на дейността на различните структури на ВиК;

- подсистема за текстообработка и електронни таблици за автоматизиране на канцеларската дейност;


  • подсистема за правомерност и целесъобразност на изразходваните средства; налични стоково-материални ценности и необходимост от закупуване на нови;




  1. Да се отговори на повишените изисквания към ВиК от страна на потребителите и регулаторните органи на ниво информационно осигуряване.




  1. Да се оптимизират съществуващите информационни системи,като се подготвят за съвместна работа с другите съществуващи и бъдещи информационни системи.




  1. Да се изградят връзки между информационните системите с цел: веднъж въведените в системата данни да се използват многократно при всички дейности, нуждаещи се от тях.

Чл. 7 Включването на допълнителни функции и задачи в ИИС става с решение на управителя по предложение на комисията, отговорна за изграждането и развитието на ИИС.



Раздел трети
ТЕХНИЧЕСКО ОСИГУРЯВАНЕ

Чл. 8 ИИС се изгражда и развива на база персонални компютри, съвместими с архитектурата IBM PC. Компютрите се интегрират в общата ИИС чрез свързването им в локални компютърни мрежи от типа Ethernet под управлението на мрежови операционни системи от типа Novell Netware. На централно ниво e възможно системата да се изгражда и с по-мощни технически и програмни средства. Телекомуникациите между различните нива и структури на ВиК се осъществява с модеми (кабелни или ефирни) като конкретните модели, протоколи и режими на работа се определят в зависимост от конкретното техническо решение. Телекомуникациите с външни организации се осъществяват чрез преносна среда Internet (винаги, когато това е възможно). Телекомуникациите между отдалечени структурни поделения на ВиК се осъществяват чрез ефирни модеми, преносна среда Internet или чрез формиране на виртуални локални мрежи (VPN - Virtual Private Netvorks).


Чл. 9 Количеството и разполагането на техническите средства, изграждащи ИИС става задължително въз основа на типов модел, описан в Приложение 1 на настоящия правилник в зависимост от:

- съществуващата структура и численост на персонала;

- сложността на програмните продукти и обема на информацията, използувани на конкретното работно място;

- срочността, степента на сигурност и представителност на информацията.


Чл.10 Доставката на нови технически средства се осъществява в съответствие с изискванията към тяхната конфигурация, технически параметри и необходим брой, определени в Приложение 1 от настоящия Правилник. Закупуването и разпределението на нова компютърна техника е в зависимост от приоритетите, определени в проекта за развитие на ИИС и в рамките на утвърдения бюджет. Разпределената техника и програмни продукти се въвеждат в експлоатация и се използуват ефективно в съответствие с изискванията на този Правилник, независимо от това дали са заявени или не.
Чл.11 С цел ефективното използуване на техническите средства, комисията по ИИС, началникът на съответния отдел и специалистът по информационни технологии и комуникации, администриращ ИИС задължително спазват следните изисквания и норми при разпределение и използуване на компютърната техника:
1) Компютрите на повечето работни места са за колективно, а не персонално ползуване;
2) Броят на печатащите устройства не надвишава две трети от броя на компютрите, като се осигурява колективно използуване от няколко компютъра на един принтер; за целта се използуват в съответствие с особеностите на сградата и наличната техника:

- електронни превключватели за принтери (суитчери);

- средствата на мрежовата операционна система Novell Netware;

- средствата на Windows за работа в група


3) За целите на телекомуникацията се използуват директни телефонни линии (при използване на кабелни модеми или Internet като преносна среда) или ефирни модеми, като всяко поделение задължително използува модем от определения клас, утвърден от комисията по ИИС.
Чл.12 При наемане, купуване, обзавеждане, основен ремонт или строеж на нови сгради или помещения да се имат предвид и да се контролират следните изисквания:


  1. помещенията, в които клиентските потоци влизат в контакт със слу­жи­те­ли­те на ВиК да бъдат просторни;




  1. ако в помещението са поставени няколко компютъра, разстояноето между мониторите не трябва да бъде по-малко от 1,5 метра;




  1. за всяко работно място да се отделят поне по 6 кв. метра;

4) мебелировката, осветлението и разположението на работните места да бъде съобразено с ергономичните изисквания за работа с компютър; екраните на мониторите да бъдат разположени с гръб към прозорците и паралелно на осветителните тела (ако те са разположени хоризонтално по тавана);


5) електрозахранването да се изпълнява в строго съответствие с БДС, а за компютрите да се предвидят отделни токови кръгове (по възможност на отделна и една за всич­ки електронни съоръжения фаза), контактите на тези токови кръгове да не се използуват за друго, освен за захранване на компютърните системи;
6) за телефоните и компютърната мрежа да се предвидят скрити в стените и/или пода канали, като проектите в тази си част се съг­ла­су­ват със специалист ИТК.
Чл.13 Специалист ИТК е длъжен да се грижи за изправността на техническите средства, с които разполагат фирмата. За тази цел:
1) При получаване на нова компютърна техника, той трябва да открие регистрационен картон (Приложение 2), в който се нанасят предвидените в този картон данни.
2) За част от техниката в извънгаранционен срок на експлоатация, която не може да бъде възстановена в роботоспособно състояние чрез усилията на специалисти от ВиК може да се търси помощ и от външна фирма или организация, като се спазват от след­ни­те изисквания:
- организацията, да има добро име, да има опит в поддръжката на цялата гама компютърни системи, мрежови и комуникационни съоръжения, налични във ВиК; по изключение за поддръжката на печатащи устройства може да се търси помощ от друга спе­ци­али­зи­ра­на организация, ако това е по-изгодно за ВиК;
3) Специалист ИТК във ВиК следи за ка­чес­т­во­то на дейността на сервизните организации в района си и дава препоръки за пренасочване към други сервизни организации.
Чл.14 Всеки отдел и звено във ВиК е длъжно да предприема не­об­хо­ди­ми­те мерки за съхранение на наличната техника и програмни продукти и опазването им от кражби, пожари и други стихийни бедствия. Препоръчва се оборудване на помещенията, в които се намира компютърна техника с алар­ме­ни инсталации и застраховане на тази техника. Задължително е стриктното спазване на про­ти­во­по­жар­ни­те норми. В случай на извършена кражба или излизане от строя по причина на стихийно бедствие на компютърна техника, това се докладва незабавно на Управителя и на Специалист информационни технологии и комуникации. При констатиране на небрежно отношение към съхранението и опазването на тех­ни­ка­та, длъжностните лица, виновни за това, се подвеждат под административна и наказателна отговорност. Ако тех­ни­ка­та е била застрахована и застраховката бъде изплатена, може да разреши доплащане за закупуване на нови технически средства от същия тип. В противен случай загубите се компенсират (ако са в големи размери - на части) при след­ва­щи планови доставки.
Чл.15 Бракуването на негодни и морално остарели технически средства се извършва по ред, определен от Управителя на В и К по предложение на комисията по ИИС. Компютърна техника, експлоатирана пет и повече години, работеща ненадеждно, следва да се бракува, тъй като поддръжката и става твърде скъпа. При наличието на няколко морално остарели устройства, бракуването да става на етапи - първо на тези в най-лошо техническо състояние, за да не се затрудни работата. Копие от протокола за брак да се изпраща на Специалист информационни технологии и комуникации за снемане на съответното техническо средство от отчет. Бракуваните технически средства се компенсират при след­ва­щи планови доставки.
Раздел четвърти
ПРОГРАМНО ОСИГУРЯВАНЕ

Чл.16 Програмното осигуряване обхваща закупуване, инсталиране, поддържане и експлоатация на системни и стандартни потребителски програмни продукти, както и разработване на специализирани приложни програмни продукти за нуждите на ВиК. Програмното осигуряване реализира функциите и задачите, определени в чл. 6 от Правилника и се обособява в следните подсистеми:


1) Подсистема “ИИС - клиент”: обслужва работата с клиенти. Поддържа база данни за консумация на вода; архив на показанията на водомерите; данни за водомерите; адрес на клиента; движение на сметката по задължението; издаване на платежни документи с посочване начините за разплащане и др. Поддържа иформация за специфични нужди на клиентите (жалби, откриване/прехвърляне/закриване на партиди, отпушване на канали и др.).
2) Подсистема “ИИС - контрол”: подпомага дейността на звената от специализираните контролни органи на ВиК, като се осигурява определен режим на достъп на тези звена до данните, подържани в под­сис­те­ма­та.
3) Подсистема “ИИС - офис”: това са набор от предимно стандартни програмни продукти за автоматизация на учрежденския труд и за вземане на управленски решения на всички нива във ВиК, а именно:

- текстообработка (MS Word);

- анализи, планиране, ресурсно осигуряване, ежемесечна статистика (MS Excel);

- счетоводна дейност;

- юридически справки (Норма);

- управленска и контролна дейност (програмни продукти за планиране и вземане на решения, за контрол на решенията);



- други стандартни и специализирани програмни продукти.
Чл.17 В компютрите на ВиК са инсталирани и се работи само с лицензно чисти програмни продукти, собственост на ВиК или закупени от него, в съ­от­ветс­т­вие със “Закона за авторското право и сродните му права”, обн. в ДВ, бр. 56 от 1993 г., изм. бр. 63 от 05. 08. 1994 г.
Чл.18 Закупуването на нови стандартни програмни продукти и тяхното разпределение става след утвърждаване от Управителя по предложение на комисия по ИИС и се съобразява с наличното до този момент програмно осигуряване, предвид неговата полезност, заменяемост и съвместимост; зависи от приоритетите, определени в проекта за развитие на ИИС и от рамките на утвърдения бюджет. Закупените стандартни програмни продукти са задължителни за използуване във ВиК и поделенията му.
Чл.19 Потребителското програмно осигуряване, ре­али­зи­ра­що функции, свързани със спецификата на работата на ВиК може да бъде разработено от външни изпълнители. Възлагането на раз­ра­бот­ка­та на програмни продукти на външен изпълнител става по ред, определен от ръководителя на предприятието, в съответствие с чл. 20 и 21 на настоящия Правилник и при изричното условие, че раз­ра­бо­те­ни­ят продукт става изключителна собственост на ВиК (ВиК притежава изходния код на продукта с пълни права за неговата модификация, разширяване и мултипликация там, където счете за необходимо). Външният изпълнител може да бъде служител на ВиК.
Чл.20 При възникване на необходимост от разработване на нов или нов вариант на съществуващ програмен продукт, за­ин­те­ре­со­ва­но­то звено на ВиК съвместно със Специалист ИТК изготвят техническо задание, в което подробно се описват целите, функциите и задачите на програмния продукт, изискванията на потребителя по отношение на входната и изходната информация и начините на нейната обработка. Определят се сроковете за реализация и начините за приемане на програмния продукт.
Чл.21 Всеки нов или нов вариант на съществуващ програмен продукт, разработван за нуждите на ВиК, подлежи на проверка за функционална пълнота, тестване в реален обект за определен срок и приемане от комисия, назначена със заповед на ръководителя на дружеството. След утвърждаването му по съответния ред, програмният продукт става задължителен за използуване в отделите и звената на ВиК.
Чл.22 Видът и версиите на използуваното системно и телекомуникационно програмно осигуряване (стандартни и мрежови операционни системи, програми за осигуряване обмен на информацията по модеми) и режимите, при които то трябва да работи, се определят от специализираните отдели на ВиК, цитирани в чл. 5 на Правилника.
Раздел пети
ИНФОРМАЦИОННО ОСИГУРЯВАНЕ
Чл.23 Информационното осигуряване обхваща дейността по събирането, обработването, съхранението и предоставянето на информация, необходима за работата на ВиК и други организации.
Чл.24 Съдържанието и формата на събираната и съхранявана информация, а също начина и периодичността на нейното обявяване пред клиенти и предаване на висшестоящите структури и други заинтересовани държавни организации, се определя от комисията по ИИС и се утвърждава от ръководителя на ВиК.
Чл.25 Източниците на информация за поддържаните от ИИС бази от данни са вътрешни и външни. Вътрешните източници на информация се формират в процеса на работата на предприятието. Външните източници се предоставят от информационните системи на други звена на МРРБ и други държавни организации.
Чл.26 Информацията, събрана в системата на ВиК е най-ценната част от ИИС и нейното съхранение и архивиране е от първостепенна важност. При констатиране загуба на информация, виновните длъжностни лица носят административна и съдебна отговорност.
Чл.27 Информацията, събирана и съхранявана от териториалните и специализирани поделения на ВиК се определя като:
1) официална – за публикуване в официални издания и предоставене на средствата за масова информация;
2) служебна - имаща оперативен характер и касаеща конкретната дейност на структурите;
3) поверителна - подлежаща на нормативни и законодателни ограничения при разпространението.
Характерът на информацията се определя от Управителя на предприятието. Официалната и служебна информация се пре­дос­та­вя на външни лица и организации само с разрешение на Управителя. Длъжностните лица, работещи с клиенти, предоставят само необходимата за конкретната услуга информация. За разгласяване на поверителна информация, виновните длъжностни лица носят административна и наказателна отговорност

Раздел шести
КАДРОВО ОСИГУРЯВАНЕ НА ИИС
Чл.28 Служителите, отговарящи пряко за развитието и експлоатацията на ИИС са:

- Комисия по изграждане и експлоатация на ИИС;

- Специалист по ин­фор­ма­ци­он­ни технологии и комуникации.

Този служител трябва да има образованието, квалификацията и стажа, необходим за заемане на длъжността, определени в длъжностната му характеристика.


Чл.29 Права и задължения на Специалистта по ин­фор­ма­ци­он­ни технологии и комуникации:
1) Специалистът по ин­фор­ма­ци­он­ни технологии и комуникации отговаря за правилното разпределение на компютърната техника във ВиК и фи­ли­али­те му и нейното ефективно използуване и работоспособност; извършва включване на допълнителни устройства и тяхното конфигуриране и настройка. При планови доставки на компютърна техника и програмно осигуряване, той следи за комплектността и качеството на доставките. Отстранява възникналите неизправности по софтуера и хардуера. Той е служителят, който приема нова техника, контактува с доставчиците в случай на проблеми в гаранционния срок и със сервизна организация, в случай че отстраняването на проблема не е възможно с наличните в предприятието технически средства. Подготвя тръжна документация при доставка на оборудване по смисъла на този правилник и участва в комисии, решаващи въпроси, свързани с ИИС. Следи за изправността на електрическата инсталация, за кабелната среда на компютърните мрежи и отстранява откритите или възникнали неизправности. Той е длъжен да води регистрационен картон за техническите параметри, произхода, състоянието и извършените ремонти на компютърната техника, инсталирана в предприятието и да обобщава информацията, получена от поделенията на ВиК (Приложение 2 към настоящия Правилник).


  1. Специалист по ин­фор­ма­ци­он­ни технологии и комуникации отговаря за правилното инсталиране, настройката и експлоатацията на утвърдените за работата във ВиК и филиалите му програмни продукти. Следи за лицензната чистота на инсталираните в компютрите програми в съответствие с чл.17 от настоящия Правилник. Отговорен е за съхранението на техническите носители и документацията на програмните продукти, доставени във ВиК (включително програмните продукти, получени като част от компютърна конфигурация).




  1. Специалист по ин­фор­ма­ци­он­ни технологии и комуникации осъществява контрол за съхранението на данните и предприема необходимите мерки за предотвратяване загуба на информация от компютърните системи - архивиране на данните от сървъра върху друг компютър; периодично копиране върху преносим магнитен, магнитно-оптичен или оптичен носител, които да се съхраняват заключени по възможност в помещение различно от мес­то­по­ло­же­ни­ето на сървъра; профилактика срещу ком­пю­тър­ни вируси.




  1. Специалист по ин­фор­ма­ци­он­ни технологии и комуникации отговаря за обмена на информация (на ниво техническа комуникационна среда) между отделите вътре в фирмата; между ВиК и други органи на държавна и общинска власт.




  1. Специалист по ин­фор­ма­ци­он­ни технологии и комуникации не е отговорен за неправилно въведени данни от друг служител и за въз­мож­ни­те последици от това, но е длъжен да използува предвидените програмни защити като права на достъп до данните и функциите, реализирани от системния и потребителски софтуер и да прави всички проверки, предвидени от използувания програмен продукт за коректността на съхраняваните данни и генерирането на статистически отчети.




  1. Специалист по ин­фор­ма­ци­он­ни технологии и комуникации не е длъжен и не трябва да се използува като оператор за въвеждане на данни. Негово задължение е да обучава другите слу­жи­те­ли за работа със съответните програмни продукти и да им оказва техническа помощ и съдействие. Затова е длъжен постоянно да поддържа квалификацията си и да познава възможностите на инсталираните във ВиК компютърна техника и програмни про­дук­ти.

8) Специалист по ин­фор­ма­ци­он­ни технологии и комуникации осигурява методическо ръководство и усъвършенствуване на професионалните умения на служителите във ВиК чрез телефонни консултации, посещения на място, писмени указания и курсове за запознаване с новости в информационните технологии. Тези курсове трябва да се организират и провеждат поне веднъж годишно по програма, съгласувана с комисията по изграждане и развитие на ИИС.


9) Специалист по ин­фор­ма­ци­он­ни технологии и комуникации се отзовава при повиквания на други отдели при поява на проблеми в експлоатацията на компютърната, комуникационната техника и програмни продукти и отстранява тези от тях, които са във възможностите му (съобразно наличната техническа база в предприятието). Изпълнява профилактични, тестови и инсталационни дейности върху наличната компютърна техника, подмяна на консумативи и части при необходимост. Осигурява оптимална и надеждна експлоатация на локалните мрежи; следи за работоспособността на локалните мрежи, тества и настройва при необходимост; отстранява, анализира и предотвратява критични ситуации; извършва администриране достъпа на потребителите до мрежата и защита от неоторизиран достъп до данните. Отговаря за безконфликтност при преминаване към нова версия на системните и приложните програмни средства.
ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

§ 1 Настоящият Правилник влиза в сила в деня на неговото утвърждаване от ръководителя на ВиК ООД-Русе ............................ г.


ПРИЛОЖЕНИЕ 1
Количество и разпределение на техническите средства, изграждащи ИИС



  1. Централно управление:

- Административна служба;

- ПТО 3бр.

- Управител;

- Секретар;

- Главен инженер;

- Главен счетоводител;

- ФСО7 бр.;

- ЕМО 3бр.

- ТБТ;

- Машинопис;



- ТРЗ 2бр.

- Маркетинг 2бр.

- Инвеститори;

- Личен състав;



- МРЕЖОВ СЪРВЪР

Общо 26 работни места.




  1. Район “РУСЕ-Град”:

- ХБЛ;

- Водомерна станция;

- Каси 5бр.;

- Информационен център 2бр;

- Началник ПЕР;

- Контрольори;

- Оператори 5бр. + сървър;

- Началник Инкасо;

- Техници;



- ЦДП 3бр;

- Старши диспечер;

- АСУ;

- МРЕЖОВ СЪРВЪР

Общо 23 работни места.


3. ПЕР 10 бр.

Общо 10 работни места.




  1. РМР:

- Началник РМР;

- Началник склад;

- Енергетици Русенски район;

Общо 3 работни места.


5. Големи помпени станции:

- Първи подем;

- Втори подем;

- Цветница;



- Батин;

- Баниска.

Общо 5 работни места.


Общ брой на работните места: 67

Общ брой на сървъри: 2

Забележка:Съществуващите компютърни системи са с по-тъмен шрифт.

Някой от тях са стари и не могат да работят във Windows среда.



6. Разпределение на компютрите по мощност:

Приоритетите се определят от Комисията по ИИС в зависимост от експертна оценка за нуждите на отделните потребители. Типът и параметрите на необходимата компютърна система се определят съобразно нуждите на отделните потребители, като препоръчителните минимални ресурси са:

CPU: Pentium XXX (или съвместим) с тактова честота минимум 100 MHz;

RAM: не по-малко от 32 MB;

HDD: не по-малко от 1GB (за работна станция);

Операционна система: не-по малко от Windows ’98;

Офис ресурси: не по-малко от Microsoft Office 2000.

ПРИЛОЖЕНИЕ 2
РЕГИСТРАЦИОНЕН КАРТОН

НА КОМПЮТЪРНА КОНФИГУРАЦИЯ
ПЕР, Отдел, Звено: .....................................................................
Инсталиран в сектор ............................... Брой на работещите с компютъра ...........

(сървър)
Средно време на работа дневно: .............................. (реална работа, а не само включен)


Тип на компютъра : В експлоатация от:


(дата)
Доставчик на компютъра .................................
Технически параметри:



Компонент

Технически показатели

В гаранция

(да - докога)

Извънгаранц.

сервиз

Тех. оценка

Процесор (тип)













Тактова честота (Mhz)













Оперативна па­мет (MB)













Видеоконтролер (тип)













Монитор (модел, размер)













Твърд диск (обем)













Втори твърд диск (обем)













Флопи диск (размер)













CD-ROM (да/не, скор., обем)













Мрежови адаптер













Модем













Мишка (да/не, тип)













Други устройства (избройте):













1.













2.














Други устройства, обслужващи компютъра, технически параметри:



Устройство

Марка, модел,

доставчик

В гаранция

(да - докога)

Извънгаранц.

сервиз

Тех. оценка

Принтер













UPS













Концентратор (hub)













Маршрутизатор (router)





























Забележка: В колона “Техническа оценка” се попълва шифър от 0 до 3, последван от буква “Р”, ако компонентът е ремонтиран или “П”, ако е подменен. Значения :

0 - не работи; 0Р, 0П - не работи след ремонт/подмяна

1 - в лошо техническо състояние 1Р, 1П - в лошо техническо състояние след ремонт/ подмяна

2 - не работи много стабилно 2Р, 2П -- не работи много стабилно след

ремонт/ подмяна

3 - работи безотказно 3Р, 3П - работи безотказно след ремонт/подмяна

Повреди и ре­мон­ти през годината:



Устройство

Тип на повредата

Срок на ремонта

Допълни-телни разходи

Качество на ремонта










































































































Адрес на сервизната организация: ..................................................................................


Брой посещения в годината: .............................................................................................
Впечатления от работата на сервиза: ...............................................................................
...............................................................................................................................................

Дата: ................................


Специалист ИTK: ....................................................

( )




Каталог: file -> repository
repository -> Проф д-р светла калудова-станилова
repository -> Smart ideas wise decisions
repository -> Роден съм на 07. 05. 1963 г в гр. Варна. От ранна детска възраст проявявах интерес към народната музика
repository -> Dear ladies and gentlemen, dear children
repository -> Проучване влиянието на универсален течен тор “maxgrow” при пролетен фуражен грах
repository -> Aqva moisture with collagen
repository -> Инструкция за работа с термовизионна камера тип Flir E6 І. Цел на термовизионното обследване. Подобряване на превантивната поддръжка на енерго механичните съоръжения във Вик Русе
repository -> Хидравличен удар в помпени системи


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница