Специалност „ управление на образованието



страница1/5
Дата25.10.2022
Размер0.56 Mb.
#115354
  1   2   3   4   5
Кр.М, теория за атрибутивното лидерство

КАТЕДРА „ ПЕДАГОГИКА И УПРАВЛЕНИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО”


СПЕЦИАЛНОСТ „ УПРАВЛЕНИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО”
КУРСОВА РАБОТА
ПО ДИСЦИПЛИНА :
ЛИДЕРСТВО И СТИЛОВЕ НА РЪКОВОДСТВО
на тема „Теория за атрибутивното лидерство”

Изготвил Проверил


Силвия Балян Проф. д.ик.н.Красимир Марков
Фак.№ 1642011044
2018 г.

Съдържание Увод ………………………………………………………………………….3 Цел на изследване ……………3 Степен на различие …………………………………… 4 Степен на последователност ………..4 Условия за педагогическа иновация ……. 4 Задачи на усъвършенствания модел и инструменти за качествено образование …………..5 Степен на уникалност …5 Предварителни резултати при: изследване на критично мислене, ниво на емпатия сред студентите, самостоятелна работа и индивидуални консултации с асистента ….6


Заключение …………………….6 Литература ………………………...6
Приложения: – когнитивни тестове по Пропедевтика на ПДМ, за определяне ниво на когнитивност …………………………....7 - критерии в Компетентностния профил по материалознание ………….8 - Адаптиран тест за емпатия сред студентите, по Стоянова ……………..9 – Въпросник за проучване ниво на удовлетвореност от научно преподавателския процес …………………………………………..9

Увод В условията на Европейска хармонизация, движението на хора и ресурси създава възможности за конкурентноспособност и доказване на професионални компетентности на работното място, в съчетание с индивидуалните качества. Съществува необходимост от теоретическо осмисляне на структурата и съдържанието на екстензивния учебен план във ФДМ-София, методите на преподаване, оценка и контрол, да са адекватни на съвременните тенденции в преподаването. За Марков, „причинно-следствения подход в лидерството разкрива начина на мислене и процеса на откриване на причината за неефективното управление като следствие на неточна оценка за избрания стил на лидера” [1,с.41].
Цел на изследването На основата на анкетен, документален метод , на когнитивни въпросници за определяне ниво на знания , на продуктова дейност на студентите в образователната практика и анализ на психологическите типове за ниво на емпатия, да се изведат практически насоки, и да бъде предложена методика по Дентално материалознание, базирана на доказателства.
Обект на изследване - процесът на обучение по дисциплината Дентално материалознание в условията на предметно-базирано обучение във ФДМ – София.
Предмет на изследване - приложение на теоретични знания , практически умения, нагласи, поведения и компетентности на студентите в упражненията.
Хипотеза на изследване: - очакваме процесът на професионална подготовка да се усъвършенства с прилагането на методи на активно учене, в група, и чрез индивидуален подход, основан на аудио, визио и кинестетична модалност - създадените инструменти за качествено образование по дентална медицина, са съобразени с европейските стандарти - ролевите игри развиват емпатия в терапевтичната комуникация и формират социални умения за стилове на преговаряне с различни социални групи
За изпълнение на така формулираната цел си поставихме следните задачи:
1. Да се направи анкетно проучване за установяване на субективни потребности на студентите от педагогически изисквания необходими за професионално развитие и на основата на когнитивни въпросници за ниво на знания и писмени теми за подготовка за теоретичен изпит, да се проучат и анализират най-често използваните учебни стилове от студентите на ФДМ- София, и да се определи тяхната роля като предиктори за академични постижения.
2. Да се направи теоретично проучване и анализ на инструменти за качествено дентално образование и правила за оценяване, и по тях да се създадт теоретично-практически модели за упражнения по Дентално материалознание.


Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница