Техническа спецификация



Дата23.07.2016
Размер104.9 Kb.
#2333





ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ




  1. ПРЕДМЕТ НА ПОРЪЧКАТА

Избор на изпълнител за изпълнение на услуга с предмет: „Анализ на нормативната база и организационната среда на Агенция по вписванията, във връзка с развитието на информационната система на имотния регистър и въвеждането на електронни услуги”.


  1. ВЪЗЛОЖИТЕЛ

Изпълнителният директор на Агенция по вписванията

Адрес на възложителя: 1111 гр. София, ж.к. „Гео Милев”, ул. „Елисавета Багряна” № 20.




  1. МЯСТО И СРОК НА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ПОРЪЧКАТА

Мястото на изпълнение на поръчката е на територията на Република България – на адреса на администрацията на Възложителя и офиса на изпълнителя.

Максималният срок за изпълнение на услугата е до 6 /шест/ месеца от сключване на договора за обществена поръчка.




  1. ИНДИКАТИВЕН ГРАФИК ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ДЕЙНОСТИТЕ

В техническото си предложение всеки от участниците трябва да предложи срок за изпълнение на поръчката и подробен времеви график за изпълнението й, който трябва да бъде представен детайлно по седмици и да бъде съобразен с посочения краен срок за приключване на обществената поръчка.


  1. ФИНАНСИРАНЕ И МАКСИМАЛНА СТОЙНОСТ НА ПОРЪЧКАТА

Настоящата обществена поръчка е финансирана по проект „Развитие на системите на имотния регистър, въвеждане на нови електронни услуги и интегриране на системи и регистри в Агенцията по вписванията, с оглед подобряване на обслужването на гражданите и бизнеса”, Договор за безвъзмездна финансова помощ № А-13-31-5/17.04.2014 г., осъществяван с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Административен капацитет”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд, Приоритетна ос ІІІ „Качествено административно обслужване и развитие на електронното управление”, 3.1. „Подобряване на обслужването на гражданите и бизнеса, в това число чрез развитие на електронното управление”, бюджетна линия BG051PO002/13/3.1-09.

Максимално допустимата стойност на настоящата обществена поръчка е 191 666.67 лв. (сто деветдесет и една хиляди шестстотин шестдесет и шест лева и шестдесет и седем стотинки) без ДДС.




  1. ЦЕЛИ НА ПРОЦЕДУРАТА ЗА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА

Агенция по вписванията е създадена през 2004г., като е натоварена с воденето на четири единни централизирани електронни база данни, които са в основата на търговския и граждански оборот в страната – Търговски регистър (ТР), Имотен регистър (ИМР), Регистър БУЛСТАТ и Регистър на имуществените отношения на съпрузите (РИОС).

С цел оптимизиране дейността на Агенцията по вписванията по отношение на имотния регистър, подобряване на обслужването на гражданите, бизнеса и нотариусите, чрез вътрешно развитие и интегриране на системите, чрез въвеждане на нови електронни услуги и създадаване на предпоставки за по-добра събираемост на местните данъци и събираните от агенцията държавни такси, Агенция по вписванията е разработила и към момента изпълнява проект „Развитие на системите на имотния регистър, въвеждане на нови електронни услуги и интегриране на системи и регистри в Агенцията по вписванията, с оглед подобряване на обслужването на гражданите и бизнеса”, Договор за безвъзмездна финансова помощ № А-13-31-5/17.04.2014 г., осъществяван с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Административен капацитет”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд, Приоритетна ос ІІІ „Качествено административно обслужване и развитие на електронното управление”, 3.1. „Подобряване на обслужването на гражданите и бизнеса, в това число чрез развитие на електронното управление”, бюджетна линия BG051PO002/13/3.1-09.

Основната цел на изпълнение на проекта е да се оптимизира дейността на Агенцията по вписванията по отношение на имотния регистър, да се подобри обслужването на гражданите, бизнеса и нотариусите, чрез вътрешно развитие и интегриране на системите, чрез въвеждане на нови електронни услуги и да се създадат предпоставки за по-добра събираемост на местните данъци и събираните от агенцията държавни такси.

Специфичните цели, които ще допринесат за постигане на основната цел са както следва:



  • Подобряване обслужването на гражданите, бизнеса и нотариусите чрез ускоряване на процеса, повишаване на качеството и разнообразяване на каналите на предоставяне и заплащане на услугите;

  • Повишаване качеството и надеждността на информацията, съхранявана в базите данни на имотния регистър, чрез разтоварване на персонала от неефективни дейности, породени от липсата на интеграция между системи и регистри, многократно въвеждане на данни и липсата на достатъчно ефективни методи за предоставяне на административни и информационни услуги;

  • Повишаване на приходите от държавни такси, събирани от Агенция по вписванията, чрез увеличен брой услуги и понижена себестойност на предоставянето им в резултат на повишена ефективност.

Проект „Развитие на системите на имотния регистър, въвеждане на нови електронни услуги и интегриране на системи и регистри в Агенцията по вписванията, с оглед подобряване на обслужването на гражданите и бизнеса”, надгражда проект „Консултантски договор за разработване на Интегрирана информационна система за кадастър и имотен регистър”, финансиран от Световна банка. Софтуерната разработка за Имотния регистър, направена по проекта, представлява централизирана електронна база данни с уеб-базиран графичен интерфейс, която с проект „Развитие на системите на имотния регистър, въвеждане на нови електронни услуги и интегриране на системи и регистри в Агенцията по вписванията, с оглед подобряване на обслужването на гражданите и бизнеса” ще бъде доразвита и надградена, чрез разработването на нови модули, интеграция с външни и вътрешни системи и реализация на нови електронни услуги, което съществено ще допринесе за подобряване на административното обслужване.

Настоящата обществена поръчка е свързана с изпълнение на Дейност 1 „Анализ на нормативната база и организационната среда на Агенция по вписванията, във връзка с развитието на информационната система на имотния регистър и въвеждането на електронни услуги”.

Анализът на нормативната база и организационната среда на Агенция по вписванията е необходима предпоставка за подобряване на цялостната дейност по водене и използване на имотния регистър и съответно за мигриране към предоставяне на електронни услуги.

Чрез изпълнението на настоящата поръчка следва да бъде установено кои части от съществуващата нормативна база и кои от текущо функциониращите и прилагани вътрешни документи на Агенция по вписванията, регламентиращи воденето и използването на имотния регистър следва да бъдат основа за идентифициране на съответните работни процеси, които да бъдат трансформирани в електронни услуги, както и да се оптимизират или доразвият онези от вътрешните документи, които се нуждаят от съответни промени.

Реализирането на настоящата обществена поръчка е пряко свързано и допринася за изпълнението на стратегическа цел „Подобряване обслужването на гражданите, бизнеса и нотариусите чрез ускоряване на процеса, повишаване на качеството и разнообразяване на каналите на предоставяне и заплащане на услугите” на проекта.


  1. КОНКРЕТНИ ЗАДАЧИ

За реализирането на настоящата поръчка е необходимо изпълнителят да осъществи следните основни задачи:

Задача 1: Анализ на нормативната база, регламентираща воденето и използването на имотния регистър - задачата следва да обхване идентифициране, преглед и анализ на законови и подзаконови нормативни актове. Следва да се идентифицират всички услуги, предоставяни във връзка с дейността на имотния регистър, както и съществуващите взаимовръзки между Агенция по вписванията и други държавни органи. Резултатът от анализа ще бъде основа за извършването на анализ на организационната среда на Агенция по вписванията и за идентифициране на евентуални области за подобрение в тази среда, с оглед постигане целите на проекта.

Задача 2: Анализ на организационната среда на Агенция по вписванията - задачата ще обхване на първо място оценка за съответствие на вътрешните документи (методики, инструкции, заповеди, вътрешни правила за работа и др.) с законовите и подзаконовите нормативни актове, регламентиращи воденето и използването на имотния регистър.

На второ място, в рамките на задачата ще бъде анализирана ефективността и адекватността на вътрешните документи, с оглед мигриране към електронни услуги, ускоряване на процесите, повишаване на качеството и разнообразяване на каналите на предоставяне и заплащане на услугите, повишаване качеството и надеждността на информацията, съхранявана в базите данни на имотния регистър.

В резултат от анализа, ще бъдат идентифицирани области за подобрение и ще бъдат разработени необходимите допълнения и изменения (а при необходимост ще бъдат разработени изцяло нови) във вътрешните документи.на Агенция по вписванията.

Анализът ще обхване и регламентираните от нормативни актове и съответни вътрешни правила взаимовръзки с други държавни органи, като при необходимост ще бъдат направени предложения за споразумения или други форми на регламентация с цел улесняване и ускоряване на обмяната на необходимата за целите на регистъра информация.



В техническото си предложение участникът следва да съобрази анализа на нормативната база и организационната среда на Агенция по вписванията с описаните по-горе задачи.

Техническото предложения трябва да съдържат:

1. Предложена стратегия за изпълнение, съдържаща анализ, разбиране на услугата и подход по изпълнение на обществената поръчка, в това число дейности за изпълнение и техните резултати.

2.Анализ на приложимата нормативна уредба;

3.Предложен индикативен план-график за изпълнение и програма за управление на обществената поръчка.

4.Анализ и управление на рисковете и предложения за минимизирането и прехвърлянето (поемането) им.



  1. СЪДЕЙСТВИЕ ОТ СТРАНА НА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ

Възложителят ще предостави цялата налична и необходима информация за осъществяване на услугата, както и ще съдейства на Изпълнителя в хода на осъществяване на отделните задачи.

При необходимост, Възложителят се ангажира да участва в интервюта, проучвания и други подобни дейности, необходими за извършването на пълен и качествен анализ.

Възложителят и служителите от неговата администрация ще осигурят необходимите ресурси и информация за професионалното провеждане на анализа и ще подхождат открито към резултатите от него и предложенията за подобрения.


  1. АНАЛИЗ НА РИСКОВЕТЕ ПРЕД ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА

На етапа на изготвяне на настоящата техническа спецификация Възложителят е идентифицирал следните рискове:

    • Забавяне сключването на договора за обществената поръчка;

    • Липса и/или недостатъчно съдействие от страна на Възложителя за предоставяне на информация, документация и други необходими документи, позволяващи да се изгради разбиране за функциите на Агенция по вписванията, свързани с воденето и използването на имотния регистър;

    • Невъзможност за осигуряване на необходимата силна динамика на работа в екипа на Изпълнителя за осъществяване на дейностите в относително краткия срок за изпълнение на проекта.

Участникът следва да представи в техническото си предложение анализ на идентифицираните от Възложителя рискове, както и да идентифицира и други рискове и да предложи подход за управлението им.



  1. ОЧАКВАНИ РЕЗУЛТАТИ

Очаквани резултати от изпълнението обществената поръчка са изготвени и представени на Възложителя:

  • Доклад от анализ на нормативната база, съдържащ основни процеси на предоставяне на услуги;

  • Доклад от анализ на вътрешни документи (методики, инструкции, заповеди, вътрешни правила за работа и др.), съдържащ детайлизирани процеси на предоставяне на услуги и констатации, насочени към идентифициране на слабости и недостатъци в анализираните документи;

  • Проекти на изменения и допълнения във вътрешни организационни документи на агенцията (методики, инструкции, заповеди, вътрешни правила за работа и др.), целящи подобряване на административните процеси и повишаване на качеството на административно обслужване, с оглед постигане целите на обществената поръчка.




  1. ПРЕДСТАВЯНЕ И ОДОБРЕНИЕ НА РЕЗУЛТАТИТЕ

След приключване на отделните задачи Изпълнителят следва да представи посочените в т. 10 от настоящата техническа спецификация резултати на Възложителя. Двата доклада от проведените анализи, както и проектите на изменения и допълнения във вътрешни организационни документи на агенцията (методики, инструкции, заповеди, вътрешни правила за работа и др.), целящи подобряване на административните процеси и повишаване на качеството на административно обслужване трябва да бъдат представени на Възложителя на български език в 1 (един) екземпляр на хартиен носител и 1 (един) на електронен носител (CD).

Приемането на изготвените от Изпълнителя резултати (доклади от анализи и проекти на изменения и допълнения във вътрешни организационни документи на агенцията) се осъществява с приемо-предавателни протоколи. Одобрението от страна на Възложителя се осъществява с констативни протоколи, подписани от определен/и от Възложителя представител/и (за Възложителя) и от Ръководителя на екипа (За Изпълнителя).

Когато се констатира неизпълнение или лошо и неточно изпълнение на работата по договора, това се отбелязва в констативните протоколи и се определя разумен срок за отстраняване на пропуските.


  1. ОТЧИТАНЕ НА ИЗВЪРШЕНАТА РАБОТА

За изпълнение на задълженията си по настоящата обществена поръчка Изпълнителят изготвя и предоставя на Възложителя следните отчетни доклади:

  • Встъпителен доклад – представя се в двуседмичен срок от подписването на договора и включва подробен план за работата, изпълнение на задачите по проекта, както и друга информация по преценка на Изпълнителя;

  • Окончателен доклад за изпълнението на договора – представя се до изтичане срока на договора и включва подробно описание изпълнените дейности и постигнатите резултати, както и друга информация по преценка на Изпълнителя.

Посочените отчетни доклади се представят на Възложителя с придружително писмо.

За встъпителния доклад и за окончателния доклад за изпълнението на договора, Възложителя представя на Изпълнителя коментарите си по внесените доклади в 10 дневен срок от получаването им. В случай че Възложителя не представи своите коментари в посочения срок, докладите се считат за одобрени от него.




  1. В техническото си предложение участникът следва да опише ясно и детайлно разпределението на отговорностите на експертите по задачи и резултати и ангажираността им в човекодни в периода на изпълнение, както и предвидените механизми за координация и контрол в екипа.




  1. Мерки за публичност и информираност

В съответствие с изискванията на Регламент (ЕО) 1083/2006, Регламент (ЕО) 1828/2006, Указанията към бенефициентите на ОПАК за прилагане на мерки за информираност и публичност и Наръчника на бенефициентите на ОПАК по време на изпълнението на всички дейности, заложени в обществената поръчка се предвижда прилагане на мерки за информираност и публичност.

При изпълнение на проекти по ОПАК, съфинансирани от ЕСФ, трябва да се осъществяват мерки за информация по проекта за широката общественост и участниците в него, като оповестят и финансовото участие на ЕС в проекта. За тази цел ще използват:



  1. 1. Флага на ЕС в съответствие с графичните стандарти, описани по-долу. (включени и в Анекс 1 към Регламент (ЕО) № 1828/2006 г. на Комисията).

  2. 2. Названието „Европейски съюз”.

  3. 3. Логото и слогана на ЕСФ – „Европейски социален фонд. Инвестиции в хората”.

  4. 4. Името на Оперативна програма “Административен капацитет”, логото и слогана на ОПАК – „ОПАК. Експерти в действие”.


Участници, които представят техническо предложение, което не отговаря на изискванията на Възложителя ще бъдат отстранени.


Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма Административен капацитет”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.”

Каталог: media -> filer public
filer public -> Закон за електронното управление и наредбите към него; Закон за достъп до обществена информация
filer public -> Наредба за изменение и допълнение на наредба №36 от 2005 Г. За изискванията към козметичните продукти
filer public -> М и н и с т е р с т в о н а з д р а в е о п а з в а н е т о н а р е д б а
filer public -> Министерство на правосъдието агенция по вписванията
filer public -> Наредба №25 от 10 ноември 2008 Г. За условията и реда за пускане в действие на медицински изделия без наличие на условията по чл. 8 От закона за медицинските изделия
filer public -> Наредба №1 от 10 октомври 2007 Г. За проучване, ползване и опазване на подземните води
filer public -> Наредба №9 от 12 февруари 2010 Г. За максимално допустимите стойности на вибрациите в жилищни помещения


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница