Проект „Хората в администрацията-ключ към европейско сътрудничество" е финансиран по оп „Административен капацитет"



Дата13.10.2018
Размер32.51 Kb.
#86158


ИНФОРМАЦИЯ ЗА МЕДИИТЕ

Проект „Хората в администрацията-ключ към европейско сътрудничество” е финансиран по ОП „Административен капацитет”, Приоритетна ос IІ „Управление на човешките ресурси”, подприоритет 2.5.„Транснационално и междурегионално сътрудничество”, Бюджетна линия BG051PO002/10/2.5-01.

Водеща организация - Областна администрация - Смолян.

Партньори: Областните администрации Пловдив, Пазарджик, Кърджали и Хасково.

Международен партньор - Образователен център ESU-Падуа към Областна администрация Венето, Италия.

Обща цел на проекта: подобряване на управлението на човешките ресурси и повишаване на капацитета на служителите в областните администрации от Южен централен район за планиране /ЮЦР/.

Продължителност на проекта -18 месеца.

Договорът е подписан на 02 април 2012 г.

Общият бюджет е 488 648 лева.

Общата цел, към която е насочен проекта е: Подобряване на управлението на човешките ресурси и повишаване на капацитета на служителите в областните администрации от ЮЦР. За изпълнение на тази цел ще се извърши проучване и оценка на нуждите на персонала за подобряване на капацитета и уменията им. Ще се анализира ефекта от прилагане на секторни политики. Предвидени са дейности за изграждане на капацитет чрез организиране на специализирани обучения за целевите групи, както и стажове и обмяна на опит между партньорите. Ще се проучат и приложат добри практики от чуждестранният ни партньор.

Специфичните цели, които проектът трябва да постигне са с акцент управлението на човешките ресурси, а именно: Да се повишат знанията и уменията на кадрите, заети в държавната администрация; Да се подобрят координацията и взаимодействието на областно, регионално и транснационално ниво при прилагането на политики в областта на управлението на човешкките ресурси; Да се проучат, обменят, откроят и разпространят добри практики и опит за ефективно и ефикасно прилагане на политики в областта на човешкките ресурси; Да се повиши възможността на държавната администрация на различните нива да инициира и упражнява специфична регионална политика, според местните потребности.

Петте области, чиито областни администрации обединиха усилия за реализация на проекта, обхващат напълно Южен Централен район на планиране. В техния състав са общо 57 общини, в които живее около 20% от населението на Република България. В тези 5 области са концентрирани зони на повишен инвестиционен интерес, както от страна на държавата, така и от националния и чуждестранен бизнес. Местните общности в тях се характеризират с изключителното си етническо, религиозно, културно и стопанско многообразие. Същевременно, тези области рамкират и част от външната граница на Европейския съюз, обхващайки древните сухопътни и морски пътища на Балканите и Европа за стопански и културен обмен със страните от Европа, Азия и Африка. През тези области вече преминават или предстои да се изградят транспортни, енергийни и комуникационни съоръжения със стратегическо значение за Европейския съюз.
Очаквани резултати:

Разширени знания и умения на човешките ресурси, работещи в областните администрации в целевите области от ЮЦР.

Подобрена координация на областно и регионално ниво при прилагането на политики в областта на управлението на човешкките ресурси.

Разпространени добри практики и опит за ефективно и ефикасно прилагане на политики в областта на управлението на човешкките ресурси чрез издаване на специално издание -практикум.



Създадени условия за ефективна комуникация и транснационално сътрудничество чрез сформирана и работеща партньорска мрежа.
На 28 юни 2012, в Областна администрация Смолян се проведе Встъпителна конференция по Проекта. В нея взеха участие над сто ръководни служители и експерти от общинските и областните администрации на областите Смолян, Кърджали, Пазарджик, Пловдив и Хасково.

Чрез видеоконферентна връзка участие в работата на Встъпителната конференция взе г-н Джулио Кампана от ESU в Падуа, координатор на италианското участие в проекта, който презентира възможностите на регион Венето в Италия и очакванията на италианските партньори от проекта.

Партньорите посочиха добрите практики на управление на човешките ресурси, които възнамеряват да споделят с останалите участници в проекта. През м. септември предстоят обучителни срещи и семинари, които ще се провеждат в отделните области, с участието на експерти от общини и представянето на добри практики, приложени вече в работата на администрациите.

Областна администрация Пазарджик ще представи своите добри практики в прилагане в интегриран формат на инструмента за организационно съвършенство Обща рамка за оценка - CAF 2006.
Каталог: documents
documents -> Български футболен съюз п р а в и л н и к за статута на футболистите
documents -> Изготвяне на Технически инвестиционен проект и извършване на строително-ремонтни работи /инженеринг/ на стадион “Плевен”
documents -> П р а в и л а за организиране и провеждане на ученическите игри през учебната 2013/2014 година софия, 2013 г
documents -> К о н с п е к т по дисциплината “Обща и неорганична химия” за студентите от І–ви курс специалност “Фармация” Обща химия
documents -> Издадени решения за преценяване на необходимостта от овос в риосв гр. Шумен през 2007 г
documents -> За сведение на родителите, които ще заплащат таксите по банков път цдг” Червената шапчица”
documents -> Стъпки за проверка в регистър гаранции 2016г. Начална страница на сайта на ауер електронни услуги
documents -> Общи въпроси и отговори, свързани с държавните/минималните помощи Какво е „държавна помощ”


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница