Програма " околна среда 2007 2013 г." Решения за по-добър живот Дирекция „национален парк рила"



Дата31.05.2017
Размер185.57 Kb.
#22507
ТипПрограма

_

Европейски съюз



Европейски фонд за регионално развитие

ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА

ОКОЛНА СРЕДА 2007 – 2013 г.”



Решения за



по-добър живот

Дирекция „национален парк рила”

2700 Благоевград, ул. Бистрица № 12 В, П.К. 56, тел.: 073/880 537

факс: 073/881 023, e-mail: office@rilanationalpark.bg, www.rilanationalpark.bg


процедура BG161PO005/11/3/3.2/05/26

ПроеКТ № DIR 5113325-18-116 „устойчиво управление на Национален парк Рила І-ва фаза”





Д О Г О В О Р

BG161PO005/11/3/3.2/05/26 / SU10


За "Извършване на еко и био проучвания и изготвяне на технически проекти за възстановителни дейности в местообитания и извършване на възстановителни дейности в местообитанията по изготвения технически проект "

Днес, 12.08.2014 год. в гр. Благоевград, между:



1. ДИРЕКЦИЯ „НАЦИОНАЛЕН ПАРК РИЛА”, в качеството си на бенефициент по ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА «ОКОЛНА СРЕДА 2007-2013г.» с адрес: гр. Благоевград, кв. «Вароша», ул. ”Бистрица” №12 В, БУЛСТАТ/ЕИК 101157692, представлявана от от инж.Димитър Русков - Директор на Дирекция „Национален парк Рила” и Надя Митова-Директор на Дирекция “АФПД”, наричан по-долу в договора ВЪЗЛОЖИТЕЛ

и

2. EТ „Иван Киров-МИРАЖ 99“, с ЕИК 109067962, със седалище и адрес на управление гр.Кюстендил м.Хисарлъка 183, представлявано от Иван Йорданов Кирилов като управител и собственик на фирмата, чрез пълномощника му Румен Любенов Златков упълномощен с нотариално заверено пълномощно с рег.№1357 от 17.02.2005 година на нотариус Боян Алексов с район на действиe ие Районен съд-Кюстендил ,вписан с рег.№325 при Нотариаелна камара , наричан по долу за краткост Изпълнител,



на основание чл. 41, ал.1 от ЗОП, във връзка с Решение на Директора на Дирекция „Национален парк Рила” № РД-УУНПР-66 от 07.07.2014 г., след проведена открита процедура за възлагане на обществена поръчка, в град Благоевград, и след като Изпълнителят и Възложителят взеха предвид, че Възложителят се легитимира като бенефициент по проект „Устойчиво управление на национален парк „Рила” І-ва фаза”, финансиран по силата на Заповед №565/13.07.2012г. на Министъра на околната среда и водите за предоставяне на бъзвъзмездна финансова помощ на Д”НП Рила”-Благоевград по оперативните програми, съфинансирани от Структурните фондове и Кохезионния фонд на ЕС и Решение №261/ 29.06.2012г. на Управляващия орган на ОП”ОС 2007-2013 г.”при МОСВ - Приоритетна ос 3 - „Опазване и възстановяване на биологичното разнообразие”, референтен номер на процедурата за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ: BG161PO005/11/3/3.2/05/26 Изпълнение на дейности за устройство и управление на национални паркове и резервати”, се сключи настоящия договор и страните се споразумяха за следното:

І. ПРЕДМЕТ

Чл.1.(1). Възложителят възлага, а Изпълнителят приема да изпълни "Извършване на еко и био проучвания и изготвяне на технически проекти за възстановителни дейности в местообитания и извършване на възстановителни дейности в местообитанията по изготвения технически проект", в изпълнение на възстановителни дейности по Проект „Устойчиво управление на Национален парк Рила І-ва фаза”:

1.Възстановяване на естествени и полуестествени тревни формации, умереноконтинентални ерикоидни храсталаци и скални местообитания върху ерозирани площи извън циркуса на Седемте рилски езера в района на Парков участък Дупница.

2.Възстановяване на естествени и полуестествени тревни формации от умереноконтинентални ерикоидни храсталаци върху ерозирани площи в циркуса на Седемте рилски езера

3.Опазване и поддържане на сладководни местообитания - езерни екосистеми в езерата от циркуса на Седемте рилски езера и изтичащите от езерата потоци чрез регулиране на числеността на видовете Ranunculus aquatilis и Sparganium angustifolium



4.Подпомагане на възможността за размножаване на Primula deorum чрез семена в циркуса на Седемте рилски езера””, съобразно техническата специфкация и изисквнията на проект „Устойчиво управление на "Национален парк Рила” І-ва фаза” BG161PO005/11/3/3.2/05/26, в съответствие с установените начини и изисквания на Заповед №565/13.07.2012г. на Министъра на околната среда и водите за предоставяне на бъзвъзмездна финансова помощ на Д”НП Рила”-Благоевград по оперативните програми, съфинансирани от Структурните фондове и Кохезионния фонд на ЕС и Решение №261/ 29.06.2012г. на Управляващия орган на ОП”ОС 2007-2013г”при МОСВ.

(2). Изпълнителят се задължава да спазва условията на този договор, техническата спецификация като неразделна част от него, документацията за участие, предложената оферта и да се запознае и спазва насоките за управление на проекти, финансирани по Оперативна програма „Околна среда 2007 – 2013 г.”, условията на заповедта на Министъра на околната среда и водите за предоставяне на бъзвъзмездна финансова помощ на Възложителя - ДНП Рила”-Благоевград по Оперативна програма „Околна среда” (ОПОС), условията и изскванията на ОПОС – Приоритетна ос 3 „Опазване и възстановяване на биологичното разнообразие”, Поканата за кандидатстване и всички други приложими нормативни актове, които се прилагат по отношение на услугите, предмет на този договор.
ІІ. МЯСТО И СРОК ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ПОРЪЧКАТА

Чл.2. Мястото на изпълнение по смисъла на договора е Национален Парк Рила.

Чл.3.(1). Срокът за изпълнение на договора е 10 (десет) месеца от датата на получаване на уведомително писмо изпратено на Изпълнителя от Възложителя, но не по-късно от 30.09.2015г.

(2). Договорът влиза в сила от датата на подписването му от двете страни.

(3) Ако по време на изпълнение на договора Изпълнителя констатира наличие на обективни обстоятелства възпрепятстващи изпълнението на договора, свързани с приемане, одобрение или други действия от органи, които не са страна по договора, то Изпълнителя уведомява Възложителя в 3 (три) дневен срок от установяването им, вероятната продължителност и причините, които са ги породили. В този случай страните съставят и подписват протокол за временно спиране на изпълнението на договора до отпадане на обстоятелствата причинили спирането.

ІІІ. ЦЕНИ И НАЧИН НА ПЛАЩАНЕ


Чл.4.(1). Общата цена за изпълнение предмета на договора е до 216 000,00 (двеста и шестнадесет хиляди лева без ДДС) лева без ДДС, 259 200,00 (двестапетдесет и девет и двеста лева ) лева с ДДС, съгласно Ценовото предложение на Изпълнителя, неразделна част от настоящия договор.

Чл.5. (1) Възнаграждението по чл.4 се заплаща на Изпълнителя, както следва:

  1. Авансово плащане, в размер на 20% (двадесет процента) от стойността по чл.4, ал.1 от Договора, платимо в срок до 30 (тридесет) дни след подписване на Договора, по банкова сметка, посочена от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ в договора, и представяне на надлежно оформена фактура, за стойността на авансовото плащане.

  2. Междинни плащания до достигане на 80 % от стойността по чл.4, ал.1 от Договора, както следва:

    1. Първо междинно плащане, в размер на 20% (двадесет процента) от стойността по чл.4, ал.1 от Договора, платимо в срок до 30 (тридесет) дни, по банкова сметка, посочена от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ в договора, след утвърждаване на представен технически проект с актуализиран план график с разписани етапи за изпълнение на дейностите, утвърдени от Възложителя с приемо-предавателен протокол, и представяне на надлежно оформена фактура, за стойността на първото плащане.

    2. Две междинни плащания всяко едно в размер на 20% (двадесет процента) от стойността по чл.4, ал.1 от Договора, платимо в срок до 30 (тридесет) дни, по банкова сметка, посочена от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ в договора, след предаване на междинен доклад, подписване на приемо-предавателен протокол за приемане на работата за завършен етап от изпълнението на проекта и представяне на надлежно оформена фактура.




  1. Окончателно плащане в размер до 20 % от общата цена на договора, дължимо до 30 (тридесет) дни след одобрение на финалния доклад, подписване на приемо-предавателен протокол за приемане на работата за изпълнението на проекта на Изпълнителя от страна на Възложителя и представяне от страна Изпълнителя на надлежно оформена фактура.

(2). Цената по чл.4, ал.1 от Договора е окончателна и валидна до пълното изпълнение на договора и не подлежи на увеличение.
ІV. ПРЕДАВАНЕ И ПРИЕМАНЕ

Чл.6.(1). Изпълнението на дейностите по договора се приема с двустранно подписани от Възложителя или упълномощено от него лице и Изпълнителя Приемо-предавателни протоколи за представяне на междинните резултати и окончателния резултат от извършената работа.
V. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ИЗПЪЛНИТЕЛЯ

Чл.7.(1). Изпълнителят е длъжен:

  1. да започне работа незабавно след подписване на договора;

  2. да извърши всички дейности и да изготви всички разработки, в съответствие с посоченото в Техническите спецификации, действащото законодателство и всички приложими изисквания на Оперативна програма „Околна среда 2007 – 2013“;

  3. да отстранява за своя сметка, в 5-дневен срок или в срока посочен от Възложителя, всички недостатъци и несъответствия в разработките, констатирани от Възложителя и/или компетентните органи в Република България, които съгласуват разработките или части от тях;

  4. да изпълни възложената му работа с присъщата грижа, ефективност, прозрачност и добросъвестност, в съответствие с най-добрите практики в съответната област и в съответствие с договора, като мобилизира всички финансови, човешки и материални ресурси, необходими за цялостното изпълнение на Договора, в съответствие с действащото законодателство, техническото задание и офертата на Изпълнителя, изискванията на Възложителя;

  5. да уведомява писмено Възложителя в 7 дневен срок от настъпване на промени в което и да е обстоятелство, във връзка с договора;

  6. да представи за одобрение от Възложителя разработките, предмет на настоящия договор в предвидения срок, във формата и по начина, описан в Техническото задание и Офертата на Изпълнителя – неразделна част от настоящия договор;

  7. да информира писмено Възложителя за възникнали проблеми при изпълнение на договора и за предприетите мерки за тяхното разрешаване;

  8. да изпълнява указанията и изискванията на Възложителя, както и на органите, компетентни да съгласуват, одобрят и приемат отделни части от изпълнението, съгласно действащото законодателство;

  9. да оказва необходимото съдействие на Управляващия орган по Оперативна програма „Околна среда 2007 – 2013“, на Сертифициращия орган, както и на български и европейски одитиращи органи и други контролни органи, при проверки на място;

  10. да спазва изискванията за съхраняване на документацията, свързана с изпълнението на договора;

  11. да се придържа към всички приложими технически стандарти и норми, закони и подзаконови нормативни актове, имащи пряко отношение към изпълнението на договора;

  12. да посочва във фактурите, които издава при изпълнение на настоящия договор, наименованието на оперативната програма, номера на договора за безвъзмездна финансова помощ, както и номера и датата на този договор;

  13. при прекратяването на този Договор да върне всички документи и направени копия на Възложителя, които са му предоставени във връзка с изпълнението на Договора. Всички документи и копията им са собственост на Възложителя;

  14. да допуска Възложителя, лица, упълномощени от него, както и всички компетентни органи, съгласно действащото законодателство да проверяват или одитират по всяко време документите и сметките, свързани с дейностите по договора, както и да правят копия по време на и след изпълнение на услугите и да съдейства по всякакъв начин на проверяващите/одитиращи органи;

  15. да изпълнява дейностите, предмет на настоящия договор при стриктно спазване на предложената от него оферта;

  16. да спазва всички етични клаузи, в т.ч. относно конфликт на интереси, съгласно декларацията, подписана при участието му в процедурата;

  17. да следи и докладва за нередовности при изпълнението на договора. В случай на установена нередност, Изпълнителят е длъжен да възстанови на Възложителя всички неправомерно изплатени суми, заедно с дължимите лихви.

Чл.8.(1). Изпълнителят е длъжен да осъществява дейностите-предмет на договора с експерти и другите специалисти, в областите, покриващи предмета на поръчката, предложени в офертата му за участие в обществената поръчка.

(2). Изпълнителят няма право да сменя лицата, посочени в офертата му като ключови експерти, без предварително писмено съгласие на Възложителя.

Чл.9. Изпълнителят носи отговорност пред Възложителя, ако при изпълнението на услугата е допуснал отклонения от изискванията, предвидени в Техническото задание, или е нарушил императивни разпоредби на нормативните актове.

Чл.10. Изпълнителят има право:

  1. да иска от Възложителя необходимото съдействие за изпълнение на договора;

  2. да иска уговореното възнаграждение за изпълнение на предмета на договора.

  3. да получи част от цената по договора, съответстваща на изпълнените работи от предмета на поръчката, когато по-нататъшното изпълнение се окаже невъзможно поради причини, за които Изпълнителят и Възложителят не отговарят.

  4. да иска от Възложителя приемането на работата при условията и сроковете на настоящия договор.


VІ. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ

Чл.11. Възложителят се задължава:

  1. да изплати уговореното възнаграждение на Изпълнителя, в размера и при условията и сроковете на настоящия договор;

  2. да предоставя на Изпълнителя, с подписване на двустранен Приемо-предавателен протокол всяка информация и/или документация, с която разполага, свързани с изпълнението на договора. Документите се връщат на Възложителя преди приключване на договора;

  3. да приеме или върне за доработване изпълнението на договора. Възложителят е длъжен да се произнесе по качеството на представения доклад в срок до 10 (десет) дни от получаването на изпълнението или част от него, посредством подписване на двустранен приемателно-предавателен протокол или изпращане на становище за връщане на работата и конкретни забележки. В становището Възложителя поставя разумен срок за отстраняване на забележките от Изпълнителя;

  4. да осигури на Изпълнителя съдействието и информацията, необходими му за качественото изпълнение на работата.

Чл.12. Възложителят има право:

  1. да оказва текущ контрол при изпълнение на договора;

  2. да получи изпълнението на уговореното с настоящия договор в сроковете и при условията на същия, включително и авторските права върху всяка част от разработките;

  3. при поискване да получава информация за хода на изпълнението по договора;

  4. да осъществява оперативен контрол за правилното и ефективно изпълнение на възложената поръчка, включително и да извършва проверки на място, без да затруднява създадената от Изпълнителя организация;

  5. да дава писмени указания чрез упълномощени от него лица относно изпълнението на договора;

  6. да изисква, при необходимост и по своя преценка, мотивирана обосновка от страна на Изпълнителя на представеното от него изпълнение;

  7. да одобри или откаже замяна на експерт;

  8. да изисква от Изпълнителя преработване или доработване на всяка от разработките, в случаите, когато същото е непълно или не съответства като съдържание и качество на изискванията му, посочени в Техническото задание и нормативните актове;

  9. да не приеме изпълнението или която и да е негова част, ако то не съответства по обем и качество на изискванията му, посочени в Техническото задание, в степен, при която не може да бъде изменено, допълнено или преработено.

Чл.13. Указанията на Възложителя са задължителни за Изпълнителя, освен ако са в нарушение на правила и нормативи или водят до съществено отклонение от поръчката.
VІІ. ГАРАНЦИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ДОГОВОРА

Чл.14.(1). За гарантиране на договорните си задължения, Изпълнителят представя не по-късно от подписване на договора гаранция за изпълнение в размер на 2% (два процента) от стойността на договора без включен ДДС, представена в една от формите по чл. 60 от ЗОП (банкова или парична). Гаранцията за изпълнение обезпечава задълженията на Изпълнителя по настоящия договор и служи като обезщетение за вредите, причинени на Възложителя от частично или изцяло неизпълнение на задълженията по договора от страна на Изпълнителя.

(2). Паричната гаранция се внася по сметка на Възложителя и се освобождава тридесет дни след изтичане срока на договора.

Чл.15. Банковата гаранция е със срок на валидност за срока на договора, освен ако Възложителят е усвоил същата преди приключване на договора, по причина на неизпълнение от страна на Изпълнителя на някое от задълженията му в съответствие с определеното в него.

Чл.16. Разходите по превода на паричната гаранция или откриването на банковата гаранция са за сметка на Изпълнителя, а разходите по евентуалното им усвояване – за сметка на Възложителя.
VIII. КЛЮЧОВИ ЕКСПЕРТИ

Чл.17.(1). Изпълнителят осигурява участието на лицата, посочени в офертата, която е неразделна част от този договор, като ключови експерти.

(2). Изпълнителят няма право да заменя лицата, посочени в офертата му като ключови експерти, без предварително писмено съгласие на Възложителя.

(3). Ключовите експерти могат да бъдат променяни само при наличието на следните непреодолими доказуеми обстоятелства: смърт, загуба на трудоспособност (частична или пълна), загуба на правоспособност, независещи от Изпълнителя обстоятелства.

(4). В случаите по предходната алинея, Изпълнителят изготвя до Възложителя едноседмично писмено известие (искане за смяна на ключов експерт), като се прилагат: описание на причините за смяната на експерт, документи, доказващи наличието на някои от изброените обстоятелства, и автобиография на новия експерт, който следва да отговаря на изискванията за съответната позиция като посочва еквивалентна квалификация и професионален опит и прилага доказателства за това.

(5). Искането за смяна се разглежда от Възложителя в едноседмичен срок от подаването му, след което се изпраща писмено становище относно одобрение/неодобрение на предложената смяна.

(6). Възложителят може да приеме замяната или мотивирано да откаже включването на предложения експерт в екипа на Изпълнителя.

(7). При отказ от страна на Възложителя да приеме предложения експерт, Изпълнителят предлага друг експерт с ново писмено известие, което съдържа информацията предвидена в ал. 4 на този член.

IX. ФОРСМАЖОРНИ СЪБИТИЯ

Чл.18.(1). Страните по настоящия договор не носят отговорност за неизпълнение на задълженията си при настъпването на форсмажорно събитие. Срокът за изпълнение на задължението се продължава с периода, през който изпълнението е било спряно. Клаузата не засяга права или задължения на страните, които са възникнали и са били дължими преди настъпването на форсмажорното събитие.

(2). Ако непреодолимата сила, съответно спирането по предходната алинея, продължи повече от 90 дни и няма признаци за скорошното й преустановяване, всяка от страните може да прекрати за в бъдеще договора, като писмено уведоми другата страна.

(3). Страната, която е засегната от форсмажорното събитие, следва в 3-дневен срок след установяване на събитието, да уведоми другата страна, както и да представи доказателства (съответните документи, издадени от компетентния орган) за появата, естеството и размера на форсмажорното събитие и оценка на неговите вероятни последици и продължителност. Засегнатата страна периодично предоставя последващи известия за начина, по който форсмажорното събитие спира изпълнението на задълженията й, както и за степента на спиране. Ако Възложителят не бъде уведомен за непреодолимата сила, Изпълнителят не може да се позова на нея.

(4). В случаите на възпрепятстване на Изпълнителя поради форсмажорно събитие да осъществява дейностите по настоящия договор, сроковете по договора спират да текат, като не може да се търси отговорност за неизпълнение или забава.

(5). Страните не носят отговорност една спрямо друга по отношение на вреди, претърпени като последица от форсмажорно събитие.

(6). През времето, когато изпълнението на задълженията на някоя от страните е възпрепятствано от форсмажорно събитие, за което е дадено известие в съответствие с клаузите на настоящия договор и до отпадане действието на форсмажорното събитие, страните предприемат всички необходими действия, за да избегнат или смекчат въздействието на форсмажорното събитие и доколкото е възможно, да продължат да изпълняват задълженията си по договора, които не са възпрепятствани от форсмажорното събитие.

(7). Изпълнението на задълженията се възобновява след отпадане на събитията, довели до спирането му.

Чл.19.(1). Форсмажорното събитие (непреодолима сила) по смисъла на този договор е всяко непредвидимо и непредотвратимо събитие от извънреден характер и извън разумния контрол на страните, възникнало след сключване на договора, което прави изпълнението му невъзможно.

(2). Не е налице непреодолима сила, ако съответното събитие се е случило вследствие на неположена дължима грижа от страна по нас настоящия договор или при полагане на дължимата грижа това събитие може да бъде преодоляно.
ІХ. НЕУСТОЙКИ, СПОРОВЕ И ПРИЛОЖИМО ПРАВО

Чл.20. При неизпълнение по този договор всяка от страните дължи обезщетение за причинени вреди, при условията на гражданското законодателство.

Чл.21. При забава за завършване и предаване на работите по този договор в срока по чл. 3, ал.1 Изпълнителят дължи неустойка в размер на 0.01% от общата цена по чл. 4, ал.1 за всеки просрочен ден, но не повече от 10 % общо.

Чл.22. При забава в плащането Възложителя дължи неустойка в размер на 0,01 % от дължимата сума за всеки ден закъснение, но не повече от 1,5 % от цената на договора.

Чл.23.(1). При некачествено изпълнение на предмета на договора, освен задължението за отстраняване на констатираните недостатъци и другите възможности, предвидени в чл. 265 ЗЗД, Изпълнителят дължи и неустойка в размер на 10% от стойността на некачествено изпълнените услуги/разработки.

(2). При неотстраняване на констатираните недостатъците при приемането на услугата в договорения срок Изпълнителят дължи неустойка в удвоения размер на разноските за отстраняване на недостатъците.

Чл.24. Плащането на неустойката не лишава изправната страна по договора от правото й да търси обезщетение за претърпени вреди над размера на неустойката.

Чл.25.(1). Възложителят удържа изчислената сума на неустойката от последващо дължимо плащане по договора (ако има такова), а когато сумата на неустойката е по-голяма от всяко от тях същата се удържа и от двете, но общо удържаните суми не могат да надвишават сумата на неустойката.

Чл.26. Всички спорове по настоящия договор ще се уреждат между страните чрез преговори в доброжелателен и конструктивен тон при взаимоизгодни условия, за което се съставят споразумителни протоколи.

Чл.27. В случай, че не се постигне съгласие по настоящия договор, или постигането на това не бъде доброволно изпълнено от някоя от страните, спорът се отнася за разрешаване от компетентния съд.

Чл.28. За всички неуредени въпроси в настоящия договор се прилагат разпоредбите на действащото българско законодателство.
X. ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОРА

Чл. 29.(1). Действието на този договор се прекратява:

1.по взаимно съгласие на страните изразено писмено;

2.едностранно от Възложителя при виновно неизпълнение на задълженията от Изпълнителя при условията на чл. 87 от Закона за задълженията и договорите.

3. с извършване и предаване на договорената работа;



(2). При прекратяване на договора по ал.1, т.2 Изпълнителят дължи връщане на полученото авансово плащане съгласно чл.5, ал.1, т.1 от настоящия договор и неустойка в размер на 20% от стойността на договора.

(3). Ако Изпълнителят прекрати по свое желание изпълнението на договора, то той дължи на Възложителя връщане на полученото авансово плащане съгласно чл.5, ал.1, т.1 от настоящия договор и неустойка в размер на 20% от стойността на договора.

(4). Възложителят може по всяко време до завършване и предаване на услугата, да се откаже от договора и да прекрати действието му. В този случай той е длъжен да заплати на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ стойността на извършените до момента на отказа работи.

(5). Ако вследствие на едностранното прекратяването на договора по предходната алинея Изпълнителят претърпи вреди, Възложителят е длъжен да го обезщети, но за не повече от разликата между общата цена за услугата и заплатената по предходната алинея сума.

(6). В случай, че Изпълнителят просрочи предаването на услугата като цяло с повече от 30 дни или не извърши възложените дейности по уговорения начин и с нужното качество, Възложителят може да развали договора. В този случай той заплаща на Изпълнителя само стойността на тези работи, които са извършени качествено и могат да му бъдат полезни. За претърпените вреди Възложителя може да претендира обезщетение.

Чл.30. Възложителят има право да прекрати договора без да изплаща каквито и да било обезщетения в случай, че Изпълнителят е уличен в измама, корупционни действия, участие в престъпни организации или всякакви други неправомерни действия във вреда на финансовите интереси на Възложителя и/или на Европейската общност.

ХI. ОБЩИ РАЗПОРЕДБИ


Чл.31. Всяка от страните по този договор се задължава да не разпространява информацията, станала й известна при или по повод изпълнението на този договор.

Чл.32. Всички съобщения между страните във връзка с този договор следва да бъдат в писмена форма за действителност

Чл.33. Нищожността на някоя клауза от договора или на допълнително уговорени условия не води до нищожност на друга клауза или на договора, като цяло;

Чл.34. За всеки спор относно съществуването и действието на сключения договор или във връзка с неговото нарушаване, включително спорове и разногласия относно действителността, тълкуването, прекратяването, изпълнението или неизпълнението му, както и за всички въпроси неуредени в този договор се прилага българското гражданско и търговско право, като страните уреждат отношенията си чрез споразумение. При непостигане на съгласие спорът се отнася за решаване пред компетентния съд.

Чл.35.(1). Адресите на страните по договора са:
Възложител: Изпълнител:

Дирекция „Национелен парк Рила“

адрес: гр.Благоевград, Седалище: гр.Кюстендил, м.Хисарлъка 183

ул. Бистрица №12В адр. За кореспонд. Гр.Кюстендил, ул.Цар Освободител №75

БУЛСТАТ: 101157692 ЕИК: 109067962

тeл.: 073/880537 тел.: 0888/862856

факс: 073/881023

e-mail: office@rilanationalpark.bg e-mail: mirajk@abv.bg

IBAN: BG31 SOMB 9130 3337 0099 01 IBAN: BG10STSA93000009016157

BIC: SOMBBGSF

банка: Общинска банка АД, клон Благоевград банка: „Банка ДСК“ гр.Кюстендил




(2). Ако някоя от страните промени посочените в предходната алинея адреси, без да уведоми другата страна, последната не отговаря за неполучени съобщения, призовки и други подобни.

Чл.36. Всички изменения и допълнения на настоящия договор са действителни само ако са съставени в писмен вид и са подписани от страните

Чл.37. Договорът влиза в сила от получаване на уведомително писмо.

Настоящият договор се изготви и подписа в четири еднакви екземпляра – три за Възложителя и един за Изпълнителя.

Неразделна част от настоящия договор са следните приложения:

1. Техническо задание

2. Оферта на Изпълнителя, вкл. Техническо предложение;


ВЪЗЛОЖИТЕЛ:…………...... ИЗПЪЛНИТЕЛ:……………….

/подпис и печат/
ДИРЕКТОР НА ДИРЕКЦИЯ

«НАЦИОНАЛЕН ПАРК РИЛА»:

________________ ___________________

ИНЖ.ДИМИТЪР РУСКОВ

ДИРЕКТОР НА ДИРЕКЦИЯ

АФПД”



_______________

НАДЯ МИТОВА
ЮРИСТ

-------------------------

АЛБИНА АНЕВА-ТОМОВА








Проектът се финансира от Европейския фонд

за регионално развитие и от държавния бюджет

на Република България чрез Оперативна програма



„Околна среда 2007 – 2013 г.”







Каталог: assets -> userfiles -> MESOOBITANIA
userfiles -> Програма на Школа Път на Мъдростта III триместър (април-юли) на Учебната 2009/10 година
userfiles -> Закон за лечебните растения Обн., Дв, бр. 29 от 04. 2000 г., изм., бр. 23 от 03. 2002 г., бр. 91 от 25. 09. 2002 г., в сила от 01. 2003 г., бр. 30 от 11. 04. 2006 г., в сила от 12. 07. 2006 г., бр. 65 от 11
userfiles -> Епублика българия министерство на о
userfiles -> Стратегия за развитие на устойчив туризъм за региона на национален парк
userfiles -> Програма " околна среда 2007 2013 г." Решения за по-добър живот Дирекция „Национален парк Рила"
userfiles -> Решение на Министерския съвет №122 от 02. 03. 2007 г. (обн. Дв, бр. 21 от 2007 г.): Обявявам защитена зона „Централен Балкан, с идентификационен код bg0000494
userfiles -> План за ползване на лечебни растения 2010 г. І. Основание
userfiles -> Неразделна част от Заповед № рд-118 / 20. 07. 2011


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница