Община самоков наредба за гробищните паркове и погребално-обредната дейност на територията на община Самоков



Дата24.07.2016
Размер172.17 Kb.
#3344


ОБЩИНА САМОКОВ


НАРЕДБА



за гробищните паркове и погребално-обредната дейност на територията на община Самоков


2015

Раздел І
ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ

Чл. 1. Тази Наредба се издава на основание чл. 21, ал. 2 от Закона за местното самоуправление и местната администрация и във връзка с Наредба № 2 от 21.04.2011 г. за здравните изисквания към гробищни паркове /гробища/ и погребването и пренасянето на покойници.

Чл. 2. /1/ Настоящата наредба урежда управлението, стопанисването и вътрешния ред в гробищните паркове /гробища/ и обредни зали на територията на община Самоков, както реда и условията за погребения, ползването и благоустрояването на гробните и урнови места и свързаните с тази дейност услуги.

/2/ Гробищните паркове /гробищата/ и обредните зали функционират и се управляват в съответствие със законовата уредба в страната и решенията на Общинския съвет.

Чл. 3. /1/ Гробищните паркове са обществени терени със специално предназначение. Те са публична общинска собственост.

/2/ На територията на Община Самоков действат:

1. Гробищен парк "РИДО" гр. Самоков

2. Гробищен парк "СТАДИОНА" в гр. Самоков.

3. Гробищни паркове в кметствата на общината.

/3/ В старият гробищен парк „Стадиона” в гр. Самоков са преустановени погребения на покойници в нови гробни места.

Чл. 4. /1/ Създаването на нови, разширяването или закриването на действащи гробищни паркове и гробища на територията на общината става с решение на Общинския съвет – Самоков и в съответствие с нормативната уредба в Република България, касаеща тази дейност.

/2/ Устройственото планиране, инвестиционното проектиране, разрешаването на строителството и въвеждането в експлоатация на гробищните паркове се извършва в съответствие с изискванията на Закона за устройство на територията /ЗУТ/, приложимите разпоредби на нормативните актове по прилагането му и специалните норми на Наредба № 2 от 21 април 2011 г. за здравните изисквания към гробищни паркове /гробища/ и погребването и пренасянето на покойници.

/3/ Гробищните паркове се проектират, изпълняват и поддържат в съответствие с изискванията за достъпна среда за населението, включително за хората с увреждания.

/4/ Подробни устройствени планове за гробищни паркове се приемат с решение на общинския съвет в зависимост от техния териториален обхват.

/5/ След преустановяване на погребенията в гробищния парк теренът му може да се използва като мемориален парк с урнополагане въз основа на действащ нов подробен устройствен план.

Чл. 5. По желание на религиозни общности или етнически групи могат да се обособят самостоятелни парцели, при спазване изискванията на устройствения гробищен план, след решение на Общинския съвет.

Чл. 6. /1/ Теренът определен за гробище, трябва да отговаря на следните изисквания:

1. да не е с наклон към страната на урбанизираните територии, към водоизточници използвани за питейно-битови нужди, плажове и места за къпане;

2. да не крие опасност за свличане или срутване;

3. да не се наводнява при проливни дъждове или топене на снегове;

4. подпочвените води да са на дълбочина най-малко 0.5 метра под изкопното ниво на гробищните места.

/2/ Изискванията по ал. 1, т. 1 – 4 не се прилагат в случай, че проектът за изграждане на гробище предвижда дренажна система с минимална дълбочина от 2.2 метра.

Чл. 7. На територията на гробището се разполагат:

1. парцели и гробищни места за погребване;

2. места за изграждане на гробници;

3. места за извършване на урнови погребения;

4. места за изграждане на костници;

5. места за разпръсване на урнова пепел;

6. вътрешни главни и второстепенни алеи;

7. площи за озеленяване около оградата и край алеите с висока дървесна растителност, храсти и цветни насаждения;

8. сгради и места за други дейности, необходими за функциониране на гробището;

9. тоалетни за посетителите;

10. места за паркиране на моторни превозни средства.

Чл. 8. /1/ Гробищните паркове се ограждат с ограда.

/2/ В гробищните паркове се осигурява течаща вода за питейно-битови цели, отговаряща на изискванията за качество на водата.

/3/ Отпадъчните води се включват в канализационната мрежа на населеното място. Когато няма изградена канализационна система, отпадъчните води се изпускат във водоплътни изгребни ями, оразмерени съгласно нормите за проектиране на канализационни системи.

/4/ За събиране на венци, цветя и други отпадъци се осигуряват подходящи съдове и се организира транспортирането им за последващо третиране.
Раздел ІІ

УПРАВЛЕНИЕ
Чл. 9. /1/ Общото ръководство и контрол по управлението на гробищните паркове /гробищата/ се осъществява от Кмета на Община Самоков.

/2/ Кметът на Общината може да делегира правомощията си по организацията и поддръжката на гробищните паркове и свързаните с тях дейности, на територията на град Самоков, на специално назначен или определен за целта служител от общинската администрация на Общината.

/3/ Организацията и поддръжката на гробищните паркове по населените места на територията на Общината и свързаните с тях дейности се организират от съответните Кметове на кметства и кметските наместници.

Чл. 10. /1/ Лицето по чл. 9, ал. 2 осъществява дейности по:

1. Определя гробищния парк, в който ще се извърши траурния обред, погребение или урнополагане, деня и часа на тези действия, осигурява гробно място за покойника, издава препис-извлечение от смъртен акт, като при уреждане на всяко погребение най-близкия родственик дава информация за въвеждане на данните за починалия в софтуерния продукт за управление на гробищни паркове „Tomb Stone, необходим за обратна връзка с наследниците. При липса на наследници се предоставя служебна справка или удостоверение за наследници от отдел "ГРАО" или от съответното кметство по последно местоживеене на покойника.

2. Ако покойникът или неговите наследници по закон притежават право на гробоползуване и в гробното място може да се извърши погребението не им се предоставя ново гробно място.

3. Събира и отчита таксите за гробни места по ЗМДТ и цени на услуги, съобразно Наредба за определянето и администрирането на местните такси и цени на услуги на територията на община Самоков.

4. Води електронен регистър на покойниците по гробищните паркове, парцели, гробни места, урнови гробове, като за всяко гробно място е събрана информация за:

-идентификатор на гробното място;

-имената на починалия в гробното място;

-вида на гробното място-единично или двойно;

-дата на смърт;

-имена на лицето за контакт;

-вид на учредено право на ползване и дати на придобиване и изтичане на правото.

Изходни данни за регистрирането се вземат от регистъра на издадените смъртни актове, воден чрез централизирано поддържаната система Локална База Данни (ЛБД) и Национална База Данни (НДБ).

5. Упражнява контрол на парцелите, обособени за различните религиозни и етнически групи.

6.Обезпечава условия за нормален погребален процес и осъществява контрол по спазване на нормативната уредба.

7. Грижи се за реда и поддържането на подходите и алеите на гробищния парк.

8. Определя и следи за режима за влизане на моторни превозни средства в парковете.

9. Отговаря за подготовка на мястото за гробополагане /урнополагане/, изкопаване и оформяне на гробното място, полагане на ковчега и зариване на гроба.

10. Изравяне на кости, съгласно нормативните изисквания.

/2/ Кметове на кметства и кметските наместници организират осъществяване на дейностите, по чл. 10, ал. 1, на територията на съответното кметство.

Чл. 11. Община Самоков в рамките на своя бюджет заделя средства за изграждане на нови, разширение на съществуващи, благоустрояване, стопанисване на гробищните терени, сгради и съоръжения, общо озеленяване и изграждане на алейна мрежа, водопроводи, общо осветление, транспортни комуникации и др.

Чл. 12 /1/ Общински съвет - Самоков, на основание чл. 21, ал. 1, т.7 от Закона за местното самоуправление и местната администрация, определя таксите за ползване на гробни места.

/2/ Видовете услуги по "Тъжни ритуали", предоставяни от Община Самоков, за град Самоков, са:

1. Издаване на смъртен акт.

2. Изкопаване, зариване и подравняване на гробно място.

2.1.За ново гробно място.

2.2.За старо гробно място.

2.3. За урнов гроб.

3. Осигуряване на ковчег, кръст и катафалка.

4. Ползване на обредна зала.

/3/ Кметствата на територията на общината предоставят само услугата "Издаване на смъртен акт" и такси за гробно място.

/4/ Таксите за ползване на гробни места и цените на предоставяните услуги, се утвърждават в Наредба за определянето и администрирането на местните такси и цени на услуги на територията на община Самоков.

Чл.13. Общинският съвет Самоков, ежегодно с приемането на бюджета, определя социалните категории граждани имащи право, както и размера на безвъзмездната помощ при погребения.

Чл. 14. /1/ Физически и юридически лица /фирми/, извършващи траурни услуги на територията на Община Самоков, следва да уведомят за същото общинската администрация.

/2/ Община Самоков осигурява равни условия на всички търговски субекти, които имат за предмет на дейност организиране на погребални услуги, за осъществяване предмета им на дейност.

Раздел ІІІ

ГРОБНИ МЕСТА И ТЯХНОТО ПОЛЗВАНЕ
Чл. 15. Погребването на покойниците се извършва във: отделни гробни места или урнови гробове при спазване на изискванията на Наредба № 2 от 21.04.2011 г. за здравните изисквания към гробищни паркове /гробища/ и погребването и пренасянето на покойници.

Чл. 16. /1/ Отделните гробни места са обособени части от гробищния парк или гробището, предназначени за полагане на ковчег на покойник, включително на два ковчега при фамилни гробни места, които се разполагат един до друг.

/2/ Всяко гробно място за възрастен трябва да има минимални размери, както следва:

1. за единично гробно място: дължина - 2 м; широчина - 1 м; дълбочина - 1,5 м;

2. за фамилно гробно място - дължина - 2 м; широчина най-малко 1,5 м; дълбочина - 1,5 м.

/3/ При погребване на трупове на деца дълбочината на гроба трябва да бъде най-малко 1,2 м.

/4/ Разстоянието между гробовете не трябва да бъде по-малко от 1 м по дългите им страни и 0,5 м по късите им страни.

/5/ При извършване на погребването над гробното място се създава земен насип, висок около 0,5 м. Този насип в последствие може да се оформи с рамка с паметна плоча.

/6/ Гробните места могат да се оформят с паметни плочи, декорации и други елементи, без да се излиза извън установените за гробното място размери.

Чл. 17. /1/ Урновите гробове се разполагат на обособени места от гробищния парк или гробището.

/2/ Урновите гробове са с размери 0,7 м на 1 м, предназначени за полагане на една или повече урни с пепел от кремирани покойници.

/3/ Урнополагането може да се извършва в обикновени или фамилни гробни места на близки на покойника.

/4/ Полагането на урни в гробно място трябва да става на 0,7 - 0,8 м дълбочина така, че урната да бъде покрита най-малко с 0,3 м пръст.

Чл. 18. /1/ Не се допуска погребване в общи гробове освен в изключителни случаи със съгласието на директора на съответната регионална здравна инспекция при спазване на следните изисквания:

1. разстоянието между отделните ковчези да бъде най-малко 0,5 м;

2. при погребване в два реда горният ред трябва да бъде отделен от долния с 0,5 м пръст;

3. ковчезите от горния ред трябва да се разполагат в шахматен ред спрямо долния;

4. дълбочината на общите гробове при погребване в два реда трябва да бъде най-малко 2,5 м и на най-малко 0,5 м от нивото на подпочвените води.

/2/ Погребването на покойници извън гробището се допуска в случай на особени заслуги на лицето за развитието на съответното населено място или държавата с разрешение на Кмета на общината или упълномощено от него лице, съгласувано с директора на съответната регионална здравна инспекция.

Чл. 19. При извършване на погребвания на лица от вероизповедания, различни от традиционното за Република България - източноправославно вероизповедание, се вземат под внимание битът и традициите на съответната религиозна общност, регистрирана съгласно българското законодателство.

Чл. 20. /1/ С полагането на покойник или урна с праха му в гроб за наследниците му по закон или завещание се поражда правото на гробоползване.

/2/ Правото на ползване е срочно, освен в случаите на възмездно придобиване на ползване за вечни времена.

/3/ Гробното място се ползва за срок от 10 години, след изтичане на този срок наследниците могат да продължат правото на гробоползване при заплащане на определените такси съгласно Наредба № 12.

Чл. 21. /1/ Възмездено преотстъпване на право на гробоползване не се допуска.

/2/ Безвъзмездно преотстъпване на това право ползвателите могат да извършват само с писмено заявление до Кмета на общината.

Чл. 22. /1/Правото на ползване на гроб, може да бъде продължено за срок до 10 години или за вечни времена ако правоимащите заплатят определената от ОбС такса, но не по-късно от срока по чл. 20.

/2/ Правото на гробоползване може да се продължава периодически на всеки 10 години, ако правоимащите заплатят съответните такси, преди изтичането на срока.

/3/ Кмета на общината може да разреши възмездното продължаване на ползването на гроб и след изтичане на срока ако се увери, че просрочването на плащането се дължи на уважителни причини и гробното място е поддържано и благоустроено с траен знак.

Чл. 23. /1/ При последващи погребения в едно гробно място, правото на ползване може да бъде продължено и по искане на наследниците на следващите погребани в същото гробно място лица. В този случай се продължава правото за ползване на гроба и за наследниците на първия погребан.

/2/ Когато първото погребано лице няма наследници и правото за ползване на гроб е продължено, наследниците на следващия или следващите покойници, по реда на извършените погребения в същото гробно място, придобиват самостоятелно право на ползване, след като декларират писмено пред Кмета на общината, че и първият погребан няма наследници.

Чл. 24. За неуредените в предходните членове случаи се прилагат разпоредбите на Закона за наследството.

Чл. 25. Когато правото на ползване не е било продължено по реда на предходните членове и след писмено предизвестие на наследниците, гробното място се предоставя за нови погребения с писмено предписание на Кмета на общината. Останките на погребания се изваждат и поставят в обща гробница.

Чл. 26. /1/ Правото на ползване на обикновен и урнов гроб, както и на фамилна гробница обхваща:

1. Извършване на последващи погребения в него по реда и условията на тази Наредба.

2. Поставяне на временни или трайни надгробни знаци: паметник, ограда, фото портрети с лика и изписване името на покойника с датите на раждането и смъртта му.

3. Засаждане на цветя и други декоративни растения.

4. Извършване на траурни и възпоменателни обреди.

3. Монтиране на ваза за поставяне на цветя.

/2/ Индивидуално благоустрояване на отделни гробове и на фамилни гробници от ползвателите им или от инициативни граждански организации се допуска само след предварително съгласуване с Кмета на общината и Главния архитект.

Чл. 27. Полагането на друг покойник в обикновен гроб не се допуска преди изтичането на 8 (осем) годишния санитарен срок от предишното погребение. Това ограничение не се прилага за урнополагане.

Чл. 28. В зависимост от особеностите на почвата и нивото на подпочвените води Кмета на общината, съгласувано с директора на съответната регионална здравна инспекция, може да определя и по висока граница за погребване в стар гроб, ако определеният срок за пълно разлагане на органичната материя е недостатъчен.
Раздел ІV

ПОГРЕБЕНИЯ И УРНОПОЛАГАНЕ
Чл. 29. /1/ В гробищните паркове на територията на град Самоков и в тези на останалите кметства се погребват покойници с постоянен или настоящ адрес приживе в град Самоков и кметствата от територията на община Самоков.

/2/ Покойници от други населени места могат да бъдат погребани в град Самоков и кметствата от общината ако имат основателни причини за това или се ползва правото на гробоползване. Това се разрешава от Кмета на Общината, кмета или кметския наместник на съответното населено място.

/3/ Покойници-чужди граждани се погребват в гробищния парк на съответното населеното място в което са починали освен в случаите, когато близките на покойника са потърсили тялото.

Чл. 30. Покойници, принадлежали приживе към някоя религиозна общност или етническа група, се погребват по реда на тази Наредба. Религиозните погребални ритуали са допустими, доколкото не противоречат на тази Наредба.

Чл. 31. /1/ Погребването на покойници се извършва най-рано 24 часа след установяване на смъртта по реда на Наредба № 14 от 2004 г. за медицинските критерии и реда на установяване на смърт (ДВ, бр. 39 от 2004 г.) и след получаване на препис-извлечение от акта за смърт.

/2/ Погребване след 48 часа от настъпване на смъртта се разрешава при условие, че се вземат мерки за запазване и съхранение в специализирана хладилна камера или консервация на трупа съгласно изискванията на БДС EN 15017:2006 "Погребални услуги".

Чл. 32. Когато има съмнение или данни за насилствена смърт се организира погребението, след като има разрешение от компетентните органи.

Чл. 33. /1/ Пренасянето и превозването на покойници се извършва със специализиран транспорт, предназначен само за тази цел.

/2/ Кабината на водача на транспортното средство се отделя от товарния сектор чрез плътна преграда.

Чл. 34. /1/ Покойниците, починали от заболяванията: холера, чума, петнист тиф, коремен тиф, антракс, туберкулоза (с бацилоотделяне), кримска хеморагична треска с бъбречен синдром и полиомиелит или от установено ново, непознато опасно заразно заболяване, се поставят в плътно затварящи се полиетиленови чували, поставени в плътно затворени дървени ковчези, облицовани отвътре с ламарина, дъното на които се посипва с хлорсъдържащ биоцид, разрешен за употреба от Министъра на здравеопазването.

/2/ В случаите по ал. 1 ковчезите остават затворени при пренасянето на покойниците до гробището, както и по време и след провеждане на траурния ритуал.

Чл. 35. /1/ Пренасянето на покойници от едно до друго населено място в страната се извършва, като тялото се поставя във:

1. Транспортен плик за покойници;

2. Плътен дървен ковчег, облицован отвътре с ламарина, или плътно затворен транспортен контейнер.

Чл. 36. /1/ Изравянето на трупове или останките им за последващо използване на същото гробно място се разрешава най-малко след 8 години от последното погребване и се извършва през деня.

/2/ Главният държавен здравен инспектор може да определи срок, по-кратък от този по ал. 1, за отделни гробищни паркове или обособени парцели от тях въз основа на данни за климата, нивото на подпочвените води, механичния състав, относителната влажност, pH и степента на замърсяване на почвата с екзогенни химични замърсители.

/3/ За намаляване на срока по ал. 1 за отделни гробищни паркове или обособени парцели Кмета на общината /кмета на кметство подава заявление до главния държавен здравен инспектор, към което прилага здравно-хигиенна експертиза, обуславяща исканото намаление на срока, изготвена от експерт в областта на оценка на въздействието върху околната среда.

/4/ При необходимост главният държавен здравен инспектор може да изисква от лицето, управляващо гробищния парк, допълнителна информация за обстоятелствата по ал. 2.

/5/ Изваждане на тленни останки за последващо използване на надземна ниша за поставяне на ковчег, стоманобетонна или полимерна камера и подземна или надземна гробница се извършва през деня и се разрешава най-малко след изтичане на 20 (двадесет) години от последното погребване.

/6/ Лицето, управляващо гробищния парк, носи отговорност за спазването на условията и сроковете по ал. 1, 2 и 5.

Чл. 37. /1/ Изравянето на трупове на починали или на останките им преди изтичане на 8 години от погребването или преди изтичане на срока по чл. 36, ал. 2 се допуска само по нареждане на съда или на прокурора по реда и при условията на чл. 157 от Наказателно-процесуалния кодекс и след писмено уведомяване на съответната регионална здравна инспекция.

/2/ Лицата /гробарите/, които изравят трупове на починали лица и останките им, работят с лични предпазни средства, определени по реда на Наредба № 3 от 2001 г. за минималните изисквания за безопасност и опазване на здравето на работещите при използване на лични предпазни средства на работното място /ДВ, бр. 46 от 2001 г./. След приключване на работа гробарите измиват ръцете си и ги дезинфекцират с биоцид, разрешен за употреба от министъра на здравеопазването.

/3/ Гробовете, от които са извадени тленни останки, при засипването им се дезинфекцират с подходящи хлорсъдържащи биоциди, разрешени за употреба от Министъра на здравеопазването.

Чл. 38. Поставянето на предмети, пари, злато и други в ковчега на мъртвеца и гроба е забранено.

Чл. 39. В урновата ниша не се разрешава поставянето на други предмети, освен урната с праха на покойника.

Чл. 40. Погребението в общи гробове е забранено.

Чл. 41. Предварително запазване на индивидуални гробни места е забранено.
Раздел V

ОБРЕДНА И РИТУАЛНА ДЕЙНОСТ
Чл. 42. /1/ Религиозни ритуали се провеждат от духовни лица, съгласно каноните на съответната религия. Те могат да ползват ритуалните зали, ако не противоречи на техните правила.

/2/ Гражданските ритуали се провеждат в обредните зали или на открито, при изявено желание на близките, от длъжностни лица упълномощени от Кмета на Общината.

/3/ Традиционни и обичайни обреди могат да се правят на гроба от близките на починалия, ако те не пречат на съседни гробове.

/4/ Обредни действия и ритуали, противоречащи на добрите нрави и благоприличие са недопустими.

Чл. 43. Да се спазват строго правилата в чл. 37, ал. 2 на тази Наредба.
Раздел VІ

ОБЩЕСТВЕН РЕД В ГРОБИЩНИТЕ ПАРКОВЕ
Чл. 44. Посещения в гробищните паркове се допускат:

1. За времето от 01 април до 30 септември - 7.00-20.00 часа;

2. За времето от 01 октомври до 31 март - 8.00-18.00 часа.

Чл. 45. В районите на гробищните паркове се забранява:

1. Посещението на деца под 14-годишна възраст, ако не са съпроводени от пълнолетни лица.

2. Влизането с превозни средства, освен когато с тях се обслужват инвалиди, болни или възрастни немощни хора.

3. Въвеждането на кучета, домашни и други животни.

4. Приготвянето на циментови и варови разтвори по алеите, струпването на насипни материали и части за паметници, без надлежно разрешение на Кмета на общината или кмета / кметския наместник на населеното место.

5. Отсичане на дървета без разрешение от Общината.

Чл. 46. Не се разрешава извън определените за целта места:

1. Изхвърлянето на хранителни и други отпадъци, увехнали цветя и треви.

2. Паленето на огън и изгаряне на отпадъците.

3. Разлепване и поставяне на некролози, афиши, реклами, съобщения и други подобни.

4. Засаждане на плодни и декоративни дървета в гробните места.

Чл. 47. С разрешение на Кмета на общината или упълномощено от него лице, може да се допусне влизането на превозни средства за превозване на строителни материали, паметници, огради и при други особени случаи.

Чл. 48. /1/ Наследниците на починалия или откупилите гробните места са длъжни да поставят трайни надгробни знаци и да ги поддържат в добър вид.

/2/ Наследниците на починалия са длъжни да почистват гробовете и окологробното пространство.

/3/ Ползвателите на гробни места, откупени преди влизането в сила на тази Наредба, са длъжни да спазват задълженията си по ал.1 и ал.2 от този член.

Чл. 49. Гробните места, за които не са плащани таксите за правоползване и са напълно запустели, се предоставят за други погребения.

Раздел VІІ

КОНТРОЛ И САНКЦИИ
Чл. 50. Контрольт по изпьлнение на настоящата наредба се вьзлага на Кмета на общината или упьлномощените от него дльжностни лица от общинската администрация, кметовете на кметства и кметските наместници.

Чл. 51. Установяването на нарушенията и издаването на актовете за тяхното установяване са осьществява от определени от Кмета на общината лица.

Чл. 52. /1/ За установени нарушения на граждани по член 45, точки 4 и 5 глобата е в размер от 100 до 1000 лева, като нарушителят се задължава за своя сметка да възстанови щетите.

/2/ На лица извършващи прояви на вандализъм на територията на общинските гробищни паркове се налага глоба в размер от 100 лв. до 1000 лв., доколкото деянието не представлява престъпление по смисъла на НПК.

/3/ За всички останали нарушения на Наредбата се налага глоба от 50 до 500 лв.

/4/ Размерът на глобата по по-горната алинея се определя в зависимост от нанесените щети.

/5/ Кметът или упълномощено от него лице издават наказателните постановления по реда на Закона за административните нарушения и наказания.

Чл. 53. Сумите набирани по член 52 се внасят в приход на общината и се изразходват целево за благоустройствени мероприятия в гробищните паркове.


Раздел VІІІ

ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
§1. По смисъла на тази наредба:

„Прояви на вандализъм" - е събаряне, издраскване, разрушаване на паметници и надгробни знаци или на детайли от тях, кражба и други действия на оскверняване на гробното място.


Раздел IX

ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
§1. Разпоредбите и задълженията на гробоползвателите придобили правата си за ползване на гробни места преди влизането на тази наредба, се привеждат в съответствие с Наредбата.

§2. Наредбата е приета на заседание на Общински съвет Самоков, проведено на ………. г. с Решение № …………..



§3. Наредбата подлежи на актуализация.



Каталог: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Висше военноморско училище „Н. Й. Вапцаров“
2015 -> Правила за изменение и допълнение на Правила за търговия с електрическа енергия Съществуващ текст
2015 -> 120 Основно училище “Георги С. Раковски” София
2015 -> Премиерният сериал Изкушение от 12 октомври по бтв lady
2015 -> Агнешко месо седмична справка: средни цени за периода 7 – 14 януари 2015 г
2015 -> Пилешко месо седмична справка: средни цени за периода 7 14 януари 2015 г
2015 -> Бяла кристална захар седмична справка: средни цени за периода 7 – 14 януари 2015 Г


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница