Р е п у б л и к а б ъ л г а р и я министерство на транспорта



Дата25.07.2016
Размер185.83 Kb.
#5598


Р Е П У Б Л И К А Б Ъ Л Г А Р И Я

МИНИСТЕРСТВО НА ТРАНСПОРТА,

ИНФОРМАЦИОННИТЕ ТЕХНОЛОГИИ И СЪОБЩЕНИЯТА

ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ “МОРСКА АДМИНИСТРАЦИЯ”

ул. “Дякон Игнатий” № 9, София 1000 bma@marad.bg

тел: (+359 2) 930 09 10 www.marad.bg

факс: (+359 2) 930 09 20 \


ПОКАНА
за участие в процедура, съгласно чл.14, ал.3, т.2 от Закона за обществените поръчки,

за избор на изпълнител по договор с предмет: Извънгаранционна поддръжка на информационната система SafeSeaNet
Изпълнителна агенция „Морска администрация”, второстепенен разпоредител с бюджетни кредити, към Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията, със седалище: гр. София 1000, ул. „Дякон Игнатий” № 9, отправя покана за участие в процедура за избор на изпълнител по договор с предмет: Извънгаранционна поддръжка на информационната система SafeSeaNet

Кандидатите следва да се запознаят и съобразят участието си с условията и изискванията, представени в настоящата покана.


І. ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ

  1. Общи положения

1.1 Въведение в Европейското законодателство по отношение на корабния трафик и обмена на информация за корабите:


Директива 2002/59/ЕО приета от Европейския парламент и Съвет на 27 Юни 2002 година цели създаването в рамките на Общността на информационна система за следене на морския трафик, с цел да увеличи безопасността на морския трафик, подобри реакцията на властите при инциденти, катастрофи или потенциално опасни ситуации в морето, включително операции за търсене и спасяване и да съдейства за по-добро предотвратяване и намиране на замърсяване от корабите. Тази директива изисква от държавите-членки на Европейския съюз и Европейската комисия да си сътрудничат в изграждането на компютъризирани системи за обмен на информация и създаването на необходимата за тази цел инфраструктура.

Прилагането на Директива 2002/59/ЕО, както и клаузите съдържащи се в законодателствата на Европейските страни изискват събирането и разпространяването на различни видове данни. Те засягат следене на корабния трафик, данни за опасни товари, резултати от инспекции на корабите и информация свързана с корабните и товарните отпадъци. SafeSeaNet притежава развита система за обмен на данни с по-добър стандарт и множество механизми за комуникация – от телефон и факс до електронни съобщения. SafeSeaNet допринася за по-ефективното прилагане на Европейското законодателство за безопасност на морския трафик.

В допълнение SafeSeaNet е разработена с цел да осигурява, ако е нужно, достъпа на голям брой потребители до услуги с цел подпомагане на прилагането на политиките на други страни за защита на околната среда, националната сигурност, имиграцията и др.

На 11 март 2009 година Европейският парламент прие трети пакет от Директиви и Регламенти отнасящи се до морското корабоплаване в това число и Директива 2009/17/ЕО на Европейския парламент и на Съвета за изменение на Директива 2002/59/ЕО относно създаване на система на Общността за контрол на движението на корабите и за информация

Директива 2009/17/ЕО допълва Директивата за контрол на трафика с нови изисквания:


  • Задължения за информиране във връзка с превоза на опасни товари;

  • Компютризиран обмен на данни между държавите-членки – чл.13, в) „посредством SafeSeaNet, при поискване, и ако е необходимо за целите на морската безопасност или сигурност, или за защита на морската среда, държавите-членки трябва да бъдат в състояние незабавно да изпратят на националните и местните компетентни органи на друга държава-членка информация относно кораба и опасните или замърсяващи товари на борда.”;

  • Обмен на информации за рисковите кораби;

  • Мерки по отношение на морски инциденти и произшествия;

  • Добавя се Член 22а, SafeSeaNet, с което системата се установява като референтна и стандарт за обмен на данни между държавите;

„1. Държавите-членки създават системи за управление на морска информация на национално или местно равнище за обработка на информацията, посочена в настоящата директива.

2. Системите, създадени съгласно параграф 1, трябва да позволяват оперативното използване на събраната информация и изпълняват по-специално условията, посочени в член 14.

3. За да осигурят ефективен обмен на информацията, посочена в настоящата директива, държавите-членки гарантират, че националните или местните системи, създадени за събиране, обработка и съхраняване на информация, могат да бъдат взаимно свързани със SafeSeaNet. Комисията гарантира, че SafeSeaNet работи двадесет и четири часа в денонощието. Описанието и принципите на SafeSeaNet са изложени в приложение III.

4. Без да се засяга параграф 3, когато действат в рамките на вътреобщностни споразумения или в рамките на презгранични, междурегионални или транснационални проекти в рамките на Общността, държавите-членки гарантират, че информационните системи или мрежи съответстват на изискванията на настоящата директива и са съвместими и свързани със "SafeSeaNet"”



  • Сътрудничество между държавите-членки и Комисията;

  • Обработване и управление на информация за морска безопасност;

  • Поверителност на информацията;



1.2 Документи, които регламентират Системата SafeSeaNet:


  • Директива 2002/59/ЕС относно създаване на система на Общността за контрол на движението на корабите и за информация;

  • Директива 2009/17/ЕО за допълване на Директива 2002/59/ЕО относно създаване на система на Общността за контрол на движението на корабите и за информация;

  • EMSA SafeSeaNet manual;

  • SafeSeaNet XML Messaging Reference Guide;

  • SafeSeaNet Network & Security Reference Guide;

  • SafeSeaNet Interface Control Document.



1.3 Обща концепция и структура на SafeSeaNet


Системата на Общността за обмен на морска информация SafeSeaNet дава възможност за получаване, съхраняване, извикване и обмен на информация за целите на морската безопасност, пристанищната и морската сигурност, защитата на морската среда и ефикасността на морското движение и морския транспорт.

SafeSeaNet е специализирана система, създадена за улесняване на обмена на информация в електронен формат между държавите-членки и за предоставяне на Комисията на необходимата според общностното законодателство информация. Тя се състои от мрежа от национални системи SafeSeaNet в държавите-членки и централна система SafeSeaNet, която служи за възлова точка.

Мрежата SafeSeaNet свързва всички национални системи SafeSeaNet и включва централната система SafeSeaNet.

1.4 Управление, действие, развитие и поддръжка на SafeSeaNet

1.4.1 Отговорности


1.4.1.1 Национални системи SafeSeaNet

Държавите-членки създават и поддържат национална система SafeSeaNet, която позволява обмен на морска информация между оправомощените ползватели и е подчинена на Национален компетентен орган (НКО).

НКО отговаря за управлението на националната система, което включва национална координация на ползвателите и доставчиците на данни и гарантиране, че UN LOCODES са определени, както и за създаването и поддръжката на необходимите национални Информационно-технологични (IT) инфраструктури и на процедурите, описани в документа за контрол на интерфейса и функционалността, посочен в точка 2.3.

Националната SafeSeaNet система дава възможност за взаимно свързване на оторизираните ползватели под отговорността на НКО и може да бъде достъпна за определени заинтересовани лица от сектора (корабособственици, агенти, капитани, товародатели), ако са оторизирани от НКО, по-специално с оглед улесняване електронното подаване на доклади в съответствие с общностното законодателство.


1.4.1.2 Централна система SafeSeaNet

Комисията отговаря за управлението и развитието на политическо ниво на централната система SafeSeaNet и за надзора над системата SafeSeaNet в сътрудничество с държавите-членки, докато в съответствие с Регламент 1406/2002/ЕО на Европейския парламент и на Съвета, Европейската агенция за морска безопасност (EMSA) в сътрудничество с държавите-членки и Комисията отговаря за техническото изпълнение.

Централната система SafeSeaNet, действаща като възлова точка, е взаимосвързана с всички национални системи SafeSeaNet и създава необходимите IT инфраструктури и процедури, описани в документа за контрол на интерфейса и функционалността, посочен в точка 2.3.

1.4.2 Принципи на управление


Комисията създава ръководна група на високо равнище, която приема процедурен правилник и се състои от представители на държавите-членки и на Комисията, с цел да:

  • дава препоръки с оглед подобряване на ефективността и сигурността на SafeSeaNet,

  • предоставят подходящи насоки за развитието на SafeSeaNet,

  • подпомага Комисията при прегледа на функционирането на SafeSeaNet,

  • одобрява документа за контрол на интерфейса и функционалността, посочен в точка 2.3 и последващите му изменения.



1.4.3 Документ за контрол на интерфейса и функционалността и техническа документация на SafeSeaNet


В тясно сътрудничество с държавите-членки Комисията разработва и поддържа „Документ за контрол на интерфейса и функционалността“ (IFCD).

В IFCD се описват подробно изискванията за действие и процедурите, приложими за националните и централните елементи на SafeSeaNet, предназначени да гарантират съответствие с относимото законодателство на Европейския съюз.

IFCD съдържа правила относно


  • ръководство за правото на достъп с оглед на управлението на качеството на данните,

  • спецификации за сигурност за предаването и обмена на данни, и

  • архивирането на информация на национално и централно ниво.

В IFCD се посочват средствата за съхранение и наличност на информацията за опасни или замърсяващи товари във връзка с редовните рейсове, за които е предоставено освобождаване в съответствие с член 15 на Директива 2002/59/ЕО.

Техническата документация, свързана със SafeSeaNet, като например стандарти за формата на обмен на данни, наръчници за ползвателите и спецификации относно сигурността на мрежата, се разработва и поддържа от Европейската агенция за морска безопасност в сътрудничество с държавите-членки.



1.4.4 Обмен на данни чрез SafeSeaNet


Системата използва стандарти на индустрията и може да си взаимодейства с публични и частни системи, използвани за създаване, доставяне или получаване на информация в рамките на SafeSeaNet.

Комисията и държавите-членки си сътрудничат при проучване на осъществимостта и развитие на функционалността, които максимално да гарантират, че доставчиците на данни, включително капитани, собственици, агенти, оператори, товародатели и съответни компетентни органи ще предоставят информацията само веднъж. Държавите-членки гарантират, че предадената информация ще бъде достъпна за ползване във всички съответни системи за докладване, уведомяване и VTMIS (система за контрол на движението на корабите и за информация).

Електронните съобщения, които се обменят в съответствие с Директива 2002/59/ЕО и съответното законодателство на Европейския съюз, се разпространяват чрез SafeSeaNet. За тази цел държавите-членки разработват и поддържат необходимите интерфейси за автоматично предаване на данни по електронен път към SafeSeaNet.

Когато международно приети правила позволяват предаването на информация от LRIT, отнасяща се до кораби на трети държави, SafeSeaNet се използва за разпространяване сред държавите-членки, с подходящо ниво на сигурност, на получената информация от LRIT в съответствие с член 6б на Директива 2009/17/ЕО.



1.4.5 Права относно сигурността и достъпа


Централната и националните системи SafeSeaNet трябва да отговарят на изискванията на Директива 2009/17/ЕО по отношение на поверителността на информацията, както и по отношение на принципите и спецификациите за сигурност, описани в документа за контрол на интерфейса и функционалността, по-специално по отношение на правата на достъп.

Държавите-членки идентифицират всички ползватели, на които се предоставя роля и набор от права на достъп съобразно с IFCD.



1.5 Информация, която се обменя чрез SafeSeaNet


  • Port Notification – информация че даден кораб е пристигнал в пристанището в дадено време и брой екипаж;

  • Ship Notification – информация за кораба получена от AIS и допълнителна информация за товара;

  • Hazmat Notification – детайлна информация за опасни товари превозвани от даден кораб;

  • Security Notification – налична информация относно сигурността;

  • Alert Notification – информация за инциденти (инцидент, замърсяване, отпадъци, загубени/намерени контейнери и др.).

  • PortPlus Notification – информация за кораба:

  • 72 часа преди пристигане на кораб в европейско пристанище, когато корабът подлежи на разширена проверка;

  • 24 часа преди пристигане на кораб;

  • При действително пристигане на кораб;

  • При действително заминаване на кораб;

  • Известяване за наличие на опасни товари на кораб отправил се към европейски пристанище независимо дали пристига от пристанище в ЕС или извън ЕС



1.6 Българската част от SafeSeaNet


Българската част от SafeSeaNet (SSN BG) е тясно интегрирана с автоматизираната идентификационна система (AIS). Получената информация за корабите от AIS (местоположение, скорост, курс и др.) автоматично се получава и изпраща към Европейския сървър. Заедно с това автоматично се изпращат запитвания към европейския сървър за всички кораби които влизат в обсега на AIS, за наличието на декларирани опасни товари на борда.

SafeSeaNet България има изградени входно-изходни точки и към нея могат да се интегрират външни системи като Системата за управление на трафика, системи за приемане на документите на операторите и др.



1.7 Проект SafeSeaNet България


Националната система SafeSeaNet на България е изградена и пусната в експлоатация през ноември 2009 г. Системата е разширена с нови функции, пуснати в действие през март 2011 г.
  1. Текущо състояние

2.1 Софтуер


Към настоящия момент националната система SafeSeaNet генерира следните XML нотификации (MS2SSN) към централния SSN сървър (EIS):

  • Ship Notification;

  • Port Notification;

  • Hazmat Notification;

  • Security Notification;

  • Alert Notification;

  • PortPlus Notification

Тези нотификации са автоматично генерирани на базата на входна информация въведена ръчно от оператор или получена от системата за следене на кораби и системата за автоматично идентифициране (AIS).

Системата генерира следните запитвания (MS2SSN) към централния SSN сървър (EIS) и обработва съответно получените отговори (SSN2MS):



  • PortReq – PortRes;

  • ShipReq – ShipRes;

  • HazmatReq – HazmatRes;

  • SecurityReq – SecurityRes;

  • AlertReq – AlertRes;

  • ShipCall_Req – ShipCall_Res

Системата получава запитвания (SSN2MS) от централния SSN сървър (EIS) и генерира съответния отговор (MS2SSN):

  • ShipReq – ShipRes;

  • HazmatReq – HazmatRes;

  • SecurityReq – SecurityRes;

  • AlertReq – AlertRes;

  • ShipCall_Req – ShipCall_Res

Всички обменяни съобщения отговарят напълно на стандарта дефиниран в „SafeSeaNet XML Messaging Reference Guide - Version 2.05 - 08-10-2010”. Системата е сертифицирана за работа с централния SSN индекс сървър (EIS) и са преминати успешно всички тестове описани в „SSN-Member States Commissioning Test Plan - v.1.50”.

2.2 Хардуер

Системата се състои от два сървъра на базата данни (конфигурирани в cluster) и два работни сървъра (конфигурирани във Web Farm) поддържащи XML web services, бизнес логиката на приложението, Web интерфейса. Комуникациите към Web сървърите се извършва през SSL и e защитена чрез firewall.

Като допълнение e изграден и тестов сървър със същите характеристики и функции като работните сървъри.

Всички сървъри са от тип блейд монтирани в блейд шаси, което осигурява компактна високонадеждна инфраструктура за сървърите с възможност за надграждане до осем сървъра. Шасито за блейдове е окомплектовано с пълен брой вентилатори и захранващи модули, както и с два комутатора за локална мрежа (LAN) и два комутатора за мрежа за съхранение на данни (SAN).





Управление на цялата инфраструктура се извършва чрез единна среда наречена HP BladeSystem Onboard Administrator.

На сървърите на приложението е инсталиран следния системен софтуер:



  • Windows Server 2008 Standart Edition

  • NET Framework 3.5 SP1

  • IIS7

  • Network Load Balancing (NLB)

  • Oracle ODAC 11.1.07.10

На сървърите на базата данни е инсталиран следния системен софтуер:

  • Windows Server 2008 Standart Edition

  • IIS7

  • Oracle Database Server 10g Standart Edition Real Application Cluster

На тестовия сървър е инсталиран следния системен софтуер:

  • Windows Server 2003 Standart Edition

  • NET Framework 3.5 SP1

  • IIS7

  • Oracle ODAC 11.1.07.10

  • Oracle Databse Server 10g Standard Edition

Доставката на допълнителен хардуер не е предмет на текущото задание.



2.3 Използвани технологии


  • NET Framework 3.5 SP1

  • Internet Information Services 7.0

  • Oracle Databse Server 10g Standard Edition

  • PL/SQL

  • ASP.NET

  • jQuery

  • AJAX

  • Windows Communication Foundation

  • Network Load Balancing

  • SSL



3 ИЗВЪНГАРАНЦИОННА ПОДДРЪЖКА

Всички действия по обслужването и изменението на информационната система трябва да са съобразени със запазване или повишаване информационната сигурност на системата.



3.1 Обхват


Абонаментни услуги, които в зависимост от естеството им могат да се извършват отдалечено или на място и обслужват както бизнес функциите, така и системното администриране на SafeSeaNet.

  • Експертна помощ за отстраняване на проблем от технологично-експлоатационен характер, резултат от външни въздействия и пречещ на нормалното функциониране на системата;

  • Отстраняване на „скрити” дефекти и грешки в системата, забелязани след гаранционния срок;

  • Следене натовареността на ресурсите на SSN (хардуер, софтуер, комуникации);

  • Периодична профилактика, състояща се в наблюдение и евентуални действия за корекция на параметрите на базата данни и на системата като цяло, с цел предотвратяване на бъдещи проблеми;

  • Настройка и контрол на ефективността на работа на системата;

  • Анализ и отстраняване на възникнали проблеми с изходните съобщения, генерирани от системата;

  • Отстраняване на проблеми, свързани с функционирането на базовия софтуер върху работни станции и сървъри, отнасящи се до функционирането на системата;

  • Наблюдение и при необходимост – коригиране на процедурите за администраторите - архивиране; тестване на архиви;

  • Консултации и техническа помощ за разрешаване на проблеми при експлоатацията на системата;

  • Участие в съвместни работни срещи за решаването на оперативни въпроси;

  • Текущо обучение на администратори за обслужване на системата;

  • Помощ и консултации по телефона;

  • Помощ при инциденти;

  • Наблюдение поведението на програмния продукт с цел формулиране на препоръки за подобряване на функционирането му;

  • Обосновани препоръки за развитие на хардуера, софтуера и комуникациите обслужващи системата.

  • Инсталиране, конфигуриране, настройки и поддържане на базови и системни технологични средства – бази данни, друг приложен софтуер, които са част от системата.

  • Администриране на бази данни и приложни програмни продукти част от системата.

  • Обслужване, наложено поради взаимодействие на системата с външния за нея интерфейси.

  • Оказване експертна помощ при възстановяване в случай на инцидент, възникнал по причини, за които Изпълнителя не е отговорен.



3.2 Условия на поддръжка


Стандартен период на обслужване и поддръжка на съществуващата система да е в рамките от 9:00 до 18:00 часа в работни дни.

Участникът трябва осигури приоритизация на проблемите и срок на реакция както следва:

Приоритет 1 - срок на реакция 2 часа: Проблемът нарушава работоспособността на цялата система или изключително важна функция на системата.

Приоритет 2 – срок на реакция 8 часа: Проблемът засяга отделна част или функция на системата и той може да бъде временно заобиколен или пренебрегнат за определен период от време.

Приоритет 3– срок на реакция 3 дена: Проблемът е несъществен и не пречи на нормалната работа със системата, но за да не се задълбочи или да не затруднява излишно потребителите, е необходима корекция.

Участникът трябва да представи кратко описание на организация на подаване, обработка и решение на ситуациите по абонаментната поддръжка, като осигури система за документиране извършените действия.

Отчитането на извършената дейност по абонаментната поддръжка трябва да се извършва с двустранно подписани протоколи, в които има кратко описание на извършените дейности и списък с възникналите инциденти за определен отчетен период, срокът, в който са разрешени и каква е тяхната причина.

Заплащането на абонаментната поддръжка е фиксирано и ще се реализира всеки месец, след подписан от двете страни протокол за извършените действия и съгласие на Възложителя за нормалното функциониране и работоспособност на системата.



3.3 Допълнения и изменения


Измененията, които не са част от абонаментната поддръжка се извършват след писмено съгласуване между двете страни за обхвата, сроковете за изпълнение, необходим човешки ресурс и стойност на база цена на човеко-час, приложена в ценовото предложение на Участника.

Те включват:



  • Всички допълнения и изменения трябва да са напълно съвместими със съществуващата система.

  • Промени във функционирането на Европейската SSN система, наложени от изменения в правилата и Европейското и национално законодателство.

  • Промени в съществуващите интерфейси с външни за SSN системи.

  • Промяна в съществуващи функционалности.

  • Промени и допълнения на XML схемата.

  • Допълнително обучение и консултации на потребители и администратори.

  • Допълнителни услуги по администриране и настройки на Oracle базата данни.

Условия за извършване



  • Писмена заявка от Възложителя с описание на обхвата и необходимостта от изменение.

  • Детайлизиране и обсъждане на начините на изпълнение и необходимите ресурси от страна на Възложителя и Изпълнителя.

  • Предложение от Изпълнителя с обоснована цена за изпълнение, включваща както срокове, така и необходим човешки ресурс. (Цената на човекочас се фиксира в ценовото предложение към офертата на Участника.)

  • Съгласувателен протокол между двете страни с фиксирана цена и срокове на изпълнение.

  • Всяко изменение е обект на приемане от страна на Възложителя в седем дневен срок след предаване от страна на Изпълнителя. Приемането се извършва след тестване работоспособността на изпълненото, в съответствие със съгласувания обхват и подписване на двустранен протокол за предаване и приемане.

  • При необходимост от тест за съвместимост с Европейския индекс сървър (EIS) на SSN, Изпълнителя трябва да извърши този тест след предварително съгласуване с Възложителя и EMSA в съответствие с установената процедура в т. 3.6.1.

  • Заплащането се извършва след представяне на фактура за извършената работа.

  • Авторските права върху всяко изменение и допълнение, както и върху цялата информационна система SSN принадлежат на Възложителя. Всяко допълнение и изменение, след приемането и заплащането му става собственост на Възложителя.

  • Участникът трябва да осигури гаранционен сервиз в рамките на минимум 6 месеца считано от дата на приемането му, за всяко изменение и допълнение. Приемат се предложения и за по-дълъг срок.

Списък на документите, които трябва да се вземат под внимание, публикувани от EMSA:



  1. SSN XML xsd схема version 2.03, 17-Nov-2009;

  2. SSN XML Messaging Reference Guide Version 2.03, 17-Nov-2009

  3. SafeSeaNet Network & Security Reference Guide;

  4. SafeSeaNet Interface Control Document;

  5. EMSA SafeSeaNet manual;



II. ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ИЗПЪЛНИТЕЛЯ


  1. Кандидатите следва да представят декларация, съдържаща списък със сключените договори със същия предмет или сходен с предмета на настоящата поръчка през последните 3 (три) години.

  2. Да има опит в разработването или внедряването на информационни системи за контрол и управление на морския или речен транспорт (копия на договори или референции)

  3. Да познава в детайли начина на работа на системата SafeSeaNet (доказва се с референции) и да е запознат с процедурите за прилагане на следните директиви на ЕС:

  • Директива 2002/59/ЕО относно създаване на система на Общността за контрол на движението на корабите и за информация;

  • Директива 2009/17/ЕО за допълване на Директива 2002/59/ЕО относно създаване на система на Общността за контрол на движението на корабите и за информация;

  1. Да притежава следните ключови експерти

    1. Бизнес и системен архитект – поне 1. Бизнес и системния архитект следва да притежава по-долу описаните квалификация, умения и професионален опит:

  • Висше образование – магистър в областта на информационните технологии, математика или еквивалента;

  • Минимум 3 години опит в проекти за разработване на софтуер Практически опит с предложените от Кандидата методики и технологии;

  • Да има опит в разработването или внедряването на информационни системи за контрол и управление на морския или речен транспорт.

  • Да познава в детайли начина на работа на системата SafeSeaNet и да е запознат с процедурите за прилагане на следните директиви на ЕС:

    • Директива 2002/59/ЕО относно създаване на система на Общността за контрол на движението на корабите и за информация;

    • Директива 2009/17/ЕО за допълване на Директива 2002/59/ЕО относно създаване на система на Общността за контрол на движението на корабите и за информация;

4.2. Администратор на база данни – поне 1. Този специалист следва да притежава по-долу описаните квалификация, умения и професионален опит:

  • Висше образование – минимум бакалавър в областта на информационните технологии;

  • Минимум 3 години опит в администриране на бази данни;

  • Практически опит с оптимизиране на предложената база от данни;

  1. Кандидатите следва да представят оферти, който съдържат най-малко: данни за лицето, което прави предложението, в това число: изискуемите документи, съгласно посочените по-горе от т. 1 до т.4;

  2. Техническо предложение за изпълнение на изискванията на настоящата поръчка;

  3. Ценово предложение;

  4. Срок на валидност на офертата.


III. ПОКАЗАТЕЛИ ЗА ОЦЕНЯВАНЕ
Подадените и отговарящи на техническото задание оферти, ще бъдат оценявани съобразно най-ниска предложена цена.

Съдържанието на офертата се представя в запечатан, непрозрачен и с ненарушена цялост, плик от участника или упълномощен от него представител, лично или по пощата с препоръчано писмо с обратна разписка.

Пликът трябва да бъде маркиран, както следва:


Адрес: гр. София 1000, ул. “Дякон Игнатий” № 9

Изпълнителна агенция „Морска администрация”

Оферта за възлагане на обществена поръчка чрез публична покана с предмет: „Извънгаранционна поддръжка на информационната система SafeSeaNet

Име/фирма на участника: ………….

адрес за кореспонденция: …………………….

телефон …………………факс …………………. и

електронен адрес .................................................................…

Офертите си изпращайте до 19.04.2012 г. (четвъртък), 17,00 часа, на адрес: гр. София 1000, ул. „Дякон Игнатий” № 9.



За информация и въпроси се обръщайте към Елена Николова, държавен експерт в Дирекция „Административно-правно и финансово-счетоводно обслужване”, ИА „Морска администрация”, тел: 02/930 09 66, ел.поща: enikolova@marad.bg.




Каталог: upload -> docs
docs -> Задание за техническа поддръжка на информационни дейности, свързани с държавните зрелостни изпити (дзи) – учебна година 2012/2013
docs -> Наредба №2 от 10. 01. 2003 г за измерване на кораби, плаващи по вътрешните водни пътища
docs -> Наредба №15 от 28 септември 2004 Г. За предаване и приемане на отпадъци резултат от корабоплавателна дейност, и на остатъци от корабни товари
docs -> Общи положения
docs -> І. Административна услуга: Издаване на удостоверение за експлоатационна годност (уег) на пристанище или пристанищен терминал ІІ. Основание
docs -> I. Общи разпоредби Ч
docs -> Закон за изменение и допълнение на Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Република България
docs -> Закон за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси
docs -> Наредба за системите за движение, докладване и управление на трафика и информационно обслужване на корабоплаването в морските пространства на република българия


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница